Skocz do zawartości
case

zasilacz FSP prosze o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Niemiec gdzie odczytac napiecie AGP? Czy to VCOREB w SpeedFan?

Ja mam wyregulowana zasilke od specjalisty i napiecia wyglada tak:

-12V - 12.69

-5V - 5.05

Napiecie AGP w speedfanie to vcoereb a AIDA32 pokazuje normalnie AGP voltage, czy jakos tak.

 

Jaka masz plyte Pinki?? moje ujemne sa dodatnie i to juz na 3 zasilce: codegen 300W; powerman (FPS) 235 i ten fps300-60pna(pf). jeden z forumowiczow tez ma dodatnie ujemne i agp = 1.6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celeron800@900, MSI i815EP i Herc 9100 :roll: Starcza mi taki sprzet :wink: 5k w 3DMark2001 przy sterach na jakosci i Anizo8x 8)

Obciazylem go teraz na maxa i oto jakie zobaczylem napiecia na Fortronie FSP300-60BT@GTP

 

+-------------------------------------------------------------------------+

|Całkowita liczba odczytów: 431 Prędkość procesora: 903 MHz |

|Działa od: 2003-05-29 23:26:54 do: 2003-05-30 00:03:33 |

+-----------------------------+----------+----------+----------+----------+

|Czujnik | Aktualnie| Najniższe| Najwyższe| Średnio |

+-----------------------------+----------+----------+----------+----------+

|Sensor 1 | 0° C | 0° C | 0° C | 0° C |

|Sensor 2 | 0° C | 0° C | 0° C | 0° C |

|Sensor 3 | 0° C | 0° C | 0° C | 0° C |

|Core 0 | 1,66 V | 1,58 V | 1,68 V | 1,62 V |

|Core 1 | 1,49 V | 1,47 V | 1,54 V | 1,50 V |

|+3.3 | 3,33 V | 3,25 V | 3,38 V | 3,32 V |

|+5.00 | 5,11 V | 5,03 V | 5,13 V | 5,07 V |

|+12.00 | 12,10 V | 11,55 V | 12,16 V | 12,10 V |

|-12.00 | -12,68 V | -12,93 V | -12,68 V | -12,79 V |

|-5.00 | -4,99 V | -5,04 V | -4,99 V | -5,03 V |

|Fan 1 | 0 obr/min| 0 obr/min| 0 obr/min| 0 obr/min|

|Fan 2 | 0 obr/min| 0 obr/min| 0 obr/min| 0 obr/min|

|Fan 3 | 0 obr/min| 0 obr/min| 0 obr/min| 0 obr/min|

+-----------------------------+----------+----------+----------+----------+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celeron800@900, MSI i815EP i Herc 9100  :roll: Starcza mi taki sprzet  :wink: 5k w 3DMark2001 przy sterach na jakosci i Anizo8x  8) 

Obciazylem go teraz na maxa i oto jakie zobaczylem napiecia na Fortronie FSP300-60BT@GTP

 

+-------------------------------------------------------------------------+

|Całkowita liczba odczytów: 431          Prędkość procesora: 903 MHz      |

|Działa od: 2003-05-29 23:26:54          do: 2003-05-30 00:03:33          |

+-----------------------------+----------+----------+----------+----------+

|Czujnik                      | Aktualnie| Najniższe| Najwyższe| Średnio  |

+-----------------------------+----------+----------+----------+----------+

|Sensor 1                  | 0° C  | 0° C  | 0° C  | 0° C  |

|Sensor 2                  | 0° C  | 0° C  | 0° C  | 0° C  |

|Sensor 3                  | 0° C  | 0° C  | 0° C  | 0° C  |

|Core 0                    | 1,66 V | 1,58 V | 1,68 V | 1,62 V |

|Core 1                    | 1,49 V | 1,47 V | 1,54 V | 1,50 V |

|+3.3                      | 3,33 V | 3,25 V | 3,38 V | 3,32 V |

|+5.00                        | 5,11 V | 5,03 V | 5,13 V | 5,07 V |

|+12.00                    | 12,10 V  | 11,55 V  | 12,16 V  | 12,10 V  |

|-12.00                    | -12,68 V | -12,93 V | -12,68 V | -12,79 V |

|-5.00                        | -4,99 V  | -5,04 V  | -4,99 V  | -5,03 V  |

|Fan 1                        | 0 obr/min| 0 obr/min| 0 obr/min| 0 obr/min|

|Fan 2                        | 0 obr/min| 0 obr/min| 0 obr/min| 0 obr/min|

|Fan 3                        | 0 obr/min| 0 obr/min| 0 obr/min| 0 obr/min|

+-----------------------------+----------+----------+----------+----------+

IMHO nie jest to wina zasilacza, bo Vcore też "lata" - a to napięcie preparuje płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stała sie bardzo dziwna rzecz...

wracam ze szkoly... włączam kompa, a tam nic... zero niechce sie włączyć (rano działał)

Postanowiłem iść odebrac z komisu mój stary zasilacz i go podłączyłem... komp dzialał!!! Podłączyłe FSP i też działa..

