Skocz do zawartości
kojak_ct

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

atom3k

Trochę to go kosztuje. Na razie wstrzymał bym sie z tą zabawką. ;) Może Sony oficjalnie doda emulację myszy+klawy w grach w kolejnych updejtach? :)

 

Apropo update'ów to wyszedł dziś 1.92.

 

- Możliwość dodania tapety we flashu.

- XMB ładuje się szybciej.

- Mini klipy wideo i sekcje wideo są teraz zsynchronizowane.

- Kolejne update kompatybilności wstecznej z PS1 i PS2.

 

To pierwsze zauważone zmiany. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy playstation 3.

 

Wcale się nie czepiam mojej ps3 :)

 

Chodzi mi o to, że w grze motorstorm czasami na ułamek sekundy szarpnie animacja w intrze, wtedy też słychać jak napęd doczyta płytę.

 

Podobna sytuacja jest z tym genialnym filmikiem który jest dostępny w opcjach gry.

 

czy to norma czy też mój napęd jest felerny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja powiem wiecej...................... wcale sie nieczepiam mojego ps3

ale jak czasem sie ostro scigam w motostorm i na zakrecie jakims jest duzy wyskok i w powietrzu leci z 6 wozow to mam czasem powazne frame dropy ??? u was tez tak jest ?

 

@rockers czasem mam takie same przycinki jak ty takie na 1/10 sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o intro to też tak mam. Płytka ideał. Uważam, że filmik HD w tle to pomyłka przy tej prędkości odczytu napędu. Jeśli chodzi o sam gameplay to nigdy nie miałem ani jednego dropa animacji. Może powiesz dokładnie miejsce? Wtedy sprawdzę dokładnie u siebie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps3 + component -> vga -> monitor bez hdcp

 

1. czy zadziała ?

2. 720p na tym "pójdzie" ?

3. co z filmami ?

Teoretycznie jest to możliwe ale tylko w 576p. Dla czego? Ano dla tego, że tryb RGB (odbieralny sygnał analogowy przez monitor) da się ustawić tylko przy złączu SCART w max 576p. Po wybraniu component w OS konsoli obraz będzie w 720p ale cały zielony. Gdyby istniał tani konwerter sygnału YPbPr -> RGB problemu nie było by. Niestety nie znaleźliśmy takiego mimo przegrzebania elektrody. Szukaliśmy sposobu z jednym z adminów pewnego forum o PS3 i doszliśmy do wniosku, że nie ma taniego sposobu na podpięcie PS3 do CRT. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie każdy monitor wymaga synchronizacji lub wymagają compozytowej czyli H+V na jednym pinie. Arab (jeśli wiesz kto to ;)) uruchomił właśnie w ten sposób na samych przejściówkach (niestety nie pamiętam modelu monitora). Ja na swoim starym monitorze 22cali próbowałem inaczej po BNC lecz nic z tego. Problemu z synchronizacją nie ma bo na pinie 6 w PS2/PS3 jest Composite Video/RGB Composite Sync i można to podciągnąć do monitora, który taką posiada (jeśli ma np. wejście BNC). A mając układ LM1881M można rozdzielić złożoną synchronizację na H i V. Ale czy warto się tym bawić? Ja odpuściłem. ;)

 

atom3k

A czy monitory z HDCP nie mają czasem DVI? Jeśli mają to masz problem z głowy i wystarczy tylko kabel HDMI->DVI i już masz swoje 720p lub 1080p jeśli monitor potrafi. ;) Koszt kabla ok. 30zł. :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atom3k

A czy monitory z HDCP nie mają czasem DVI? Jeśli mają to masz problem z głowy i wystarczy tylko kabel HDMI->DVI i już masz swoje 720p lub 1080p jeśli monitor potrafi. ;) Koszt kabla ok. 30zł. :)

tylko trzeba pamietac, ze nie kazdy monitor z DVI ma HDCP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znaleźliśmy takiego mimo przegrzebania elektrody. Szukaliśmy sposobu z jednym z adminów pewnego forum o PS3 i doszliśmy do wniosku, że nie ma taniego sposobu na podpięcie PS3 do CRT. :(

VGA Box?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko trzeba pamietac, ze nie kazdy monitor z DVI ma HDCP

True :)

 

VGA Box?

