Skocz do zawartości
cavarr

[cpu] Thermalright Ultra-120/extreme/true Black/cu

Rekomendowane odpowiedzi

naxt sprawdź podstawę czy masz równą, jeśli tak to się ciesz i pakuj mousepada tak jak w sobol mod ( masz linka w pierwszym poście ) :rolleyes:

jeśli nie masz równej podstawy to najlepszym wyjściem będzie szlif. Możesz też zrobić test, mianowicie: daj wentyl na maxa i zobacz jaką masz temp w stresie i wyłącz całkowicie. Dzięki temu będziesz wiedział czy Twój eXtreme dobrze styka. Powinna być spora różnica temperatur bo eXtreme jest zaprojektowany do pracy z nawiewem. Przy zdejmowaniu chłodzenia zwróć uwagę na pastę, czy jest dobry odcisk od coolera na całej powierzchni. U mnie też jest coś nie tak z tempami, ale za bardzo nie chce mi się pieca rozbierać. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Orgiusz

 

chyba chodzi mu o ten filc pomiedzy krzyzakiem a podstawka. Generalnie jak kupilem TR'a 120 Exe to czytalem o tej akcji i juz zapobiegawczo dalem taka podkladke. Nie chcialo mi sie montowac go i sprawdzic czy dobrze dociska, zeby znowu go rozbierac i wtedy podkladke wstawiac.

U mnie chlodziwo daje rade na 3.2 i 1.4V na proca w idle rdzenie (ok 27*C a proc ok. 32*C) w stresie ok 57*C po zmianie obudowy na Antec'a.

W wczesniejszym Chieftecu LBX'ie tempy mialem o ok 5-6*C nizsze ze wzgeldu na wieksza przestrzen w srodku i poprzez to lepsza wentylacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naxt sprawdź podstawę czy masz równą, jeśli tak to się ciesz i pakuj mousepada tak jak w sobol mod ( masz linka w pierwszym poście ) :rolleyes:

jeśli nie masz równej podstawy to najlepszym wyjściem będzie szlif. Możesz też zrobić test, mianowicie: daj wentyl na maxa i zobacz jaką masz temp w stresie i wyłącz całkowicie. Dzięki temu będziesz wiedział czy Twój eXtreme dobrze styka. Powinna być spora różnica temperatur bo eXtreme jest zaprojektowany do pracy z nawiewem. Przy zdejmowaniu chłodzenia zwróć uwagę na pastę, czy jest dobry odcisk od coolera na całej powierzchni. U mnie też jest coś nie tak z tempami, ale za bardzo nie chce mi się pieca rozbierać. <_<

co do podstawy nie jest idealnie równa ale jest do zakceptowania,nie widze koniecznosci szlifu,po zdjeciu coolera pasta jest rownomiernia rozlozona(równy kwadracik),bez nawiewu cooler wrecz parzy czyli dobrze oddaje ciepło,wczesniej dawalem podkladke pod plyte glowna i ten krzyzak bo nie zauwazylem ze tam na nim jest klej którym mozna ten krzyzak przykleic,lecz dalej nie moge zamontowac wentyla za pomoca tych drutów :damage_wall:

 

@Orgiusz

 

chyba chodzi mu o ten filc pomiedzy krzyzakiem a podstawka.

mi chodziło o te mocowanie które jest pod plytą główna ,pod nim polozylem podkladke bo nie zauwazylem ze to trzeba przykleic pod plyte :lol:

 

Chłodzenie naprawde daje "rade". Wczesniej na boxie przy napieciu 1.5V i otwartej obudowie miałem ok 82 stopni w orthosie.

Teraz przy zamknietej obudowie Thermalright Ultra-120 dzialajacym pasywnie oraz jednym wentylu wywiewajacym i napieciu z biosu 1.575V mam dokładnie tyle samo czyli 82 stopnie :) w orthosie

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do podstawy nie jest idealnie równa ale jest do zakceptowania,nie widze koniecznosci szlifu,po zdjeciu coolera pasta jest rownomiernia rozlozona(równy kwadracik),bez nawiewu cooler wrecz parzy czyli dobrze oddaje ciepło,wczesniej dawalem podkladke pod plyte glowna i ten krzyzak bo nie zauwazylem ze tam na nim jest klej którym mozna ten krzyzak przykleic,lecz dalej nie moge zamontowac wentyla za pomoca tych drutów :damage_wall:

mi chodziło o te mocowanie które jest pod plytą główna ,pod nim polozylem podkladke bo nie zauwazylem ze to trzeba przykleic pod plyte :lol:

 

Chłodzenie naprawde daje "rade". Wczesniej na boxie przy napieciu 1.5V i otwartej obudowie miałem ok 82 stopni w orthosie.

