Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba pojawiły się te nowe stery 8.38 mające dac dużego kopa wydajności :) oto link:

 

Wersja pod XP

 

http://parkoz.zzori.com/seiba/VGA/ATI/BETA..._838_RC7_XP.zip

 

 

Wersja pod Vistę

 

http://parkoz.zzori.com/seiba/VGA/ATI/BETA...8_RC7_Vista.zip

 

 

Jak widac są to BETY....

 

Tutaj jeszcze chyba wycinek odnośnie obsługiwanych kart

 

"HD ATI Radeon 2350" = ati2mtag_RV610. PCI\VEN_1002&DEV_94C7

"ATI Radeon HD 2400 PRO" = ati2mtag_RV610, PCI\VEN_1002&DEV_94C3"ATI Radeon 2400 PRO HD" = ati2mtag_RV610. PCI\VEN_1002&DEV_94C3

"ATI Radeon HD 2400 XT" = ati2mtag_RV610, PCI\VEN_1002&DEV_94C1"ATI Radeon 2400 XT HD" = ati2mtag_RV610. PCI\VEN_1002&DEV_94C1

"ATI Radeon HD 2600 Pro" = ati2mtag_RV630, PCI\VEN_1002&DEV_9589"ATI Radeon 2600 Pro HD" = ati2mtag_RV630. PCI\VEN_1002&DEV_9589

"ATI Radeon HD 2600 XT" = ati2mtag_RV630, PCI\VEN_1002&DEV_9588"ATI Radeon 2600 XT HD" = ati2mtag_RV630. PCI\VEN_1002&DEV_9588

"ATI Radeon HD 2900 XT" = ati2mtag_R600, PCI\VEN_1002&DEV_9400"ATI Radeon 2900 XT HD" = ati2mtag_R600. PCI\VEN_1002&DEV_9400

"ATI Radeon HD 2900 XT " = ati2mtag_R600, PCI\VEN_1002&DEV_9401"ATI Radeon 2900 XT HD" = ati2mtag_R600. PCI\VEN_1002&DEV_9401

"ATI Radeon HD 2900 XT " = ati2mtag_R600, PCI\VEN_1002&DEV_9402"ATI Radeon 2900 XT HD" = ati2mtag_R600. PCI\VEN_1002&DEV_9402

"ATI Radeon HD 2900 XT " = ati2mtag_R600, PCI\VEN_1002&DEV_9403"ATI Radeon 2900 XT HD" = ati2mtag_R600. PCI\VEN_1002&DEV_9403

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem przekonany o prawdziwej częstotliwości pracy pamięci (517MHz - wg. Control Center),

Czyżby to była Twoja pierwsza karta Ati? To co podaje CCC to zapewne częstotliwość w trybie 2D. Odpal jakąś aplikacje 3D potem zwiń ją na pasek i wejdź ponownie do CCC i wtedy powinny być częstotliwości tego trybu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby to była Twoja pierwsza karta Ati? To co podaje CCC to zapewne częstotliwość w trybie 2D. Odpal jakąś aplikacje 3D potem zwiń ją na pasek i wejdź ponownie do CCC i wtedy powinny być częstotliwości tego trybu.

Zgadza się wszystko. Trochę zamotałem, muszę przyznać. A karta nie moja i już niestety jej nie mam.

Na tyle, na ile miałem wolnego czasu sprawdziłem tylko wyniki w 3dmark'u na tych oficjalnych sterownikach [wycięte]:

 

ok.9100pkt - 3dmark'06 default

SM2.0 - 4120

HDR - 4540

CPU - 1900

 

ok.13400pkt - 3dmark'05 default

12000 - Anisox16 AAx4

12800 - Anisox16 AA off

 

Edit: Wydawało mi się, że karta wypadła słabo, ale po testach GTS-a na tym samym konfigu, widać, że wyniki ogranicza niekręcony proc; a więc wszystko wraca do normy: X2900XT jest kartą nieco wydajniejszą w tych syntetykach od GTS'a:

 

GTS: 8310pkt - 3dmark'06 default

SM2.0 - 3900

HDR - 3750

CPU - 1915

 

ok.12600pkt - 3dmark'05 default

11910 - Anisox16 AAx4

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem testy i porownalem sterowniki 8.361 dolaczone z plytka (certyfikowane) i najnowsze steroeniki w necie 3.83RC7

8.361/8.38RC7

3dmark 03 :33239/33122

3dmark 05 :13613/14450

3dmark 06:9157/9253

 

