Skocz do zawartości
Largoon

Heavenly Sword

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w kwestii formalnej :)

 

Dołączona grafika

 

Druga na wypadek, gdyby się coś z pierwszą płytą stało. :D

hahahaha

 

nie no sorry ale nie mogłem się powstrzymać :lol:

kupować grę na 5-6h w dwóch egzemplarzach :lol: :lol: :lol:

 

jesteś moim idolem od dzisiaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Prosilem aby wstawil fotkie jak kupi-...i wstawil :lol2:

 

no coz gratuluje,mam nadzieje ze te 6 h grania sprawi ci wiele frajdy,a juz szczegulnie przy drugim podejsciu jak ja przejdziesz w 4 h

ten tego..powodzenia :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie daliście się nabrać, że dla siebie 2 wziąłem? :) Druga powędrowała dla kumpla dla którego też pleyaka kupiłem. Dziękuję za życzenia. :) Dałem 209zł więc Sony nie zdziera jak np. beznadziejny EA i ceny powyżej 250zł za badziewne kotlety. :)

 

Pozdro.

PS. A pojechałem kupić garnitur. :D

PS2. Napisałem tu coś ale zrezygnowałem z wstawienia. ;)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem za 185 :) allegro rulez ) http://www.allegro.pl/item246603905_heavenly_sword_ps3.html

 

 

natomiat mam kilka ale do tej gry. Fakt narazie najladniejsza gra na ps3 (buzki ludzi sa extra), fajny klimacik ale gra jest nierowna graficznie i to bardzo.

czasami prz niektorych cut scenkach (bo podczas walki trudno na cos patrzec) piekna geba nariko na tle tla czy ziemi z 3pixli :(

ale po za tym gra ma mocne 8/10 u mnie wiec jazda grac panowie szlachta :)

 

pozdro 4@ll

Edytowane przez Syrob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grę praktycznie ukończyłem. Została mi tylko walka z Bohanem. Jedną część walki mam za sobą. Pozostało jeszcze dwie. Pasuje coś napisać o wrażeniach jak i opisać stronę techniczną.

 

Tytuł jak dla mnie genialny. Już daaaaaawno żadna gra nie pochłonęła mnie, może tak: wessała mnie całego razem z kapciami!!! :) Kombosy wyglądają cudnie. Liniowa fabuła sprawdziła się wyśmienicie! Właściwie to nie gra. To opowiadana baśń, której jesteśmy uczestnikiem. W grze wcielamy się w Nariko i dla smaczku od czasu do czasu w Kai (moja ulubiona postać :)), młodszą siostrę Nariko. Nasza główna bochaterka doskonale posługuje się mieczami, natomiast Kai jest specjalistką od kuszy. :) Co kilka leveli musimy sobie postrzelać sterując kulami, poprzez wychylenia sixaxisa. Świetna zabawa. Do tego przerywniki, których jest chyba tyle co samej rozgrywki. :) Animacja postaci, szczególnie twarzy zasługuje na niskie pokłony. Design poziomów to kolejny majtersztyk. Niektóre lokacje posiadają tyle obiektów i budowli, że beret zrywa z czachy! :) Oczywiście nie zabrakło świetnej fizyki i prawie wszystko (ścian niestety nie) możemy zdemolować. Stoły, krzesła, wózki i inne drobniejsze rzeczy możemy zamienić w drobny maczek. :) Przed finałową walką na Nariko idzie cała armia bochana. Jest tyle ludzi, że w stanach w godzinach szczytu tyle nie ma na raz. :D Oglądając video w odkrytych dodatkach programista powiedział, że jest ich jednocześnie 2000 postaci. :) Min 500 musimy zabić! :P Teraz coś o grafice. Najpiękniejsza gra jaką kiedykolwiek widziałem! Gra świateł i cieni oraz spora ilość shaderów wywołała u mnie opad szczeny! Zmasakrowało mi gałki oczne (mojemu bratu również:)). To demko, które zaserwowali nam programiści to tylko tak na narobienie smaku. :D Są też słabsze i uboższe miejsca ale zdecydowaną przewagę ma śliczna, bardzo kolorowa, baśniowa oprawa wizualna. Warto napisać o muzyce, którą robił chyba sam mistrz gatunku. Od samego początku delikatnie wprowadza nas w panujący w tamtym świecie klimat po czym do samego końca w zależności od humorów bochaterów prowadzi nasze uczucia. Tego się nie da opisać. Dla wyjaśnienia. Na głośniczkach komputerowch ciężko będzie wczuć się w rolę naszej bochaterki. U siebie mam zaprzęgnięte kino domowe z ampli i dość głośno to wszystko grało. No cóż. Jak klimat to klimat. :) To chyba na razie tyle.

