Skocz do zawartości
cavarr

Jego Ekscelencja K10

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO, nie ma co czekac na K10 i tak będzie to kupaaaa :damage_wall: Ja ide na Intel'a :-P niech zapaleńczy czekają :wink:

raczej to zapalency co chwile cos zmieniaja

rozsadnym wyjsciem jest poczekac na rozwoj sytuacji (pod warunkiem ze ma sie w miare szybkiego kompa zeby sie na nim przebujac)

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapaleńcy, ale pasjonaci:) Jednak dlatego, się tak ludzie nie cierpliwą, gdyż AMD nie wprowadza na rynek jakiś ciekawych "nowych" oczywiście w cudzysłowu procesorów, które by nadawały się na lepszy OC. Mogliby juz np. wypuścić am2+ na którym bym osadził mojego bri ;)

 

Dobrym posunięciem by było wprowadzenie jakiegoś X2 na miarę San Diego 3700.

 

Jednak twierdzenie, że "K10 i tak będzie kupaaa" to... no dobra, po co to komentować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO, nie ma co czekac na K10 i tak będzie to kupaaaa :damage_wall: Ja ide na Intel'a :-P niech zapaleńczy czekają :wink:

No bez przesady skad wiesz ze k10 to bedzie kupa ;]. Tak sobie chcesz tłumaczyć zakup teraz c2d ? Ja przechodzę bo po prostu nie mam czasu już jechać na 1 jaju a skoro nie ma płyt z am2+ to pójdę w c2d. Albo bede czekał na 1 jajowcu aż do premiery phenoma który okaże sie superwydajny ale bardzo drogi...

No właśnie gdyby dali już jakąś płyte pod am2+ albo konkretne info o wydajności phenoma to może warto by było czekać ale tak to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teat na jakiego intela idziesz chyba nie na C2D bo w twoim przypadku to sie mija z celem, co do K10 to zobaczymy ja i tak bede rok siedział na X2 bo ten proc mi wystarcza.

czemu mija się z celem? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu mija się z celem? <_<

 

Do czego używasz kompa?? jeśli do jakis kompresji filmów itp i robisz to bardzo czesto to C2D troche ci da, a jesli do normalnego użytku necik,muza ,filmy, jakas gierka to X2 ci wystarczy a do tej twoejej 7300gt to już wogóle heh.. co innego jakbys miał cos z G80 .

Edytowane przez dacjano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no bez przesady tego też nie wiemy :D

Zazwyczaj bywalo tak, ze procesory AMD byly tansze od odpowiednikow iNTELa, moze tym razem tez tak bedzie :)

 

 

Do czego używasz kompa?? jeśli do jakis kompresji filmów itp i robisz to bardzo czesto to C2D troche ci da, a jesli do normalnego użytku necik,muza ,filmy, jakas gierka to X2 ci wystarczy a do tej twoejej 7300gt to już wogóle heh.. co innego jakbys miał cos z G80 .

Forumowa 'kor-tu-duo-mania' dopada powoli kazdego xD

 

PeeS. Tak nawiasem wspomne, ze akutalnie siedze sobie na dosyc poteznej maszynce - C2D E6400, 88gtx, 2gb ramu etc. Pzegladam tylko net itd, czyli to co przez 90% czasu robie w domu. Roznicy nie widac. Dopiero gdy zaczalem konwertowac filmy, to Core zjadlo mojego domowego athlona na sniadanko ;)

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę śmieszą mnie komentarze o "końcu i upadku AMD". Bo K10 się opóźnia...

 

Większość klientów nie wie co to jest k8, k9, a tym bardziej k10 i penryn. Nie wiedzą też co jest (będzie) wydajniejsze. Kupią to co ma więcej MHz lub jest tańsze itp.

