Skocz do zawartości
Mardok

Abit - Ab9 Quadgt

Rekomendowane odpowiedzi

Tak bo wyłaczasz np. oszczędzanie energii i proc nie przeskakuje na mnożnikach z 6 na 9 cały czas jest na 9 co daje większą stabilność.

aha , to dzieki , moze bede dal rady chodzil sobie na 4.0 Ghz i GRHOST nie bedzie sie wywalal :)

 

A tak propo jeszcze tych opcji - czy ktos moze przetlumaczyc ktora opcja za co odpowiada ? ( tak by wiedziec z czystej ciekawosci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta mnie dziś zaskoczyła i to raczej w sposób niezbyt miły, mianowicie puszczam sobie kompresje filmu na 4,55GHz 1,42V i po chwili reset, ponownie odpalam i znowu reset, właże do windy, odpalam uGuru, włączam komprese a tam po chwili PWM2 i 3 zaliczają temp po 15x C :o

 

Musiałem się ograniczyć do kompresji na jednym jajku i temp trzymają się w granicach 100C WTF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta mnie dziś zaskoczyła i to raczej w sposób niezbyt miły, mianowicie puszczam sobie kompresje filmu na 4,55GHz 1,42V i po chwili reset, ponownie odpalam i znowu reset, właże do windy, odpalam uGuru, włączam komprese a tam po chwili PWM2 i 3 zaliczają temp po 15x C :o

 

Musiałem się ograniczyć do kompresji na jednym jajku i temp trzymają się w granicach 100C WTF ?

 

Przklej sobie od gory na te chlodzenie PWM wentylatorek np 50x50 lub 40x40 i pusc go na np 8V , cisza a zarazem spadek temp znaczny - ja tak mam i temp max 75 C a bez wentylatora tez dochodzila do 95 - 100 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem rozwiazanie, mianowicie pare dni temu dokręciłem deko mocniej bloczek, widocznie mobo wygięgło sie troche powodująć słabe przyleganie środkowych mosów do radiatora. Poluzowałem lekko śruby na bloczku i odrazu PWM temp spadło do rozsądnych granic. Wiatraczek oczywiscie mam od samego początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha , to dzieki , moze bede dal rady chodzil sobie na 4.0 Ghz i GRHOST nie bedzie sie wywalal :)

 

A tak propo jeszcze tych opcji - czy ktos moze przetlumaczyc ktora opcja za co odpowiada ? ( tak by wiedziec z czystej ciekawosci)

jezeli na Scythe leci na 4GHz to mniam,mniam Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przklej sobie od gory na te chlodzenie PWM wentylatorek np 50x50 lub 40x40 i pusc go na np 8V , cisza a zarazem spadek temp znaczny - ja tak mam i temp max 75 C a bez wentylatora tez dochodzila do 95 - 100 C

 

Cześć.

 

No właśnie, jak to rozwiązałeś? Czym przykleiłeś?

 

U mnie na płycie śmiga 6420. Wyniki mam mniej więcej takie same jak na http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...o-e6420_11.html

 

3,2 na najniższym chyba 1,3v; 3,6 na 1,55V. Pozostałe napięcia na minimum (oczywiście oprócz pamięci).

 

Tylko właśnie PWM i mostki mi się strasznie grzeją (aż piszczą ;))

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec oto jak zrobilem swoje chlodzenie PWM (wentylator 50x50 wsadzony troszeczke miedzy zeberka Infinity a z drugiej strony tasma aby nie wypadal)

 

2582314[/snapback]

jezeli na Scythe leci na 4GHz to mniam,mniam

 

tak , jechalo na 4GHz ale jak zobaczylem ze w ORTHOST wywala sie po okolo 30 minutach ( blad czerwony stop) to wolalem znizyc do 3.8GHz a tym samym obnizyc predkosc wentylatorow w obudowie. Mysle ze jak dalbym powyzej 1.5V dla procka to te 4GHz byly by stabilne ale wolalem nie pzresadzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios : M621E 13 B01

 

Use at your own risk, no technical support, but this BIOS should help those having the disappearing LAN port issue. Please provide constructive feedback so we can assist abit engineering in getting this issue resolved quickly. It worked for me. ;)

http://images.anandtech.com/reviews/mother...te/M621E_13.rar

 

or

 

http://mardok.ovh.org/AB9_QuadGT/bios/M621E_13_B01.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a gdzie sie podziala wersja 12 ? :)

czy mozna wiedziec kto wydal tego biosa , czy ktos z abita czy jakis "napaleniec" ktory sie zna modyfikacjach biosow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie sie podziala wersja 12 ? :)

czy mozna wiedziec kto wydal tego biosa , czy ktos z abita czy jakis "napaleniec" ktory sie zna modyfikacjach biosow ?

Temat o biosie, ale za dużo informacji to tam nie ma.

 

http://forum.abit-usa.com/showthread.php?t=123300

 

EDIT:

 

Na razie skromnie ale na początek myślę iż wystarczy, reszta wyjdzie w praniu ;)

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2557884

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu czytam temat o Quadzie i mam poważne obawy co do jej wytrzymałości.

