Skocz do zawartości
Bolo8888

Gigabyte P35-ds3r - Very Good Oc :):) 575fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz mój problem. Po uruchomieniu komputera wszystko ok. System (windows xp sp2) wgrywa się prawidłowo, do chwili gdy powinien zakończyć ładowanie i przełączyć się na tą grafikę z napisem 'witamy'. Właśnie w momencie, gdy powinna pojawić grafika, nic się nie dzieje, monitor się wyłącza. Konieczne jest wtedy reset, czasami wielokrotny, aby system uruchomił się normalnie. Zagadką jest czemu nie zawiesza się za każdym razem. Gdy system już się uruchomi, działa prawidłowo, przechodzi przez wszystkie testy. Wszystkie urządzenia zainstalowane są na najnowszych sterownikach, sam windows również jest zaktualizowany. Niekiedy po poprawnym uruchomieniu windowsa pojawia się okno "System odzyskał sprawność po poważnym błędzie". Na forum technicznym gigabyta jest wiele podobnych wątków dotyczących tej płyty w połączeniu z quadem, ale żadnych konkretnych odpowiedzi. Zna ktoś może rozwiązanie? Dodam tylko, ze zaktualizowałem bios z F7 do F10 i nadal to samo.

Lordbobstein, mam podobny problem co ty. Komp się włącza tylko do paska ładowania a potem "black screen" :-P i pomaga tylko reset po którym wszystko uruchamia się właściwie (no może oprócz menu czy uruchomic w trybie awaryjnym czy normalnym). Ale ostatnio pojawia się to coraz rzadziej, komputer coraz częściej włącza się normalnie bez potrzeby resetu. Robiłem już różne testy, oglądałem kondensatorki na płycie, i nie widać żadnych uchybień. Może znajdzie się ktoś kto będzie wiedział co to powoduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrecam wlasnie procka E2160 na plycie P35-ds3L. Troche slabo sie na tym znam więc robie to w oparciu o poradnik na http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3426-3 gdzie też wszystko nie jest do końca wyjaśnione.

Mogłby ktoś zweryfikować co zrobilem źle, a czego jeszcze wogole nie zrobilem przy podkrecaniu?

 

wszystkie napięcia narazie mam defaultowe - na normal oprocz dimm gdzie dalem wlasnie +0.1v

ustawilem tak jak na egieldzie podaja czyli 1.8v+ 0.1=1.9v i timingi 5-5-5-12

zmienilem memory performance enhance z turbo na standard bo bios podawal aby tak zrobic gdy sie podkreca

system memory multipier dalem na 2.00 (1:1) i kosci lataja teraz na 600 (przy 9x300mhz) a standardowo mogą na 677

cpu host frequency dalem na 300, czyli 2700 wyszlo

testowalem OCCT przez 20 minut i 55 stopni, stabilnie

 

nic wiecej w Biosie NIE ZMIENIALEM, zadnych innych napiec procz DIMM i pozostałych opcji nie ruszalem

 

Czy trzeba mieci wyłączone funkcje ESIT? W poradniku egieldy niby zalecają wylączenie tej opcji.

 

Nie wiem czy warto jeszcze wyzej krecic bo chcialem jeszcze karte 8600 gt podkrecac, ale i tak max procka krecilbym do 3000 bo mam tylko boxowe chlodzenie.

 

Co z wiatrakiem na procku, sam dostosowuje sie do temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lordbobstein, mam podobny problem co ty. Komp się włącza tylko do paska ładowania a potem "black screen" :-P i pomaga tylko reset po którym wszystko uruchamia się właściwie (no może oprócz menu czy uruchomic w trybie awaryjnym czy normalnym). Ale ostatnio pojawia się to coraz rzadziej, komputer coraz częściej włącza się normalnie bez potrzeby resetu. Robiłem już różne testy, oglądałem kondensatorki na płycie, i nie widać żadnych uchybień. Może znajdzie się ktoś kto będzie wiedział co to powoduje.