 

Przestańcie dramatyzować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... rozbawila mnie ta wypowiedz, ale przyznaje, ze jest prawdziwa :D

A 2 sprawa, ze w AMD opoznienia (wzgledem intela) to juz "tradycja" wiec powodow do katastroficznuch wizji nie widze :D heh

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... rozbawila mnie ta wypowiedz, ale przyznaje, ze jest prawdziwa :D A 2 sprawa, ze w AMD opoznienia (wzgledem intela) to juz "tradycja" wiec powodow do katastroficznuch wizji nie widze :D heh

Jak K10 okaze sie udane, to na pewno będzie materialem do eksplatowania przez kolejne 3 lata albo dłużej. Jest już jakieś konkretne info, czy nowe X2 z cache L3 bedzie chodziło na wszystkich AM2, czy tylko na wybranych chipsetach? A tak nawiasem, to powtarzając po swoich przedmówcach, mogli by wypuścić płyty AM2+ przed premierą K10, ludzie by kupili, wsadzili Bri i czekali. Rynek by się rozpędzil i w ogole cos by sie dzialo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na X-Bit lab była wzmianka, że wszystkie mobasy z am2 obsłużą Phenoma, a wydajność będzie trochę niższa, jakbyś miła płytę am2+

 

Mało tego, obiecali wsparcie podstawki am2 do końca 2009 roku, dlatego też ją wybrałem a nie C2D

 

Jak teraz polecą po nerach i okaże się, że nie można wsadzić nowego AMD, to to już mój ostatni CPU od tej firmy.

Edytowane przez miras19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na X-Bit lab była wzmianka, że wszystkie mobasy z am2 obsłużą Phenoma, a wydajność będzie trochę niższa, jakbyś miła płytę am2+

 

Mało tego, obiecali wsparcie podstawki am2 do końca 2009 roku, dlatego też ją wybrałem a nie C2D

 

Jak teraz polecą po nerach i okaże się, że nie można wsadzić nowego AMD, to to już mój ostatni CPU od tej firmy.

Od zawsze było wiadomo, że bedzie można wsadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiemy juz, ze 10 wrzesnia rozpocznie sie sądny dzień "Dies Irae" dla AMD, co takiego kreowalo az 4 lata, bo to stanowczo za dlugo. Potem albo piekło albo niebo. :wink:

Edytowane przez morgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mogłem brać Am2. No ale i tak czekam na rozwój sytuacji. Jak myślicie wejście K10 będzie miało większy wpływ na cenę C2D ? No jak wyskoczą z ceną to raczej pomyślę na jakimś E6600 co planuje już od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mogłem brać Am2. No ale i tak czekam na rozwój sytuacji. Jak myślicie wejście K10 będzie miało większy wpływ na cenę C2D ? No jak wyskoczą z ceną to raczej pomyślę na jakimś E6600 co planuje już od dawna.

raczej będzie miało jakiś wpływ na cenę C2D, ale imho nie brał bym e66 :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie kiedy pokażą się płyty pod AM2+ z nowym chipsetem 790/780?

Asustek and Gigabyte to be first to launch AMD RD790 mobos in September, say sources

AMD will release its RD790 chipset by the end of September, with Asustek Computer and Gigabyte Technology likely to be the first to launch motherboards supporting the new chipset, according to industry sources. The high-end RD790 has motherboard makers eagerly awaiting its launch, and they have listed the new chipset as one of their major product focuses for the fourth quarter, the sources added.

 

Asustek and Gigabyte have been taking the lead in the race to the launch the first RD790 motherboards, having already delivered design verification test (DVT) samples to AMD's Taipei validation lab, the sources revealed.

 

If everything goes smoothly, Asustek and Gigabyte will be able to start volume production of RD790 motherboards in early September, while competitors may not be able to launch motherboards supporting the new AMD chipset until mid October, the sources noted.

 

According to AMD's product planning, the 65nm RD790 made at Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) is the vendor's first quad-graphics platform that supports the next-generation Phenom processors and HyperTransport 3.0. It will also introduce PCI Express 2.0 and Triple CrossFire support.

 

The RD790 to be unveiled at the end of September will still adopt the SB600 southbridge initially, but AMD will introduce the SB700 towards the end of November, the sources said, adding RD790 motherboards are expected to be priced at more than US$100 each.

