Skocz do zawartości
Gość [RONIN]

Starcraft 2

Rekomendowane odpowiedzi

Zapowiedz plus ten sam trailer w SD:

http://www.gamespot.com/pc/strategy/starcr...topslot;title;1

 

A tutaj dziwny news z onetu:

Beta "Starcrafta II" w roku 2008

Chyba ten termin 28.03 jest nierealny :|. A już sie napaliłem. I jeszcze lepszy jest cytat:

Niemal pewne pozostaje to, że finalne wydanie RTS’a do sprzedaży trafi najpewniej już w przyszłym roku.

Imo za dużo czasu na szlify i balance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ten termin 28.03 jest nierealny :|. A już sie napaliłem. I jeszcze lepszy jest cytat:

Imo za dużo czasu na szlify i balance.

no juz jest koniec maja :/ jak wyjdzie przed swietami bedzie ok, moze jakas beta wczesniej bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość felek111

no juz jest koniec maja :/ jak wyjdzie przed swietami bedzie ok, moze jakas beta wczesniej bedzie

Przed świętami wyjdzie na bank. Tylko przed, którymi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość felek111

Mam nadzieje ze nie bylo :wink:

http://sc.gosugamers.net/news/8110-progame...nd-starcraft-ii

 

a tak btw witam wszystkich :rolleyes:

 

I widzisz co ześ narobił. Przez ten filmik kupiłem se Starcrafta+Brood War. :lol2: Znalazłem poważnie w "super cenie" "klasyki gier" i teraz znowu przypomina mi się młodość. Gra mi się super, po prostu super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chocby i tu:

http://www.allegro.pl/item326573245_starcraft_brood_war.html

 

Do tego poszukaj w koszach w supermarketach, ostatnio gdzies w tesco (chyba) widzialem za pare dych.

 

 

A co do nowego starcrafta, to juz sie doczekac nie moge. Gdy gralem w pierwszego, dwa tygodnie 8 klasy zawalilem i komisa mialem.

To byly czasy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą wiadomo jakie SC2 będzie miał wymagania? Bo tak patrząc na ten filmik to można mieć nadzieję, że i na starszym sprzęcie to ruszy. ;)

 

Starcraft 2 - Starcraft z odświeżoną grafiką i kilkoma nowymi rozwiązaniami. Dlaczego nikt nie wpadł na pomysł, aby zrobić to samo tylko z UFO: Enemy Unknown czy innymi klasykami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie sądze że grafika jest odświerzona, przecierz silnik musieli pisac od zera (ew skorzystać z gotowego) bo to 2D było. Mysle że tylko wygląda prawie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą wiadomo jakie SC2 będzie miał wymagania? Bo tak patrząc na ten filmik to można mieć nadzieję, że i na starszym sprzęcie to ruszy. ;)

 

Starcraft 2 - Starcraft z odświeżoną grafiką i kilkoma nowymi rozwiązaniami. Dlaczego nikt nie wpadł na pomysł, aby zrobić to samo tylko z UFO: Enemy Unknown czy innymi klasykami?

Fakt, szału nie ma, ale nie o wodotryski tu chodzi ;) Zresztą nie ma co narzekać, dodano fizykę i kilka innych technologicznych rozwiązań, a tła w 3D wyglądają kozacko. Ważne że zachowano klimat starego dobrego Starcrafta, czego nie można powiedzieć np: o nowym C&C.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie sądze że grafika jest odświerzona, przecierz silnik musieli pisac od zera (ew skorzystać z gotowego) bo to 2D było. Mysle że tylko wygląda prawie tak samo.

akurat silnik sc2 jest oparty na silnie zmodyfikowanym silniku wc3 + fizyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo graficzka kiepska. Jak na te czasy to baaardzo marna. Nie dorasta do piet takim grom jak C&C3 czy imperium romanum. Wogole widok tak troche od gory... jak wc2 (prehistoria). Do tego jeszcze ruch jednostek... bardzo biedna animacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siła blizzarda nigdy nie polegała na mega elo grafice tylko na grywalności (spójrzmy np na nieco archaiczną już grafikę WoWa a jego popularność wciąż rośnie) więc o co Ci chodzi ? przecież po pierwszych screenach było widać czego się spodziewać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodac ze grafika w grach robiona przez Blizza jest estetyczna i nie musi byc piekna! Wystarczy spojrzec na wszystkie ich produkcje, nawet najstarsze tytuły jak diablo czy starcraft - grafika nie razi w oczy, dlatego m.in. gra przynosi nawet w dzisiejszych czasach duzo radosci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo graficzka kiepska. Jak na te czasy to baaardzo marna. Nie dorasta do piet takim grom jak C&C3 czy imperium romanum. Wogole widok tak troche od gory... jak wc2 (prehistoria). Do tego jeszcze ruch jednostek... bardzo biedna animacja.

