Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Tak - można przełączyć na jeden rdzeń ręcznie i problem znika.

 

W need for speed underground i w unreal tournament trzeba używać pojedynczego rdzenia aby nie występowały anomalie ( przyspieszanie , zwalnianie , przycinanie ).

A co zrobić gdy gra nie umożliwia "wyskoczenia na pulpit"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He to dobrze ze ja juz NFS:U dawno temu przeszedlem i nie chce mi sie specjalnie w to grac, podobnie z UT :P

 

@master_electronic - ja podobnie, przy tych upalach mam na codzien 2,3ghz 1.15v (choc nawet nizej nie sprawdzalem, bo i tak ma niskie temp)

 

@dzikidaniel - normalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić gdy gra nie umożliwia "wyskoczenia na pulpit"?

Może instalacja patcha od AMD ? - nie testowałem .... do tej pory jeśli jakaś starsza produkcja robi problemy to po prostu ograniczam proces do jednego rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może instalacja patcha od AMD ? - nie testowałem .... do tej pory jeśli jakaś starsza produkcja robi problemy to po prostu ograniczam proces do jednego rdzenia.

Tyle, że patch amd = poprawka microsyfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może instalacja patcha od AMD ? - nie testowałem .... do tej pory jeśli jakaś starsza produkcja robi problemy to po prostu ograniczam proces do jednego rdzenia.

No tak, tyle że z takiego dooma / prey'a / quake'a czy nawet z Half life'a nie wyskoczysz na pulpit żeby przełączyć na jeden rdzeń - można z jakiegoś bata odpalić proces na jednym rdzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tyle że z takiego dooma / prey'a / quake'a czy nawet z Half life'a nie wyskoczysz na pulpit żeby przełączyć na jeden rdzeń - można z jakiegoś bata odpalić proces na jednym rdzeniu?

Z doom 3 wyskoczysz bez problemu - reszty nie testowałem ale pewnie też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doom 3 wyskoczysz bez problemu - reszty nie testowałem ale pewnie też.

No to może Dooma masz innego, ale Prey'a już nie. Kolejna sprawa to wszlkiej maści Half Life'y - po wyskoczeniu na pulpit shadery wariują i masz na fioletowo dużą częśc ekranu - nie zawsze się tak dzieje, bo czasem uda się jakoś tak tego Half Life'a naprawić. Ale takich gier jest wiele.

 

Ale dobra - czyli nie ma sposobu, który by umożliwiał odpalenie gry czy jakiegokolwiek procesu na jednym rdzeniu za pomocą czegoś w rodzaju bat'a czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

 

Generalnie trzeba by pewnie najpierw zobaczyć to:

 

http://www.amd.com/us-en/Processors/Techni...1_13118,00.html

 

Ale to tylko guess :)

 

 

Ok. A tak w ogóle to przekopałem się nareszcie przez 34 strony tego forum (czytałem, od 'page one' - nie ma to jak nocna zmiana :) Ciekawie się czyta jak część z szacownych forumowiczów katuje swoje Brisbki już od 2 miesięcy orthosem itp. I wciąż im mało.

Rozumiem, że o/c stało się już dawno 'sportem' (czasem extremalnym ]:-) samym dla siebie, jednak ja mam generalnie użytkowe podejście do overclockingu. Tzn. wydajność w grach - bo maniak troszkę ze mnie.

Może to herezja, ale np. czekać na zimniejsze dni żeby podkręcić CPU o tych kolejnych parę Mhz to już mała przesada. Przecież to właśnie całkiem dobry pomysł robić o/c kiedy warunki są najgorsze (najcieplej). Wtedy wiadomo ile na serio można dać max - i stable 24/7. Przecież nie będziemy zawsze trzymać compa zaraz przy oknie (albo i za oknem). A bicie rekordów taktowania mnie nie "kręci" :P, bo zawsze ktoś będzie miał lepsze chłodzenie, WC, ciekły azot :P lub coś i i tak mnie przebije.

Wiem... brzmię tu jak stara baba... lubię o/c ale kiedy do czegoś służy (opr. zwiększania rachunku za prąd).