 

Teraz trochę o minusach. Niestety animacja czasami chrupie mimo, że konsola nie ma tak wiele do policzenia. Widocznie zabrakło czasu na dopracowanie kodu. Prawdopodobnie parcie Sony na dotrzymanie terminu dały o sobie znać. :( Czasami można trafić na niewidzialną ścianę w okół obiektu co skutkuje przebieraniem nogami w miejscu. :) Przerywniki filmowe zostały wcześniej wyrenderowane na konsoli (albo dev kicie) i są odgrywane z dysku. W tym samym czasie dogrywany jest następny poziom przez co czasami widać zacięcia w filmiku.

 

Gra tworzy na dysku plik wymiany danych o wielkości uwaga 2GB!!!! Do drugiego chapteru musiałem zagrać ponownie, ponieważ miałem zapchany dysk, resztę miejsca wykorzystał plik wymiany i coś złego się stało przy wychodzeniu z gry i nawalił filesystem. Validator nie był w stanie naprawić dysku więc musiałem sformatować go na PC i ponownie w konsolce. Jedyny plus jest taki, że chciałem utworzyć partycję dla linuksa ale nie miałem co z danymi zrobić. Nadażyła się ku temu okazja. ;)

 

Słowem podsumowania. Gra jest świetna. Nie żałuję żadnej wydanej na nią złotówki. Za każdym razem (a było ich nie wiele ;)) gdy siadałem do gry poświęcałem jej max wolnego czasu. Nawet taki Tomb Raider (a jest to moja naj najulubieńsza gra) nie wciągnął mnie ostatnimi czasy jak HS. Gdy za oknem było już ciemno zamykałem się w swoim pokoju, rozgłaszałem sprzęt audio i byłem tylko ja, pad i TV. Wrażenia jak w kinie podczas oglądania filmu. Coś wspaniałego. Jestem zachwycony. :) Czekam teraz na Drake'a. Kolejny Must Have po HSie. :)

 

Wieczorkiem dam kilka fotek. :)

 

PS. Gratulacje dla chłopaków w Ninja Theory. Włożyli w tą grę kupę serca i pracy. Zrobili kawał dobrej roboty. Wymodelowanie tego wszystkiego co widzimy, napisanie kodu, skomponowania muzyki oraz motion capture i gra aktorów jest majstersztykiem. Zaraz pewnie ktoś tu przyleci i będzie próbował mnie naprostować ale to moje odczucia. Ze screenów nie da się tego odczuć. Proponuję zagrać w pełną wersję i ją ukończyć. :) Chłopaki dali radę. Aha. I czas gry jest w sam raz. Nie za długa, nie za krótka. Lepiej, żeby się szybciej skończyła niż miała się ciągnąć i wiać nudą. ;)

 

Moja ocena 10/10

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiem trzeba dac wiare, bo to w koncu tylko Twoje prywatne odczucia ;) ale napisze, ze jestem zaniepokojony Twoim brakiem wolnego czasu- te 6h gameplayu opisujesz tak jakbys nad gra siedzial tydzien. Ustaw szefa w robocie do pionu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no proszę... gra idealna - nic tylko lecieć do sklepu po PS3 ~~

No ja bym dla tej gry po PS3 nie leciał ;) (MGS4 to co innego :D :D :D ). Ale gdybym miał już PS3 to z chęcią bym ten tytuł zaliczył. Przyznaję że czas gry nie jest powalający ale gdyby iść tym tropem to tak naprawdę opłacałoby się kupować tylko eRPeGi :P (cena po premierze zazwyczaj ta sama a czas rozgrywki nieporównywalnie dłuższy). Zresztą trzeba pamiętać że gry i ich ceny są bardziej przystosowane do realiów "zachodu" gdzie wydanie ok 200zł za grę to prawie jak splunąć ;). Ja ktoś ma kasę to robi z nią co chce, nic nam do tego. Jeden kupi kartę graficzną do kompa za półtora kafla a inny grę za 2 stówki do konsoli. Ich kaska, ich sprawa IMO. Pozdro.

