Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kupilem dzis dysk 60GB i takie pytanie: czy ktos wie gdzie w Wawie mozna ewentualnie przegrac dane z jednego na drugi dysk? Na kabel od MS nie chce mi sie czekac, a na Allegro kabelka w tym momencie brak, a nie chcialbym wysylac dyskow poczta. Chyba, ze ktos ma kabelek do pozyczenia/sprzedania to wtedy tez chetnie przytule.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem takie oto ciekawe info na jednym z for dot. x`a ....

- co prawda wymaga to chipa (z tego co widzialem daje to mozliwosc posiadania podwojnego kernel`a - co za tym idzie odpalenia linux`a i ... xbmc)

 

XBMC is running on Xbox360

 

We managed to patch XBMC for Linux so that it runs on the Xbox360. It is still a proof-of-concept and does not have sound or 3D acceleration, but it runs!

Dołączona grafika

 

wiecej info i filmik tutaj http://www.cygnos360.com/news.htm

Edytowane przez mar_cin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam, jeśli to pytanie przewinęło się już wczesniej, ale nie znalazłem na nie odpowiedzi w FAQ na pierwszej stronie:

 

Problem następujący - na codzień mój X360 jest podłączony do rzutnika za pomocą kabla HDMI (z pośrednictwem amplitunera kina domowego). Jednak takie rozwiązanie nie zawsze jest optymalne (czasami do krótkiej sesji nie chce mi sie rozkładać zwijanego ekranu i zaciemniać pokoju), a że ostatnio wymieniłem w PC monitor, mam do wykorzystania leżący teraz odłogiem 19-calowy LCD z wejściami VGA i DVI. No i tu pytanie - jak zachowa się X-box po podłączeniu tego monitora za pomocą kabla VGA ? W sensie, czy za każdym razem chcąc pograć bez włączania rzutnika będę musiał fizycznie odłączać HDMI ?

 

No i jeszcze kwestia dźwięku - obecnie HDMI transportuje do ampli także dźwięk, także zakładam że grając na LCD (@VGA) musiałbym podłączyć dźwięk niejako drugi raz, za pomocą SPDIF ?

 

Niestety nie mogę tego sprawdzić w praktyce, gdyż jakiś czas temu w przypływie geniuszu wyrzuciłem wszystkie "zbędne" kable dołączane do X-elite zakładając że nigdy mi się nie przydadzą...

 

Czy taki kabel będzie dla mnie dobrym rozwiązaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie

przyleciałem z wakacji i mój xbox nie chce sie wlaczyc....mam takie pytanie czy jak zasilacz jest podłączony do gniazdka czy ma się świecić lampka na nim czy nie (nie do konsoli) , bo liczę na to że padł zasilacz a nie konsola?

xbox falcon, i czy zasilacz z jaspera bedzie pasował do falcona, bo kolega ma ale jaspera tego nowego i bym pojechał do niego sprawdzić konsole ale nie wiem czy będzie ten zasilacz posował a nie chce robic zbednych km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Lampka się świeci po podpięciu do gniazdka.

 

Zasilacz 150 W nie pasuje do starszych konsol. Na początku do Jasperów często dawali zasilacze 175 W, nie wiem jak teraz, spytaj kolegi jaki ma.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam, jeśli to pytanie przewinęło się już wczesniej, ale nie znalazłem na nie odpowiedzi w FAQ na pierwszej stronie:

 

Problem następujący - na codzień mój X360 jest podłączony do rzutnika za pomocą kabla HDMI (z pośrednictwem amplitunera kina domowego). Jednak takie rozwiązanie nie zawsze jest optymalne (czasami do krótkiej sesji nie chce mi sie rozkładać zwijanego ekranu i zaciemniać pokoju), a że ostatnio wymieniłem w PC monitor, mam do wykorzystania leżący teraz odłogiem 19-calowy LCD z wejściami VGA i DVI. No i tu pytanie - jak zachowa się X-box po podłączeniu tego monitora za pomocą kabla VGA ? W sensie, czy za każdym razem chcąc pograć bez włączania rzutnika będę musiał fizycznie odłączać HDMI ?

 

No i jeszcze kwestia dźwięku - obecnie HDMI transportuje do ampli także dźwięk, także zakładam że grając na LCD (@VGA) musiałbym podłączyć dźwięk niejako drugi raz, za pomocą SPDIF ?

