Skocz do zawartości
Gość [RONIN]

Starcraft 2

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś ogarnia na jakich zasadach awansuje sie do wyższych lig? czy to jakaś tajemnica? bo nigdzie nie znalazłem konkretów, a co lepsi krzykacze wymyślają co raz to ciekawsze czynniki. (np. APM)

 

O lidze w której się znajdujesz decyduje Matchmaking Rating (MMR). Ogólnie system stara się tak dobierać przeciwników, abyś utrzymywał 50/50 win/lose ratio.

 

Więcej tutaj Battle.net Leagues - Liquipedia Starcraft 2 Wiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak scoutingu ze strony zerga musiał się tak skończyć ;]

Gdzieś, już kiedyś widziałem BT rush, ale tam było radzone, aby budynki techowe (fusion core dokładnie) schować gdzieś poza mainem, a tu centralnie koło starportu postawione...

ForceSC2strategy - to jest dość ciekawy kanał na YT z taktykami, otwarciami, mnie już jednak trochę przynudził po pewnym czasie. Kiedyś oglądałem HD i Huskiego (ktoś z tego forum chyba polecał ich), ale teraz przerzuciłem się tylko i wyłącznie na Day9. Nieziemskie są te jego programy. Polecam! Klik do tematu Day9 na TL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra  ktos jeszcze w to cholerstwo? ;) szukam chetnych do pogrania na poziomie 3vs3 i 4vs4, bo granie z randomami troche wkurza :D kkNd 542

 

Ja (#744) i PoGo (#973) gramy często wieczorami. Niestety odnoszę wrażenie, że nikt więcej z PPC nie gra :). Jeśli chcesz pykać z nami to zapraszam, mic + skype mile widziany.

 

 

Patch 1.1 22 września

http://eu.battle.net/sc2/en/blog/625832

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

codziennie wieczorami siedzimy na kanale na TS3

 

address: arrashi.net

port: 9987

haslo na serwer: sake

Pokój: Multigamin

haslo na pokój: tabletka

podpokój: sc2

 

 

jak ktoś chce pograć, wyzwać kogoś 1v1 to zapadajcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest zbalansowana pod 1vs1 to rozne wariacje 2vs2, 3vs3 i 4vs4 tez powinny byc zbalansowane, bo w teorii kazda rasa ma jakiegos bata na inne rasy :unsure:

 

@kuebk ta gra to jeden wielki rush ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, poniewaz wiele jednostek gdy osiagnie pewien poziom licznosci staje sie o wiele potezniejsza niz w mniejszych grupach. Poza tym sa pewne bo ktore w 1v1 sa bardzo ryzykowne, ale gdy zrobione sa przez 4 graczy jednoczesnie staja sie o wiele mocniejsze i bezpieczniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, tylko nie bierzesz pod uwage, ze 2ga strona tez moze kombinowac i laczyc jednostki ;p do tego dochodza podjazdy itp... imho przy wyborze ras szanse sa rowne. Co innego jezeli jedna grupa bedzie miala np samych zergow, a 2ga mieszanke. Jak 3vs3, terran-protos-zerg w kazdym z zespolow moze nie byc zbalansowane? ;) Taki zerg ma przesrane przy polaczeniu kolosow i thorow, ale nikt nie powiedzial, ze musi czekac az przeciwnik je zbuduje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca, na wyzszym poziomie bardziej niz rush wystepuje harass, takie podjazdowe nekanie. Po nieudanym rushu ciezko jest wyjsc na prosta. A ze im wyzej tym lepsze micro i lepiej jestes wstanie przewidziec wszystko tym typowy rush jest rzadszy. Co do 4v4 to np jak gra 4 zergow i kazdy robi 10 poola to jest naprawde ciezko to obronic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zalezy od mapy, czasami faktycznie jest masakrycznie ciezko wyjsc z 7 poola 2-3 zergow. Ale z 2 strony zanim cie wykoncza sojusznicy powinni miec bardziej zaawansowane jednostki ;) 7 pool = dlugo nic, co sie konczy tym, ze jedna naladowana spawarka moze zakonczyc zywot zerga ;) wszystko dziala w 2 strony :P

 

btw jak sobie radzicie protosami z reaperami w poczatkowym etapie gry? imho mocno przesadzone sa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grałem zergiem, ale przesiadłem sie w 6 patchu bety na terrana i tak zostało.

trzeba być mega gosu by wygrywać zergiemz lepszymi graczami :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=Px0zB9_ePmI&feature=player_embedded

planetary fortess > 5 ultrali lol

 

dali nowe ikonki

 

http://i.imgur.com/yBG8g.png

http://i.imgur.com/obqBu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuebk - jak to jakie :)? Takie jak w jedynce - dużo wiary na to narzeka. Fajny opis tego patcha tutaj - Oficjalne notki patcha 1.1.0 przez kolesia który jest top 100 EU. Ja tam lama jestem w tą grę i mi to tak nie przeszkadza ale macie racje, że niektórzy są wkurzeni na zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...