Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciez na tych najnowszych sterach bAti bije w kazdym niemal tescie 8800gtxa. Za 1300zl mamy karte szybsza i zaoszczedzamy 700zl. Nawet jesli mamy minimalnie gorsza jakosc obrazu (czegoo i tak pewnie nie stwierdzimy) to wazne, ze mamy znacznie wydajniejsza karte. Liczylem na ATI i sie ciesze, ze znow cos pokazala :)

 

@hydro: moglbys mi pokazac te testy w ktorych po calej lini gf8800gtx jest slabszy od 2900xt ? Oczywiscie w grach, i jak to wyglada w rozdzialkach ponad 1600x1200 bo do tego te grafy zostaly stworzone jak sugeruje chocby nazwa radka (hd) ? :)

 

Nie wspominajac o fsaa i af ? :)

Edytowane przez rcube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To HD w nazwie raczej nie symbolizuje gry w tym trybie, bo jakby nie patrzeć, 2400Pro też ma w nazwie HD.

 

Co do pisania crysis pod ati, to nie bardzo, skoro r600 dopiero co wychodzi.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD to do tego całego HDMI i video wysokiej rozdzielczości i plazm / LCD HD Ready i Full HD (1080), dlatego ta karta może zakodowany sygnał audio przesłać, do TV / ampitunera. Jest przez to zgodna z tymi nowymi standardami video i obsluguje jakies dodatkowe zabezpieczenia. I to jest przewaga cales serii HD 2000 nad 8000 od NVIDII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dodatkowe zabezpieczenia to HDCP, nvidia także obsługuje tę funkcję w serii 8800, oraz 8600GTS.

Największa różnica to brak wbudowanego codeca audio w kartach NV, ale podobno ten w ATi jest nie do użytku przy obecnej rewizji rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i czy są jakieś głosy że ati przy okazji nowych sterów usunie rozmazanie przy aa ?

imho nie da sie tego usunac, bo na tym polegaja te nowe tryby fsaa - post-processing, czyli koncowe obrabianie wyrenderowanej ramki. tak samo jak nic nie da sie zrobic a aniso, bo tak jest to skonstuowane na poziomie hardware. w przypadku fsaa pozostaja jeszcze "normalne" tryby - 2, 4, 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pisania crysis pod ati, to nie bardzo, skoro r600 dopiero co wychodzi.

Nawet bardziej niz nie bardzo, bo powszechnie wiadomo ze Crysis byl krolikiem doświadczalnym dla G80. Podobnie z UT2007.

 

Co do samej karty to jestem wielkim optymista, nowsze testy pokazuja ze x2900XT moze zblizac sie niebezpiecznie blisko GTX - zalezy od testowanego tytulu choc dostaje czasem do GTS. Nie wiem na ile wiarygodne sa poszczegolne testy ale ten robi pozytywne wrazenie:

 

http://translate.google.com/translate?u=ht...=en&ie=UTF8

 

Poza tym widać że lobby Nv sporo się tutaj udziela :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho nie da sie tego usunac, bo na tym polegaja te nowe tryby fsaa - post-processing, czyli koncowe obrabianie wyrenderowanej ramki. tak samo jak nic nie da sie zrobic a aniso, bo tak jest to skonstuowane na poziomie hardware. w przypadku fsaa pozostaja jeszcze "normalne" tryby - 2, 4, 8.

Dlaczego się nie da, skoro sprzęt obsługuje x16 to i jakośc da się poprawic za pomocą sterownika. Problem w tym o ile spadnie wydajnośc przy lepszej jakości obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD to do tego całego HDMI i video wysokiej rozdzielczości i plazm / LCD HD Ready i Full HD (1080), dlatego ta karta może zakodowany sygnał audio przesłać, do TV / ampitunera. Jest przez to zgodna z tymi nowymi standardami video i obsluguje jakies dodatkowe zabezpieczenia. I to jest przewaga cales serii HD 2000 nad 8000 od NVIDII.

Te dodatkowe zabezpieczenia to HDCP, nvidia także obsługuje tę funkcję w serii 8800, oraz 8600GTS.

