Skocz do zawartości
qqrydza

Lost Planet

Rekomendowane odpowiedzi

Samo przejście na dx10 nic razie nie wnosi do wydajności , co do efektów to da się uzyskać "jakieś" tam nowe.

Narazie vista zjada na dzień dobry min 25% wydajności w stosunku do xp , ale są przypadki gdzie jest jeszcze gożej. Może z biegiem czasu będzie coraz lepiej. Trzeba czekać , a potem wyciągniemy wnioski. Poza tym ten dx10 nieżle nakręca rynek , chodzi tylko $$$.

 

Nie zdziwie się , im nowsze gry oferujące tryby dx9 i 10 , ten pierwszy będzie bardziej pozbawiany efektów by zaznaczyć różnice między tymi trybami. Takie coś widze na screenach Age of Conan.

 

Troche nie temat :wink:

Age of Conan ma wyjść o ile mi wiadomo tylko pod DX10.Do tego na dzien dzisiejszy nie ma kart , które by w pełni mogły wykożystać DX10 bo są za wolne.Na chwilę obecną to co widzę to.

Inne cienie i odbicia światła , inne wybuchy i dymy oraz efekty atmosferyczne , pod DX10 zadymka jest inna w lost planet bardziej szczegółowa.

Co do wydajnośći kart pod DX10 , przecież DX9 zagina często GTXa a co dopiero DX10 , po drugie odciązenie CPU przecież nic nie da skoro GPU będzie miało co robić na maxa,Dlatego moim zdaniem pierwsze bardzo wyrażne efekty zobaczymy w graz za ponad rok dla nowych wydajniejszych kart.

Druga sprawa skoro w LP pod Vistą w DX10 mam taki sam prakczycznie FPS to proste że wolę DX10

Ten kto oczekiwał że GTX pociągnie nowe gry w 1600 się rozczarował .ja zakładałem 1280 a czasem 1024 i jak na razie się nie zawiodłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bronię się przed tą śmierdzącą vistą , bo poprostu zjada nie wiadomo dlaczego strasznie fps. Dx 9.0 na viscie i na xpeku to różnica około 20 fps w tej samej lokacji.

Tak jak mówił konio dając dx10 pod wista i ustawiając cienie tak jak dla wersji dx 9 gra chodzi tak samo prawie no moze 2 fpsy mniej.

Ehh jakby było super gdyby jednak byl ten dx 10 w xpeku , bo starsze gierki jak css chodzą tragicznie :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bronię się przed tą śmierdzącą vistą , bo poprostu zjada nie wiadomo dlaczego strasznie fps. Dx 9.0 na viscie i na xpeku to różnica około 20 fps w tej samej lokacji.

Tak jak mówił konio dając dx10 pod wista i ustawiając cienie tak jak dla wersji dx 9 gra chodzi tak samo prawie no moze 2 fpsy mniej.

Ehh jakby było super gdyby jednak byl ten dx 10 w xpeku , bo starsze gierki jak css chodzą tragicznie :(.

ale też zauważyłem że momentami jest więcej fps niż pod DX9.

Fakt najbardziej do wiwatu dają cienie , ale na medium też wyglądają ok .Natomiast HDR aż tak bardzo nie dobija karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe :D czesc :)

mam problem z pewna misja ...

mianowicie jest taki wieeeeli waz morski tylko ze w sniegu ;p

ma po bokach duzo zoltych koleczek tylko zanim ja dojde w bok zeby strzelac to on mnie zjada ;p

 

w misji chodzi o to zeby znalezc jakies zloza thermal energy ...

ktos wie jak dac mu z buta ;> ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam konfiguracje z podpisu. Niedawno zainstalowałem sobie ową gierke, odpalam spod Dx9 wszystko ładnie... startuje gra... pokazuje się filmik i nagle: "Memory overrun" no i gierka off :/ nie mam pojęcia co jest. Czytałem że minimalne wymagania potrzebują tylko 512MB, na karcie nie mam 256MB ale tak samo było w Spidermanie, który normalnie trytał. Zresztą widziałem z wypowiedzi userów iż ktoś też miał gs7600 i gierka normalnie mu działała.