Gigabyte GA-MA790-DQ6 (AMD RD790)

Dołączona grafika

Gigabyte again leads the industry by delivering one of the first board that supports AMD AM2+ Phenom™/ AM2 Athlon™64 series processors. The board, GA-MA790-DQ6 supports Dual Channel DDR2 1066 memory support for outstanding system performance. The board comes with Quad PCIe 2.0 graphics interface with ATI CrossFire technology support (two x16 or four x8). The chipset supports 41 lanes of PCIe 2.0 and can run CrossFire and the future Quad CrossFire. It is also said that 3 cards can be run in a Tri CrossFire configuration to improve graphics performance.

The GA-MA790-DQ6 uses High Quality CPU Power design with Ferrite core chokes, Low RDS (on) MOSFETs and Solid Capacitors just like the P35-DQ6. Durable Japanese manufactured SMD (Surface Mount Device) Solid Capacitors is used for enhanced system durability. All New Copper SILENT-PIPE that includes heat sinks covering the MOSFET modules, the north bridge and the south bridge is used on this board to minimise system noise.

Other features on this board includes a Realtek ALC 889A codec with DTS Connect support, featuring 106 dB Signal to Noise ratio and enabling Blu-ray and HD DVD high quality Full Rate Lossless audio playback. The on board Dual Gigabit LAN with Teaming function support, Quad BIOS solution for multiple layers of protection. There is also 4 eSATA ports, 1394, S/PDIF etc.

Ostatnio mało jestem na czasie, wiecie może kiedy ma wyjść Agena 2,4 Ghz?. Wiem że wróżki nie jesteście, ale może cos już jest jasne.

Dołączona grafika

 

Corso w tych czasach nic nie jest jasne, AMD strasznie się zamuliło :( mam nadzieję, że Phenom X2/4 nie zawiedzie i będzie można śmiało pod koniec roku graty zmieniać :D

 

AMD to start shipping Barcelona next week

According to the Inquirer, AMD will start shipping it's upcoming Barcelona or Phenom processors into the channel next week, not a minute too late, as the lauch is slated for the 10th of September.

 

The bad news is that initial shipments will be of 1.9GHz parts and these are unlikely to be a real threat to Intel's Core 2 Duo/Core 2 Quad processors.

 

We'd expect the first batch of CPUs to reach system integrators first, before it becomes available from online retailers, but it might be worth waiting for the higher clocked models.

 

It seems like Intel doesn't have to worry as yet and can save it's upcoming CPUs until next year.

1.9 GHz Barcelona samples are out

Barcelona 1.9 GHz has 95W TDP and that is not that great. We wrote about it yesterday here.

 

The sources have confirmed that 1.9 GHz samples with 95W TDP in its Barcelona B1-stepping are already up and running and being testing in some European servers. The CPU uses Socket F+ and some tools can read it as the 65nm CPU with 4x512 KB L2 cache and 2MB L3 cache.

 

We've even Barcelona 1.9 GPU but we promised that we won’t post any pictures as we believe that is highly traceable.

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę o wydajności.Co prawda szczegółowe wyniki są jeszcze pod NDA ale z tego wywiadu, rysuje się przyjemny obraz możliwości nowych procesorów AMD.

 

Quad-Core Opteron systems had already been submitted to the benchmark organizations for testing. The results are all under NDA and will only be released on launch date, September 10, 2007. Because they are under NDA, he cannot reveal the actual results, but he gave us some interesting indications of how the Barcelona will eventually fare against an equivalent Intel processor.

 

* 20-30% better performance overall

* 170% better performance in some benchmarks

 

More importantly, Quad-Core Opteron (Barcelona) will offer 45-85% better performance than current dual-core Opteron processors at the same power consumption and thermal dissipation. Intel quad-core processors, on the other hand, only offer 30-35% better performance (11% in floating point) than their dual-core processors with a 23-25% increase in power consumption and thermal dissipation.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...