Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem z flashowaniem dysku ;]

Otóż po prostu programik go nie widzi (cośtam z enhanced i legacy - standardowy błąd). Myślałem, że problemem jest niestandardowy kontroler SATA, ale już 3 płytki zawiodły - jedna na P35, druga na K8T890, a trzecia na nForce 3.

 

Co jest nie tak?

wina kontrolera :] poszukaj czegoś z VIA VT6421L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, a nie lepiej poszukać na allegro lub gdzie indziej kogos z takimi uslugami ? Skoro flaszuje napędy to dyski tez pewnie. Wziąłeś ten z allegro, które były wymontowane z promocyjnych konsol ? Ponoć nie maja oprogramowania ;) Ja tam wole wziąć normalny działający dysk. Najlepiej 60 GB.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da rade polaczyc xboxa z monitorem przez hdmi, a głośniki osobno przez chinche, czy trzeba do wszystkiego od jednego tego samego wyjscia?

Da radę.

 

 

Dobra, byłem w MM i kupiłem sobie tego kaloryferka z 20GB dyskiem (777zł, niezła cena jak na Polskę ale do Europy to nam daleko ;) ). Byłem na otwarcie (wstałem o 4:45 rano żeby być na czas, sic!) i stałem się szczęśliwym (miejmy nadzieję) posiadaczem konsoli z końca Maja tego roku (jedna z około 10 sztuk wystawionych, były też Arcade'y po 699zł, Premiumy 60GB za 1049zł i Elity za... nie wiem ile :P). Nawet nie patrzyłem na te daty produkcji przez ten otwór bo po raz kolejny one były po prostu pod tekturą, ergo nie dało rady ich odczytać (ok, dało radę ale wymagało to wyginania kartonu i niemal wsadzenie oka do środka żeby coś podejrzeć co wyglądało śmiesznie i żenująco wśród tłumu ludzi :P ). Anyway, konsola jest i działa, jaki ma napęd to nie wiem (zdaje się że Benq i Lite-On mają taką samą tackę, w każdym bądź razie tacka z idealnym "U") ale średnio mnie to interesuje, chyba nie muszę mówić dlaczego ;).

Dopiero teraz byłem w stanie na żywca sprawdzić jak to "słychać" w "praniu", kiedy dookoła nie ma gweru i sorka, ale jeśli te "nowsze" wersje mniej szumią od "starych" to aż się boję pomyśleć jak one działały (głośność mimo to akceptowalna ale do tej pory byłem przyzwyczajony do ciszy PS2, rozumiecie ;)). No i mówię tutaj o wentylatorkach, jak to brzmi z płytą w środku jeszcze przez kilka dni nie sprawdzę (dopiero zacznę myśleć co tam na Allegro zgarnąć ;) ).

 

Ogólnie wszystko fajnie ale jeszcze nie jestem gotów do "True gaming'u" bo muszę sobie przygotować stanowisko pracy (czytaj: podłączyć konsolę do monitora) i teraz mam kilka pytań. Spokojnie, to nie będą pytania w stylu "Czy mogę podłączyć XO do monitora XYZ?" ;). Rozchodzi się o HDMI, chcę podłączyć konsolę tym do monitora przez DVI i w zasadzie wiem co mam kupić (jaki kabel itp.) ale na wszelki wypadek zapytam się o kierunek sygnału w kablu. Tzn. czy jeśli kupię kabel DVI-HDMI ma znaczenie gdzie sygnał wchodzi a gdzie wychodzi? Tzn. czy kabel który TEORETYCZNIE jest od DVI do HDMI może służyć do przesłania sygnału w drugą stronę (od HDMI do DVI). Pytam bo na allegro nie wszyscy to jasno opisują a nie chcę wywalić kaski w błoto na kabel który przesyła sygnał tylko w jedną stronę (i do tego nie w tą co mnie interesuje). Wydaje mi się że nie ma to znaczenia przy takim kablu (tak jak nie ma znaczenia przy kablu HDMI-HDMI albo DVI-DVI) ale na wszelki wypadek niech się ktoś wypowie w tej sprawie.

