Skocz do zawartości
MacOSek

Mass Effect

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec tak... Pogralem troche po powrocie z roboty i pierwsze wrazenie jak najbardziej pozytywne. Jezeli graliscie w KOTOR'a to bedziecie czuli sie jak w domu. Takim troche bardziej luksusowym i zadbanym. :D Nie bede ocenial poszczegolnych elementow gry, gdyz poswiecilem jej za malo czasu i raczej duzo narazie nie poswiece gdyz do konca roku jestem w pracy 7 dni w tygodniu.

To co od razu rzucilo sie w oczy to niestety sa ciagle framedropy i doczytywania tekstur. Troche to razi w tak ladnej gierce, ale da sie zyc. Gralem moze z godzine i musze przyznac, ze fabula zaczela wsysac. :)

A wlasnie - walka! Rozwiazane to jest swietnie. Polaczenie normalnych broni z mocami oraz gry real time z aktywna pauza. Mozliwosc chowania sie za przeszkodami jak w GoW, wydawanie polecen wspoltowarzyszom. Az chce sie walczyc. :)

 

Przepraszam, ze tak troche chaotycznie, ale niezbyt sie wyspalem.

Ide pomeczyc jeszcze troche Mass Effect. Assassin's Creed chyba nie doczeka sie na odwiedziny w x360 zbyt szybko. :D

To chcialem uslyszec :D , a tego drugiego juz nie :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Wersja językowa: polskie napisy - tak przynajmniej jest w opisane w sklepach.

dragonlore napisz cos o tej grze. Zreszta i tak zaraz zamowie ;)

no coz -czekalem na ta gre z wywieszonym jezorem

grafika w grze jest piekniutka,szczegolnie jesli chodzi o zblizenia na rozmowce,zas glowny bohater to majstersztyk :)(o ile nie zmieniliscie mu facjaty ;) )

 

muza to poprostu to na co czekalem,czasami mam wrazenie ze slysze motywy z Jarra(pisze z pamieci) -ogolnie muza wciaga

 

grywalnosc-trzeba sie troche przyzwyczaic do sterowania i zapoznac z mozliwosciami bohatera,i tutaj zaczyna sie prawdziwy rpg ;) bo np.zaleznie od profesji,twoje umiejetnosci na starcie potrafia sie sporo roznic,np.mozesz chciec grac snajperka,jednak nie pokaze ci sie nawet celownik bo nie umiesz sie nia poslugiwac a celnosc karabinku bedzie wynosila 1 :),zreszta dopiero sie wglebiam w gre

 

Jestem obecnie w cytadeli i przemierzam niestety puste korytarze i uliczki,w grze niestety nie spotkalem poki co tlumow ludzi ,a ci co spotkalem nie sa zbyt komunikatywni.No ale jestem dopiero na poczatku gry ;)

 

Poki co jestem zadowolony

 

ps.inwestujecie jak najszybciej w zdolnosci porozumiewania sie bohatera-dochodza wtedy nowe teskty w rozmowie i wiecej opcji jej zakonczenia.np danie wpysk fanatykowi religijnemu,za co dostajecie punkty za pragmatyzm :lol2:

 

Spolszczenie bedzie kinowe czyli napisy bez glosow, co mi akurat bardzo odpowiada. Polskie glosy w grach sa...przemilczmy ta sprawe. A co do francuskiego, to ja bym nawet nie odpala tej gry w innej wersji niz polska czy angielska ;)

jak mus to mus ,trzeba sobie radzic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Historia jest swietna,ale lazenie po cytadeli to nuuuuudne i gowniane zajecie!!!!!-gra juz mi sie kilka razy zawiesila i tylko restart konsoli pomogl.

Hmmm powoli jak tak dalej pojdzie to wywale ja na polkie za te nudne lazenie-owszem chodzisz i wykonujesz zadania poboczne ,ale dlaczego wszedzie jest tak pusto,zero interaktywnosci,jezdzenie windami w tej grze to porazka,wsiadasz do windy i spokojnie w tym czasie robisz sobie cherbate a takze idzisz wyprowadzic psa na spacer-oczywiscie przesadzam ale dostaje juz nerwicy :lol2: od tej nudy.

