Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Ankieta Dotycząca Moderatorów

Moderatorzy PurePC  

71 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którego z moderatorów uważasz za złego zgodnie z treścią

    • andriu
      0
    • benek
      0
    • costi
      0
    • Crosis
      8
    • Dijkstra
      0
    • Domik
      4
    • fipa
      13
    • gnz
      0
    • Heat
      1
    • jonathan
      1
    • mechl!k
      2
    • MKa11
      2
    • Orgiusz
      8
    • RaF
      0
    • Sikor
      6
    • Varrol
      0
    • wunat
      2
    • xan
      0
    • zavader
      2
    • żaden z nich
      22


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Witam,

 

chciałbym coś zauważyć - jestem na tym forum od pewnego sobie już czasu i muszę z bólem stwierdzić że niektórzy moderatorzy chyba naprawdę przeginają jeżeli chodzi o ich prawa. Z tego co zauważyłem wielu użytkowników forum PurePC jest wręcz zastraszonych no bo jak wytłumaczycie mi sytuację w której ktoś pisze mi PW o treści "uważaj na xxx bo on za 1 słowo nie tak daje bana" itp. No ludzie bez przesady! Wpadłem na pomysł który chyba nie spodoba się moderacji - IMO warto zrobić na forum ankietę w której użytkownicy mogliby wskazać złych moderatorów, nie chodzi mi o złych w sensie jakości pracy a nadużywania swoich uprawnień.

 

Na szczęście na forum są i dobrzy moderatorzy którzy mają zdanie koleżeńskich i przyjaźnie nastawionych nawet do nowych użytkowników - tak właśnie powinna moim zdaniem wyglądać CAŁA moderacja serwisu. Sam dostałem już 2x po 10% od pewnego moderatora ale wiem że dostałem to zasłużenie i uważam że zrobił on to co należy, co ważniejsze, 10% zabrał mi za darmo a teraz mam okazję następne 10% "odpracować" i uważam to za dobre rozwiązanie.

 

Może druga sprawa - regulamin, wiem że to dużeeee forum ale czy nie da się go UPROŚCIĆ. Mniej jest wtedy problemów i ww. nadużywania władzy zaś aktualny regulamin dla niektórych może stanowić zlepek informacji które są bardzo zagmatwane.

 

 

PS: Gdyby ten post przeczytał moderator z tej złej grupy niech wie jedno - mnie to tam rybka, może wykasować temat i wlepić mi nawet 110% - to forum straci użytkownika a ja nawet będę zadowolony z tego że nie muszę być już zastraszany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Moderatorzy to buraki [;

Upraszczać regulamin?? Jest prosty.

A to że moderatorów czasami ponosi to inna sprawa. Ciebie pewnie nie raz też poniosło. Pamiętaj, moderator też człowiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dwa pytania

 

1. Kto Cie zastrasza??

2. Gdzie ta ankieta??

1. Jak na razie na szczęście nie padłem ofiarą czegoś takiego ale wiele osób dostało bana albo % za naprawdę niewinne rzeczy.

 

2. Pytam się czy pomysł dobry

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupów trzeba tępic, :-P Zauważyłem że na naszym forum :wink: brakuje owych ludzi z czego osobiście się ciesze :) no ale nie przesadzajcie panowie B). Własnie, z Lancem to przesada.

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Pytam się czy pomysł dobry

Dobry.

 

 

Może z Lancem troche przesadzili, ale to, że ktoś dostaje % za trollowanie to normalne, po prostu moderka dba o poziom ywpowiedzi na forum.

 

Poza tym Orgiusz jest Trollunfriendly [;

 

edit:

Nie ma na forum chyba odpowiedniego rodzaju ankiety, musiałbyś wynrać jedną z wielu odpowiedzi...Nie zapomnij też o "Moderatorzy są el0młodzieżowi i nic do nich nie mam" ;]

Edytowane przez GDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o so chosi?

 

Kurde, zastraszany? Przez kogo?

Jak to kiedyś powiedział (bodajże) Sikor/Orgiusz/ParanoiK* : Chłopie, weź się w garść. :]

 

* - niepotrzebne skreślić

 

Forum jest jak życie - jak nie przeginasz, to nie obrywasz. Ja przykładowo jestem na forum już jakiś czas i o dziwo nigdy nie miałem więcej niż 0%. Raz już się zanosiło na to, ale w porę poprawiłem posta. Jeśli pamiętasz o tym, że na forum nie dopuszcza się: bluzgów, piractwa, tematów hacking/cracking itp, to na prawdę nie wiem, w czym problem.