Testowalem tylko pare gier i w tych w ktorych nie ma benchmarka fpsy lecialy na oko korzystajac z frabsa i tych samych miejsc w grze:

 

Fear: na obydwu sterach 94%above 40fps min 27

CoH: ---/min 35 avr 57 max 127 (uzupelnie miare mozliwosci)

TRL: srednio 25-40 fps / srednio 27-48 fps ( gram bez AA gdyz ta opcja jest niegrywalna [plynnosc sucks] :( )

Tdu: na obydwu sterach srednio 38fps z AAx4 i AFx16 :) (na innych sterownikach wolniej o okolo 15fps dziala)

Stalker: Grywalne 35-45 fps / niegrywalne 15-25 fps... ( na 3.83rc7 AA brak?? cos jest bardzo nie tak tam)

 

Osobiscie uwazam ze sterowniki musza zostac dopracowane i mam nadzieje ze nastepne certyfikowane stery dadza duzo. Jezeli chodzi o jakosc obrazu na sterownikach 8.361 jest znacznie lepsza niz na 3.83 rc7 . W stalkerze na rc7 AA wogole nie dziala , w CoH tez cos jest nie tak, TRL jakby przyciemnia itd.... poki co tyle nowosci :) troche popracuje na 3.83 i moze cos sie uda pozmioeniac.

Dodam ze wszystkie testy (procz 3dmarkow) byly roboione w rozdzialce 1680x1050 Dodam ze na wszystkich niecerytyfikowanych sterownikach w 3dmarku 03 w mother nature w tych samych miejscach doczytuje zakazdym razem. Na sterach oryginalnych leci plynnie. Pogralem troche w TRL i roznica jednak jest widoczna , gra moze i dziala plynniej ale zbyt czesto doczytuje. Wracam na stare stery :)

Edytowane przez Kornetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Stalker: Grywalne 35-45 fps / niegrywalne 15-25 fps... ( na 3.83rc7 AA brak?? cos jest bardzo nie tak tam)

 

Osobiscie uwazam ze sterowniki musza zostac dopracowane i mam nadzieje ze nastepne certyfikowane stery dadza duzo. Jezeli chodzi o jakosc obrazu na sterownikach 8.361 jest znacznie lepsza niz na 3.83 rc7 . W stalkerze na rc7 AA wogole nie dziala , w CoH tez cos jest nie tak, TRL jakby przyciemnia itd.... poki co tyle nowosci :) troche popracuje na 3.83 i moze cos sie uda pozmioeniac.

Dodam ze wszystkie testy (procz 3dmarkow) byly roboione w rozdzialce 1680x1050

Ponieważ Stalker nie obsługuje AA jednocześnie z dynamicznym oświetleniem. Jest to ograniczenie silnika gry, a nie sterowników. To samo jest na kartach nVidii w tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ Stalker nie obsługuje AA jednocześnie z dynamicznym oświetleniem. Jest to ograniczenie silnika gry, a nie sterowników. To samo jest na kartach nVidii w tej grze.

Wiem o tym ale na rc7 wszystko wygladalo duzo bardziej kanciato !!! Zrobie screeny nastepnym razem do porownania i wkleje.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No qrcze to ja niewiem.... Przeciez tak było zapowiadane ze te 8.38 dają takiego boosta ze 20-30% czasem....

 

PS. Testował ktoś tego Radka na demku nowego Colina??

Moze na viscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No qrcze to ja niewiem.... Przeciez tak było zapowiadane ze te 8.38 dają takiego boosta ze 20-30% czasem....

Przecież Ati zawsze przesadzało z tymi procentami , readme piszą po 25-30% , a w rzeczywistości jest 5% w najlepszym przypadku 10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to trzeba czekac na kolejne sterowniki :|

_______

 

jak to final Nowego Colina bedzie chodzil tak jak demko to sobie za bardzo nie pogram.. na moim konfigu na medium tnie.. swoja droga mogli by zaczac optymalizowac te gry. taki OT.

Edytowane przez bleys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się pobawiłem trochę tym Colinem. Sporo rzeczy na low (chociaż cienie mają tutaj minimalny wpływ na wydajność) i spoko da się grać na starej grafie :D

Chociaż buggy to już nie za bardzo (trzeba by dalej ciąć)...

Dołączona grafika Dołączona grafika

Ale jak jutro będę miał takie cienie (tylna szyba) na R600 to trochę qpa.