Największa różnica to brak wbudowanego codeca audio w kartach NV, ale podobno ten w ATi jest nie do użytku przy obecnej rewizji rdzenia.

Integracja telewizji, komputerów się zbliża. Najpierw partyjka w np. Crysis na 46'' FullHD a później jakiś film z płyty BlueRay. Obie rzeczy oczywiście z dźwiękiem przestrzennym ze stacjonarnego sprzętu audio. I wszystko nie opuszczając salonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego się nie da, skoro sprzęt obsługuje x16 to i jakośc da się poprawic za pomocą sterownika. Problem w tym o ile spadnie wydajnośc przy lepszej jakości obrazu.

piszesz o aniso czy fsaa? w fsaa "stala", sa standardowe tryby msaa (2,4,8 ) oznaczone jako "box", potem doklada sie do tego programowalne "filtry" (narrow/wide-tent) , ktore dzialaj na cala klatke, tak wiec zmniejszenie rozmycia, autoamtycznie zmniejsza wygladzanie krawedzi. jezeli chodzi o aniso to zdaje sie, ze nic sie tutaj nie zmienilo od r5xx, czyli max. 16x, i te same "katy" filtrowania - co 45st. Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz o aniso czy fsaa? w fsaa "stala", sa standardowe tryby msaa (2,4,8 ) oznaczone jako "box", potem doklada sie do tego programowalne "filtry" (narrow/wide-tent) , ktore dzialaj na cala klatke, tak wiec zmniejszenie rozmycia, autoamtycznie zmniejsza wygladzanie krawedzi. jezeli chodzi o aniso to zdaje sie, ze nic sie tutaj nie zmienilo od r5xx, czyli max. 16x, i te same "katy" filtrowania - co 45st.

Miałem na myśli Aniso, bo ten tryb znacznie poprawia "głębię" obrazu i szczegółowośc tekstur. Co do AA, czy to full screen, czy multi-sampling to się nie wypowiadam, z tego względu, że nie ma obecnie za dużo dobrych screenów z testów, a samej karty nie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testu google wychodzi na to że karta ATI dostaje kopa w Viście . Dziwne . Ja osobiście pamiętam sytuacje z radeonem 8500 . Na początku miał on kłode pod nogami bo nie wyprzedzał swojego konkurenta gf3 . Po dopracowaniu sterowników doganiał GF4 4200 . Nie od dawna wiadomo że najlepszych na rynku programistów od sterowników kart graficznych ma NV :rolleyes: . Ja bym poczekał parę miesięcy i wtedy kupował , wyjdą nowe stery i powinno być wiadomo co jest grane - czy układ jest do bani czy stery były jakieś nie tego . Na razie sytuacja jest niesmaczna :unsure: .

 

 

Sam jestem zainteresowany albo NV albo ATI , miałem ATI obecnie mam NV . Zobaczymy co będzie kolejne :rolleyes: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poprzednie testy to niby na czym ja nie na Viście

 

 

@hydro: moglbys mi pokazac te testy w ktorych po calej lini gf8800gtx jest slabszy od 2900xt ? Oczywiscie w grach, i jak to wyglada w rozdzialkach ponad 1600x1200 bo do tego te grafy zostaly stworzone jak sugeruje chocby nazwa radka (hd) ? icon_smile3.gif

 

Nie wspominajac o fsaa i af ? icon_smile3.gif

 

Gdzie macie ten test ,gdzie niby G88 na nowszych sterach ATI dostaje baty ? I niech mi ktoś łaskawie napiszę od kiedy to Crysis i FC były pisane pod ATI :lol: Obie były optymalizowane pod układy NV.

 

P.S Cena radka nie jest za ciekawa.

 

P.S2 rcube to nie hydro jeśli o tego ci chodzi ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

P.S Cena radka nie jest za ciekawa.

 

...