 

Na Live wskoczę dopiero gdy podłączę konsolę do monitora (obok mam ruter) więc jeszcze przez kilka dni macie spokój :lol2: . BTW: Niestety nawet bez rutera mam wewnętrzne IP (NAT od mojego dostawcy), powoduje to jakieś bardzo poważne problemy? Kiedyś czytałem jakieś info od MS że tak (np. brak możliwości głosowego chatu z niektórymi). Ktoś gra za NAT'em na XL? Jak to się sprawuje?

 

Dobra, sorka za litanię i to lamerskie pytanie o kabel (ale nie ma tego w FAQ'u :lol2: ;) ). Pozdro.

 

 

PS: Mam wrażenie że te konsole w MM są z Irlandii, do tego w środku nie ma polskiej instrukcji (znam angielski więc no problem ale na dobrą sprawę to powinna takowa być).

 

PS2: Jeden koleś zaszalał, kupił cztery PS3 i dwa X360...no i monitor :lol2: . A telewizory LCD Samsung 37" szły jak woda...

 

EDIT: Mam jeszcze jedno pytanie. W FAQ jest napisane ze hdmi obsługuje rozdzielczości: 480i, 480p, 720p, 1080i, 1080p a przy kablu VGA: 640*480, 848*480, 1024*768, 1280*720, 1280*768, 1280*1024, 1360*768, 1920*1080. Czy to oznacza że np. po HDMI nie da rady ustawić np. 1280x1024? Akurat nie interesuje mnie taka rozdziałka ale po jesiennym updacie Dasha podobno będzie można ustawić rozdzielczości natywne większości monitorów panoramicznych czyli 1400x900 i 1680x1050. Myślicie że da radę to ustawić po HDMI? Bo jak nie to chyba poszukam kabla VGA...

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz byłem w stanie na żywca sprawdzić jak to "słychać" w "praniu", kiedy dookoła nie ma gweru i sorka, ale jeśli te "nowsze" wersje mniej szumią od "starych" to aż się boję pomyśleć jak one działały (głośność mimo to akceptowalna ale do tej pory byłem przyzwyczajony do ciszy PS2, rozumiecie ;)). No i mówię tutaj o wentylatorkach, jak to brzmi z płytą w środku jeszcze przez kilka dni nie sprawdzę (dopiero zacznę myśleć co tam na Allegro zgarnąć ;) ).

No sorka, ale te nowsze wersje jest o wiele cichsza od ps2 które miałem jakiś czas temu.

Na szum wentylatorów w ogóle nie zwracam uwagi, z napędem jest znacznie gorzej...updejcie przybywaj! :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no podlaczylem konsole za pomoca kabla HDMI i jestem zadowolony chociaz nie widze zbyt duzej roznicy w porownaniu z komponentem. Mam pytanko czy mozna jednoczesnie podpiac HDMI i komponent i obadac obraz ? czy konsola sie posypie przez takie podlaczenie ? :D dzis przezylem chwile grozy po malej przemebelce podpinajac do konsoli wszsytkie kable postawilem ją pionowo na sekunde ale przez przypadek przyhaczylem kablem i konsola wyladowala z hukiem w pozycji poziomej. Normalnie cerce mi stanelo i zaczalem na siebie wyklinac ze masakra, odrazu sprawdzilem czy wszystko dobrze dziala i wydaje sie ok. Czy moglo sie cos stac z konsola a przede wszystkim z dyskiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TrueVanDal - u znajomego widziałem 1360x768 przy podłączeniu po HDMI, także pewnie obsługuje także i inne rozdziałki. Jeśli chcesz posłuchać naprawdę głośnego Xboxa, to zapraszam do mnie - wymiana wentylków mnie czeka, bo chyba się zatarły :):):) a czytnik działa jak odrzutowiec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorka, ale te nowsze wersje jest o wiele cichsza od ps2 które miałem jakiś czas temu.

