Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon Hd 2900pro/xt/xtx

Rekomendowane odpowiedzi

To, czy r600 jest do d.. to dopiero wyjdzie w grach. A jak nawet będzie, to jakie to ma znaczenie w 2 krotnych różnicach wydajności między DX9 i DX10? Co, inne dane obrabia?

Z resztą chodzi tu narazie o 2 gry. Jakoś w CoJ DX10 nie było żdadnej przepaści między G80 i r600. No ale kogo obochodzi niegrywalny bench...

Poza tym WIC to narazie beta i na forum dev pisze, że pracują z ATI nad DX10. Zobaczymy.

Ten około 2-krotny spadek w LP i WIC to jest jakiś totalny absurd.

Może tak:

Między 1600x1200 i 1280x1024 różnica wydajności w Lost Planet:

DX9 - 30%

DX10 - 16%

No i jak to obiektywnie wytłumaczyć? Jak by radek miał 2 krotnie wolniej chodzić w DX10, to różnica między rozdziałkami też powinna być proporcjonalna, a tym czasem jest 2 razy mniejsza.

Przecież to jakiś cyrk jest. Jak tak będzie w każdej grze to naprawdę należaloby im tego nuke'a z WiC sprzedać.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy w takim razie to wlasnie sterowniki sa takie do d... czy po prostu chipset r600 jest do d...

 

bo chyba wymienie tego 2900xt na 8800 gts !! :mur:

2900 to bym w życiu na gts nie zamienił - jak już to gtx.

 

Ale ja myśle że w R600 jest jeszcze potencjał i da się jeszcze wiele uzykac.

 

A tak poza testami czy ktoś ma problemy z płynnym graniem poza Collinem? Bo ja w te gry co lubie gram normalnie bez problemów z jakością jaką lubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czym konkretnie ma coś zrobić? Bo tak do końca to narazie nic nie wiadomo.

 

No tak poza tym, to ładnie mi ta karta chodzi teraz. W ostatnie upały z nowymi sterami ledwo do 80st się zbliżała. Najczęście jest koło 70. Dziś to nawet mniej.

A z wydajnością będzie jeszcze lepiej. W ciągu miesiąca zamierzam sprawić sobie c2d (chyba E6750)....

Ciekawe ile napompuje mi fps'ów w Lost Planet :P

 

Tymczasem oczekiwanie na gry ukazujące pała of 320 processors można sobie osłodzić trochę starą informacją o rekordziku :lol:

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC 24/7 nie polega na kaskadzie :) , GTX np na kaskadzie też ładnie idzie, OC karty powinno dawać przyzwoite wyniki przy standardowym chłodzeniu .

Dla przykładu ja mam 621/1000 i tak karta chodzi non stop w idle mam 56 , stresie 75.

Jak dam 648 na GPU temp w stresie rośnie do 80 i to wszystko na standardowym chłodzeniu.

teraz kwestia marków , nie problem wypuścić grafę , która będzie chodziła super w markach , choć to jest właśnie marketing.

sztuką jest wypuścic taką aby przy ukazywaniu się kolejnych gier zapewniała przyzwoitą wydajnosc i grafikę na obecnie obowiązujących sterach. Mająć GTX nie zawiodłem się karta spełnia wszystkie moje oczekiwania , począwszy od ciszy po wydajnosc i jakośc obrazu.Nie wypowiadam się o R600 bo nie mam tej karty więc nie będę przytaczał jakichś informacji z netu bo nie o to tu chodzi.

Kupując kartę nie liczyłem na DX10 zbytnio i byłem nastawiony na wymianę grafy tej jesieni.

Ale pogrywająć w LP i WiC jestem w pełni z niej zadowolony i zaskoczony a w szczególnością AA gdzie w WIC x16CSAA wygląda super i wcale nie dobija wydajnośći pod DX10.Jedyną żeczą jaką dobija DX10 jest jakosć cieni , i obecna generacja nadaje się na medium , cala reszta jest ok , ani textury , ani HDR , ani AA czy też AF nie stanowią problemu.

DO czego zmieżam , w testach typu obecne marki wyniki to nic innego jak gołe cyfry , które nie mają nic wspólnego z możliwościami obliczeniowymi nowych kart.Do tego standart test jest bez uzycia AA .

