Skocz do zawartości
cavarr

[cpu] Thermalright Ultra-120/extreme/true Black/cu

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie zdecyduje sie chyba na Scythe S-FLEX 1600RPM. Myslalem, zeby wziac Noctue, ale z tego co wyczytalem ma tendencje do "pykania" ;)

Szkoda tylko ze ten Scythe nie ma regulowanych obrotow. Czy moze sie myle ?

Edytowane przez elCooL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się i dlatego warto do niego dokupić jakiś. Przy 1600rpm na pewno będzie mocno szumiał. Z kontrolerem nie byłby to problem, ale bez niego już może być. No chyba, że słoń Ci na ucho nadepnął... to wtedy się nie przejmuj ;)

 

Jeśli nie zamierzasz nic regulować i wentylator podłączyć pod płytę to chyba warto wybrać odmianę 1200rpm i skonfigurować w BIOSie odpowiednio podawane napięcie względem temperatury CPU. Nie wiem tylko czy w płytach opartych o Intela tak się da bez końcówki PWM :unsure:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Hanu

i jak mowilem ze bedzie wydajniej, probowales wyzszego taktowania i wiekszego V?

procki mamy podobnie moj potrzebuje 1,42v na 3600mhz, na 3816mhz juz 1,57v temperatura w idle 50C, ciepło w pokoju.

orthos gdzies 75C, ale tak jak mówiłem w pokoju piekarnik.... podczas grania to i tak nie przekracza temperatura 65C juz chyba zawyzam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem niestety czasu obadać. Jednakże sprawdziłem na szybko jak radzi sobie Ultra120 Extreme BEZ wentylatora :). Powiem Wam, że jak na moje oko wyjątkowo dobrze. W idle, na ustawieniach jak z podpisu było 53C, w Orthos szło w okolice 75C. BOX-owy cooler Intela wypada gorzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w mocowaniu jest - nikt jeszcze nie narzekał na mocowanie zwykłej Ultry120. Jest jednak trochę mniej wydajną konstrukcją od swojej "eXtremalnej" siostry. Kilka osób narzekało na montaż i zgłaszało, że aby docisk był prawidłowy, posługiwało się podkładkami... aczkolwiek kilka osób nie zgłaszało takiego problemu i wspominało o bardzo dobrych wynikach wydajnościowych.

 

Możesz kupić mniej wydajną Ultrę120 i nie mieć żadnego problemu, i możesz kupić Ultrę120 eXtreme i... też nie powinieneś mieć problemu. Aczkolwiek jeśli się pojawi to wystarczy drobna podkładka gumowa czy inna i będzie po problemie. Z drugiej strony... Ultra120 eXtreme swoje kosztuje i wcale się nie zdziwię, jeśli uznasz, że nie po to wydajesz tyle pieniędzy, aby sobie prowizoryczne podkładki robić. Jednak nie zdarza się to wszystkim.

 

Ultra120 eXtreme jest obecnie najlepszym (nie tylko najwydajniejszym) chłodzeniem powietrzem CPU... chyba więc jednak warto zaryzykować. :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhem... Mocowanie obu widziałem dokładnie na wielu zdjęciach, nie traktuj mnie jak głupka który nawet poszukać nie potrafi <_<

Chodzi mi o te dodatkowe podkładki, które ponoć poprawiają docisk... Włożyć coś po prostu pod ten "krzyżak"?

Edytowane przez Daamain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat: też zastanawiam się nad kupnem Thermalright Ultra 120 Extreme i chciałbym wiedzieć, gdzie aplikować ewentualną podkładkę (jeśli zajdzie taka potrzeba oczywiście).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkladke dajesz pod "krzyżak", ale u mnie potrzeby nie bylo, trzyma sie mocno, na boki mozna nim ruszac, ale dociskac tak jak u Blue juz nie. Niespecjalnie mozna tempy G0 i starych prockow porownywac bo na G0 ludzie nieraz maja kwiatki w stylu 19 C w idle przy 25 C w pokoju, ale u mnie pod orthosem:

- 3.7 GHz 1.47 z Fanderami @ 1000 rpm max 61 C

- 3.6 GHz 1.43v Fandery @ 950 rpm 58 C bodajże

- aktualnie 3.4 GHz def V z Fanderem na procku @ 900 rpm i z tylu @ 760 rpm 49 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odgrzewam temat po tym jak po dokladnych ogledzinach podstawy mojej Ultry dostalem zawalu serca. Sklonily mnie ku temu odczyty temperatur z Everesta- (tak, wiem moze przeklamywac ale zapewne jakies proporcje zachowuje), ktore maja rozpietosc 1-4 rdzen do ok 10-12st.C. Ponizsze fotki przedstawiaja moja podstawe- pytanie dla posiadaczy takze tego coolera: czy takze macie tak widoczne slady o frezarce i czy w ktorymkolwiek rogu widnieja tez podluzne zaglebienia. Juz zglosilem reklamacje w Komputronie i czekam na odpowiedz. Pomimo to-prosze o info.Pzdr

post-149477-1187949605.jpg

post-149477-1187949618.jpg

post-149477-1187949631_thumb.jpg

post-149477-1187949647_thumb.jpg

post-149477-1187949658_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slady niewidoczne, zaglebien nie stwierdzono, choc specjalnie dokladnie sie nie przygladalem gdy montowalem. No i gdzie ta slawa TR? :?

Tam gdzie była :D

Skończymy wreszcie z tą ideologią podstaw gładkich jak pupcie niemowlęcia, bo to tylko zmusza producentów do ogłupiania ludzi malowaniem podstaw. Póki nie zdejmujecie czapek z procesorów i polegacie na chińskiej jakości smarowania rdzenia pastą puty dajcie sobie spokój z zabawą w lusterka. Różnice i tak będą znikome.

 

A wracając do pytania - ja mam podstawę swojej Ultry120 jeszcze mniej gładką niż na zdjeciach powyżej i wyniki są znakomite. Nie ma co prawda śladów od frezarki, ale podstawa jest zdecydowanie matowa ze śladami po szlifowaniu.

 

Wątpię zatem, żeby problem wahań temperatur i różnic między poszczególnymi rdzeniami zależał od tego. No chyba, że znowu problem nierównego docisku :huh:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie była :D

Skończymy wreszcie z tą ideologią podstaw gładkich jak pupcie niemowlęcia, bo to tylko zmusza producentów do ogłupiania ludzi malowaniem podstaw. Póki nie zdejmujecie czapek z procesorów i polegacie na chińskiej jakości smarowania rdzenia pastą puty dajcie sobie spokój z zabawą w lusterka. Różnice i tak będą znikome.

 

A wracając do pytania - ja mam podstawę swojej Ultry120 jeszcze mniej gładką niż na zdjeciach powyżej i wyniki są znakomite. Nie ma co prawda śladów od frezarki, ale podstawa jest zdecydowanie matowa ze śladami po szlifowaniu.

 

Wątpię zatem, żeby problem wahań temperatur i różnic między poszczególnymi rdzeniami zależał od tego. No chyba, że znowu problem nierównego docisku :huh:

 

Pozdrawiam

 

Mysle, ze jednak polegamy na przebrzmialej opinii nt. jakosci wyrobow TR. Pisze specjalnie jakosci nie wydajnosci. Uwazam osobiscie za skandal aby tak drogie chlodzenie mialo takie wady widoczne golym okiem. Na temat docisku - podlozylem pod lby srob a sprezyny dociskajace podstawe coolera podlkadki ok 1mm, nic sie nie zmienilo ale pozostawilem tak jak jest-jakos trzyma solidniej a CPU jeszcze nie peka ;-]. Mialem rozne coolery- takze bardzo tanie i NIGDY nie bylo takich nierownosci- matowa i chropowata powierzchnia- ok- to jest do wyszlifowania jak kto chce ale takie nierownosci...nawet na 'magnesowce' tego sie nie zrobi bo to przeciez miedz. Szanuje kazde zdanie ale mnie nie zadowalaja takie 'strucle' jak moj TR. Slyszalem o rowkach po frezarce ale czegos podobnego jak u mnie chba nikt nie opisywal...no, ale jeszcz jestem dzieciakiem jesli chodzi o staz na tym forum i moge nie wiedziec.Czekam nadal na wypowiedz kogos kto ma tez TR a takze cztery jajka i mierzyl temperatury.

Jacek

P.S. Labovski- pamietam i dziekuje Tobie za cierpliwosc jaka wykazywales na PW i merytorycznie trafne opinie gdy miotalem sie probujac zlozyc sprzet oraz gdy nawalil mi faktycznie (wymienilem u importera i zapadla ciiiichosc w domu ;-]) zasilacz ale prosze nie poddawaj mnie ostracyzmowi publicznemu za to, iz chce za taka kase miec cos zblizonego do idealu.