 

Niestety nie mogę tego sprawdzić w praktyce, gdyż jakiś czas temu w przypływie geniuszu wyrzuciłem wszystkie "zbędne" kable dołączane do X-elite zakładając że nigdy mi się nie przydadzą...

 

Czy taki kabel będzie dla mnie dobrym rozwiązaniem ?

Szczerze mowiac to wieksze kominowanie to walczenie z monitorkiem 19", pewnie 4:3 i kabelkami do stereo w momencie jak sie ma kilkadziesiat albo i wiecej cali + 5.1 na dokladke. Mi by sie najnormalniej w swiecie nie chcialo dlubac w kablach i przelaczac wszystkiego, a tym bardziej na krotkie sesje. Zaciemnienie pokoju + opuszczenie ekranu to jest jakies 30s roboty (przynajmniej u mnie) i bez srania z zonglerka kablami. Nawet nie poruszam kwestii wielkosci ekranu, bo ja ponizej 32" nie schodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle.

(...)

Też to wczoraj widziałem. Nie wiem jak jest teraz (może to błąd jakiś) ale 90000 MSP to przesada (dodatek do GTA 4 kosztuje 1600 MSP). W ogóle dlaczego to trafiło na Arcade? Jakieś to upośledzone czy jak? Nie interesowałem się B:1943 więc nie wiem co oni przygotowali. Ale jeżeli to zwykła pełna gra, która mogłaby się pojawić (o ile jeszcze się nie pojawiła) w wersji pudełkowej, to może MS przygotowuje się w ten sposób do sprzedaży gier przez XBL? Wiem że już są Xbox Originals no i gry Arcade, może teraz kolej na te "normalne" gry (chociaż w tej "cenie" to im nie wróżę świetlanej przyszłości :D)? Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Xbox Originals praktycznie już się tak nie nazywa. Obecnie jest to Games on Demand, z czasem mają tam trafiać także współczesne gry. W dashu nazwa pewnie zmieni się przy okazji następnej aktualizacji.

Bardzo możliwe że gry w Games on Demand będą sporo tańsze niż wersje retailowe, ale będa mieć ograniczenie czasowe. Swego rodzaju wypożyczalnia gier. Może to być ciekawa usługa.

 

Battlefield jest raczej małą grą, jest tam chyba tylko kilka map, i raczej nie za dużych. Cena dobrze o tym świadczy, bo normalnie wynosi 1200 MSP.

 

Swoją drogą ta cena z moich screenów wynika chyba z tego że nie mam Golda. Z poziomu konsoli nie ma takiej ceny, tylko jest czerwony znaczek i informacja że pełną wersję mogą kupić tylko posiadacze abonamentu Gold. W sumie logiczne, skoro to gra multiplayer.

Pograłem w triala i gierka jest całkiem spoko, choć nie ma zupełnie antyaliasingu, co mnie trochę dziwi bo jakiejś cudownej grafiki to ta gra nie ma. Do gry online trzeba jednak zapewne mieć skilla, a shootery na padzie to raczej nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Swoją drogą ta cena z moich screenów wynika chyba z tego że nie mam Golda. Z poziomu konsoli nie ma takiej ceny, tylko jest czerwony znaczek i informacja że pełną wersję mogą kupić tylko posiadacze abonamentu Gold. (...)

Wczoraj sprawdzałem na konsoli to miałem te 90000 MSP. Może to był tylko błąd. Może faktycznie zamiast ceny powinno być to czerwone kółeczko z paseczkiem. Ewentualnie to była cena dla niecierpliwych :P. Anyway, sprawdzę jeszcze później jak włączę konsolę.