Firmy wypuszczają stery w momencie premiery swoich grafik , które nabijają ładnie marki aby zaprezentować wyrób i wszystko cacy ... do czasu aż użytkownik zacznie grać ...... Dużo osób się nabiera właśnie na marki a potem rozczarowanie , czekanie na stery i złudne nadzieje .... nie piszę tu o R600 tylko o testach w markach i OC typu Vmody czy kaskady , których przecierz nie zastosujemy podczas grania.......

Co do jakości obrazu jeśli chodzi o R600 się nie wypowiadam , bo scriny nie przedstawiają realnie tego co widzimy w 3D , ale moim zdaniem pewne jest jedno .... skoro w tej chwili jest kiepsko z R600 z wydajnosćią pod DX10 i AA to najlepsze stery tego już nie zmienią ... dlatego na chwilę obeną moim zdaniem zdecydowanie lepszym zakupem jest GTS 640 za 1250 pln około niż R600 , no i w przypadku tego pierwszego wiemy co mamy bo w przypadku R600 z tego co czytam to są tylko nadzieje że będzie lepiej pod DX10 , będzie działało AA czy też kiedy wyjdą nowe stery , a jak już się pokazują to nie wnoszą praktycznie nic ........ nie neguje wyboru R600 każdy kupuje co lubi i trzeba uszanować decyzję drugiej osoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamten rekordzik podałem jako ciekawostkę. Wiadomo jak to się robi (w teorii). A na stockowym chłodzeniu też można ładnie wykręcić.

Ale w sumie nie o to mi chodzi.

 

Jest jeszcze za wcześnie, by mówić jak R600 będzie chodziło na DX10 (CoJ). Do tej pory mamy praktycznie 2 gry w tym jedna beta. WiC to i na DX9 chodzi słabo na radku. Małym pocieszeniem jest fakt, że w tej grze włączenie AA nie dobija mi karty (praktycznie nie widać spadku w fps nawet w DX9), większym - że oficjalnie coś powiedzieli o współpracy z ati nad DX10.

 

Nie kupiłem tej karty sugerując się smarkami. Zawsze tak było, że z nowymi modelami były jakieś problemy. Nawet z 1950pro - a przecież to nie była całkiem nowa konstrukcja (prawie identyczny wydajnościowo, tylko na innym rdzeniu X1900GT nie sprawiał problemów). Z drugiej strony te suche liczby też coś mówią o potencjale karty. Niestety karty obu firm bardzo się różnią architekturą. A że ATI daje ciała we wspólpracy z develeporami (pewnie im się wydaje, że ich wyrafinowane cacka same się obronią), no to hiciory mają loga Nvidii - czyli są testowane na GF.

Gdzieś czytałem, że Nvidia ma duże laboratorium, gdzie można nieodpłatnie (chyba wzamian za to logo) przetestować gry na wielu konfigach. Jak ATI nie zmieni polityki w tej kwestii to zwyczajnie się nie pozbierają.

 

Najgorsze jest to wrażenie klienta, który wybulił masę forsy za luksus grania w nowości na cukierkowym poziomie, a cały czeka na wyleczenie chorób dziecięcych, podczas gdy sprzęt starzeje się w oczach. To jest takie wyolbrzymianie (ale jednak, bo w tym przedziale cenowym chodzi o nowości) bo karta zwyczajnie dobrze się sprawuje w dotychczasowych tutuałach. AA mnie raczej nie martwi. Z jednej strony nic się prawdopodobnie nie zmieni w obecnych grach, z drugiej prawdopodobnie w nowych będzie git. Nvidia lepsze ma tutaj wyczucie rynku. Najbardziej jednak interesuje mnie DX10.

Uważam, że jago działanie zależy od tego jak dana gra została napisana i nie jest spowodowane żadnymi brakami radka. Z resztą ten DX10 narazie to jest na siłę dokładany w celach marketingowych. Żadnych fajerwerków, a tym tym bardziej obiecywanego przyspieszenia nawet na GF nie widać. Developrzey raczej dopiero się wprawiają. Tylko niech ATI sprawi żeby ćwiczyli też na radkach, bo ja nie chcę już dłużej czekać, a tym bardziej oglądać jak kolejny must-have tytuł dobija tylko radka.