Można by zrobić prównanie cieni z GF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się pobawiłem trochę tym Colinem. Sporo rzeczy na low (chociaż cienie mają tutaj minimalny wpływ na wydajność) i spoko da się grać na starej grafie :D

Chociaż buggy to już nie za bardzo (trzeba by dalej ciąć)...

Można by zrobić prównanie cieni z GF

masz z GTXa w 1280x1024 / ultra , wszystko co mozliwe na max z najlepszą jakośćią...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, topowe karty ledwo zachowują próg płynności, mogli by już wydać te G92 albo R700 :P

dokładnie....ale więcej fps daje kręcenie proca niż grafy....proc za słaby :D robiłem to na fsb 380/3.04G a GF na 575/900

ale nie jest tak żle ,min fps 32 - max 48 - średnio 36-40 na tej mapie ale wygładzanie i filtowanie max.

osobiście czekam na G92 :)

najważniejsze że nie ma spadków fps , pełna płynność ani przycinek .... zresztą to demo , może coś poprawią jeszcze z wydajnością ....ale to już kres DX9..................możliwości raczej

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie....ale więcej fps daje kręcenie proca niż grafy....proc za słaby :D robiłem to na fsb 380/3.04G a GF na 575/900

ale nie jest tak żle ,min fps 32 - max 48 - średnio 36-40 na tej mapie ale wygładzanie i filtowanie max.

osobiście czekam na G92 :)

najważniejsze że nie ma spadków fps , pełna płynność ani przycinek .... zresztą to demo , może coś poprawią jeszcze z wydajnością ....ale to już kres DX9..................możliwości raczej

I pewnie gra wykorzystuje tylko jedno jajko z tego proca a drugie sobie siedzi i ziewa? ;-)

Kiedy developerzy się wreszcie nauczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nieodparte wrazenie, ze to jest raczej kwestia przejscia od zasady "robimy gry pod sprzet" do zasady "robimy sprzet pod gry" co niestety wielu tworcow rozumie jako 'nie musimy tracic czasu na optymalizacje kodu' :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bynajmniej - partykuła wzmacniająca przeczenie zawarte w wypowiedzi, np. Nie twierdzę bynajmniej, że jest to jedyne rozwiązanie

Ot

Ni 8800 ultra, ni Core2 Extreme przy tym :rolleyes:

 

Co do karty, jako fan ati/nvidi i co tam by się dobrego nie pokazało.

Karta nie ciekawa, liczyłem na coś pokroju x1900 nie bardzo wiem, co ati robi, na czym zarabia i o co chodzi z tą kartą. Sprzedałem 8800 by kupić 2900 taniej i cieszyć się wydajnością gtx (swego czasu to było oczywiste, wziąwszy pod uwagę zwlokę)no, ale w tej sytuacji jej zakup to pomyłka. Nie będę się rozpisywał, bo słabo u mnie z merytoryczną wiedzą i napiszę tylko, że zaskoczony jestem tym, że to coś ujrzało światło dzienne, podobnie jak tym, że ktoś to kupuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o nic, spodobało mi się

Znaczy to tylko moja paranoja fana dziesiecioletnich procesorow kazala mi doszukiwac sie jakiejs zlosliwosci? :oops:

 

Coz, ciesze sie, ze sie spodobalo ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze Panstwa WIELKI + dla radka . Podkrecilem takty na GPU do 845Mhz i na MEM do 945Mhz i odpalilem testy:)

 

przed / po

 

3dmark03:33239/35655

3dmark 06:9261/9565

CoH : min35aver57max127 / min40aver65nax146

stalker : + - 6-7 fps wzwyz

trl: + - 5fps wzwyz

tdu: + - 7 fps wzwyz

 

dobranocka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj Colina :D

 

Eh, ale wtopa z mojej strony (już ostatni post, kolejne będą "merytorycznie" z R600 na pokładzie).

Te cienie jednak dobrze wyglądają i masakrują mi starą grafę. Tylko zmiany ustawień nie działały bez restartu gry. Teraz na medium ząbki zniknęły, tylko nie da się grać (na Ultra to już jest w ogóle pokaz slajdów).

Cenie medium:

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

A co do CPU, to giera pompuje równo.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj zrobiłem mały oftop z X1900GT, bo chodziło mi o cienie. Jutro właściwe porównanie.

To wiem ,ale i tak na 1900Gt padaka,8600GT owiele lepiej wypada

Sam jestem ciekawy ja wypadnie 2900xt w colinie.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...