jak wczesniej juz wspominane nie tylko grafika sie liczy .... jednak pokaz mi chociaz 1 rtsa ktory ma tak rozbudowana scene esport jak 10letni starcraft? i tez majacy juz swoje lata warcraft 3? do tego dodam ze oprocz sc i wc3 zadna gra nie byla na WCG kilka lat z rzedu(mowa oczywiscie o rtsach)

 

zas co do samego starcrafta 2 to mam mieszane uczucia jako hardcorowy gracz orginalu, jednak nie skreslam go, poczekamy zobaczymy co z tego bedzie w koncu blizz znany jest z calkowitych przerobek juz prawie gotowego produktu.

Edytowane przez nuO3-Lzuruha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, to juz nawet nie można wypowiedzieć opinii o grafice w grze, bo zaraz chmara poprawnych politycznie straznikow wyjedzie ze zdaniami typu "o co Ci chodzi"... Oczywiscie swoich opinii o grafice nie przedstawia, bo wowczas moze przypadkiem dyskusja bylaby na temat...

 

Grafika jest mocno przecietna, to jedno i da sie z tym zyc. Ale to, ze blizzard brnie w komiksowo-mangowy styl to juz mi sie calkiem nie podoba. Ciekawi mnie tez, czy poprawili jedna z najwiekszych wad SC - inteligencje jednostek (walka, szukanie drogi, blokowanie) i ustawianie szyku (ktorego w ogole nie bylo). To mi najbardziej przeszkadzalo w jedynce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość felek111

Gram obecnie w SC 1 i grafika mi wogóle nie przeszkadza, mimo że ma kilka dobrych lat na karku. Gra się rewelacyjnie. Tak się zastanawiałem czy poczekać dodatek do C&C3. Wybrałek SC, bo C&C3 podstawa mnie nie zachycił. Jak dla mnie stary SC z prehistoryczną grafiką wygrywa spokojnie z nowym C&C. Tak samo się miała sprawa z Crysisem i tą jego "boską" grafiką. Co z tego, skoro sama gra jest nudna jak but, a wciśnięta historyjka dla dzieci z przedszkola. Taki HL2 episode two, zostawia go na starcie. No, ale ja jestem "poprawnie politycznym strażnikiem" i nie rajcuję sie tylko i wyłącznie grafiką, więc oczywiście wy młodzi, nowocześni "buntownicy i rewolucjoniści" uznacie, że niszczę wolność waszego słowa.

Już się przestałem dziwić, dlaczego obecne gry to: zero pomysłu, a tony grafiki. I tak nikt nie zwraca już właściwie uwagi na nic innego. Osoby szukające w grze czegoś więcej, to jednoski. Reszta szczurków biega jak oszalała co kilka miesięcy po nowe grafiki, wywalając kupe kasy. Potem mają pretensje, że jakaś gra nie ma grafiki, powodujacej, że ich wypaśne grafy się nie dławią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram obecnie w SC 1 i grafika mi wogóle nie przeszkadza, mimo że ma kilka dobrych lat na karku. Gra się rewelacyjnie. Tak się zastanawiałem czy poczekać dodatek do C&C3. Wybrałek SC, bo C&C3 podstawa mnie nie zachycił. Jak dla mnie stary SC z prehistoryczną grafiką wygrywa spokojnie z nowym C&C. Tak samo się miała sprawa z Crysisem i tą jego "boską" grafiką. Co z tego, skoro sama gra jest nudna jak but, a wciśnięta historyjka dla dzieci z przedszkola. Taki HL2 episode two, zostawia go na starcie. No, ale ja jestem "poprawnie politycznym strażnikiem" i nie rajcuję sie tylko i wyłącznie grafiką, więc oczywiście wy młodzi, nowocześni "buntownicy i rewolucjoniści" uznacie, że niszczę wolność waszego słowa.