Wie ktoś może dlaczego nie chciał działac a teraz działa??

Co może być tego przyczyną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinki taki mamy kraj - na stronce www.fps-group.com.tw jest ich od groma - a u nas tylko lowendowe wersje :(  - znalazłem 350W -60PN(PF) w angli za 50Ł :| - ale oni chyba mają 110V  :?:

Trochę OT ale w Anglii mają takie napięcie jak u nas, tylko wtyczki/gniazda są inne i będzie potrzebny po prostu polski kabel. 110V mają w USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=13312961 szkoda że tyle kasy chce gostek za niego. Zresztą ja już kupiłem fps300-60gtp

Widać ceni sprzęt, ale też widać, że niedługo powinny pojawić się we wtórnym obiegu, tzn. na giełdach itp.

Jak Fortron wypada na tle innych zasilaczy można poczytać na THG.

http://www.tomshardware.pl/howto/20021021/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem zasilke od haszyda 300gtp - fajniutko chodzi +5V -> +5.1V, +12V->12,50V - w normie

 

Natomoast zastanawia mnie czemu wentyl chodzimi caly czas na max - nie jest az tak goroco z rana a i tak mili nie wiem czy nie zerwac plomby i wyregulowac tego - ale jest probem bo pisaliscie tutaj jak regulowac napiecia a ja chce sie dowiedziec jak wyregulowac noise killera HELP ME PLS :) (jezeli to gdzies bylo tutaj i nie doczytalem to sorrki z gory ale robilem co moglem tyloko ten topic zrobil sie kobylasty lekko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem zasilke od haszyda 300gtp - fajniutko chodzi +5V -> +5.1V, +12V->12,50V - w normie

 

Natomoast zastanawia mnie czemu wentyl chodzimi caly czas na max - nie jest az tak goroco z rana a i tak mili nie wiem czy nie zerwac plomby i wyregulowac tego - ale jest probem bo pisaliscie tutaj jak regulowac napiecia a ja chce sie dowiedziec jak wyregulowac noise killera HELP ME PLS :) (jezeli to gdzies bylo tutaj i nie doczytalem to sorrki z gory ale robilem co moglem tyloko ten topic zrobil sie kobylasty lekko :)

 

No fakt, kobylasty jest (...).

W tej zasiłce nic nie poregulujesz, jak zresztą w każdym Fortronie nie ma żadnej regulacji do zmiany obrotów wentylatora.

To, co możesz zrobić, to włączyć szeregowo z termistoerem pomiarowym

reystor około 2,2khom.

Ale U ciebie najpierw zmniejsz te zawyżone 12,5V, to wówczs elektronika sterownika sama wyraźnie zmniejszy obroty.

Jest jeszcze kilka sposobów na modowanie sterownika, ale teraz nie chce o tym pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oks zalatwie sprawe z kolosami i zaliczeniami to bede kombinowal :) dzieki

 

W nawiązaniu do mojego poprzedniego postu i zarazem ułtwienia lokalizacji termistora NTC załączam poniżej zdjęcie regulatora w wersji ciągłej. Oczywiście ta płytka jest przykręcona "do góry nogami" do radiatora z diodami Schottky'ego. Na płytce widać napis FAN SPEED CONTROL

 

Dołączona grafika

Rezystor 2,2khom należy włączyć w szereg z jedną z nóżek tego "czarnego" elementu ( to jest właśnie termistor NTC o warości 10khom) - w pobliżu główki zapałki.

[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzac ze kolega ma dostep do cyfrowki:) mozna prosic o zdjecia tego zasilacza od srodka? intersuje mnie ewentualny mod wiec warto by wiedziec przed zakupem co tam siedzi ile miejsca etc. co to za model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie nazywa dokladna odpowiedz - dzieki - podlaczam sie do posta Niemca - moze jeszcze zdjatka tych potencjometrow z opisem ktory do czego? bo nie chce sie zamyrdac jak bede to robil :) a chcialbym od razu zjechac z tego 12.5V do moze blizej 12V a odsylanie haszydowi zasilki to nmi sie nie usmieha bo moja wyzionella ducha a zostanie bez kompa na prare dni to nie dla takich nalogowcow :)

 

Update - zgk5 - czy wnettrze wersji zasilacza GTP i innych sa podobne - bo w sumie moja wersja to GTP i nie wiem z jakies wywlokles ten element/zdjatko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie nazywa dokladna odpowiedz - dzieki - podlaczam sie do posta Niemca - moze jeszcze zdjatka tych potencjometrow z opisem ktory do czego? bo nie chce sie zamyrdac jak bede to robil :) a chcialbym od razu zjechac z tego 12.5V do moze blizej 12V a odsylanie haszydowi zasilki to nmi sie nie usmieha bo moja wyzionella ducha a zostanie bez kompa na prare dni to nie dla takich nalogowcow :)

 

Update - zgk5 - czy wnettrze wersji zasilacza GTP i innych sa podobne - bo w sumie moja wersja to GTP i nie wiem z jakies wywlokles ten element/zdjatko

Te zdjęcie z zapałką to jest akurat scan sterownika wentylatora od Fortrona w wersji ciągłej.