Spodziewalem sie znacznie wiecej <_<

jesli zachwile nie wysla mnie na jakas planete z misja zebym juz nie widzial tej gownianej cytadeli to sprzedaje ME i zamieniam na Conana :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia jest swietna,ale lazenie po cytadeli to nuuuuudne i gowniane zajecie!!!!!-gra juz mi sie kilka razy zawiesila i tylko restart konsoli pomogl.

Hmmm powoli jak tak dalej pojdzie to wywale ja na polkie za te nudne lazenie-owszem chodzisz i wykonujesz zadania poboczne ,ale dlaczego wszedzie jest tak pusto,zero interaktywnosci,jezdzenie windami w tej grze to porazka,wsiadasz do windy i spokojnie w tym czasie robisz sobie cherbate a takze idzisz wyprowadzic psa na spacer-oczywiscie przesadzam ale dostaje juz nerwicy :lol2: od tej nudy.

Spodziewalem sie znacznie wiecej <_<

jesli zachwile nie wysla mnie na jakas planete z misja zebym juz nie widzial tej gownianej cytadeli to sprzedaje ME i zamieniam na Conana :lol2:

To tylko przejsciowy etap - problem w tym, ze na poczatku nie wiesz gdzie isc ;) pozniej bedzie gid. A i w samej cytadeli tez juz duzo nie zabawisz. Co do zwieszek to dziwna sprawa - mi przez ponad 30h nie udalo sie doprowadzic do zwisu ;o W ogole ostatni raz mi sie zawiesila z pol roku temu.

 

btw przewodnik tworzenia postaci w mass effect - http://polygamia.pl/przewodnik-po-mass-eff...orzenie-postaci

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

To tylko przejsciowy etap - problem w tym, ze na poczatku nie wiesz gdzie isc ;) pozniej bedzie gid. A i w samej cytadeli tez juz duzo nie zabawisz. Co do zwieszek to dziwna sprawa - mi przez ponad 30h nie udalo sie doprowadzic do zwisu ;o W ogole ostatni raz mi sie zawiesila z pol roku temu.

 

btw przewodnik tworzenia postaci w mass effect - http://polygamia.pl/przewodnik-po-mass-eff...orzenie-postaci

juz se zostalem Spectrem i shifu statku - wiec drzyjcie galaktyki!!!! ja, wasz nowy wladca mocy: Dark Shepard nadchodze!!! a wy beznadziejni Jedi bojcie sie!!....hmmm chyba mi sie gry pomylily :lol:

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

@dragonlore apropo tych 2 zwisow, czy przypadkiem twoj x nieszykuje sie do zrobienia malej niespodzianki ?

 

pozdro 4@ll

nie bluznij nawet :lol2: -ee te zwisy byly dotychczas w windach(dziwne) ,wczesniej jak pogrywalem w "Two Worlds" tez z 2 mi sie przytrafily,ostatecznie jak by mi konsolka padla to, naprawie, sprzedam i kupie Elite-duzy hdd i hdmi to jest to czego mi potrzeba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mass Effect ma issues z freezami gry (tylko restart pomaga) i disc read errors. Sporo osób się skarży na to na oficjalnym forum Bioware. Jeden z pracowników napisał, żeby wyczyścić cache konsoli, co może pomóc - ale nie musi, bo piszą też ludzi którym to nic nie dało.

 

Wg mnie gierka jest nierówna - z jednej strony kozacka grafika (żabopodobny Wrex wygląda nie-sa-mo-wi-cie)

VS framedropy (jedna walka przejdzie super płynnie a na drugiej zwalania) i dogrywanie textur :/

Świetny pomysł na prowadzenie dialogów

VS nudne i schematyczne subquesty (eksploracja uncharted worlds).

 

Playtime jest różny - można przerushować podobno w 8 godzin nawet. Ja jestem przed ósmą godziną jeszcze, eksploruje światy to pierwszym wylocie z Cytadeli.