 

A z tym kupnem przez XBL gier retailowych i ściąganie ich na HDD to niezły pomysł, ale IMO bez limitu czasowego. Np. załóżmy, że ściągam (kupuję za punkty) grę XYZ. Nie dam rady jej odsprzedać, więc cena powinna spaść (pamiętajmy że obrót używkami to strata dla MS, Sony czy Ninny). Ale po co to limitować czasowo? Wg mnie nie powinno czegoś takiego być. Mało tego, skoro mam ograniczone miejsce na HDD a chcę kupić nową grę, powinienem mieć możliwość skasowania starej, bez negatywnych skutków pod tytułem "zapłać za mnie jeszcze raz". Content powinien być już oznaczony dla mojego konta jako raz kupiony, i możliwy do ponownego ściągnięcia bez opłat. Zresztą tak chyba teraz jest np. z grami Arcade. Nie widzę powodu, żeby miało być inaczej dla "większych" gier. No może tylko ze względu na kasę (dla MS oczywiście <_<). Ewentualnie zgodziłbym się na limity czasowe ale tylko jeśli cena byłaby znowu odpowiednio niższa (niższa od wersji bez limitu czasowego). Można by wtedy zaliczać tanio z 95% gier, bo większość z nich to zabawa na jakieś 10h...

 

Pozdro.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawdzałem na konsoli to miałem te 90000 MSP. Może to był tylko błąd. Może faktycznie zamiast ceny powinno być to czerwone kółeczko z paseczkiem. Ewentualnie to była cena dla niecierpliwych :P. Anyway, sprawdzę jeszcze później jak włączę konsolę.

To byl błąd i bodajże tylko silverowcy widzieli 90000 MSP. Ja miałem normalną cenę 1200 MSP wczoraj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No właśnie o to chodzi. Cena dla gier "na stałe" była by wysoka, a wtedy prawie każdy wolał by kupić retaila aby móc go odsprzedać. Nawet gdybym nie planował odsprzedawać, to cena musiała by być dużo dużo niższa abym wybrał wersję internetową.

 

A co do ograniczenia czasowego to było by tak jak z filmami. Dla mnie to jest dość sensowne. Płacisz za gierkę np. 10/20$ i masz ją na tydzień/dwa/miesiąc. Po tym czasie licencja wygasa, chcesz grać dalej możesz znowu kupić. Większość gier jest króciutka i spokojnie się ją przechodzi w tym czasie. Bez sensu było by kupno w ten sposób np. Fallouta 3, w którego można grać miesiącami (i wychodzą DLC), ale już duży sens to ma przy okazji np. Lost Via Domus. Grę tą przeszedłem raz i odsprzedałem. Takich gier są setki albo i tysiące.

 

Na pewno da się taką usługę jakoś fajnie zorganizować. Jednak wydaje mi się że kupowania gier na stałe albo nie będzie, albo będzie nieopłacalne. Pokazują to sklepy z grami PC, gdzie tylko okazjonalnie trafiają się jakieś promocje, a tak to nowe tytuły kosztują tyle samo co wersje retailowe, więc nie wiem jak można wybrać ściągnięcie.

Taki Steam to obecnie wogóle jest idiotyzmem. Ceny nowych gier są kosmiczne, i bardzo się zdziwę jeśli ta usługa nie upadnie zostając w takiej formie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem takie oto ciekawe info na jednym z for dot. x`a ....

- co prawda wymaga to chipa (z tego co widzialem daje to mozliwosc posiadania podwojnego kernel`a - co za tym idzie odpalenia linux`a i ... xbmc)

 

 

Dołączona grafika

 

wiecej info i filmik tutaj 3323056[/snapback]

takie pytanie

przyleciałem z wakacji i mój xbox nie chce sie wlaczyc....mam takie pytanie czy jak zasilacz jest podłączony do gniazdka czy ma się świecić lampka na nim czy nie (nie do konsoli) , bo liczę na to że padł zasilacz a nie konsola?

xbox falcon, i czy zasilacz z jaspera bedzie pasował do falcona, bo kolega ma ale jaspera tego nowego i bym pojechał do niego sprawdzić konsole ale nie wiem czy będzie ten zasilacz posował a nie chce robic zbednych km

Nie będzie pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, fajnie by było kupować gry i od razu instalowaćje na HDD, bardzo dobry pomysł, może piractwo by w końcu się skończyło. A odnośnie tego jak jest teraz, kupuję grę w sieci i ściągam na HDD konsoli, nie ma żadnych ograniczeń czasowych, mogę ją skasować i w każdej chwili z powrotem ściągnąć na HDD konsoli za każdym razem za darmo gdyż system pamięta, że już za nią zapłaciłem więc popieram pomysł kupowania i ściągania gier na HDD. Skoro nie było by dystrybucji gier to powinny być tańsze, odpada tłoczenie, pudełka i stado sępów (sprzedawców). Ja jestem za. Odnośnie B:1943, nawet fajna strzelanka można się pobawić tylko jak zwykle w sieciówkach problem z PINGIEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Skoro nie było by dystrybucji gier to powinny być tańsze, odpada tłoczenie, pudełka i stado sępów (sprzedawców). (...)