 

Generalnie piszę o tym tutaj, bo zamierzam sobie sprawić takiego 3600+ i Abit KN9 oraz 8800gts320mb (hehe), jednak myślę, że o/c będzie u mnie trwać jakieś 2-3 dni (na więcej to już pewnie żona mi nie pozwoli :( Bo też lubi pograć :) :) :)

 

Tak gdzieś za miesiąc zobaczę jak się będzie sprawować moja sztuka... już się nie mogę doczekać tych dni... Szczególnie tych 2-3 ]:-)

 

POZDR dla wszystkich

 

Aha...

 

 

Co do tych problemów z grami przy x2 to jeszcze można zrobić to:

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=81429

 

(obie rzeczy na raz podobno działają najlepiej) - tam poniżej jest mały reg. entry to sciągnięcia (załatwia tzw. hot fix za nas :) POdobno dobra rzecz.

Edytowane przez Rogue1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmienić procka i tylko procka. Teraz pytanie. Brać Brisbane X2 4800(mogę mieć za ok 430PLN), czy warto dopłacić do X2 5200 2 z 1MB cach(mogę mieć za jakieś 620PLN). Warto dopłacić te 2000.

Sam juz nie wiem

 

Jeżeli chodzi o kręcenie to mogę tylko zmienić szynę z 200 na 240. Ten Brisbane ma 2,6 wiec po zmianie szyny te 3Ghz zrobi (chce dosc mocny procek, wiec krecenie X2 3600 odpada :(), Żadne wyższe FSB nie wchodzi w gre.

 

Z góry dziekuje za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do niektórych wypowiedzi to widzę, że niektórzy się zapętlają, bo po co niby przełączać grę na jeden rdzeń. Ja mam(zresztą napewno nie tylko ja ;) )zainstalowany dc optimizer i nie mam żadnych problemów z grami.

@ Rogue nie zauważyłeś, że to 1000 post?? I fajnie żeś połączył 3600 i 8800gts ;)

@ malinek to co ty masz za płytę główną, że tylko 240htt robi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmienić procka i tylko procka. Teraz pytanie. Brać Brisbane X2 4800(mogę mieć za ok 430PLN), czy warto dopłacić do X2 5200 2 z 1MB cach(mogę mieć za jakieś 620PLN). Warto dopłacić te 2000.

Sam juz nie wiem

 

Jeżeli chodzi o kręcenie to mogę tylko zmienić szynę z 200 na 240. Ten Brisbane ma 2,6 wiec po zmianie szyny te 3Ghz zrobi (chce dosc mocny procek, wiec krecenie X2 3600 odpada :(), Żadne wyższe FSB nie wchodzi w gre.

 

Z góry dziekuje za odpowiedzi.

Kiedy oglądałem wykresy na THG i porównywałem ceny procesorów wychodziło że przy szybszych modelach X2 ( ~5000 ) bardziej opłaca się core duo intela - odsyłam do wykresów wydajności na tomshardware i cenników w sklepach ze skapiec.pl ;)

 

ps. wracając do doom 3 - na jednym rdzeniu mam ~66 fps a na dwóch 81 w timedemo demo1

 

- 1024x768 , ULtraQuality , 4xAA , 16xAF , wszystko co się da w grze włączone ( poza synchronizacją )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Czy wszystkie 65nm to Brisbane??

A slyszales o innych 65nm AMD w sprzedazy ? :)

 

@kica1983 - :razz: u mnie wlasnie 2.2 dziala bez problemow (poza zanizonym o 0.1v odczytem VID), a 2.25 powoduje zwisy ... moze masz wlasnie ta nowsza a nie 2.2 ?

 

Ps. A skoro juz o RM Clock mowa ... nic sie nie zje*** od zbyt czestych zmian FID/VID ?

Mam ustawione na ogol 'performance od demand' z zaznaczonymi wszystkimi mnoznikami :)

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Aludan

i tu chyba jest ten twój problem. Ja mam zaznaczony tylko 5 i 10.5 mnożnik proca, próbowałem też zjechać do 8 i też dawało rade bez zwisu, ale wiem jedno, że na windsorze nizsze mnożniki mogły(i robiły) powodować problemy. I ja też mam ustawiony performance on demand.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Aludan

i tu chyba jest ten twój problem. Ja mam zaznaczony tylko 5 i 10.5 mnożnik proca, próbowałem też zjechać do 8 i też dawało rade bez zwisu, ale wiem jedno, że na windsorze nizsze mnożniki mogły(i robiły) powodować problemy. I ja też mam ustawiony performance on demand.