Już się przestałem dziwić, dlaczego obecne gry to: zero pomysłu, a tony grafiki. I tak nikt nie zwraca już właściwie uwagi na nic innego. Osoby szukające w grze czegoś więcej, to jednoski. Reszta szczurków biega jak oszalała co kilka miesięcy po nowe grafiki, wywalając kupe kasy. Potem mają pretensje, że jakaś gra nie ma grafiki, powodujacej, że ich wypaśne grafy się nie dławią.

zgadzam sie w 100%

 

to jest wlasnie przyczyna upadku rynku gier na PC - duzo wiekszy nacisk na wymuszony "rozwoj" grafiki ( czytaj wciskanie nowych kart graficznych co 6 miesiecy ).

 

Blizzard potrafil zawsze w swoich produkcjach wykreowac wciagajacy i wiarygodny swiat bez potrzeby umieszczania fajerwerkow graficznych .

To nie sztuka umiescic w grze najnowsze blyskotki w trendach graficznych, sztuka jest stworzyc cos naprawde dopracowanego i wciagajacego.

Dlatego wierze w SC 2 , napewno Blizzard tego nie spieprzy ;)

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inteligencje jednostek (walka, szukanie drogi, blokowanie) i ustawianie szyku (ktorego w ogole nie bylo). To mi najbardziej przeszkadzalo w jedynce.

Z tym nie można się nie zgodzić. Najgłubsze były roboty terran które nie potrafiły dobrze ominąc swoich jednostek.

Nie sądze żeby takie rzeczy się nie zmieniły - jestem dobrej myśli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, AI i pathfinding mogliby poprawić.

 

Grafika nie ma być b. dobra, ma być zadowalająca i płynnie generowana na słabszych kompach.

Ustawienia formacji też nie zrobią - Starcraft opiera się po prostu o inne założenie - od tego jest micro.

 

Dla mnie zawsze Blizzard = maksymalna grywalność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blizzard zawsze dawał, daje i bedzie dawał rade - o to nie trzeba sie bać ;)

Historia już pochowała kilka potężnych wydawców takich jak Origin czy Black Isle (+ jeszcze kilku ale nie pamietam dokladnie) którzy słabych gier raczej nie robili :> Całe szczescie ze Blizzard ma zaplecze w postaci WoW, SC i Diablo - zawsze moze wydac kolejne MMO i klepac kase.

 

Oby tylko w SC2 nie wymyślno płatnych serwerów, płatnych dodatkówe etc. Licze na to ze jak zakupie oryginal to juz wiecej zdzierac ze mnie nie beda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia już pochowała kilka potężnych wydawców takich jak Origin czy Black Isle (+ jeszcze kilku ale nie pamietam dokladnie) którzy słabych gier raczej nie robili :> Całe szczescie ze Blizzard ma zaplecze w postaci WoW, SC i Diablo - zawsze moze wydac kolejne MMO i klepac kase.

 

Oby tylko w SC2 nie wymyślno płatnych serwerów, płatnych dodatkówe etc. Licze na to ze jak zakupie oryginal to juz wiecej zdzierac ze mnie nie beda :)

Takie rzeczy to tylko u EA :rolleyes:

Warto pamietac ze procz tych gier Blizzard posiada jeszcze Activision, ale ani pierwsza ani druga firma nigdy nie wprowadziła płatnych dodatków, czy abonamentu (no MMO->WoW to jednak sprawa jasna).

Zresztą, jak ktoś posiada Starcrafta i Diablo 1 a nawet Warcrafta 2 to do dzisiaj może cieszyć się czynnym battle.net'em ! I chwała Blizzowi za to :D

 

No, ale to temat o SC2 a nie o genialnej firmie jaką jest Blizzard... więc to tyle jeśli chodzi o OT z mojej strony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie narzekacie na grafikę, ale gra podobno będzie dostępna na DX 10, a kto wie czy nawet nie DX 10.1. Na razie to wersja prealpha. Zobaczcie sobie jak HOMM V w wersji alpha wyglądała, a jak teraz. Nie żebym porównywał SC2 z HOMMV, ale tak ogólnie rzuciłem :D. Poczekamy, zobaczymy. Mam nadzieję, że doczekamy się gry jeszcze w tym roku. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...