Skocz do zawartości
Bolo8888

Gigabyte P35-ds3r - Very Good Oc :):) 575fsb

Rekomendowane odpowiedzi

mam właśnie model EP i z tego co widzę nic nie obcięli, oczywiście model Ep jest na re2.1, czyli porty com i szeregowy są tylko na wyjściach grzebieniowych na płycie. Oszczędzanie energii wyłączyłem b szybko... taki śmieszny programik który zresztą gryzie się w innymi z płyty , więc wywaliłem wszystko bo mnie wpieniało... jak określę max oc mojego padła to będę kombinował czy w ogóle włączać to badziewie.

Pamięci... osobiście kupiłem najtańsze co było... jakieś kingmaxy 667(2x1)... bo były po 27zł... jak masz chrapkę na 8200 to dobrze mieć coś co zrobi na pewno 1000... ciągle do dostania są kingmaxy 1066 po ok 83zł/1GB... niestety nie mają takich modułów 2gb, a innych komplety chodzące podobnie, ale 2x2 są duuuużo droższe...

Zresztą widzę że kłopotów z funduszami nie masz,1200 to starczy na lepszą płytę i porządny ram- 8200 to ok 600zł(box)zł... płyta ep35 ok 300, zostaje ok 300 na ram... może pomyśl o 8400 i 2x2 jakiegoś normalnego ramu 2x2? bo przy mnożniku 9 dostępnym a 8400 pamięci możesz brać jakiekolwiek właściwie, bo wtedy max co byś potrzebował to takty ok 850-900... to robią już prawie wszystkie.

BTW- chłodzenie ma być boxowe, masz inne, czy też kupujesz? bo trzeba by doliczyć w razie zakupu.

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pentagram Freezone HP-100 AlCu Lite + Fander 92. Zdaje się że wydajniejsze chłodzenie od boxowego a i przy okazji cichsze.

 

Te 1200zł to płyta + procek + ram, ALE jest to maksymalny, nieprzekraczalny budżet.

 

W a64 procek i pamięć działają niezależnie i nie ma to większego wpływu na wydajność. A tu widzę, że muszę zapoznać się z tajnikami o/c intela. Myślałem, że każde ddr2 800 może spokojnie funkcjonować.

 

Acha - przyjrzałem się jeszcze zdjęciom i DS4 ma innaczej wyglądającą sekcję zasilania niż DS3. Czy to tylko kwestia inaczej rozmieszczonych elementów ?? Dodatkowo DS4 ma gniazdo 12V - 8pin, DS3 - 4pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ds4 jak i ds3p to płyty oparte o inny (wyższy) model pcb, "full atx"- normalne ds3 są węższe o bodaj 1 cal. sekcja zasilania jest teoretycznie mocniejsza, choć w ds3p brak po 1 mosfecie z fazy,w ds4 nie widać bo radiator:), obie mają 2xpci16 (przy czym jedno pracuje w trybie x4 max), i pewnie kilka innych bajerów np firewire- w normalnych ds3 nie ma.

 

chłodzonko- penciak wystarczy z zapasem

 

co do ramu- myślałem o 4ghz na procu, ale to raczej ostra zabawa, przyjmijmy że celujesz w 3,6GHz(co powinien zrobić przy nap def praktycznie), mnożnik x8(e8200) czyli fsb450, czyli do takich taktów potrzebujesz ramu 900Mhz- w sumie timingi dowolne, bo różnice widać prawie wyłącznie w testach syntetycznych

zasada- w nowych chipsetach intela nie da się zejść z taktowaniem ramu poniżej taktowania magistrali(lub jak kto woli mnożnika x2, czyli fsb np 333-czyli def dla e8200- 1333QPB, pamięć min 667MHz)

 

4gb ramu- no cóż na razie na pewno nie wykorzystasz, systemy 32bitowe widzą jedynie ok 3GB... ale przy tych cenach ...2x2 ddr800 ok 250 zł...

osobiście nie dopłacałbym do ds4 no chyba że naprawde niewiele... e8200 nie są prądożerne, i sekcja zasilania z ds3 powinna im wystarczyć

podsumowując- proc e8200- 600zł(ew oem ok 520) płyta ds3- 300 ds4- 400,na ram zostaje 200-300zł

 

Ps- wiem co czujesz, właśnie (wczoraj)przesiadłem się z sandiego3ghz i asusa A8n...

Edytowane przez Gerlath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THX

 

Czyli dla DDR2 800 bez o/c pamięci procek ten maksymalnie można ustawić na 3200 MHz. Żeby dojść do 3600 trzeba faktycznie DDR2 900.