Na RM Clock 2.2 mam ustawione wszystkie bo nie ma zadnych problemow ...

(pytalem tylko czy od czestych zmian FID/VID nic sie prockowi nie stanie)

 

Za to 2.25 powodowala zwisy przy KAZDEJ probie zmiany FID ... nawet wybierajac maximal performance albo power saving gdzie mozna ustawic tylko 1 FID, to zmiana z def 9.5x na np. 9x nie tykajac VID konczyla sie freeze ... tak samo kazdy inny mnoznik ...

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość teat

Dawał ktoś tego proca na ~0*C? ja dziś zjechałem do 37*C przy napięciu 1.5v i z 2.85 zrobiło mi się prawie 3ghz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, parę dni robót i nic się nie działo na n/w ustawieniu, wreszcie zamontowałem Freezera i efekt widać od razu, temp. 15st. w dół i cisza... Tera łapie w stresie max. 55, idle to ~40. Jedynie to co SpeedFan wyświetla jako AUX, a Everest jako PWM, ma po 60st. i nie zamierza spadać.

Tylko jeszcze RAM, przestawiłem "DRAM clock" na DDR2-667, CPU-Z pokazuje że częstotliwość to 475MHz, więc czy tu jeszcze warto coś zmieniać, bo jedynie w tej dziedzinie nie mogę nic od was wyciągnąć....:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Rogue nie zauważyłeś, że to 1000 post?? I fajnie żeś połączył 3600 i 8800gts ;)

Fajucho... 1000-czny post. Pierwszy post w temacie, i generalnie na tym forum, o od razu nr 1000. Ja to mam fart.

Na ale niestety jeszcze nie połączyłem 3600+ i 8800gts :( Dopiero gdzieś tak na początku lipca planuję. Na razie mażę :)

 

A generalnie zastanawiałem się nad tym chłodzeniem. Czy nie sporo jest prawdy w stwierdzeniu, że twój cooler jest tylko tak dobry jak twoja pasta termo? No bo jeżeli masz nawet dobry cooler a procka posmarujesz byle czym, to właśnie dodałeś warstwę w praktyce izolującą ciepło. Jeśli nic nie dasz to masz pod radiatorem powietrze i też kanał.

 

Ja miałem venice 3000+ a następnie sandiego 4000+ (nadal go mam :) Pominę tu podkręcanie (płyta :( W każdym razie tego pierwszego miałem na boxie z tym szarym glutem co był oryginalnie na nim. San diego mam na tym samym coolerku (tym box od venice 3000+) tyle, że posmarowałem go już AS5. I temp okazały się niższe o 7st.C i znacznie lepiej się wychładza po stresie.

 

To jak jest z tymi coolerami. Można zaryzykować stwierdzenie np. : box + ac5 = markowy za ok. 50-70zł + silikonowy glut. :) ???

 

Jak myślicie?

Edytowane przez Rogue1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie tak pytam. Jak już będę miał ten sprzęt to najpierw spróbuję na boxie + as5. Zobaczymy co się da osiągnąć. Natomiast myślę sobie, że jeśli ktoś potrzebuje powalczyć z chłodzeniem a ma boxa to może najpierw inwestycja w as5 (zamiast gluta boxowego) Pasta i tak się przyda w przyszłości - szczególnie jeśli okaże się, że jednak trzeba dokupić sobie jakiś porządny cooler, a efekt nawet na boxie może być ciekawy.

 

A może jakiś komentarz dotyczący tych temp. na venice i san diego co pisałem wcześniej (wiem że poniekąd off topic - ale to zawsze o chłodzeniu)

 

 

A BTW. Te 655Mhz na 7300GT z podpisu to po Vmodzie? A robiłeś deltę w biosie? Też daje efekt.

Edytowane przez Rogue1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

Fajucho... 1000-czny post. Pierwszy post w temacie, i generalnie na tym forum, o od razu nr 1000. Ja to mam fart.