Mogę ją kupić po znajomości za 570 zł. To dobra cena, przyznaję... ale wciąż niepokoją mnie

posty odnośnie zaniżania napięć Vmem, spadku wydajności sata, problemów z raidem i Vistą.

Interesuje mnie równe FSB500. Korzystam z pamięci OCZ CrossFire DDR-2 800 CL4-4-4-15.

Nie miałem ich okazji przycisnąć. Moja obecna mobo Gigabyte DS4 ma z tym spore problemy.

Przyjmuje maksymalnie 2.1V vmem. To zdecydowanie za mało dla tych pamięci. Mam cichą

nadzieję, że QuadGT nie będzie sprawiał aż tak dużych problemów i przyjmie gładko FSB500.

 

 

Nie chcę mieć cyrków, już mi starczy wrażeń z Gigabyte ;)

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedcie mi ze swojego doswiadczenia - czy nalezy instalwoac drivery do kontrolera JMicron czy tez zostawic na tych co windows dal ? ( do kontrolera mam podpieta nagrywarke na iDE)

W moim wypadku zainstalowałem najnowsze ze strony producenta i nie mam żadnych problemów, a wydaje mi sie że też działają lepiej od standardowych Windowsa.

 

Mardok - jesteś za skromny :) Jak na razie świetna robota :D

 

Dobrze byłoby to strzelić na pierwszą stronę.

Dzięki, zaś co do pierwszej strony to już nie bardzo zależne ode mnie ale zobaczę co się da zrobić ;)

 

Od dłuższego czasu czytam temat o Quadzie i mam poważne obawy co do jej wytrzymałości.

Mogę ją kupić po znajomości za 570 zł. To dobra cena, przyznaję... ale wciąż niepokoją mnie

posty odnośnie zaniżania napięć Vmem, spadku wydajności sata, problemów z raidem i Vistą.

Interesuje mnie równe FSB500. Korzystam z pamięci OCZ CrossFire DDR-2 800 CL4-4-4-15.

Nie miałem ich okazji przycisnąć. Moja obecna mobo Gigabyte DS4 ma z tym spore problemy.

Przyjmuje maksymalnie 2.1V vmem. To zdecydowanie za mało dla tych pamięci. Mam cichą

nadzieję, że QuadGT nie będzie sprawiał aż tak dużych problemów i przyjmie gładko FSB500.

Nie chcę mieć cyrków, już mi starczy wrażeń z Gigabyte ;)

Spadku VDimm u siebie jakoś nie zaobserwowałem, wszystko w tym zakresie działa bardzo dobrze, wydajność SATA w dużej mierze zależy od użytych sterowników ja polecam najnowsze ze strony producenta układu odpowiadającego za SATA a nie te na płytce od Abita. Co do RAID jak już kolega napisał wyżej problem rozwiązuje najnowszy bios o czym jest w FAQ niestety na razie FAQ jest w trudno dostępnym miejscu ale postaram się coś na to poradzić, zaś FSB 500 po krótkiej zabawie z mobo nie powinno stanowić problemu, zaś ram posiadam podobny znaczy też OCZ 800 4-4-4-15 tyle że Platinium v2 i też aby działay poprawnie trzeba było tylko chwilę pokombinować z ustawieniami. Mobo nie jest idealna ale na większość bolączek udało się już znaleźć rozwiązanie.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku zainstalowałem najnowsze ze strony producenta i nie mam żadnych problemów, a wydaje mi sie że też działają lepiej od standardowych Windowsa.

Dzięki, zaś co do pierwszej strony to już nie bardzo zależne ode mnie ale zobaczę co się da zrobić ;)

Spadku VDimm u siebie jakoś nie zaobserwowałem, wszystko w tym zakresie działa bardzo dobrze, wydajność SATA w dużej mierze zależy od użytych sterowników ja polecam najnowsze ze strony producenta układu odpowiadającego za SATA a nie te na płytce od Abita. Co do RAID jak już kolega napisał wyżej problem rozwiązuje najnowszy bios o czym jest w FAQ niestety na razie FAQ jest w trudno dostępnym miejscu ale postaram się coś na to poradzić, zaś FSB 500 po krótkiej zabawie z mobo nie powinno stanowić problemu, zaś ram posiadam podobny znaczy też OCZ 800 4-4-4-15 tyle że Platinium v2 i też aby działay poprawnie trzeba było tylko chwilę pokombinować z ustawieniami. Mobo nie jest idealna ale na większość bolączek udało się już znaleźć rozwiązanie.

mozesz podaj linka do najnowzszych sterow Jmicron ?

jezeli dysk jest podpiety do SATA a gniazdo SATA nalezy do chisetu poludniowego , to nalezy cos wbrywac , jakies sterowniki ?

powiedz prosze swoje ustawienia pamieci OCZ ? ( tzn timingi , czestotliwosc pracy , napiecie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz podaj linka do najnowzszych sterow Jmicron ?

jezeli dysk jest podpiety do SATA a gniazdo SATA nalezy do chisetu poludniowego , to nalezy cos wbrywac , jakies sterowniki ?

powiedz prosze swoje ustawienia pamieci OCZ ? ( tzn timingi , czestotliwosc pracy , napiecie)

\/

 

Dla osób mających problemy z HDD/DVD/CD na naszym kochanym Jmicron-ie polecam pewnien link :

 

JMB36x v1.17.11 (2007-01-29)

 

*Przy założeniu że zainteresowani jeszcze do niego nie dotarli.