 

Osobiście nie przypominam sobie, aby ktoś oberwał "za nic". A jak kilka osób w luźnym temacie zaczyna na prawdę lecieć w kulki, to ofiary muszą być... :P

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak na razie na szczęście nie padłem ofiarą czegoś takiego ale wiele osób dostało bana albo % za naprawdę niewinne rzeczy (ot taki Lanc ;) - przy okazji PZDR. Lanc).

 

2. Pytam się czy pomysł dobry

1. To w nawiasie to kpina, prawda? Bo nie wiem czy strzelic watek do kosza czy skoczyc po kolejne bro.

 

2. ... super. nawet smalcu nie bedzie potrzeba zeby wejsc komus w...

 

O czym mowa? Wywal na glowna co Ci lezy bo ogolnikami mozna [gluteus maximus] podetrzec. Moze znajde sily na dyskusje i bede mogl przytoczyc kilka ciekawych pemek zakonczonych banem, albo ciekawostki z kosza wyjete. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1* Heh, nikt mnie nie zastrasza, niech by tylko spróbował ;)

 

2* Słyszałem o moderatorach-burakach, toteż nie wykluczam, że problem nie istnieje, aczkolwiek ostatnio nie dochodziły do mnie, żadne niepokjojące wieści. W każdym bądź razie temat jest bardzo dobrym miejscem aby legalnie wykrzyczeć, to co nie zostalo powiedziane. No chyba, że osoba, której temat dotyczy ma akurat bana :D

 

3* Do założyciela tematu: Skoro tworzysz temat pt ankieta, to założyłbyś ankietę naprawdę w której znajdowałyby się nicki wszystkich modów i osoby pokrzywdzone mogłyby oddać tam głos na swojego ulubieńca. Ale podkreślam pokrzywdzone, a nie takie, które akurat chcą się odegrać za zapracowane procenty, czy bana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje tam jeszcze jednej opcji .... czyli "żaden z w/w"

 

A co do tematu, jeśli się źle czujesz na forum = coś Ci nie pasuje, to nikt Cie nie trzyma. Proste!

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Weźcie pod uwagę że paru moderatorów WCALE sie nie udziela i jak działa to działa z ukrycia. Chociaż działania MKa11 nie widziałem, podobnie jak andriu, raf, xan, zavader czy nawet gnz lub wunat. Moim zdaniem o Nich nie ma za dużo do powiedzenia ponieważ są niewidoczni ;)

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję w kościach, że afera będzie grubsza, niż niejedna niż na Wiejskiej w Warszawie. Gdyby jakieś głowy poleciały, to pragnę zgłosić swoją kandydature :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Przeważnie interwencje to widziałem ze strony Orgiusza, SGJ czy jonathana. Takiego MKa11, andriu czy raf to nawet nigdy w rozmowie nie spotkałem. Może nie ta platforma sprzętowa lub tematyka... ;)

 

Też mi brakuje opcji "żadnego z powyższych".

 

A o co poszło z Lancem to też nie wiem. Że aż poszukam. Znajdę...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może oni zajmują sie czymś innym poprostu... może każdy moderator ma przydzieloną swoją działke i ją wykonuje i może akurat oni nie zajmują się "karaniem" B). W sumie o co poszło z Lanc'em to też nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie znajdziesz ;]

 

dobrze, ze ktos trzyma to forum 'twarda' reka (pletwa ;P ), bo inaczej juz dawno bylby jeden wielki smietnik

 

w tej ankiecie (jak juz wyzej wspomniano) barkuje jednego punktu ;]

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tego tematu wypłaczę się trochę.

 

Na początku chciałem zapytać jak ma się sprawa usuwania %. Kiedyś gdzieś na forum zaczytałem iż za zgłaszanie nie regulaminowych postów/tematów - czyli tym samym pomoc dla moderatorów użytkownicy powinni być nagradzani wedle upodobania przez moderatora. Postanowiłem więc że skoro mam już 80% (moim zdaniem za same głupoty, i za nie też mogę wylecieć z forum po tylu latach) wezmę się za raportowanie nieregulaminowych postów/tematów. Czynię ten precedens od dłuższego czasu i nie spotkała mnie jeszcze ani jedna niespodzianka - why?

 

Druga sprawa - w tym samym miejscu gdzie czytałem o tym co wyżej doczytałem też iż: za posty wnoszące dużo do dyskusji oraz wyraźną poprawę swego jakże złego zachowania również spotkać nas może podobna niespodzianka - co z nią?

