Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość amapi3d

Bardziej właściwe określenie to, że nie odnotowano nigdzie.

nie wiem o co chodzi, mam xp i wszystkie patche i nie mamproblemu z dwoma rdzenia w grach. ludzie, instalujcie aktualizacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie -gnębi mnie...BIOS(najnowszy i tak samo poprzedni) mojej mobo.Nie mam problemów z mnożnikami(te co potrzebuję działają ok), HT i HTT(350x4 nie ma problemu).Procek też nie jest zły, choć bez rewelacji.Chodzi o Brisbane 3600 -nie ma go w sigu jeszcze.Męczę się z różnymi historiami między 2800-3000 przy napięciach 1.4-1.625(na WC -max miałem 45 stopni na rdzeniu ,bo drugi jak to bywa miał kilka mniej).Przy 9x331.332.333 Orthos ok(kilka godzin).Smarki też(03,05,06).Gry?W porządku(te na dwa jaja też -RS LV i np. demko nowego Colina).Mnożnik 8.5?Nie ma sprawy -proc około 2950 na 1.5v stab(no ale tu miałem czas na jedynie około 3h Ortka).Z czego więc gnębienie moje wynika?Otóż "safe mode" po restartach i wyłącz/włączeniu grata.Po restartach nie zawsze.Pyk ,pyk ,piiii, piiii, pyk ,pyk i safe mode :blink: .Co jest kurde balas?"CPU clock" mu nie pasi...Dlaczego?Przecież buja stabilnie :mur: .A może RAM.Tu jest mały zgrzyt -mam te z siga kości zwei i 2x1GB G.Skill 800 5-5-5-15.Łącznie to ustawiłem na około 850tki(z reguły) w dualu 5-4-4-12-16-127 przy 2.2V(nawiew mają).Na 5-5-5-15 też problem występuje.Czyżby to one się gryzły?Wolę popytać ,bo wiecie ile testy trwają ,a praca...no wiadomo.Może ktoś coś miał podobnego?

Na NB dałem 1.6V(zresztą czeka go zwodowanie).Ma nawiewany grzecznościowo przez grafikę radiator "mojemade" i temperaturę max 65(ale to raz w upały -tak to około 58).

Dodam ,że czytam wątek od dechy ale jestem dopiero przy 15tej stronce :cry: Czas, czas ,czas...

Acha -zero problemów jedno/dwa jaja w grach(i w życiu :D ).Nic nie tnie "dziwnie" czy "wbrew logice".Optimizera mam...ściągniętego i tyle.Ktoś wie co może powodować kłopoty?Nie mam chęci wiecznie procka ustawiać w BIOSie ,a zresztą sam fakt -coś tu nie gra.Pisałem w wątku o płycie ale nie dało rady.

Okazyjny kłopot -jak dodałem RAMu(jeszcze proc z siga -na nowym to samo) to Sound Blaster zaczął kaszanić dźwięk w grach(?!).Slotu zmiana nie pomogła więc ma kumpel u siebie sprawdzić.Może sie to jakoś wiąże?

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

tylko nie patrzcie na czas :P 5 minut przeszlo ale to dlatego ze robilem 7h jak bylem w szkole na 2980 okolo, jutro jak sie wybiore do krk to zapuszcze na dluzej. jesli wytrzyma orthos to dobry wynik jak na proca na default'cie(pomijajac temp ktora ma 62~)? zmienic mnoznik na z 9.5 na 9 i podniesc jeszcze fsb czy jak radzicie ? pamieci zmienilem na 533 jak narazie, jutro dam na 667 o ile to ruszy i zaczne sie bawic tymi wszystkimi czasami, bo jeszcze nie bardzo o tym wiedze posiadam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, jutro póki nie ma upałów zabieram sie za projekt brisbane@3,2GHz, w razie co posile się lepszym wentylatorem na Andrzeju Samuraju bo mam Deltę (3400obr) w rezerwach strategicznych :)

 

edit

Przewiduję że napiecie potrzebne do tego to 1,425-1,450V

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odnosnie tego przyspieszania, to jak to w koncu jest na prockach Intela ? Np. na tym najtanszym E2140 ? Bo na Egieldzie napisali, ze tego problemu nie ma, a tutaj znowu kilka osob sie wypowadalo, ze jest.