"Wywlokłem" w ten sposób, że najnormalniej w świecie zdemontowałem z zasilacza FSP300 -60GTP i zeskanowałem na ScanMaker 4800.

Generalnie Fortron stosuje dwa różne sterowniki obrotów wentylatora - dyskrety i ciągły. Zamieszczę niebawem jeszcze sterownik od wersji dyskretnej np. FSP300-60BT.

Postaram się także zrobić kilka zdjęć elektroniki Fortrona, z uwzględnieniem położenia potencjometrów regulacyjnych a także pod kątem "ogólnego spojrzenia" na budowę Fortrona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się także zrobić kilka zdjęć elektroniki Fortrona, z uwzględnieniem położenia potencjometrów regulacyjnych a także pod kątem "ogólnego spojrzenia" na budowę Fortrona.

nie moge sie doczekac, bo bez informacji czego masz szukac nie bede wsadzal lap do srodka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgk5: spoko ciekaw jestem jak to bedzie po zminiejszeniunapiecia bo jakos dziwnie mi sie wydaje ze zmniejszenie napiecia o 0.5V nie spowoduje spowolnienia wentylatora za bardzo - cyba ze o czyms nie wiem bo widze ze znsz sie na tym niezle to moze mnie uswidomisz :)

 

z gpry dzieki i czekam na zdjatka wnetrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgk5: spoko ciekaw jestem jak to bedzie po zminiejszeniunapiecia bo jakos dziwnie mi sie wydaje ze zmniejszenie napiecia o 0.5V nie spowoduje spowolnienia wentylatora za bardzo - cyba ze o czyms nie wiem bo widze ze znsz sie na tym niezle to moze mnie uswidomisz :)

 

z gpry dzieki i czekam na zdjatka wnetrza

Qurde z tymi zdjęciami - dzisiaj już nie dam rady ...

Zdjątka wrzucę jutro, może pojutrze - chyba się tak nie pali ???.

A co do spowolnienia wentylatora - zmniejszenie +12V o 0,5V spowoduje zmniejszenie napięcia wentylatora o około 1,5 -2V.

Będzie tak - jeżeli tylko punkt pracy sterownika leży w zakresie liniowym i nie jest on uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otworzylem swoja zasilke i znalazlem jedna zolta srobke, pozmarowana zielonym czyms. po wczesniejszych opisach wnioskuje, ze to jest srobka do regulacji napieca, ale jakiego bo czytalem, ze sa 3 srobki od zabezpieczen, napiecia 3.3V i od napiec 5V/12V. nie wiedzialem od czego to wiec nie krecilem :) poczekam na fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jak 1 srobka do 5V/12V - to tochenie praktyczne :/

Praktyczne nie jest, bo nie można ustawić dokładnie +12V i jednocześnie +5V. Ale super dokładne ustawienie napięć w praktyce wcale nie jest konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby tak - jak sugerujesz czy ktores z nich powinno byc ustawione dokldaniej?? bo w zasanie to 12,5V to jeszcze w normie +-5% ale mimo to halasuje dosyc przez te napiecia

.

 

Lepiej ustawić dokładnie +5V, wtedy +12V jest zawyczaj lekko zawyżone.

A z tymi obrotami wentylatora - to spoko - zrobisz moda sterownika i będziesz miał cicho i wydajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oks zalatwie sprawe z kolosami i zaliczeniami to bede kombinowal :) dzieki

 

W nawiązaniu do mojego poprzedniego postu i zarazem ułtwienia lokalizacji termistora NTC załączam poniżej zdjęcie regulatora w wersji ciągłej. Oczywiście ta płytka jest przykręcona "do góry nogami" do radiatora z diodami Schottky'ego. Na płytce widać napis FAN SPEED CONTROL

 

Dołączona grafika

Rezystor 2,2khom należy włączyć w szereg z jedną z nóżek tego "czarnego" elementu ( to jest właśnie termistor NTC o warości 10khom) - w pobliżu główki zapałki.

[/img]

I jeszcze sterownik dyskretny, konkretnie od wersji FSP300-60BT.

Dołączona grafika

Rezystor FR18 jest zwierany poprzez tranzystor FQ2 ( w prawym górnym rogu płytki) - następuje przełączanie napięcia zasilającego wentylator z 5V na 12V i odwrotnie.

Scalaczek to podwójny wzmacniacz operacyjny LM358N pracujący jako komparator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...