Na ale niestety jeszcze nie połączyłem 3600+ i 8800gts :( Dopiero gdzieś tak na początku lipca planuję. Na razie mażę :)

 

A generalnie zastanawiałem się nad tym chłodzeniem. Czy nie sporo jest prawdy w stwierdzeniu, że twój cooler jest tylko tak dobry jak twoja pasta termo? No bo jeżeli masz nawet dobry cooler a procka posmarujesz byle czym, to właśnie dodałeś warstwę w praktyce izolującą ciepło. Jeśli nic nie dasz to masz pod radiatorem powietrze i też kanał.

 

Ja miałem venice 3000+ a następnie sandiego 4000+ (nadal go mam :) Pominę tu podkręcanie (płyta :( W każdym razie tego pierwszego miałem na boxie z tym szarym glutem co był oryginalnie na nim. San diego mam na tym samym coolerku (tym box od venice 3000+) tyle, że posmarowałem go już AS5. I temp okazały się niższe o 7st.C i znacznie lepiej się wychładza po stresie.

 

To jak jest z tymi coolerami. Można zaryzykować stwierdzenie np. : box + ac5 = markowy za ok. 50-70zł + silikonowy glut. :) ???

 

Jak myślicie?

no niestety ale praw fizyki sie nie oszuka

boxowy cooler jest caly z aluminium a takowe dobrze oddaje cieplo ale nie pobiera --- miedz dobrze odbiera cieplo. Dlatego tak modne sa heatpipe laczenie miedzi z aluminium

 

pozatym marna ta konstrukcja boxa z mala powierzchnia oddawania ciepla

 

amd ma fajne boxy ale takie daja tylko do opkow i wyzszych modeli x2 takie z heatpipami

 

a takie wyliczanie cos z bez as5 jak box z as5 jest bez sensu

 

bo im lepszy cooler aby dobrze dzialal potrzebuje dobrego przekaznika energi cieplnej

 

niezapominajmy ze im wieksza moc w Watach tym wieksz delta miedzy chlodzeniami

Edytowane przez komuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety ale praw fizyki sie nie oszuka

boxowy cooler jest caly z aluminium a takowe dobrze oddaje cieplo ale nie pobiera --- miedz dobrze odbiera cieplo. Dlatego tak modne sa heatpipe laczenie miedzi z aluminium

 

pozatym marna ta konstrukcja boxa z mala powierzchnia oddawania ciepla

 

amd ma fajne boxy ale takie daja tylko do opkow i wyzszych modeli x2 takie z heatpipami

Ok. THX za komentarz. A jeszcze prosiłbym o komentarz w sprawie tych temp. przy venice i san diego, bo jeszcze tego wcześniej nie konsultowałem. No bo myślałem, ,że san diego będzie się mocniej grzał niż venice.

 

niezapominajmy ze im wieksza moc w Watach tym wieksz delta miedzy chlodzeniami

 

No i to właśnie mnie ciekawi, że san diego 4000+ grzeje mi się sporo mniej niż venice 3000+ się grzał... cooler ten sam tylko pasta as5

 

z tego by wynikało, że te pasty (czy co to tam jest) dodawane do boxowego coolerka są herezją większą niż sam ten coolerek :)

 

Jak dla mnie to pierwsza rzecz do wymiany... cooler dopiero jeśli trzeba (zawsze jakieś koszty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

Ok. THX za komentarz. A jeszcze prosiłbym o komentarz w sprawie tych temp. przy venice i san diego, bo jeszcze tego wcześniej nie konsultowałem. No bo myślałem, ,że san diego będzie się mocniej grzał niż venice.

No i to właśnie mnie ciekawi, że san diego 4000+ grzeje mi się sporo mniej niż venice 3000+ się grzał... cooler ten sam tylko pasta as5

 

z tego by wynikało, że te pasty (czy co to tam jest) dodawane do boxowego coolerka są herezją większą niż sam ten coolerek :)

 

Jak dla mnie to pierwsza rzecz do wymiany... cooler dopiero jeśli trzeba (zawsze jakieś koszty)

to jest syndrom krzywej czapki

 

san diego mial lepiej zalozonego ihsa i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...