PS

Gre odpalałem na minimalnych ustawieniach oraz na default... nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu idź według strzałki omijając to wielkie coś to tych budynków w oddali

Owszem, ale mozna go w prosty sposob zalatwic. Jak wychodzi "paszcza", to wpierw czekasz na jego atak (caly czas uciekajac w bok i zachowując dystans), jak juz podejdzie to nie atakuje, i wtedy masz ok 10 sekund na bicie go. Jezeli wyjdzie odwłokiem, to czekasz az wypusci serie tych kulek i atakujesz. Po zabiciu zostawia DUZY pokład t-eng, ale po okolo 30 sekundach "zmartwychwstaje" - mnie sie juz nie chcialo drugi raz go bić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie do ludzi ktorzy grali w LP przy pomocy pada. Da sie jakos skonfigurowac aby oblozenie bylo wg wlasnego upodobania, czy trzeba korzystac z 3 na sztywno juz skonfigurowanych. Posiadam Rumblepad logitech'a i w grze mam zamienione galki: digital z analogiem. Ta gra wymaga specjalnego pada czy jednak mozna to jakos sensownie poustawiac???

 

Pozdrawiam

nomad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale mozna go w prosty sposob zalatwic. Jak wychodzi "paszcza", to wpierw czekasz na jego atak (caly czas uciekajac w bok i zachowując dystans), jak juz podejdzie to nie atakuje, i wtedy masz ok 10 sekund na bicie go. Jezeli wyjdzie odwłokiem, to czekasz az wypusci serie tych kulek i atakujesz. Po zabiciu zostawia DUZY pokład t-eng, ale po okolo 30 sekundach "zmartwychwstaje" - mnie sie juz nie chcialo drugi raz go bić :P

 

a ja zrobilem poniekad wg wzoru Rav85 :) ... poszedlem przed siebie ... tzn pojechalem :D:D:D

te takie male robociki co mozna z skuter przemienic ... jak sie jedzie to potwor trzesie ziemia i skuter sie rozwala a Wayne jest skazany na "reczne" bicie potwora lub rozpaczliwy bieg jak najdalej :)

Otoz ... gdy wjezdzamy skuterem na posesje potwora od razy wysiadamy zanim on zdazy zatrzasc ziemia ... w tedy nasz skuter OCALEJE ... wsiadamy i SRUUUUUUUU przed siebie nie baczac na wszystko ;) ... wiem ze zabawa mnie ominela ale po 2h uzerania sie z tym glutem mi sie odechcialo wszystkiego :P

 

swoja droga to ... przeszedlem cala gre i jestem smutny ze Wayne nie pamieta nic na koncu :(

jak tylko zmodernizuje kompa to jeszcze raz zagram ale na nieco wiekszych detalach :)

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w misji czwartej po platformach coraz wyżej dochodzę do jakiegos miejsca gdzie jest zakopana broń i robot ale nie ma gdzie isc/przepasc i góry pls prosze o pomoc :P

Trzeba wejść jeszcze między dwie skały i wspiąć się po nich na samą górę

a tam już czeka latający boss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziwna akcja - na 8600 GT na sterownikach:

dla XP: 162.18

dla Visty: 162.22

 

mam następującą ilość FPSów:

XP: 45

Vista: 27

 

Na oficjalnych driverach dla visty jest 23 FPS, więc widać, że nowsze sterowniki coś tam dały - w zasadzie są to najnowsze drivery nvidii.

Ustawienia są oczywiście identyczne, bo włączenie cieni na "high" to mamy czkawkę po 5 FPSów.

 

Gdzieś tu czytałem, że mieliście tyle samo FPSów - o co więc chodzi?