Nie rozumiem tego: i polegacie na chińskiej jakości smarowania rdzenia pastą".

Moze zalaczysz fotki swojej podstawy skoro jest jeszcze mniej gladka- to ciekawe.

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frencci,

 

w żadnym razie nie chciałem Ci swoją wypowiedzią ująć. Bądź spokojny - o publiczny ostracyzm również ;)

Nie musisz mi też publicznie dziękować wobec dawanych Tobie rad, choć to bardzo miłe.

 

Zgadzam się w jednej kwestii - bardzo źle świadczy o Thermalright'cie problem tej zapinki, która jest felerna... i która jest pakowana teraz do każdego coolera tej firmy. To jest ewidentna wpadka, która ewidentnie urąga opinii o tej marce.

 

Nie mogę Cię jednak poprzeć w zdaniu jakoby skandalem była ta podstawa. Jestem przeciwnikiem przeceniania jej roli w odprowadzaniu ciepła. Mam wrażenie, że Thermalright jako jeden z ostatnich na rynku dołączył do tej mody na lusterka... niestety. Jeśli zaś w istocie Twoja podstawa jest bardzo nierówna - różnice wyraźnie wyczuwalne pod palcem to istotnie dość dziwny wypadek - należy cooler wymienić.

Nie rozumiem tego: i polegacie na chińskiej jakości smarowania rdzenia pastą".

To właśnie jeden z argumentów przeciw przecenianiu roli lustra na podstawie coolera. Skoro bowiem pod czapką procesora jest bezimienna pasta, którą jakaś bezzębna Chinka za trzy żarka ryżu miesięcznie psika (nigdy bowiem pasta nie jest prawidłowo i dokładnie rozprowadzona), to trudno wymagać od chłodzeń jakichś do granic absurdu wyszlifowanych powierzchni. Znaczenie jej bowiem i tak jest marginalne w porównaniu z tym jaką rolę ma właśnie tak równo i profesjonalnie wysmarowany rdzeń z czapką.

Moze zalaczysz fotki swojej podstawy skoro jest jeszcze mniej gladka- to ciekawe.

Niestety nie mogę, bowiem po prostu nie chcę wszystkiego demontować by potem znów czyścić i smarować :)

Musisz mi uwierzyć na słowo ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frencci,

 

w żadnym razie nie chciałem Ci swoją wypowiedzią ująć. Bądź spokojny - o publiczny ostracyzm również ;)

Nie musisz mi też publicznie dziękować wobec dawanych Tobie rad, choć to bardzo miłe.

 

Zgadzam się w jednej kwestii - bardzo źle świadczy o Thermalright'cie problem tej zapinki, która jest felerna... i która jest pakowana teraz do każdego coolera tej firmy. To jest ewidentna wpadka, która ewidentnie urąga opinii o tej marce.

 

Nie mogę Cię jednak poprzeć w zdaniu jakoby skandalem była ta podstawa. Jestem przeciwnikiem przeceniania jej roli w odprowadzaniu ciepła. Mam wrażenie, że Thermalright jako jeden z ostatnich na rynku dołączył do tej mody na lusterka... niestety. Jeśli zaś w istocie Twoja podstawa jest bardzo nierówna - różnice wyraźnie wyczuwalne pod palcem to istotnie dość dziwny wypadek - należy cooler wymienić.

To właśnie jeden z argumentów przeciw przecenianiu roli lustra na podstawie coolera. Skoro bowiem pod czapką procesora jest bezimienna pasta, którą jakaś bezzębna Chinka za trzy żarka ryżu miesięcznie psika (nigdy bowiem pasta nie jest prawidłowo i dokładnie rozprowadzona), to trudno wymagać od chłodzeń jakichś do granic absurdu wyszlifowanych powierzchni. Znaczenie jej bowiem i tak jest marginalne w porównaniu z tym jaką rolę ma właśnie tak równo i profesjonalnie wysmarowany rdzeń z czapką.

Niestety nie mogę, bowiem po prostu nie chcę wszystkiego demontować by potem znów czyścić i smarować :)

Musisz mi uwierzyć na słowo ;)

 

Pozdrawiam

 

 

Wierze na slowo Labovski z Twoim TR. Chinska montazystke juz rozumiem. Jak zwykle tresciwie,merytorycznie i na temat.