Na szum wentylatorów w ogóle nie zwracam uwagi, z napędem jest znacznie gorzej...updejcie przybywaj! :lol2:

Mówisz o Fat czy Slim? Moja slimka była sporo cichsza od XO (brak wentyla to raz a dwa że i napęd strasznie nie hałasował, jedynie było słychać ruchy czytnika i tyle). Ale nieważne.

 

Gratulki TVD, tym bardziej że bardzo długo nosiłeś się z tym zakupem :) Wielu setek radosnych godzin spędzonych przy klocku życzę ;)

Dzięki :).

 

TrueVanDal - u znajomego widziałem 1360x768 przy podłączeniu po HDMI, także pewnie obsługuje także i inne rozdziałki. Jeśli chcesz posłuchać naprawdę głośnego Xboxa, to zapraszam do mnie - wymiana wentylków mnie czeka, bo chyba się zatarły :):):) a czytnik działa jak odrzutowiec :)

Skoro dało radę i taka rozdzielczość otrzymać to spoko, biorę HDMI ;).

 

No i jak z tymi kablami DVI-HDMI / HDMI-DVI? Są tak naprawdę "obustronne"? (wiem że truję :P).

 

Narka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o Fat czy Slim? Moja slimka była sporo cichsza od XO (brak wentyla to raz a dwa że i napęd strasznie nie hałasował, jedynie było słychać ruchy czytnika i tyle). Ale nieważne.

Oczywiście, ze o fat :P

Nie rozumiem tej nagonki na głośność, owszem napęd to odkurzacz, ale same wentylatory są niewiele głośniejsze od tych montowanych na gpu/cpu.

 

Zarzućcie jakimś must have'em na klocka.

Zaliczyłem już dead rising, gta4, burnouta.

Męczę forze2 (ale mam już jej dosyć, bo zrobiła się zbyt monotonna) i sc4, ale szukam czegoś fajnego do singla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarzućcie jakimś must have'em na klocka.

Zaliczyłem już dead rising, gta4, burnouta.

Męczę forze2 (ale mam już jej dosyć, bo zrobiła się zbyt monotonna) i sc4, ale szukam czegoś fajnego do singla.

Zależy na co masz ochotę.

strzelanki - Bioshock, Gearsy, CoD4, Halo tshy

rpg - Mass Effect lub w październiku Fable II ;)

slashery - DMC4, NG2

platformówki - Braid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze o fat :P

Nie rozumiem tej nagonki na głośność, owszem napęd to odkurzacz, ale same wentylatory są niewiele głośniejsze od tych montowanych na gpu/cpu.

(..)

Po prostu ongiś konsole były cichsze i tyle ;). Te czasy widać minęły... I tak, masz rację. Wentyle w XO szumią nie bardziej niż te w kompach, co nie znaczy że muszę ten szum lubić ;). Pozdro. Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leborg kup sobie Fight Night 3. Genialny boks i teraz tani. Forza jest nudnawa, kup sobie pgr3 i 4. Kupa zabawy. Jak lubisz gry typu GTA to koniecznie Crackdown. Moim zdaniem fajniejsze duzo od GTA. Rajcujace jest tez Army of two.

W fn grałem jeszcze na ps2 - zdecydowanie nie moje klimaty. Pgr4 jest absolutnie w planach, ale po wymęczeniu forzy. Reszty obadam demka.

 

fakt,forza 2 jest strasznie nudna, osobiście gram w nia tylko multi lub z kolegą na 2 padach

Najbardziej boli mnie fakt, że konsolkę kupowałem między innymi dla tej gry :| Chociaż to i tak lepszy wybór niż ps3 i GT :lol:

 

Zależy na co masz ochotę.

strzelanki - Bioshock, Gearsy, CoD4, Halo tshy

rpg - Mass Effect lub w październiku Fable II ;)

slashery - DMC4, NG2

platformówki - Braid

A coś mniej multiplatformowego? Bo większość zaliczona już wieki temu na piecu ;]

Halo jest dla mnie przereklamowaną kupą i raczej tego nei tykam ;]

 

Po prostu ongiś konsole były cichsze i tyle ;). Te czasy widać minęły... I tak, masz rację. Wentyle w XO szumią nie bardziej niż te w kompach, co nie znaczy że muszę ten szum lubić ;). Pozdro.