 

No chyba, że ta dołożona na siłę dla GF opcjonalność wirtualizacji pamięci graficznej w DX10 sprawia, że "albo rybki albo akwarium". No to wtedy gleba. ATI przegra ze cwaniakami z GF

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację NV też wypuściło karty a stery były do dupska , dajesz za grafę 2500 i mozna sobie w smarki pograć.

Co do DX10 też masz rację , LP z DX10 dużo nie ma choć wygląda lepiej ... WIC to juz inna bajka ..... tutaj mamy przykład gry pisanej pod DX10 i co mnie cieszy czy AAx4 czy 16CSAA to fps spada tylko o 2% , gry tego typu są bardzo wymagające , zresztą sam widziałeś jakie są textury dokładne szok ..... dlatego jeśli chodzi o Dx10 trzeba poczekać niestety na 4Q 2007 gdzie wyjdzie parę tytułów .... masz też rację że dużo gier pisanych jest pod NV i tu mają przewagę , dlatego że byli pierwsi na rynku z kartą pod Dx10 .Jedno jest pewne aby zobaczyć wszystkie wodotryski Dx10 potrzeba mocniejszych kart niz obecnie dostępne ....DX10 raczkuje i myślę że sytuacja się ustabilizuje dopiero w połowie 2008 .

chciałem na jesień kupić nowe dziecko NV ale odpuszcze , poczekam aż ATI wypuści Nową grafę i wyjdzie kilka dobrych gier , a do wiosny G80 powinien styknąć aby w miarę popykać pod DX10. bądzmy dobrej myśli .... zresztą GTxy są już po 1700 .... a dawałem w styczniu 2400 to najbardziej boli :) .A producenci i tak testują swoje produkty na użytkownikach smutna prawda.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do Was. Czy działa Wam bez problemu TV OUT - chodzi o podłączenie do zwykłego TV 32 " - kabel SVHS .

Mam 8800 GTS ale mam już dośc walki z tym wyjściem na TV. Cały czas z tym walcze. NV panel jest do d..y. Ostatnio wogóle nie mam TV Out . Ale zanim kupie 2900 X chcę się upwenić że w nią nie jest tak samo.

I czy trzeba zakładać lepsze chłodzenie ( czy takie w ogóle jest poza WC ) i jak wygląda sprawa hałasu ? Jakiego producenta karty polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla tego drobiazgu kartę zmieniasz? Problem nie do przejścia na wątku G80?

 

No ja nie mogę ci pomóc z TV-out. Mam wyprowadzenie z VIVO na s-video albo chinch, a w TV mam scart. Ewentualnie komuś mógłbym sprawdzić zachowanie na 2 monitorach. X1900GT pięknie sobie z tym radził.

 

Chłodzenie na nowych sterach jest cool and quiet. W tej chwili mam na GPU 54st. W 3D po załapaniu temperatury niestety szumi.

 

Z wyborem firmy jest teraz chyba tak samo jak z G80. To samo w innym pudełku i z innymi dodatkami. Nawet gorzej, bo nie uświadczysz innego coolera. Tylko BlackBox jest obowiązkowe.

Ja wybrałem Asusa (chyba najdroższy i jeszcze w komputroniku), bo ma 3 lata gwarancji i Stalkera. U innych można np. dostać pełnego 3DM06

 

Ewentualnie, co do wyboru firmy, to MSI może być interesujące. Jeśli te wyniki są regułą.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kożystam z TV-OUT na codzień choc od dłużego czasu na kablu DVI-HDMI.

Ale VIVO jak sprawdzałem działa normalnie. Pozatym sterowniki są sensownie napisane pod tym kątem a w ostatnich jeszcze poprawili obsługe TV przez dodatkowe opcje.

Jestem bardzo zadowolony z tej funkcji karty. Zresztą zawsze była dobra w ATi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do Was. Czy działa Wam bez problemu TV OUT - chodzi o podłączenie do zwykłego TV 32 " - kabel SVHS .

Mam 8800 GTS ale mam już dośc walki z tym wyjściem na TV. Cały czas z tym walcze. NV panel jest do d..y. Ostatnio wogóle nie mam TV Out . Ale zanim kupie 2900 X chcę się upwenić że w nią nie jest tak samo.