3 mantus Lab.

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem wszędzie ale nadal nie mam pewności.

 

Jak jest w Ultrze-120 extreme z mocowaniem na 754/939?

 

Jedne źródła podawają, że należy dokupić zapinkę na 754/939 natomiat drugie, że jest ona w zestawie a dokupić można zapinkę na AM2.

 

Czyżby były dwie wersje coolerów i jedne bez zapinki am2 a drugie bez 754/939?

 

Pierwszy post tego topicu:

Kompatybilność:

- INTEL: LGA775

- AMD: 754/939/940/AM2

Recka na Dzikie.net

- AMD Socket 939 (opcjonalnie po dokupieniu zapinki, śruby)

Cooling.pl

Kompatybilność:

- AM2

- LGA 775

- C2D

Komputronik:

Zastosowanie Socket AM2

Socket 940

Socket 939

Socket 775

Socket 754

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PMichalak wersja eXtreme jest kompatybilna ze wszystkimi "nowoczesnymi" podstawkami tzn.: Socket 775, AM2, AMD 754/939/940 :)

Thermalright also updated the kit with the Ultra 120 Extreme. Where the AM2 adapter is an optional accessory with the Ultra 120 kit, the Socket 775, AM2, and AMD 754/939/940 adapters are all included with the Ultra 120 Extreme.

ps

nie ufasz mi ;)

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy Thermalright Ultra-120 Extreme pasuje na EVGA nForce 650i Ultra [122-CK-NF66-T1]?

 

Obecnie mam C2D 4300@3,2 (1,45 V w biosie) i temp pod obciążeniem dochodzą do 70 C (w pomieszczeniu 22-23 C).

Gdy jest chłodniej w pokoju (~20 C) to mam 65 C na procku.

Na CPU Thermaltake Sonic Tower z Fanderem @ 1200 obr pomiędzy radiatorami.

 

Procka nadal testuje - na 3,2 GHz może będzie szedł z niższym napięciem bo wyłączyłem funkcje oszczędzania w biosie i już zszedłem z 1,475 V na 1,45 V. Jeśli mam iść dalej z MHz'ami to muszę zmienić coolerka bo 70 C to dużo za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padaka ten c2d jesli do 3,2 ghz potrzebuje tylko papu.

Niestety nie jest to C2D z pierwszego rzutu - 4300 chyba weszły troszkę później jako odpad.

3,0 @ 1,35 V

3,1 @ 1,375 V

3,2 @ 1,45 V

 

romek-o - jak się sprawuje thermalright si-128?

Jakie masz temperatury przy takich ustawieniach jak powyżej?

Może jednak zdecyduje się na si-128 se - mobo będzie chłodniejsza.

Według tego testu Scythe Andy jest wydajniejszy (tu jest wersj SI-128 bez SE).

Według tego testu SI-128 SE jest wydajniejszy.

I bądź tu mądry.

Chyba muszę poszukać jeszcze jakiś testów ...

 

Sorry, że troszkę zeszło z Ultra-120/extreme

Edytowane przez pedro_spd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.techarp.com/showarticle.aspx?artno=433&pgno=1

 

Poradnik jak zbić trochę temperatury - niektórym może się przydać ;) Daję tutaj bo przykład jest na Ultra 120 Extreme i 4 rdzeniach. Ładnie zobrazowano zmianę temperatur po zabiegu.

 

 

Baaardzo ciekawe. Facet zwariowal bo mial 6st. roznicy na rdzeniach ja mialem 100% wiecej. Wpuszcze jakis Sarin do Komputrona gdy mi nie wymienia. Po wymianie biore sie za szlif. Dzieki Sosen, to bardzo przydatny dla mnie artykul!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że zeszlifowanie zewnętrznej warstwy niklu to nie jest najlepszy pomysł. Wyniki jakie uzyskał to właściwie są w granicach błędów pomiarowych i aż dziwne że uzyskał lepsze bo szlifował papierem od 320 (dobre do szlifowania deski) do 800. Od 800 to powinien zaczynać a na 2500 skończyć.