Dzisiaj miałem okazję po testować C2D E4400 i napiszę tak w Painkillerze mam przyspieszenia na X2 ale to samo zaobserwowałem dziś na C2D dokładnie E4400 wierzcie lub nie ale to fakt

 

Bardziej właściwe określenie to, że nie odnotowano nigdzie.

j/w

Edytowane przez Roberto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie -gnębi mnie...BIOS(najnowszy i tak samo poprzedni) mojej mobo.Nie mam problemów z mnożnikami(te co potrzebuję działają ok), HT i HTT(350x4 nie ma problemu).Procek też nie jest zły, choć bez rewelacji.Chodzi o Brisbane 3600 -nie ma go w sigu jeszcze.Męczę się z różnymi historiami między 2800-3000 przy napięciach 1.4-1.625(na WC -max miałem 45 stopni na rdzeniu ,bo drugi jak to bywa miał kilka mniej).Przy 9x331.332.333 Orthos ok(kilka godzin).Smarki też(03,05,06).Gry?W porządku(te na dwa jaja też -RS LV i np. demko nowego Colina).Mnożnik 8.5?Nie ma sprawy -proc około 2950 na 1.5v stab(no ale tu miałem czas na jedynie około 3h Ortka).Z czego więc gnębienie moje wynika?Otóż "safe mode" po restartach i wyłącz/włączeniu grata.Po restartach nie zawsze.Pyk ,pyk ,piiii, piiii, pyk ,pyk i safe mode :blink: .Co jest kurde balas?"CPU clock" mu nie pasi...Dlaczego?Przecież buja stabilnie :mur: .A może RAM.Tu jest mały zgrzyt -mam te z siga kości zwei i 2x1GB G.Skill 800 5-5-5-15.Łącznie to ustawiłem na około 850tki(z reguły) w dualu 5-4-4-12-16-127 przy 2.2V(nawiew mają).Na 5-5-5-15 też problem występuje.Czyżby to one się gryzły?Wolę popytać ,bo wiecie ile testy trwają ,a praca...no wiadomo.Może ktoś coś miał podobnego?

Na NB dałem 1.6V(zresztą czeka go zwodowanie).Ma nawiewany grzecznościowo przez grafikę radiator "mojemade" i temperaturę max 65(ale to raz w upały -tak to około 58).

Dodam ,że czytam wątek od dechy ale jestem dopiero przy 15tej stronce :cry: Czas, czas ,czas...

Acha -zero problemów jedno/dwa jaja w grach(i w życiu :D ).Nic nie tnie "dziwnie" czy "wbrew logice".Optimizera mam...ściągniętego i tyle.Ktoś wie co może powodować kłopoty?Nie mam chęci wiecznie procka ustawiać w BIOSie ,a zresztą sam fakt -coś tu nie gra.Pisałem w wątku o płycie ale nie dało rady.

Okazyjny kłopot -jak dodałem RAMu(jeszcze proc z siga -na nowym to samo) to Sound Blaster zaczął kaszanić dźwięk w grach(?!).Slotu zmiana nie pomogła więc ma kumpel u siebie sprawdzić.Może sie to jakoś wiąże?

A w ORTHOSie miałeś stres CPU czy BLEND?? Jeśli to pierwsze to weź zapuść BLENDa bo z tego co piszesz to stawiałbym na RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem kompa... I wziąłem się za OC

 

Dołączona grafika

 

Napięcie w BIOSIE 1.45 ... Memki OCZ special opsy napięcie 2.3 ...Zostawię jeszcze na noc... jeśli się nie wysypie to będę zadowolony...

 

Takie napięcie i temperatura są bezpiecznie?... komp chodzi prawie 24/7...

Edytowane przez szpara25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Takie napięcie i temperatura są bezpiecznie?... komp chodzi prawie 24/7...

jak dla mnie temp procka powyzej 55 stopni to juz przesada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ORTHOSie miałeś stres CPU czy BLEND?? Jeśli to pierwsze to weź zapuść BLENDa bo z tego co piszesz to stawiałbym na RAM.

No BLEND oczywiście.Zawsze maksymalne testy odpalam.W międzyczasie normalnie(tyle ,że wolniej) komputera używałem.Po cichu też pamięci jednak obstawiam <_<

Naprawdę w miarę możliwości z tym powalczyłem -w necie też szukałem ale nic.Przyznasz ,że mało komfortowa sytuacja.Wiadomo ,że bez OC nic się nie dzieje ale bez podkręcania to ten Brisbane się do komunijnego zestawu nadaje :D .Żeby cokolwiek testy wywalały -cokolwiek.Byłoby jaśniej.