I czy trzeba zakładać lepsze chłodzenie ( czy takie w ogóle jest poza WC ) i jak wygląda sprawa hałasu ? Jakiego producenta karty polecacie ?

O jakich problemach piszesz? Swego czasu do gtx podłączałem i projektor i tv 32" przez s-video, d-sub, dvi-hdmi i żadnych problemów nie zauważyłem, jedynie na s-video max rozdzielczość 1024x768. Moze popytaj w watku o 8800 i ominie Cię kłopot wymiany.

Edytowane przez rxg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. A stąd brałem bety 7.7 i całkiem zapomniałem...

Przydało by sie przyspieszenie w LP i WiC, ale już na to nie liczę. Dopiero teraz wyczytałem, że w obu grach, Ati w DX10 nie jest wspierane :(

 

 

edit

 

W mordę... Już trzeci raz pobieram te katalizatory. Archiwum uszkodzone...

Nieoficjalny DX raczej sobie odpuszczę...

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem odrobinę te Cat 7.8 beta.

Chyba zapomnieli dac tą funkcję chłodzącą, bo karta zaczęła grzac po staremu :lol:

Ździebko ulepszyli. W Driver4 włączenie AA zmniejszało fps'y o połowę i powodowało opóźnione reakcje na wciskanie klawiszy (np. przy sterowaniu autem). Problem rozwiązywało wymuszanie AAx4 w sterach.

Na tych betach nie jest to potrzebne. Teraz tak samo działa włączanie AA w grze. Marginalny spadek fps.

AAx0 > AAx4 (najlepiej widac na budynkach i zderzaku)

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

W lost planet fps'ów niby nie przybyło

 

Dołączona grafika

 

Ale mam wrażenie, że lepiej się trzyma na tej rozdziałce przy rozróbie

Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygoolaj sobie ja nie pamiętam skąd sciągałem.

Tu np. jest. Było trochę linków w wątku o tej grze. Można też pociągnąc ze steama.

 

Jesli jednak sobie wymieniłes tą grafę to nie zawracaj sobie głowy wersją DX10..

 

Nie wiem kiedy oficjalne stery 7.8 będą. Mam nadzieję, że w tym tygodniu, bo na betach (RC2) grafa znowu grzeje i hałasuje. Jakos wytrzymam bo są niezłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łee... A co mnie to obchodzi ;)

Myslałem, że jakies magiczne stery :lol:

 

A na serio, to byłoby ciekawie...

 

 

mały tescik:

Diamond's Radeon HD 2900 XT 1GB graphics card GDDR4 rides again (plus EVGA GeForce 8800 GTS "Superclocked")

 

Ciekawe wyniki ze zużyciem energii. Te nowe katalizatory nieźle zamotały (co widac było po temperaturach).

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie, bo wypuszczają te karty po cichu. Kto wie, może niedługo wyjdą tytuły, które na tym skorzystają :lol:

 

A ja wróciłem do oficjalnych sterów 7.7 (od razu chłodniej :P).

 

Z Driverem się pomyliłem. Na oficjalnych oficjalncych też dobrze AA chodziło. Tylko, że gra pobiera sobie ustawienia AA z CCC, a ja miałem tam poustawiane na max. No i mimo że było wybrane "Ustawienia aplikacji" to gra, sobie odczytywała z "suwaków".

 

A co do gry, to teksturki nieciekawe. Dopiero po włączeniu w sterach AFx16 i Adaptive (transparency) AA (przydaje się, bo dużo różnych płotów) i jeszcze w dziennym oswietleniu robi się przyjemny klimacik. A poscigi są miodne :lol2:

 

Mieszkam sobie na manhattanie, wieże WTC jeszcze stoją :lol:

 

Fotki jeszcze bez AF i Adaptive

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Tutaj włączony AAx8 (MSAAx4+Wide-tent), AFx16, Adaptive (widac ładnie wygładzony płot po lewej, można porównac z pierwszą fotką). AFx16 najszybciej widac na liniach wyznaczających pasy na jezdni.

Dołączona grafika

 

Przez godzinę grałem teraz w Driver'a i na Cat. 7.7 max temp. wyniosła 67st. Temp. w pokoju - 23.5st.

 

W tym czasie stuningowałem sobie furkę i się trochę poscigałem :lol2:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...