Porzuć marzenia, taniej nie będzie. Wydawcy nie po to chcą wprowadzenia tej metody, żebyś Ty (my) taniej kupił/kupili, tylko właśnie po to, żeby kasę jaką szarpią te poboczne sępy, mieć dla siebie. Wydawca to nie organizacja charytatywna - dlaczego ma zrezygnować z pewnego zysku? Wydawca wie, że jeśli kupisz grę za 249 zł to kupisz ją także za 239 zł, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Internetowa dystrybucja nie może zastąpić retailowej, może tylko koegzystować, i to przy odpowiednio niższych cenach. Ile jest ludzi którzy masowo przechodzą gry choćby dla achievementów. Nikt nie trzyma wszystkich kupionych gier tylko się ich pozbywa po przejściu, co czasem trwa kilka godzin albo mniej.

Zakładając że nowa gra kosztowała by 200 zł, to za wersję internetową mógł bym dać najwyżej 150 zł i wyłącznie gdybym chciał ją mieć na stałe (akurat rzadko inne gry przechodzę, głównie takie do których chce się wracać).

Jako że jednak zapewne większośc wybrała by wersje pudełkowe, to pewnie poczekał bym trochę i kupił używkę za te 150 albo mniej. Lubię mieć pudełeczko na półce, tak więc z cyfrowej dystrybucji korzystam wyłącznie gdy nie ma alternatywy, bądź gdy jest na prawdę dużo dużo taniej.

 

Dla mnie dużo fajniejsza była by taka wypozyczalnia cyfrowa. Ściągam grę na jakiś czas za niewielką kwotę. Jeśli po przejściu wiem że będę chciał do niej wrócić to wtedy kupię sobię używanego retaila.

 

Być może kiedyś internetowa dystrybucja będzie dominować, albo całkowicie rządzić. Wydaje mi się że jednak jeszcze dłuuugo to potrwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie i racja, ale, no właśnie zawsze jest to ale. No tak teraz pomyslałem, że polska trochę się różni od europy. Angole nie myślą o odsprzedawaniu gier bo po co, skoro on na taką grę pracuje 2 godziny a jakiś tam imigrant jak np. ja, ok 5 godzin i też nie myślę o odsprzedawaniu, no mógłbym może i odsprzedać no ale za ile ?? 5 funtów ?? czy 10. Szkoda zachodu i strata czasu. Są tu takie wyprzedaże, zbierają się ludzie na łące tak ze 2 hektary i handlują "mydłem i powidłem" a ceny symboliczne i prawie sami imigranci.

Tak więc myślę, że jakby Każdego z nas nowa gra kosztowała ok. 3 godzin pracy to raczej odsprzedawanie nie miałoby sensu, no chyba że ktoś to lubi a to już inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie opuściła mnie moja konsolka Elite miała rok i osiem miesięcy :blink: Mruga sobie teraz czerwonymi lampkami. Ciekawe ile zajmie Ms naprawa ?? A już zaczynałem się dziwić że jakaś nie psująca się ta moja sztuka jest. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie opuściła mnie moja konsolka Elite miała rok i osiem miesięcy :blink: Mruga sobie teraz czerwonymi lampkami. Ciekawe ile zajmie Ms naprawa ?? A już zaczynałem się dziwić że jakaś nie psująca się ta moja sztuka jest. :lol:

Zart? Nie ma czegos takiego jak niepsujacy sie X360. W przypadku tej konsoli nie jest pytaniem "czy" ale "kiedy" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie opuściła mnie moja konsolka Elite miała rok i osiem miesięcy :blink: Mruga sobie teraz czerwonymi lampkami. Ciekawe ile zajmie Ms naprawa ?? A już zaczynałem się dziwić że jakaś nie psująca się ta moja sztuka jest. :lol:

Koledze padł xboxa niedawno i konsola wróciła do niego w przeciągu półtora tygodnia od momentu zaklepania naprawy online tak więc nie łam się :)

W przypadku tej konsoli nie jest pytaniem "czy" ale "kiedy"

I tak WARTO mieć xboxa :) Zobaczymy kiedy z moim się pożegnam. Póki co 10 miesięcy bezawaryjnej pracy falcona u mnie. Katowany kilka godzin dzień w dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, te kilka godzin dziennie.