 

Odbiegając teraz całkowicie od tematu który zacząłem podepnę się do sprawy Lanca (o której notabene dowiedziałem się w tej chwili). Mając swoje 80% i (moim zdaniem) długi staż na forum raczej ban mi nie grozi. Zdanie obok po tym co teraz się dowiedziałem już nie wypowiem publicznie. Wypiszę też na własną zgodę swoje "powody" za które dostawałem procenty:

 

Dodano do poziomu ostrzeżenia Obrażanie innych uczestników forum. Regulamin tego wyraźnie zabrania.

Napisałem na użytkownika X per "dureń" ;)

 

Tu otrzymałem procent za dużą grafikę 1024x768 (może i duża wszak użytkownicy w temacie o koszulkach prosili o wyraźne i duże zdjęcie koszulki, zdjęcie ważyło ok. 150KB mimo tego - 10%

 

Dodano do poziomu ostrzeżenia spamowwanie w Kulinariach (topic Facet); 3 dni ZPP

Tu również się zgodzę - zaszalałem trochę w temacie z Panią Zimatik ale do cholery czy na forum musi panować tak cholernie spięta atmosfera? :sad:

 

Dodano do poziomu ostrzeżenia Niestety, ortografia jest jednak straszna. Nie z przymiotnikami piszemy razem. Czyli powinieneś napisać "niestraszne".

Zgodnie ze statutem szkoły letniej w temacie "Nuda na PurePC" 1 dzień ZPP.

Tutaj 4fun za jeden głupi błąd ort w temacie "Nuda na PPC" ;)

 

Dodano do poziomu ostrzeżenia Zmieniono na 12 godzin. Rozumiem, że bardzo przepraszasz za swoje zachowanie i irytuje cię moderator Tweak.pl czytaj ATH ale nie wolno się tak wypowiadać na forum. Jeszcze raz coś takiego zobacze a dostaniesz na o wiele dłużej blokade (20 dni min. ). Zrozum co mówie i przyjmij to do serca. Skrucha nie jest zła w takich momentach.

To ostrzeżenie dostałem za to że wykazałem skruchę i przeprosiłem? :unsure:

 

Dodano do poziomu ostrzeżenia Obrażanie innych uczestników forum. Regulamin tego wyraźnie zabrania. 14 dni ZKU.

Owszem - zgodzę się po rozdzieleniu tweak i powstaniu purepc jęzor nie wytrzymał i wyzwał użytkownika ath - który wtedy trzymał zaparcie stronę serwisu tweak (dzięki Bogu że zmienił swe zdanie)

 

Dodano do poziomu ostrzeżenia Jak mówi regulamin o Giełdzie: "Każdy uczestnik może umieścić ogłoszenia tylko w jednym temacie."

Przestrzegaj tego...

To dostałem za nieznajomość regulaminu vide. początki zasady "1user = 1temat"

 

Dodano do poziomu ostrzeżenia Linki do aukcji Allegro w podpisie...

Pierwsze procent - w zasadzie początek stażu na forum.

 

Teraz pytanie z mojej strony: Może tylko wydaje mi się iż jestem na forum osobą bezkonfliktową, umiejącą się dogadać, czasem pomóc ale myśląc na chłopski rozum jeszcze głupie 20% i wedle regulaminu mam bana do świąt wielkanocnych 2150r - czy za powody które powyżej wymieniłem warto banować usera który bądź co bądź jest z wami od 2003r - nikogo nie zabił, nikogo na giełdzie nie okradł, nie sprzedał nikomu pirata ani nie wyzywa rodziny wszystkich innych otaczających mnie userów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Może oni zajmują sie czymś innym poprostu... może każdy moderator ma przydzieloną swoją działke i ją wykonuje i może akurat oni nie zajmują się "karaniem" B). W sumie o co poszło z Lanc'em to też nie wiem.

Zobacz w profile tych moderatorów co wymieniłem. Można dopisać jeszcze Dijkstra

 

Wiem o co chodzi ... ale było dawno i minęło. A tak btw. "nie ruszaj goowna bo śmierdzi"

Jak możesz to napisz na PW, od lutego ma bana chyba...

 

EDIT: Soker za temat "Nuda..." ja dostałem w sumie 30% ale to był temat typowo szkolny. Szkoda że nie będzie reaktywacji.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co poszlo z Lancem to poszukajcie w dziale o SETI.

 

Może druga sprawa - regulamin, wiem że to dużeeee forum ale czy nie da się go UPROŚCIĆ. Mniej jest wtedy problemów i ww. nadużywania władzy zaś aktualny regulamin dla niektórych może stanowić zlepek informacji które są bardzo zagmatwane.