 

Przecież ten nikiel jest mn po to żeby ta miedź nie utleniała się. Poza tym takie szlifowanie to imo popsucie sprzętu, a takiego ładnego coolera jak TR szlifować to profanacja :D

 

I jeszcze jak ktoś źle przeszlifuje to zrobi sobie jeszcze gorzej. Lusterko jest dosyć łatwo zrobić ale gorzej zrobić idealnie równą powierzchnię. Lusterko nie wpływa na temperatury ale równa powierzchnia już tak.

Poza tym zdjęcie jakieś zewnętrznej warstwy to zawsze mniejszy docisk coolera (akurat w TR to nie ma znaczenia)

 

 

Sam zrobiłem taką głupotę i przeszlifowałem zewnętrzną warstwę procka do warstwy miedzi.

Zmiana temperatur niezawuażalna, jedynie co plus to na czystej miedzi lepiej rozprowadza się CLP.

No i jak będe kiedyś wymieniał procka (narazie 4 Ghz na C2D mi wystarczy) to kto mi kupi "popsuty" procek.

Edytowane przez swiety_76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że zeszlifowanie zewnętrznej warstwy niklu to nie jest najlepszy pomysł. Wyniki jakie uzyskał to właściwie są w granicach błędów pomiarowych i aż dziwne że uzyskał lepsze bo szlifował papierem od 320 (dobre do szlifowania deski) do 800. Od 800 to powinien zaczynać a na 2500 skończyć.

 

Przecież ten nikiel jest mn po to żeby ta miedź nie utleniała się. Poza tym takie szlifowanie to imo popsucie sprzętu, a takiego ładnego coolera jak TR szlifować to profanacja :D

 

I jeszcze jak ktoś źle przeszlifuje to zrobi sobie jeszcze gorzej. Lusterko jest dosyć łatwo zrobić ale gorzej zrobić idealnie równą powierzchnię. Lusterko nie wpływa na temperatury ale równa powierzchnia już tak.

Poza tym zdjęcie jakieś zewnętrznej warstwy to zawsze mniejszy docisk coolera (akurat w TR to nie ma znaczenia)

Sam zrobiłem taką głupotę i przeszlifowałem zewnętrzną warstwę procka do warstwy miedzi.

Zmiana temperatur niezawuażalna, jedynie co plus to na czystej miedzi lepiej rozprowadza się CLP.

No i jak będe kiedyś wymieniał procka (narazie 4 Ghz na C2D mi wystarczy) to kto mi kupi "popsuty" procek.

 

Moze zgodzilbym sie z Toba bo duzo racji jest w tym co piszesz ale patrzac z perspektywy mojego wlasnie problemu- zrobie to (szlifowanie)jesli Komputron nie uzna mi roszczen gwarancyjnych... oczywiscie po wykorzystaniu wszystkich mozliwych sciezek. Uprzedzam- nie warto pisac do samego Thermalrighta, nawet w ich jedynie slusznym jezyku...bo maja w pompie takich ludzi jak ja,Ty,Wy ;-]. Juz nie monituje na wszystkie znane mi maile. Jak moge probowac cokolwiek z OC jesli jeden rdzen mam o 10st cieplejszy??? Sprawa do kitu, jestem przekonany, ze to nie wina sladow po frezie (ktor wszyscy maja- za ta cene to oczywisty skandal!) ale jak widac na fotkach-'fal Dunaju' powodujacych przeswity po przystawieniu czegos prostego (np. pod swiatlo).Mysle jednak, ze moj problem jest odosobniony i dlatego nie mam zamiaru odpuscic. Nie wie ktos moze kto jest importerem/przedstawicielem/dystrybutorem Thermalright'a? Mam jeszcze troche sil aby zameczyc kolejna firme w tej sprawie :-P :damage_wall: Szlif przeprowadze w firmie mojego znajomego na tzw. 'magnesowce' (looknijcie na spody blokow Lord'aFreaka z Allegro: http://www.allegro.pl/item207179801_waterb...fv_i_gwar_.html )...ale trzeba uzyc uchwytu bo wiadomo, ze miedz nie lubi magnesowania :wink: . Dam znac 'jak co'. Pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutorem Thermalright'a w Polsce jest firma/sklep angela.pl... ale niestety możesz nie mieć szczęścia uzyskania odpowiedzi od nich.

 

Pozdrawiam

 

Taaa, zdaje sie, ze nie doczekalem sie kiedys na odp gdy szukalem klamotow do skonfigurowania zestawu. Dzieks

Edytowane przez frencci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...