Oooj, nie zgodziłbym się, w końcu to komputronik, na którym NAJTAŃSZY 8800 gts kosztuje 1499 zł. A Asus ma już podniesione zegary (@ 2 ghz) i dodatkowo w pudełku jest gra (S.T.A.L.K.E.R.) , no i oczywiście kupon na Black Box. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooj, nie zgodziłbym się, w końcu to komputronik, na którym NAJTAŃSZY 8800 gts kosztuje 1499 zł. A Asus ma już podniesione zegary (@ 2 ghz) i dodatkowo w pudełku jest gra (S.T.A.L.K.E.R.) , no i oczywiście kupon na Black Box. :)

ja widze najtanszego za 1099, dziwne :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadzieja dla czekajacych :)

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...talog,kat,5721/

Wiadomo cos na temat Radka 2900 XTX ?

Czemu oni jeszcze nie padli - z takimi cenami ??

Ehh sorki za pytanie retoryczne ;) - zawsze się znajdzie jełop i taki co w media marku kupi kompa ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie to zebym chcial siac zamet i panike ;) , ale panowie z b3d dosc konkretnie doszukuja sie bledow w ROP R600, i zwiazanych z tym problemami z fsaa. sa sugestie, ze obecnie fsaa jest robione na poziomie jednostek shaderow, a nie specjalizowanych pod tym katem jednostek ROP, co bardzo mocno odbija sie na framerate. no jestem ciekaw co "wyplynie" w najblizszych dniach odnosnie tej kwestii.

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj skrin z testu ( pod patronem AMD zresztą ) Call of Juarez DX10.... Porównanie jakosci obrazu.... Nie wydaje się Wam że na ATI obraz (szczególnie w pobliżu ognia) jest jakis taki bardziej rozmyty??

 

http://66.249.91.104/translate_c?hl=en&amp.../language_tools

 

Żeby zobaczyć óżnice wystarczy najechać kursorem myszki na skrina....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest, ale jakaś dziwna - af w różnych miejscach sceny naprzemiennie pracuje lepiej na ati lub nvidii. Co do ognia - amd moglo najzwyczajniej w świecie lekko przesadzić z efektem przedstawiającym falowanie gorącego powietrza nad, ew. przy źródle gorąca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest, ale jakaś dziwna - af w różnych miejscach sceny naprzemiennie pracuje lepiej na ati lub nvidii. Co do ognia - amd moglo najzwyczajniej w świecie lekko przesadzić z efektem przedstawiającym falowanie gorącego powietrza nad, ew. przy źródle gorąca :)

to nie amd robilo to demo tylko techland ;) a co do roznic, dla mnie ewidentnie widac, ze na ati jest wieksze rozmycie - deski, kamienie. a to paskudne rozmycie wewnatrz kominka to wlasnie "stary" tryb aniso, o ktorym wspominalem. no, ale tak jak pisalem - kazdy widzi co chce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj skrin z testu ( pod patronem AMD zresztą ) Call of Juarez DX10.... Porównanie jakosci obrazu.... Nie wydaje się Wam że na ATI obraz (szczególnie w pobliżu ognia) jest jakis taki bardziej rozmyty??

 

http://66.249.91.104/translate_c?hl=en&amp.../language_tools

 

Żeby zobaczyć óżnice wystarczy najechać kursorem myszki na skrina....

Zdecydowanie jest rozmyty i to dużo...IQ w R600 do [gluteus maximus]....szczególnie widać to na cegłach po lewej stronie efekt taki jakby na NV było AF a na R600 nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xanagaz bylo juz:) Mnie ciekawi oferta 2900xt chłodzony wodą od Sapphire.

 

"Sapphire deklaruje, że system jest na tyle wydajny, że potrafi chłodzić jednocześnie dwie karty w pracujące w trybie Crossfire (pobierające same z siebie ponad 400W!), oraz CPU.Dzięki wykorzystaniu chłodzenia wodnego karty Sapphire będą wyposażone w 1GB pamięci o zwiększonej do 850-860MHz (efektywnie 1700-1720MHz) częstotliwości, a GPU podkręcone zostanie o 15% (ok. 853MHz). Sapphire informuje, że karty będą dostępne w przeciągu następnych tygodni."

 

Sama karta bedzie miala 1gb pamieci ?? dopbrze rozumie czy tez chodzi o to ze 2 karty w trybie crossfire beda mialy w sumie 1gb czyli 2x512mb.Bo w crossfire by juz mialy 2gb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...