 

EDIT:

 

@kojak_ct

Napisz czy po przejściu odblokowuje się np. wyższy poziom trudności albo jakieś inne bonusy ok? Nara.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@draak

CoD3 przechodzę odkąd mam PS3. Jeszcze nie skończyłem. Łatwo policzyć ile miesięcy minęło. :) Bardzo rzadko gram bo niestety nie mam czasu. Pracuję u siebie więc tym bardziej go nie ma. ;) Do tego dochodzi życie towarzyskie i późnymi wieczorkami trochę czasu na granie zostaje. Dla HSa zarwałem w sumie 4 nocki. Było warto. :) Nie rozumiem tylko czemu ktoś, kto nie grał próbuje udowodnić, że gra nie zasługuje na zakup? Dla mnie to świetny tytuł. Jeśli nie lubisz tego typu gier to nie ma szans, żeby było inaczej. Nikt Cię nie przekona. ;) Teraz widzę, jak biedna przy HS jest Ninja Gaiden. ;) Ale jak już napisałem. To moje zdanie i moje odczucie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja lubie sieczke, h 'n s to jeden z moich ulubionych gatunkow :) Szkoda tylko, ze demo HS wydalo mi sie "biedne", a sama rozgrywka calkowicie schematyczna (te same odczucia maja panowie z poly na bazie fulla, btw). Jednak ciesze sie, ze Tobie sie spodobala i czerpales radosc z rozgrywki, bo w koncu po to inwestujemy dziesatki k w nasze elekro- zabawki :D pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu się zgadzam. :) Ale demko nie oddaje 10% tego, co oferuje pełna wersja. :) I pamiętajcie. Oceniłem grę a nie platformę, na której grałem. ;)

 

PS. HS ma różne opinie. Jedni dają prawie max inni trochę ponad połowę. Wszystkim nie dogodzisz. ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy niektórzy też by tak oceniali HS gdyby ta ukazała się na X360...

i vice versa - ciekawe jakby ocenił grę np. kojak_ct gdyby wyszła tylko na iksa

 

imho by się zaczeły drwiny, typu że krótka bo archaiczny napęd DVD nie pozwolił na zmieszczenie całego materiału, a na super-wypaśnym Blu-ray'u weszłoby kilkadziesiąt godzin rozgrywki... itp, itd...

 

nikt tu nie twierdzi, że gra jest zła, czy że nie warto jej kupić - imo warto, choćby po to by przejść i odsprzedać

po prostu gra nie jest idealna - ma minusy i warto by je dostrzec ;)

 

to tylko bardzo dobry h'n's - żaden system seller, jak próbuje się go określać

 

 

 

ps. imo pierwszym system sellerem będzie LittleBigPlanet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i vice versa - ciekawe jakby ocenił grę np. kojak_ct gdyby wyszła tylko na iksa

Powiem Ci, że Bioshocka bardzo wysoko cenię a nie ma go na PS3. A to dla tego, że zagrałem na swoim blaszaku i wiem co ta gra oferuje. ;)

 

ps. imo pierwszym system sellerem będzie LittleBigPlanet ;)

Ten tytuł zapowiada się kapitalnie! Na tą grę najbardziej czekam. :) Fun, fun, fun. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PICCOLOOK

@MacOSek

 

Co za problem umieścić grę na HD-DVD lub 2-3DVD? Ja nie widzę problemu.

 

Gra nie jest zła. To fakt. Warto ją kupić ale odsprzedawać już raczej nie. Może to nie jest Devil May Cry ale pozycja godna uwagi i warta miejsca na półce waszych kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buhahahaha szlacht pracht i po sprawie... jedną z "zalet" blueraya jest możliwość przebrania się gracza w przerwach na loadingi.

 

Mam nadzieję, że to IRONIA. A jak nie ironia, to pewnie jest to kolejna produkcja Ronina :lol: Dlaczego x360 nie ma tak kreatywnych fanboyów? :D

 

Aha, obiektywnie rzecz biorąc, to gra ma absurdalnie długie loadingi- czy to dzięki nim mamy aż 6h gameplaya? ;)

 

To żart naturalnie, a teraz serio- czy to wina filmiku, czy gra faktycznie ma tyle framedropów?