Chyba jeszcze nie minęły, bo ps3 jednak jest dosyć ciche ;]

 

Ogólnie to w planach jest skate, pgr, condemned 2.

Top 100 na gamespot.com nawet się nie sugeruję.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś mniej multiplatformowego? Bo większość zaliczona już wieki temu na piecu ;]

Chyba że tak... Swoją drogą kiepsko trafiłeś z tym iksem ;) Skoro wszystkie multiplatformówki grasz na PC, to na iksie dużo gier ci nie zostanie ;) Trzeba było Wii brać ~~

 

Jeśli tylko exclusive cie interesują to tak:

- Ace Combat 6

- Battlefield: Bad Company

- CoD3 podobno nie jest taki zły

- Condemned 2

- wspomniany Crackdown, skate

- Kameo

- Ninja Gaiden 2

- The Darkness

- różnej maści jRPG-i: Blue Dragon, Eternal Sonata, Lost Odyssey, Tales of Vesperia (narazie tylko wersja USA)

- z droższych (sprzęt) GH/Rock Band ~~

Większość z tych gier nie jest "must have", ale crapy to też nie są ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że tak... Swoją drogą kiepsko trafiłeś z tym iksem ;) Skoro wszystkie multiplatformówki grasz na PC, to na iksie dużo gier ci nie zostanie ;) Trzeba było Wii brać ~~

 

Jeśli tylko exclusive cie interesują to tak:

- Ace Combat 6

- Battlefield: Bad Company

- CoD3 podobno nie jest taki zły

- Condemned 2

- wspomniany Crackdown, skate

- Kameo

- Ninja Gaiden 2

- The Darkness

- różnej maści jRPG-i: Blue Dragon, Eternal Sonata, Lost Odyssey, Tales of Vesperia (narazie tylko wersja USA)

- z droższych (sprzęt) GH/Rock Band ~~

Większość z tych gier nie jest "must have", ale crapy to też nie są ;)

Bardzo dobra lista, pod większością propozycji się podpisuję (z wyjątkiem Kameo i jrpg'ów na które mam alergię) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dobrze poinformowanych źródeł dowiedziałem się że w MM jednak mieli Premiumy 60GB w promocji za 849zł, byłem raniutko i ta wersje nie była przeceniona (stało 1049zł). Podobno dostali dostawę tych "sześćdziesiątek" i postanowili dać je w promocji od południa w piątek <_<. Ale się nieco zakręciłem, popytałem, poprosiłem i... wymieniłem dzisiaj mojego Premiuma 20GB na 60GB :D (różnicę musiałem dopłacić czyli 72 zł). Chyba było warto. Przy okazji myślałem, że na HDD zapodadzą trochę więcej materiałów ale było dokładnie to samo co na "dwudziestce". Konsola z początku lipca tego roku zatem pewnie siedzi w niej Lite-On. Wentyle szumią chyba tak samo (a czego ja się spodziewałem :unsure: ...).

 

Pozdro.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle , ze zamiana oplacalna byla :)

 

A do listy gier must have ja bym dorzucil Soul Calibur IV co za radosc miec konsole jak nawet kumpli nie mozna zaprosic na porzadna bijatyke przy piwie (lub innych napojach w zaleznosci od upodoban i wieku :D )

 

W sumie co do glosnosci to posluchanie dwoch starych x360 w calosci 90nm pracujacych kolo siebie to jednak wrazenie pozaostaje do konca zycia , chociaz i tak nie jest to poziom radeona 4870 z wentylem krecacym sie na maksa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

Wow, Vidi jak na usera, który ma wpisanego w sygnaturę x360 od roku +/- zadajesz arcy interesujące pytania...

moze to bylo zapisane jako plan na przyszlosc ktory sie wlasnie spelnil ;) acha ps3 tez tam jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...