Nie da sie. Regulamin jest taki, a nie inny, rowniez dlatego, zeby byly maksymalnie jasne kryteria rozdawania %. Szczegolowy regulamin jest dla was (uzytkownikow) lepszy, bo scislej reguluje prace moderatora, a rozdawanie "nagrod" jest mniej uznaniowe. Poza tym jego obecny ksztalt w pewien sposob podyktowalo zycie - wiele punkow pojawilo sie w odpowiedzi na wybryki uzytkownikow.

Poza tym nie przesadzajmy z ta iloscia tekstu - zdarza mi sie na forum czytac posty, ktore nie dosc, ze sa dluzsze, to jeszcze duzo bardziej skomplikowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój głos na sikora ;) bo go wcale nie widać :P i chyba miał wczoraj urodziny ? :] buziaczki hjehje ;)

 

podoba mi się ten termin "zastraszani"...

 

""dźwięk naciskanych podczas wprowadzania adresu klawiszy zagłuszał tylko odgłos jego szczękających zębów.. czy tym razem znów się uda ? czy to będzie już ostatni raz ? jeśli tak to co wtedy ? zaciskając usta wcisnął enter.. pierwsze wczytało się logo,, zaraz potem lista tematów, na dole lista moderatorów.. ufff... nie ma sikora :) nie muszę pisać z polskimi znakami :lol:""

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Kurde oddałem glos na zlego moderatora. Kliknąłem Crossisa a miałbyc kto inny. :/

 

Ja najwiecej % dostałem wlasnie od niego ale uważam, że na nie zasłużyłem. I to za takie głupoty, których mogłem uniknąć no ale cóż, musze sie pilnować bo 70% nie wygląda ciekawie.

 

A tak w ogóle to uważam ze poca powinien dostać bana :lol:

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Mam małe ale bardzo nurtujące mnie pytanie: Kto to jest MKa11?

 

Pierwsze słysze choć na forum jest nie od dziś :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde oddałem glos na zlego moderatora. Kliknąłem Crossisa a miałbyc kto inny. :/

 

Ja najwiecej % dostałem wlasnie od niego ale uważam, że na nie zasłużyłem. I to za takie głupoty, których mogłem uniknąć no ale cóż, musze sie pilnować bo 70% nie wygląda ciekawie.

 

A tak w ogóle to uważam ze poca powinien dostać bana :lol:

Raportuj. Może kieeeeeeeeeeeeeeeeedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuje sie taki niepopularny.. ;<

 

Soker:

Mamy ponad 40k userów - nie sprawdzamy postów każdego użytkownika i patrzymy czy czasem sie poprawił.. Od tego jest PW abyś mógł sie odezwać swojej sprawie i przedstawic swoje argumenty.. :]

No i staż nie jest gwarantem że nie dostaniesz bana - jeżeli zachowanie nie bedzie odpowiednie to nawet liczba postów nie pomoze ( odnosze sie do caej społecznosci PurePc) ;]

 

Btw, Poca moze bardzo szybko wyleciec ;>

Zaczyna wojny konsola vs. PC, lansuje sie białych butach i robi OT - czego więcej potrzeba? ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raportuj. Może kieeeeeeeeeeeeeeeeedyś.

Gdyby nie 'plecy'... ;]

 

Ja juz na forum jestem jakis czas, roznie czasami bywalo, ale ogolnie nie mam powodow do nazywania kogos zlym moderatorem... poza tym praca moderacji po reaktywacji wydaje mi sie lepsza, moze mi sie tylko zdaje. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soker:

Mamy ponad 40k userów - nie sprawdzamy postów każdego użytkownika i patrzymy czy czasem sie poprawił.. Od tego jest PW abyś mógł sie odezwać swojej sprawie i przedstawic swoje argumenty.. :]

No i staż nie jest gwarantem że nie dostaniesz bana - jeżeli zachowanie nie bedzie odpowiednie to nawet liczba postów nie pomoze ( odnosze sie do caej społecznosci PurePc) ;]

Czyli co? Za każdy raport mam pisać PWkę do mojego powiedzmy ulubionego moderatora o treści:

 

"Uprzejmie donoszę Panie moderatorze że doniosłem na użytkownika X w temacie Y. Czuje się tym samym młodszy o 5lat" :wink: - trochę bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z raportami to jest trudna sprawa bo nie kazdy raportuje z mysla o utracie % - ale mozesz np. po jakims czasie zapytac czy ktorys moderator nie zauwazył Twojej aktywnosci w raportach..

Juz chyba troche sensowniej? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...