U mnie wymienili bebechy tylko obudowa została ta sama i dalej mój X nie czyta divx bez netu i dalej się zawiesza w najmniej odpowiednim momencie. Operacja trwała tydzień, konsola elite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Kupię gdzieś w miare tanio memory unit (choćby najmniejszy)? Chciałbym sobie zbackupować save-y. Są też gry pozwalające tylko na jednego save-a, więc nie chciał bym go wywalać żeby móc zagrać od nowa.

 

Swoją drogą strasznie mi konsola hałasuje obecnie. W pokoju dochodzi do 30 stopni, i jest duuuuużo głośniej niż w zimie.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze padł xboxa niedawno i konsola wróciła do niego w przeciągu półtora tygodnia od momentu zaklepania naprawy online tak więc nie łam się :)

Akurat dobrą porę sobie wybrała na padnięcie bo nie mam wolnego przez najbliższe dwa tygodnie. Co ciekawe z UK (gdzie mieszkam) konsole wysyła się do Niemiec :razz: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to trochę lipa że UK nie ma serwisu naprawiającego...a swoją drogą u mnie też mógłby ten xbox paść, może miałbym wreszcie czas żeby do gitary przysiąść bo póki co to.....tak dużo gier - tak mało czasu xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie i racja, ale, no właśnie zawsze jest to ale. No tak teraz pomyslałem, że polska trochę się różni od europy. Angole nie myślą o odsprzedawaniu gier bo po co, skoro on na taką grę pracuje 2 godziny a jakiś tam imigrant jak np. ja, ok 5 godzin i też nie myślę o odsprzedawaniu, no mógłbym może i odsprzedać no ale za ile ?? 5 funtów ?? czy 10. Szkoda zachodu i strata czasu. Są tu takie wyprzedaże, zbierają się ludzie na łące tak ze 2 hektary i handlują "mydłem i powidłem" a ceny symboliczne i prawie sami imigranci.

Tak więc myślę, że jakby Każdego z nas nowa gra kosztowała ok. 3 godzin pracy to raczej odsprzedawanie nie miałoby sensu, no chyba że ktoś to lubi a to już inna sprawa.

i tu sie mylisz kolego w uk w dominujacej czesci sprzedazy biora udzial gry uzywane, bardzo czesto kupuje sie tu gry i odsprzedaje do sklepu czy to za kase czy za kredyt na inna i jest to chleb powszedni. Nowosci co kosztuja w retailu ~40 funtow chodza po 25-30 jako uzywane nawet tydzien po premierze i to nie na bazarach tylko w sklepach jak game/gamestation/gamestop/xtravision/hmv/ itp itd.

 

Co ciekawsze tutaj wypozyczanie gier tez jest na poziomie dziennym 5 funtow tydzien/ 1-2 funty na 2 dni. A ludzie sie dziwia ze coraz to mniej dem do gier wychodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam Was nie bijcie jeżeli było pisane.

Siedzę już z pół dnia i kopie się co wybrać (X czy PS).

Wezmę X pod warunkiem, że będzie miał dysk min. 60gb. Tu się zaczyna jazda ponieważ na pudełku nie napisali niestety (pudło białe nie zielone) ile to ma. Mogę konsolę z niego wyjąć, i obejrzeć, ale już nie podłączę.

Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie pojemności dysku bez odpalania samej konsoli?

Cena chyba dobra, ponieważ wołają - 700 za wersję (chyba) Pro + 2 gry.

Pomóżcie konsolowemu lajkonikowi:-)

Czy to nie jest jakiś staroć, możliwe, że był podłączony na tzw. sklepie, folia rozerwana już jest.

Jak ma paść po tygodniu to wezmę czarną koleżankę, dla mnie firma nie gra roli a to co na X pewnie prędzej czy później sprawdzę na piecu.

Ps3 też w dobrej cenie bo niecałe 900 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...