 

Ogólnie jestem bardzo na tak, mam nadzieję że kontynuacje poprawią irytujące niedoróbki i schematy z jedynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

w 8 h to chyba jak wiesz dokladnie gdzie i jak zrobic potrzebna rzecz.Ja latam po galaktyce i robie misje poboczne,ktore sa poprostu beznadziejne nudne,dopiero misie na innych planetach gdzie nie zbierasz zadnych sond i mineralow sa fajne-wlasnie taka robie misje i uwalniam w niej mojego 6 czlonka zalogi,ta wlasnie misja jest naprawde wypasna.

 

Ogolnie napewno gra ma swietny scenariusz,zadnych mdlych historii :)

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak nie to dwa dni czekania na paczkę i grę masz w napędzie X0 :]

no u mnie poczta tak działa że to raczej dwa tygodnie będą :)

no nic... bede musial poswiecic chwilke i przejechac sie po paru marketach. ale pierw musze uporządkować sprawy w firmie, bo wiem, że jak już kupie to nie będę miał czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecale 15h i ja juz jestem po :] . Gra jest po prostu swietna, fani deus ex i kotor'a musza zaliczyc ten tytul. Szedlem glownym watekiem, w swieta pewnie zabiore sie drugi raz za ten tytul (albo pewnie i wczesniej ;) ), zeby polatac po innych planetach i dobic do 60 lvl'u :twisted:. Dla mnie najlepsza gra roku, na odleglej drugiej pozycji Bioshock :]

 

Eeh, zeby wychodzilo wiecej takich tytulow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Niecale 15h i ja juz jestem po :] . Gra jest po prostu swietna, fani deus ex i kotor'a musza zaliczyc ten tytul. Szedlem glownym watekiem, w swieta pewnie zabiore sie drugi raz za ten tytul (albo pewnie i wczesniej ;) ), zeby polatac po innych planetach i dobic do 60 lvl'u :twisted:. Dla mnie najlepsza gra roku, na odleglej drugiej pozycji Bioshock :]

 

Eeh, zeby wychodzilo wiecej takich tytulow...

 

Ludzie jak wy mozecie konczyc ta gre w 15? :blink: :blink:

Przeciez takie granie traci sens!!!-obecnie jeden dzien poswiecilem na zrobienie misji na Noveria!!-1 dzien na jedna misje!!!! :-P , to jedna z najlepszych misji jakie wykonalem w grach RPG!!! tutaj mamy spory obszar gry, pelno zadan i jeszcze wiecej mozliwosci!!,co mi zajelo tyle czasu w tej misji??- rozegranie jej we wszystkich mozliwych sposobach,sprawdzilem wszystkie scenariusze i mozliwosci oraz konsekwencje moich wyborow,naprawde gra pod wzgledem fabuly miazdzy!!!-postacie sa przekonywujace a ich historie daja ci mozliwosc zintegrowania sie z fabula.Zadnych glupich bajeczek nie uswiadczymy,chcesz przemycac kontrabande chociaz reprezentujesz prawo-prosze bardzo,chcesz obrazac inne gatunki-prosze bardzo,chcesz wymuszac prosze bardzo.wiele gier daje ci podobne mozliwosci bycia dobrym zlym czy neutralnym,ale zadna dotychczasz nie pokazywala tak uczuc jak postacie w tej grze,glosy mimo ze gram w wersji Francuskiej sa dobrane cudownie!!,zlosc radosc czy inne emocje sa tak wyrazane ze nie masz co do nich zadnych watpliwosci.Teksty w grze niejdenokrotnie wprowadzaly mnie w podziw dla wyobrazni autorow gry-w tej grze sama walka schodzi na dalszy plan,dla mnie licza sie relacje mojego bohatera z moja druzyna-ich wypowiedzi ktore otrzymuje po misjach,ich punkt oceny sytuacji i problemy potrafia mnie bardziej przykuc do tv niz strzelanie ;).