Zaś co do ramu to obecnie pracuje dość skromnie, ze względu na ciągły pobyt BOX'a na moim CPU, a dokładniej mówiąc:

 

3204MHz (9x356) 4:5 445MHz 4-4-4-12 2,1v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok co do FAQ na pierwszym/drugim miejscu to pogadaj z Parą albo SGJtem. To wszystko da się załatwić w bazie.

Odpowiednie kroki zostały już poczynione, najpierw czekałem na zatwierdzenie tej formy przez użytkowników aby nie było że samowolka się szerzy ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

 

Kawal dobrej roboty. A orientujesz sie moze czy MBM albo jakis programik w tym stylu wspolpracuje z ta plytka??

MBM'a da sie na pewno zmusić do pokazywania temp każdego z rdzeni oraz niektórych napięć, niestety jak do tej pory nie udało mi się w MBM odczytać ani VCore ani VDimm co czyni go raczej średnio użytecznym, od Abitam uGuru pokazuje wszystko jak należy choć dość brzydkie jest, no i Everest 4.0 pokazuje wszystko jak leci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

\/

Zaś co do ramu to obecnie pracuje dość skromnie, ze względu na ciągły pobyt BOX'a na moim CPU, a dokładniej mówiąc:

 

3204MHz (9x356) 4:5 445MHz 4-4-4-12 2,1v

 

Nie lepiej 7x450 1:1 (szybciej na pewno) ?

 

Powiedzcie jak Wam działają dzielniki do pamięci ?

Ja miałem zwałe z mobo (nie bardzo chciało windy ładowa (obniżenie fsb do 400 też nie pomagało) - dopiero przeflashowanie biosa pomogło (Clear cmos sam w sobie nie pomógł) - jadę teraz na tym 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej 7x450 1:1 (szybciej na pewno) ?

 

Powiedzcie jak Wam działają dzielniki do pamięci ?

Ja miałem zwałe z mobo (nie bardzo chciało windy ładowa (obniżenie fsb do 400 też nie pomagało) - dopiero przeflashowanie biosa pomogło (Clear cmos sam w sobie nie pomógł) - jadę teraz na tym 13

Szybciej na pewno, choć ja póki co szukam max MHz CPU na def VCore a nie ustawienia max wydajnego, chcę po prostu się przekonać jaki trafił mi sie egzemplarz, dopiero po tej fazie zabawy będę szukał max wydajnych ustawień o oczywiści mowa o ustawieniach na co dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MBM'a da sie na pewno zmusić do pokazywania temp każdego z rdzeni oraz niektórych napięć, niestety jak do tej pory nie udało mi się w MBM odczytać ani VCore ani VDimm co czyni go raczej średnio użytecznym, od Abitam uGuru pokazuje wszystko jak należy choć dość brzydkie jest, no i Everest 4.0 pokazuje wszystko jak leci ;)

Co prawda dotyczy to Asusa P5B/Commando ale znalazlem ta stronke i niby tu wszystko jest, z tym ze ja jestem bez CPU i sprawdzic nie moge... Ktos sobie juz MBM skonfigurowal zeby dzialalo jak nalezy :?:

 

Warto tez zobaczyc ta stronke - skoro udalo sie na P5B Dlx to chyba powinno sie udac rowniez na Abicie QuadGT :rolleyes: Trzeba tylko pokombinowac - ja niestety proca nie mam, zeby poprobowac - ale mysle, ze warto - moim zdaniem MBM jest o wiele lepszy niz SpeedFan

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Updated:

* MBM 5 Core DLL : 5.3.7.2

 

Added:

* Intel ICH7 Support

* Intel ICH8 Support

* Winbond W83627EHG Support

* Winbond W83627EHF Support

 

Tutaj info, ktore moze duzo wyjasnic/pomoc (KLIK)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem z których chyba się wybiore do wróżki, mianowicie mobo nie startuje z przycisku power, czasami raz na 50-100 prób się uda, natomiast przycisk na mobo działa jak należy. Dodam że przycisk jest OK i kabel też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz kabel i zrób zwarcie na tych pinach jakimś płaskim śrubtaczkiem czy czymś w tym rodzaju..jak zaskakuje to z kablem albo z przyciskiem jednak coś nie tak:)

Przeca Hipuś napisał "Dodam że przycisk jest OK i kabel też" !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeca Hipuś napisał "Dodam że przycisk jest OK i kabel też" !

ale z nim to nigdy nic nie wiadomo, lepiej niech sprawdzi czy tak działa ;)

 

Sprawdź czy nie zahaczyłeś jakiejś ścieżki na mobo która idzie od pinów z włącznika, może ją przerwałeś, bo to jedyna możliwość żeby nie działało (bo najprawdopodobniej te przyciski są równolegle, nie przyglądałem sie jak to tam wygląda, jak miałem mobo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...