8400 ma mnożnik 9x -> 3600MHz bez o/c pamięci DDR2 800 i zostajemy na 400MHz.

Jaka jest szansa na 3600MHz przy 8400 ??

 

P.S.

Edycja głupot.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Czy na P35-DS3R wchodzi Pentagram HP-100AlCu? Bo ja nie mogę go wcisnąć przez ten wysoki radiator na NB.

Kurcze, nie załamuj mnie. Pentka już mam, a w najbliższych planach EP35-DS3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie funkcji Smart Fan na plycie glownej GB P35C-DS3R. Wczesniej mialem rewizje 2.0 tej plyty i jak dawalem Smart Fan na Enabled to byly jeszcze opcje do wyboru: Auto, Voltage, PWM. Oczywiscie wszystko dzialalo jak nalezy i wentylator na procku w idle krecil sie powoli a w stress przyspieszal. Niestety plyta poszla do serwisu i mi wymienili na rewizje 2.1 i tam Samrt FAN nie dziala. W BIOSie jest ustawione na Enabled a wentylator na CPU ciagle kreci sie z maksymalna predkoscia. Nie mam tez opcji Auto, Voltage, PWM do wyboru. Oczywiscie CTRL+F1 wciskane i inne bajery tez robione i [gluteus maximus]...jak wlaczyc na tej rewizji Smart FAN ??? Dodam ze BIOS mam najnowszy czyli F10...

 

a tak na marginesie to vdrop na tej plycie jest tragiczny...na poprzedniej (rev 2.0) byl rzedu 0.04V-0.07V (idle-stress) a na obecnej (rev 2.1) jest rzedu 0.04V-0.09V (idle-stress)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak stary numer Gigabyte -> im nowsza rewizja tym gorzej ...

cos w tym jest...na poprzedniej sztuce CPU mi smigal na 3.4GHz a na tej nie ma bata zebym go zmusil do dzialania przy takim samym zegarze...nie pomaga zwiekszanie napiecia itd...maks stabilnie to 3.35GHz...niby nie duza roznica ale zawsze jest...pozatym ten vdrop jest tragiczny i do tego widze GB nic nie robi ze strapem na tej plycie...

 

napisze tak...wiecej nie kupie Gigabyte jako plyty pod OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie prockek(E4300) przy za duzym V poprostu siadl z 3420MHZ zrobilo sie 3400MHz zmniejszylem napiecie i juz mu lepiej :) i to po tygodniu :mur: wiec moze zaduzo go katowales ? :P i sproboj zaladawac najnowszy Bios z Rev 1.0 (PS. F10 jest juz stary......)

Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie prockek(E4300) przy za duzym V poprostu siadl z 3420MHZ zrobilo sie 3400MHz zmniejszylem napiecie i juz mu lepiej :) i to po tygodniu :mur: wiec moze zaduzo go katowales ? :P i sproboj zaladawac najnowszy Bios z Rev 1.0 (PS. F10 jest juz stary......)

hm...czyli ze mozna ladowac biosy z innych rewizji ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sprawie kontroli obrotów w płytach serii EP-35 wysłałem maila do gigaszrota, ale po przestudiowaniu instrukcji (dopiski "małym drukiem"- czyt "note") wnioskuję że kontroli obrotów na wiatrakach 3 pin nie ma i nie będzie, zmiana prędkości w stosunku do danej temperatury tylko zewnętrznie - nowe biosy nic nie wnoszą, kosmetyczne poprawki...

Żałosne.

Zaczynam się robić zły .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie funkcji Smart Fan na plycie glownej GB P35C-DS3R. Wczesniej mialem rewizje 2.0 tej plyty i jak dawalem Smart Fan na Enabled to byly jeszcze opcje do wyboru: Auto, Voltage, PWM. Oczywiscie wszystko dzialalo jak nalezy i wentylator na procku w idle krecil sie powoli a w stress przyspieszal. Niestety plyta poszla do serwisu i mi wymienili na rewizje 2.1 i tam Samrt FAN nie dziala. W BIOSie jest ustawione na Enabled a wentylator na CPU ciagle kreci sie z maksymalna predkoscia. Nie mam tez opcji Auto, Voltage, PWM do wyboru. Oczywiscie CTRL+F1 wciskane i inne bajery tez robione i [gluteus maximus]...jak wlaczyc na tej rewizji Smart FAN ??? Dodam ze BIOS mam najnowszy czyli F10...