 

I chociaz gra ma tedencje do spadkow fps i nawet zawieszanai konsoli to wybaczam jej to za doznania ktore opisalem wczesniej-a tych ktorzy przechodza ta gre w 15h czy mniej pytam-po co ja kupiliscie??przeciez kazdy wiedzial ze to kawal duzego RPG gdzie liczy cos wiecej niz zaliczenie gry na szybko.

 

ps.jesli jest wiecej takich misji jak Noveria to nie mam slow :)

 

fani strzelania powini jednak zamiast ME kupic CO4 ;)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
w tej misji zarzadce dobrze jest wsadzic za korupcje ;)-ogolnie w tej misji mozna isc bardzo na skroty ,ale po co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chociaz gra ma tedencje do spadkow fps i nawet zawieszanai konsoli to wybaczam jej to za doznania ktore opisalem wczesniej-a tych ktorzy przechodza ta gre w 15h czy mniej pytam-po co ja kupiliscie??przeciez kazdy wiedzial ze to kawal duzego RPG gdzie liczy cos wiecej niz zaliczenie gry na szybko.

Naprawde, z kazdym postem wydajesz mi sie byc coraz glupszy... Przeczytales cos wiecej w moimn poscie oprocz 15h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Naprawde, z kazdym postem wydajesz mi sie byc coraz glupszy... Przeczytales cos wiecej w moimn poscie oprocz 15h?

 

jak dla mnie ktos kto nazywa kogos glupkiem niespecjalnie potafi sie merytorycznie porozumiec-no ale coz ,niech ktos inny za mnie zajmnie sie nauka Ciebie kultury

 

ps.ciesz sie ze jestem taki glupi :oops: -dzieki temu ty mozesz byc najmadrzejszy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem trochę rozczarowany ME

spodziewałem się czegoś na miarę KOTOR'a (chociaż nie jestem fanem SW - chodzi mi o mechanikę) - niestety ME to krok wstecz. straszne są uproszczenia. całe to hakowanie kompów czy otwieranie szafek to jakaś straszna lipa - trzeba wciskać klawisze na padzie w pokazanej kolejności - to wszystko. najbardziej skomplikowana zagadka jaką do tej pory spotkałem, wymaga umiejętności dodawania.

na plus (i to duży) zaliczę uproszczenie z przeszukiwaniem ciał - to akurat jest fajne, wszystkie przedmioty i kasa zabitego przeciwnika automatycznie ląduje w inventory - oszczędza to czas.

kolejny zawód to walka - ot zwykła strzelanka tpp. niby jakaś pauza tam jest, jakieś polecenia można wydawać, ale to wszystko jest jakieś takie... nietaktyczne.

 

teraz troche o plusach - świetny klimat i muzyka, rozbudowane dialogi, całkiem niezła swoboda podejmowanych decyzji (przynajmniej takie mam wrażenie) no i coś, co sprawia, ze chce sie grac (na razie mam za sobą jakieś 30h - robie wszystkie zadania poboczne jakie sie da, łącznie z eksploracją nieznanych światów)

 

i jeszcze w kwestii technicznej - gra potrafi nieprzyjemnie przychaczyć, do tego dwa razy zdarzyło mi się, że konsola przestała czytać płytę i trzeba było ją restartować (oczywiście płyta czysta - w piątek z pudełka trafiła do konsoli i jest tam do tej pory)

 

podsumowując: jest dobrze, miało być rewelacyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą właśnie skończyłem grę ehhh.. wynik 31godz 31min :D Ogólnie wszystkie aspekty gry odbieram jak najbardziej pozytywne tyle że czuje się pewien niedosyt. :huh: Tak jakby gra kończyła się w połowie, no może w dość dobrym momencie. Miejmy tylko nadzieję że BioWare weźmie się za dodatek lub coś co pozwoli nam kontynuować dalsze losy bohatera. Wszelkie doczytywania tekstur, frame dropy i zawieszanie się konsoli (2 w trakcie gry) można odpuścić bo gra wciąga. Problemy te wyglądają jakby gra przerastała możliwości konsolę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wypasiona, też wszystko zajęło mi ponad 30h grania łącznie z pobocznymi misjami, jedno mnie wkurza, że nie da się kontynuować gry po zakończeniu głównego wątku, tzn. został mi jedne minerał do odszukania i już nie mogę polatać po kosmosie albo nie mogę wrócić do admirała Kahoku w misji z zaginionymi marines :-| trzeba by jeszcze raz zagrać od nowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26,5 h, robiłem wszystko co tylko się dało, ach. completionist, paragon itd, jest. Najlepsze momenty to Virmire i końcówka, czuć atmosferę wielkiego finału :) Mimo wszystko nie zacznę gry od nowa (mimo że już przygotowałem postać female, soldier, renegade :]), bo nie chce mi się robić jeszcze raz tych wszystkich nudnych subquestów...