Teraz przy zamknietej obudowie Thermalright Ultra-120 dzialajacym pasywnie oraz jednym wentylu wywiewajacym i napieciu z biosu 1.575V mam dokładnie tyle samo czyli 82 stopnie :) w orthosie

Ja dziś rowniez zakupilem te cos:) no i fakt ze mauczylem sie dzis sam szlifować :) a co do drutow to zakladasz je na boki coolera. Po bolach kulera masz takie malutkie dziurki do ktorych wkladasz koncowki tego druta(jeden na samej gorze a drugi koniec na sam dół) powstanie Ci w ten sposób wachadłowy drucik ktorym zapniesz juz wiatrak. Jezeli nie dasz rady daj znać to postaram Ci pokazać np zdjęcie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem czy to nie będzie OT, bo pytanie dotyczy częściowo tego chodzenia z tematu. Mianowicie kompletuje nowy sprzęt w tym już zakupiony e8400. I z tym wiąże się moje pytanie: Czy warto zmieniać Ninje w wersji pierwszej na ThermalRight Ultra-120 eXtreme? Dodam, że do Ninji muszę i tak dokupić Scythe Kit, ponieważ nie mam mocowania na LGA 775.

 

Zapomniałem dodać, że oczywiście mam zamiar poddać procesor OC.

Edytowane przez OS7RY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem czy to nie będzie OT, bo pytanie dotyczy częściowo tego chodzenia z tematu. Mianowicie kompletuje nowy sprzęt w tym już zakupiony e8400. I z tym wiąże się moje pytanie: Czy warto zmieniać Ninje w wersji pierwszej na ThermalRight Ultra-120 eXtreme? Dodam, że do Ninji muszę i tak dokupić Scythe Kit, ponieważ nie mam mocowania na LGA 775.

Nie wiem jak Twoja płyta ale moje dwie miały lekki problem z tym ze po zamontowaniu wiatraka (skierowanego na wylot z tyłu obudowy) kości pamieci byly calkoowicie zasłonięte. Wiec jako ze mnie stac nie bylo na wymiane obciąłem swojej Ninji :) cały bok(2cm blaszka bo blaszce) i tak zostawiłem. Dzis juz mam to co w tytule i trudno Ci doradzić. Mam dość wysokie V bo 1.43 wiec chciałem mieć chodz niskie temp. no i udało się. temp. spadły w porównaniu z ninią gdzieś o 10 C w stresie i 6C w idle.

post-2647-1205068748_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak dla sportu 120A tryb pasywny E8400@stock.Buda zamknięta wentyle wyłączone w budzie tylko w zasilaczu 800RPM i na grafie 500RPM

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pytanka mam.

 

1. Czy są jakieś ciekawe wentyle 120mm z 4 pinową wtyczką (PWM)? Musze mieć sterowanie wentylem z płyty a moja reguluje tylko przez PWM.

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,35585/

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,42836/

 

Ktoś ma? Warto dopłacać do tego drugiego?

 

 

2. Nie stać mnie na Extreme. Czy warto kupić 120A czy w tej cenie może coś innego (135zł). Bardziej zależy mi na ciszy niż wydajności bo mam komputer koło łóżka ale w trakcie obciążenia grami pozwalam na wzrost hałasu :D

Na razie ma chłodzić E2160 podkręcony, a potem E8x00 OC lub Quada.

Edytowane przez Davka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

Nie stać mnie na Extreme. Czy warto kupić 120A czy w tej cenie może coś innego (135zł). Bardziej zależy mi na ciszy niż wydajności bo mam komputer koło łóżka ale w trakcie obciążenia grami pozwalam na wzrost hałasu icon_biggrin3.gif

Na razie ma chłodzić E2160 podkręcony, a potem E8x00 OC lub Quada.

Bierz 120A i się nawet chwilki nie zastanawiaj. Ja kupiłem swojego w piątek, znalazłem sklep na allegro i też za 135 zł:). Chłodzenie rewelacyjne, wielkie i bardzo wydajne. Na boxowym chłodzeniu przy procu x2 6000+ 2GHz miałem 64stopnie w stresie, a na ultrze 120A z Fanderem FX120B mam na tym samym procu, ale podkręconym do 2,2GHz max 44stopnie w stresie i cichutko! Naprawdę polecam to chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pytanka mam.

 

1. Czy są jakieś ciekawe wentyle 120mm z 4 pinową wtyczką (PWM)? Musze mieć sterowanie wentylem z płyty a moja reguluje tylko przez PWM.