Witam. Mam identyczny problem. Jeśli mnie pamięć nie myli, w starszych wersjach biosu były te opcje, zniknęły dopiero po wgraniu F10. Jedynym wyjściem jest chyba kupić jakiś sprzętowy kontroler obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam takie szybkie pytanie:

 

Czy uda mi sie odpalić komputer i wejść do biosu na procesorze q9300 lub q9450 na biosie F9 ?

Na stronie producent podaje ,że wyżej wymienione procki chodzą na biosie w wersji F10 a nie mam innego procka. Chce poprostu jakoś zaktualizować bios do wersji f10 na penrynie q9300 lub q9450 który właśnie chcę kupić do tej płyty

Edytowane przez Blowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może można przesunąć troszkę zapinkę - ona ma luz.

Ewentualnie odwrócić radiator. Ale najlepiej jakby wentyl dmuchał do tyłu ...

Pentak wchodzi w każdej pozycji na tą płytę.Najlepiej ,żeby wiatrak wiał w stronę zasilacza ,a nie w stronę tylnego wentyla obudowy.Prawdopodobnie z uwagi na lepszą wydajność rurek Heatpipe w tej pozycji temperatury są niższe(5-8 stopni C).Sprawdzałem kilkukrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm...czyli ze mozna ladowac biosy z innych rewizji ???

Dokladnie nie wiem dlatego napisalem sproboj :P biosy maja podobne u mnie Regulacja dziala mam Rev 1.0 i na kazdym biosie dziala teraz mam F11,F12 narazie nie wgrywm bo mi nie trzeba :P mam wentyla na 3 pin z wlaczona regulacja na Napiecie :) co prawda mam DS4 ale ogolnie plytki bardzo podobne :D ogolnie z tego co widze to niby rozne modele a Biosy numerki te same wilkosciowo tez :) sprobowac zawsze mozna no chyba ze sie nie ma Dual Biosa to juz ryzyko jest :) (nie wiem jak w tym modelu) Edytowane przez Ns5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem HP-100 zamontujesz że wieje na tył, ale tempy u mnie w ten sposób dochodziły do 100 stopni... Teraz wieje na zasilacz i w stresie max dochodzi do 68-69 stopni (Tjuction 100 oczywiście) na minimalnych obrotach. Czyli na prockach z TJ 85 to będzie 53-54 stopnie, czyli jeszcze jest całkiem spora granica. Myślę, że na TJ 85 będę mógł spokojnie pracować tak na 60-61 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam "mały" problem z płytką p35 ds3 v1.0 i Pentium D 915...

otóż mimo iż przestawiam szynę (nie ważne czy na więcej, czy tez mniej od standardowej proca [200mhz]), płytka odpala się na 200mhz :mur: ... działa normalnie przestawienie mnożnika, dzielnika, napięć oraz timingów...

tylko raz udało mi się to mobo zmusić do pracy z większą częstotliwością... porażające 203 mhz :P uradowany że w końcu się udało przestawiłem na 266 i zonk znowu się odpaliła na 200... i teraz na 203 też już nie wchodzi...

 

bios f11 teraz f12 (to samo i na poprzednim) możliwe że to jakieś opcje w biosie trzeba przestawić (nigdy nie bawiłem się gigabyte'ami) bo proc jak i pamiątki pracowały już na innych płytach i szły trochę ponad swoje "stockowe możliwości" (na codzień pamiątki samsunga 266mhz (taa wiem :P ) ostatnio do testów hyperX 400 ale to samo nie chciało powyżej 200 wejść... )

 

jakby co to mówcie jeżeli mam coś jeszcze opisać dokładniej.

 

pozdrawiam i liczę na jakąś pomoc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze za malo V na czyms ? :D u mnie plyta nie wstawala z pamieciami na 1125MHz bo na MCH mialem o 0.07V za malo :mur: a tak to bez problemu 1066 :blink: po zmianie plyta przestala wariowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiatki + 0.2v reszta +0.1 i tez wszystko ładnie się zmienia oprócz szyny ... tzn w biosie pokazuje np 220x14 i że to powinno dawać 3080... i te dane się zapisują ale już w post'cie jest 200x14 w windzie to samo (cpu-z)...

 

wczoraj bawiłem się jeszcze różnymi biosami, na F4 po przestawieniu na 201x14 miał "5 milionów" restartów po czym wystartował rzeczywiście na 201x14 (tyle że pamiątki wstawił jakoś strasznie wysoko... ) potem wgrany F9 i zostało 201x14 lecz zmiana na cokolwiek innego nic nie dawała... cały czas było 201 :P dopiero wczytanie "domyślnych" dla biosu ustawień zbiło go na 200 i też nic ;/ muszę jeszcze popróbować na starszych biosach... ale to trochę męczące... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...