 

Dla mnie 9/10

 

+ grafika

+ story

+ dialogi

 

- subquesty

- dropy animacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mass Effect - można by powiedzieć: Mieszane Uczucia. :) Z jednej strony, wyśmienity gameplay, ciekawa fabuła (choć liniowa), niezłe postaci, no i s-f. Z drugiej, czegoś mi tu brakuje.

 

Polecam zobaczyć także pierwszą w Polsce wideo recenzję Mass Effecta w serwisie GameHot.

 

Wystarczy kliknąć: Mass Effect - Video Recenzja

 

Ocena: 8/10

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spędziłem ok 40h przy Mass Effect. Gra oczywiscie mi się podobała, ale spodziewałem się czegoś więcej, bardziej podobały mi się KOTORy. Niby grania duzo, ale gra wydała mi się mała, ile mamy oryginalnych lokacji? Z pięć, reszta to te smieszne planetki o powierzchni 100m x 100m, na których znajdują sie ze 3 rodzaje budyneczków powtarzających się na każdej planecie. Duże wrażenie zrobił na mnie stworzony i opisany swiat, wszystkie rasy, ich historia, kultura itp. Fabuła, na początku dobra, pod koniec wydała mi się trochę infantylna, w kazdym razie gdybym oglądam film z taką fabułą, to niezle bym się smiał. Wygląd postaci też jest świetny.

Denerwujące jest doczytywanie tekstur, dochodziło nawet do sytuacji ze czekałem ok 30 sec, żeby mi się podłoga doładowała.

 

Podsumowując, gra bardzo dobra, ale nie rewelacyjna - 8.5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, coś Ty robił przez te 40 godzin? :) Musiałeś chyba ze dwa razy przeczytać cały codex i wszystkie planety zwiedzać z buta :) Nie wiem jakim cudem można wyciągnąć więcej z tej gry - gadałem z załogą po każdej planecie fabularnej, w ogóle ze wszystkimi gadałem (bez przewijania) i wszystko robiłem - i ni cholery nie dało rady dłużej pograć.

Piszę, bo zaraz ktoś wyskoczy że 'zatraciłem sens grania w cRPG' ;)

 

Odnoście fabuły - wiadomo, klasa B, ale i tak w porównaniu z innymi grami fabuła w Mass Effect jest tyćkę bardziej intrygująca. Zakończenie mi się tak czy siak podobało, takie filmowe :)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Sprawdziłem jeszcze opcję w której nie ratujemy Destiny's Ascension - IMO zakończenie lepsze :) Fajną minę ma ta Asari, jak Joker odrzuca połączenie ;)

 

 

Mamy na forum taga spoiler ;)

costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pasztecik, powiem ci, że wykonywałem wszystkie subquesty jakie mi wpadły, jak już wszystkie zrobiłem, to robiłem jakiś quest z wątku głownego i znowu nałapało się subquestów, które robiłem i tak w kółko. Dodatkowo powiem ci, że z gry mogłem jeszcze więcej godzin wyciągnąć, bo np. nie zwiedziłem wszystkich planet, po prostu już mi się nie chciało, nudne to jest. Ja też rozmawiałem często ze swoją załogą. Heh, wogole zanim wyszedłem z Cytadeli to minęło 7 godzin. Aha, leksykon też przeczytałem, ale tylko raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...