 

PS. Tapeta Halo3 rządzi.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

poprostu kulalem sie ze smiechu po filmiku :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

czy to nie aby nasz stary znajomy fan ps3 ktorego zbanowali za nieladne zachowanie??? ;)

 

"to ze gra wystarcza na 7 h to jest specjalnie!!!!,w instrukacji napisali przeciez zeby robic co godzine przerwe,wiec sony genialnie dba o nasze zdrowie!!! sa swietni ze o nas graczach mysla,wiec nie grajmy caly czas,jeden checkpoint dziennie wystarczy!!!,cieszmy sie gra naprawde!!! takie granie dluzej niz godzine dziennie jest bez sensu!!! naprawde sony jest genialne ze tak to wszytko wymyslilo!!!"

 

"wiecie czemu w czasie grania dostalem ten komunikat z sieci??,zeby inni nie wiedzieli ze gram w HS i zeby mi nie zazdroscili w co gram!!!!!! swietna sprawa ,swietnie to sony wymyslilo!!!!"-no i jeszcze jest to zwiazane z ochrona danych osobowych,swietny pomysl sony!!

 

"wiecie ze te dlugie loadingi maja takie byc!! to tak specjalnie bardzo wazny element gry !!,zebys sie przygotowal mentalnie,wczul w gre!!,w HS na poczatku sa 3 loadingi wiec mozesz isc sie przebrac!! i pozniej spokojnie zaczac grac ,nie tak jak w xboxie gdzie wkladasz gre i odrazu grasz,sony jest genialne!!"

 

"oni mnie tam poniewieraja!!"

 

pisalem te cytaty z pamieci ale mysle ze sie zgadzaja z autorem,naprawde kto nieogladal niech obejrzy,a fanom ps3 wspolczuje kolegi!!!!! :lol2: :lol2: :lol2:

 

poca-dzieki wielkie za wstawie :wink:

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheheh. Widziałem już kiedyś inne filmiki tego gościa. Jego twierdzenia są rozbrajające. :) Z tego co gdzieś czytałem to gość siedzi w USA i raczej to nie Ronin. :)

 

Co do dropów to jest to wina nagrania, nie płynności gry. ;) A ten czas przerw o którym mówi to tak napisano w instrukcji konsoli "Bezpieczeństwo". Taki sam zapis był w instrukcji już za czasów PSX. Nie wiem czy w PS2 również ale w PSX na pewno bo sam się kiedyś dziwiłem ale ze dwa lata temu czytałem artykuł jakiegoś doktorka, że długie siedzenie przy ekranie i wpatrywanie się w jeden punkt powoduje to, że rzadko mrugamy powiekami co pociąga za sobą wysuszenie gałki ocznej i większe tarcie przy ponownym mrugnięciu. Prowadzi to do uszkodzenia błony ochronnej (czy coś takiego) i z czasem do problemów z oczami. Były wymienione jeszcze inne powstałe przy tym dolegliwości od siedzenia parę godzin w jednym miejscu ale nie pamiętam dokładnie jakie. W tym świetle nie jest to głupi zapis tym bardziej, gdy w grę wchodzą najmłodsi gracze. :P

 

Oczywiście nijak ma się to do długich początkowych loadingów. Później leci jak z płatka pewnie przez 2gigowego swapa. Kolejny długi doczyt jest po przejściu całego chapteru. Wkurzające loadingi są tylko wtedy, gdy zginiemy i chcemy kontynuować rozgrywkę. Po zabiciu znowu wszystko musi wczytywać jak by nie dało się po prostu zrobić restartu z wczytanego wcześniej materiału. A tak poza tym jest oki.

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja powrócę do tematu. Na

filmiku widać fizykę, o której pisałem wcześniej. Prawie pełna interakcja. To co mamy pod nogami dodatkowo możemy podnosić i rzucać + sterować wychyleniami. ;)

 

@TrueVanDal

W czasie gry odkrywamy nowe combosy, filmiki i inne duperele ;) a po przejściu całości odblokowuje się tryb Hell Mode czyli sieka x3. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Chłopaki nie mówcie, że nie znaliście wcześniej "twórczości" Zeratula i jego showshowshowshow :D

 

jak nie to mam dla was więcej: http://zeratulec.spaces.live.com/

ja nie znalem i po tym wstawionym wczesniej pomyslalem ze to jakis lekko "chory" mlodzieniec,ale po obejrzeniu calosci zwracam mu honor za poczucie humoru i wstawki,rozbawil mnie naprawde do lez :lol2: .

 

jak to zamiast pisac tysiace postow na temat wyzszosci jednej konsoli nad druga ,mozna nakrecic pare min filmika :) ;) a filmik o HS i NG rzadza :)

 

ps.i jak ps3 ssie palkie tez ;)

Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...