Niestety nie znaleźliśmy takiego mimo przegrzebania elektrody. Szukaliśmy sposobu z jednym z adminów pewnego forum o PS3 i doszliśmy do wniosku, że nie ma taniego sposobu na podpięcie PS3 do CRT. :(

I wszystko jasne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pad wyłączał się na każdym sofcie z 1.92 włącznie ale nie sam. Trzeba wybrać wyłączenie pada. Jeśli chodzi o animowane tapety to jeszcze nie sprawdzałem z braku czasu jak też nie znalazłem takich. ;) Z tego co wiem to typowe flashowe animacje nie działają. PS3 ich po prostu nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł do mnie nowy Bond <szok>

Napis "Playstation3 compatibile" (sorki za orty) rządzi.

 

Acham, takie pytanko. Ktoś testował demko NASCAR'a 08? Wyglądem przypomina mi któregoś NASCARA, co kumpel u siebie grał... miał wtedy chyba jeszcze Celerona 366MHz...

Ale i tak, jakbym miał kierę, to pewnie bym pragną dorwać ją (takie godzinne, monotonne "wzium" z ciągłą modlitwą, bym ostatni popełnił błąd i się rozbił, na swój sposób mnie kręci).

 

Inna gra: Full Auto 2. Gra ktoś w demko przez neta?

Gra imo wypas, mimo drobnych dropów animacji. Niby nie przeszkadzają, lecz są.

 

Najważniejsze: czekam na polskie PSS. Oprócz Crasha chcę Super Rub a Dub, a nie mam ochoty kombinować dla, w sumie, minigierki.

Gierka sprawia czystą frajdę (zwłaszcza jak się da koleżance pada :D ). Oczekuję czegoś podobnego, tylko na większą skalę od Little Big Planet.

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IGN znowu się zbłaźnił

 

 

Tu mamy 2 recki na xboxa 360 i ps3

 

http://xbox360.ign.com/articles/818/818832p3.html

 

http://ps3.ign.com/articles/818/818838p3.html

 

 

ps3 ma słabszą ocene za grafike, chociaż ta zdecydowanie jest lepsza na konsoli sony

 

http://www.ps3forums.com/showpost.php?p=19...amp;postcount=1

 

 

Z recki można wywnioskować że wersja na ps3 ma problemy z framerate, czytając zagraniczne fora xbox 360 też z tym ma problemy. Mimo zdecydowanie lepszej grafiki ps3 ma gorszą ocenę :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, zastanawia mnie to w recenzji wersji na PS3:

Graphics

Lots of aliasing and blurring mix with some spotty framerate issues. San Vanelona is still a hot city, but it has some zits.

na screenach wyraznie widac ładny AA, więc są 3 możliwości:

1. na tych screenach są pomylone podpisy :lol2:

2. finalna wersja na PS3 nie ma AA, a screeny są "poprawiane" ;)

3. IGN się zbłaźnił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Experimental PSXLoader released - loads PS2 homebrew on PS3

Hermes, the Spanish homebrew creator behind the likes of PS2Reality Mediaplayer and Guitarfun for the PS2 has released a new loader for PS3 that will allow you to load PS2 homebrew. There are certain tools needed such as firmware greater than v1.90, Swap Magic and some BIOS files. However, for the moment it seems to execute only Guitarfan and Mediplayer PS2 homebrew, but it's good start all the same.

http://mods.elotrolado.net/~hermes/psxloader.rar :twisted2: Ktoś sprawdzi ?? Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedl FW 1.93.

Zauwazone zmiany:

- zdjecia wyzej podskakuja

Ciekawe kiedy wydadza FW 1.935 :P

Edit -> co trza oprocz swapa do odpalania kopii zapasowych gier z PSX'a?

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...