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,35585/

http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,42836/

Oprócz tych dwóch ja znalazłem w Polsce jeszcze tylko to: http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...cat=5&cat2=

Na świecie jeszcze dwa:

http://www.nexustek.nl/NXS-120mm-pwm-fan-ultra-quiet.htm

http://www.pcsilent.de/en_pd_Verax_120mm_f...WM_fan_791.html

Z tym, że tego Nexusa nie widziałem w żadnym sklepie. A szkoda, bo bym go chętnie kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy 120-extreme wejdzie do Sharkoona Rebel 9 Eco?

2. Jak wygląda tandem 120-extreme i P5K-E? Nie ma żadnych problemów?

3. Na co uważać/jak postępować przy instalacji 120-extreme?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało to podaje wyniki podkręcania na coolerze box i Thermalright Ultra 120A + Arctic Cooling 12025PWM (max 1350rpm)

 

BOX: 3150MHz przy Vcore (BIOS) 1,4125V - 80 stopni C

120A: 3450MHz przy Vcore (BIOS) 1,5500V - 74 stopnie C

 

Wyniki z Thermala po godzinie zabawy więc może jeszcze coś wycisne lub obniże Vcore. Na 3500MHz mam bluescreeny z nienacka (np po 10min Orthosa). Pewnie zrobie pencil moda na Vdroop za pare dni.

Nie zawiodłem się na chłodzeniu (135zł + 12zł wentyl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już mojego TR Ultra 120-extreme. Od razu sprawdziłem, jak równa jest powierzchnia styku z prockiem i.... na oko jest spadek ok. 1/3 milimetra. Jak myślicie, opłaca się usuwać garba?

najpierw sprawdz jakie masz ,temp,prawie wszyskie modele maja nierówną powierznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdz jakie masz ,temp,prawie wszyskie modele maja nierówną powierznie

Chodzi o to, że nie chcę po kilka razy montować coolera. Pozostaje mi tylko zamontowanie go od razu, albo przeszlifowanie. Nierówność jest naprawdę minimalna, po przyłożeniu dowodu widać bardzo niewielkie prześwity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś swojego zeszlifowałem nie był jakiś tragicznie wypukły, w sumie nie wiem czy mi coś dało. Jak myślicie ?

 

http://img394.imageshack.us/img394/3329/asssssssssri7.th.jpg

 

E6300 @ 3500MHz 1.4v Fander low do tego AS5, podkładka metalowa o grubości 2mm.

Po czasie wygrzewania domyslam sie ze ani checi ani czasu na doglebne testy [; Chociaz za kilka dni moze AS5 sie wygrzeje i bedzie lepiej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zmontowałem TR'a extreme na STG-1, do tego Xthermal na 1200 obrotów. Na 2280 MHz (E2140) i napięciu 1.3V z BIOSu (celowo dałem wyższe) po godzinie w Othosie mam max. temperaturę 50 stopni (nie przekracza). Czy to dobra temperatura? Wydaje mi się, że trochę wysoka, ale może pasta musi się wygrzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

wygrzać tak ale na zbyt wiele nie licz.. i tylko pasty srebrowe oraz ceramiczne sie wygrzewają silikon od razu dizała jak ma działać czyli średnio... ja kupilem z oszcżedności Fryzjera niedawno do zestawu i jestem srednio zadowolony tak to szumi na full speed ze uszy więdną a temp i tak 66/67 stopni wraz z AC silver 5 na procku...chyba dozbieram kasiorki i kupię ten Radiator Ultra bo widze ze niezle sobie radzi....rtylko cena zaporowa za tyle to mozna kurde 2Gb dobrego ramu mieć... hmmm...ale juz wiem ze moj e4500 idzie stabilnie na 3.58 Ghz wiec warto chyba...

a tym core temp to ja bym sie nie przejmował on pokazuje temp na samym rdzeniu w zadnych warunkach temperatura nie wzrosnie na raz z 30 stopni do 60 w sekunde ...ten program IMO przekłamuje mało tego poprzednie wersje (ale te niedawne nawet nie wyswietlają dobrze mi prędkosci... miałem 4.56 Ghz na e4500 hehhehehehe

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

wez no termometr albo paluch i przyłóż.. mozna oszacować niedokładnie by mieć jakiś pogląd mój jak w core temp ma 67 stopni w realu ma moze ze 45...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie byłem zadowolony z temperatury dziś postanowiłem się pobawić. Usunąłem podkładkę która była wcześniej pod krzyżakiem i dałem podkładki na śrubki ( tak jak Lampiarz na swoim foto ). W dodatku dałem zasilacz na górze obudowy, nastąpiła mała poprawa :D Pasty nie zmieniałem.

 

Dołączona grafika

 

E6300 1.4v Fander low

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...