Dla pewności obejrzałem płytę(kondensatory itp.) i wyczyściłem/przesmarowałem(do styków) sloty , styki i łącza(zworek też).Niby czystość na co dzień ale nie zaszkodziło...bo nie pomogło też :huh:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamerskie pytanie.

Sprawa tak. Najpierw mialem A 3200 i pamieci 2x1GB Geile Ultra. i wszystko byl ok. Teraz mam Brisbane x2 4800 i pamieci w Biosie sa usatwione na 800 po odpaleniu kompa pokazuje tez 800 dual, a pod windowse(everest,sandra,cpu-z) pokazuje 700 z groszami. Why?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ale mam tylko ustawienia na 400, 533, 677, 800 zadnych inych usatwien poza timingami nie mam......chyba ze cos przegapilem Płyta MSI K9Neof(kupa na maxa)

 

Jak ustawie 667 tez pokazuje mniej.....

Przy A 64 3200 nie bylo problemu......667 bylo 667, a 800 bylo 800

Edytowane przez malinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

dzielniki, dzielniki...

mimo wszystko jest to troche chore. w ddr1 i s939 jak mialem proc ustawiony standardowo na 10*200mhz i pamieci nieruszane(ustawione na 200) to takie tez bylo ich taktowanie a nie powiedzmy 175.

dzis odbiore geile 667 cl3 - ciekawe co one potrafia? ktos takie ma/mial? jak wrazenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko jest to troche chore. w ddr1 i s939 jak mialem proc ustawiony standardowo na 10*200mhz i pamieci nieruszane(ustawione na 200) to takie tez bylo ich taktowanie a nie powiedzmy 175.

matematyki nie oszukasz :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

30-40zl mniej... Pamietam jeszcze czasy jak stalem przed wyborem Venica BoX lub OEM. Wolalem doplacic ~30zl i miec dluzsza gware, pudlo i boxa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCLab:

Produkowane w technologii SOI procesory AMD nie były nigdy szczególnie wdzięcznymi obiektami do podkręcania.

czy oni są 100 lat za murzynami? :mur: :mur: :mur: Venice, sie w ogóle nie kręciły, co tam, ze wiekszość chodziła przynajmniej na 2,5GHz, podobnie SanDiego, Toledo to kompletna porażka OC (naturalnie bo SOI), ze nie wspomnę o niewypale Brisbane co chodzą standardowo minimum @2,7Ghz, czasem PCLab wstawi taką głupote, że rece opadają :mur: :mur: :mur:

 

Może chłopacy z PCLab nigdy nie umieli i nie będą umieć podkrecać AMD, no cóż, zdarza sie, współczuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z PCLab to fanboye Intelow :D Nie wiedziales ? :lol:

i kreca na codegenie 300W :lol:

swoja droga popatrzcie ile teraz osob bedzie mowilo ze amd sie do podkrecania nie nadaja hahah :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie kumam chyba.

 

Everest pokazuje mi temp. CPU - 58st.

a Core Temp - 43st. na CORE 0

 

I nie jest to tak, że temp. na core i ten CPU (z Everesta) są jakoś równoległe (czyli np. zawsze różnica wynosiłaby 15st.). Kompletnie nie przystają do siebie. I co teraz?

 

Jest to pytanie troszkę off topic (bo mowa tu o moim jednordzeniowym san diego). Ale nabędę BE za parę tyg. i chcę wiedzieć na przyszłość.

 

Co to jest za temperatura CPU. Myślałem, że to sam rdzeń się grzeje, i to on będzie najcieplejszy.

 

No to o co chodzi??

 

Będę wdzięczny za jakieś wytłumaczenie. (No i sorry za "zaśmiecanie") :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ktos te nowe brisbane przetestje bo ten koles to ja nie wiem, ze amd nie nadaje sie do OC brisbane co praktycznie kazdy robi 2,8ghz a te lepsze spokojnie 3-3,1ghz

spokojnie? tzn? bo ja tu za wiele 3.1 nie widzę, a i 3 można policzyć na palcach ;)

pytanie czy to kwestia umiejętności, a może dodatków (zasilacze, płyty, chłodzenie) czy też faktyczne możliwości Bri? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...