Wersja DX9 na Viście chodzi o cały 1 FPS wolniej, co jest powiedzmy normalne.

 

Potrafi mi to ktoś wyjaśnić?

 

Aha - bym zapomniał - mowa o 8600 GT, ale to akurat nie ma znaczenia, który to GF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj cienie na medium i stery 163.11

Problem w tym, że do testów kart graficznych nie mogę sobie użyć "jakiś tam sterowników" - już sam fakt, że używam bet (choć zalecanych przez nvidię) jest niepoprawne politycznie. Ale sprawdzę i tamte.

 

Cienie rzecz jasna były na medium - tak samo jak na XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

162.22 są lepsze pod Lost Planet , poza tym nie jest istotne czy to bety czy oficjalne ważne czy są dobre , 158.22 już się nie nadają do testowania prócz kiepskiej wydajności także dochodzą błędy w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

162.22 są lepsze pod Lost Planet , poza tym nie jest istotne czy to bety czy oficjalne ważne czy są dobre , 158.22 już się nie nadają do testowania prócz kiepskiej wydajności także dochodzą błędy w grach.

Niestety, ale w większości przypadków nie mogę używać sterowników w wersji Beta (głównymi wyjątkami są premiery kart).

 

Ale wracając do samego problemu - zaobserwowałem jeszcze inną rzecz: po tym jak odpaliłem world in conflict wydajność w lost planet była jeszcze niższa no i w world in conflict w czasie gry (tutorial) dostawałem za każdym razem inne wyniki - na XP tego nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista 32 bit, czy 64 bit?

 

Póki co na 64 bit słychać więcej narzekania.

Założę się, że dobre wyniki mieli na 32 bit.

Mam 64-bit i również zakładam, że może to być problem, ale jak testowałem przy okazdji testów HD 2900 wydajność DX10 to problemów nie miałem a wersja Visty byłą ta sama. Lost Planet Demo DX9 oraz DX10 - wydajność w DX10 na 8800 była tylko nieco niższa co było raczej skutkiem cieni "high" w DX10. A teraz takie akcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze widzę taką ewentualność, że na starszych sterownikach (158.XX) wydajność była porównywalna, a nowe sterowniki dały ogromny wzrost fps, ale tylko na XP.

Gdyby nie to, że na Viście za drugim razem miałem niższą ilość FPSów oraz to jak się zachowuje World in Conflict to pewnie bym założył taką ewentualność - ale tak czy owak różnica wydajności jest zdecydowanie za duża.

Tą tezę obala też fakt, że na Viście Lost DX9 chodzi tak samo szybko jak na XP - więc raczej nie jest to kwestia czysto-sterownikowa.

 

 

 

Jest tu jeszcze jakiś posiadacz jakiegoś nowego Radeona z serii HD? Jak chodzi LostPlanet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jeszcze jakiś posiadacz jakiegoś nowego Radeona z serii HD? Jak chodzi LostPlanet?

Na dx9 (vista) przywoicie. Na dx10 tragicznie. Okolice 30-40fps w dowolnej rozdziałce.

Wyszedł HotFix do sterów, który zlikwidował artefakty dx10 i problemy z menu w dx9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dx9 (vista) przywoicie. Na dx10 tragicznie. Okolice 30-40fps w dowolnej rozdziałce.

Wyszedł HotFix do sterów, który zlikwidował artefakty dx10 i problemy z menu w dx9.

Mogę prosić o linka do tego hotfixa i / lub sterów które mają dobrze współpracować z tą grą? Bo ja tutaj mam z tym gruby problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wam się udało na viscie osiągnąc ten sam fps co na xp i to i to w dx 9 :(. W co bym nie grał to na vieśniaku zjadane są fpsy conajmniej w 25% :(.

Już pisałem o tym - u mnie początek gry na xp około 50 fps a na viscie w dx 9 góra 35 :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...