Ludzie z gigabyta sami nie wiedzą co powoduje ten problem. Jak przypuszczam jest to albo wadliwa seria tej płyty, albo niedopracowany bios. W przyszłym tygodniu wysyłam płytę do serwisu i zobaczymy czy to coś da. Trochę szkoda, bo zamiast nacieszyć się nowym sprzętem, muszę kombinować

 

PS. Zauważyłem, że zmiana mnożnika na 8x zmniejsza prawdopodobieństwo zawieszenia, czyli np. zamiast 4/10 zawiesza się 1/10. Oczywiście są to dane subiektywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie ten wątek, co zlinkowałeś i faktycznie to jakiś koszmar. Mam nadzieję, że to rzeczywiście wadliwa seria. Nie chciałbym mieć problemów z uwalonymi pamięciami, czy coś w tym stylu.. U mnie narazie płytka chodzi równo miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie z gigabyta sami nie wiedzą co powoduje ten problem. Jak przypuszczam jest to albo wadliwa seria tej płyty, albo niedopracowany bios. W przyszłym tygodniu wysyłam płytę do serwisu i zobaczymy czy to coś da. Trochę szkoda, bo zamiast nacieszyć się nowym sprzętem, muszę kombinować

 

PS. Zauważyłem, że zmiana mnożnika na 8x zmniejsza prawdopodobieństwo zawieszenia, czyli np. zamiast 4/10 zawiesza się 1/10. Oczywiście są to dane subiektywne.

Jak już ta płyta by ci wróciła z serwisu, to napisz co i jak, i czy ewentualna zmiana biosu pomogła. :)

 

Ja też właśnie mnożnik przestawiłem na 8 (8x338) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ta płyta by ci wróciła z serwisu, to napisz co i jak, i czy ewentualna zmiana biosu pomogła. :)

 

Ja też właśnie mnożnik przestawiłem na 8 (8x338) :)

Napisze, napisze, chociaż mam nadzieję, że do reklamacji nie dojdzie :) W poniedziałek spróbuję zwrotu handlowego (jest to odstąpienie od kupna towarów zamówionych przez internet do 10 dni od odebrania przesyłki) i mam nadzieję, że się tej płyty pozbędę. Jeśli się nie uda zostaje serwis, czyli jakiś miesiąc procedury serwisowej.

 

A tak na marginesie coś ostatnio gigabyte przeżywa kryzys. Wystarczy tylko poczytać co wyprawiają geforce 8800 gt oznaczone logo gigabyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Niekiedy po poprawnym uruchomieniu windowsa pojawia się okno "System odzyskał sprawność po poważnym błędzie". Na forum technicznym gigabyta jest wiele podobnych wątków dotyczących tej płyty w połączeniu z quadem, ale żadnych konkretnych odpowiedzi. Zna ktoś może rozwiązanie? Dodam tylko, ze zaktualizowałem bios z F7 do F10 i nadal to samo.

"Memory enchanced" ustaw na standard, nastepnie mozesz ram osadzic w slocie 2 i 4.

Edytowane przez Olson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eist .. jak kto woli jesli cia i eist sa wlaczone i nie powoduja zwisow blescreenow to moze byc wlaczone ;p.... co do kontroli boxowego wiatraka to pewnie masz w biosie wlaczona opcje cpu fan speed control i pod spodem pwm to leci automatycznie do temperatury .

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esit .. jak kto woli jesli cia i esit sa wlaczone i nie powoduja zwisow blescreenow to moze byc wlaczone ;p.... co do kontroli boxowego wiatraka to pewnie masz w biosie wlaczona opcje cpu fan speed control i pod spodem pwm to leci automatycznie do temperatury .

A co do pozostałych kwesti? Dobrze podkrecilem? Napięć nie zwiększać? Bo mam jedynie +0,1V na DIMM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć tej opcji("Memory enchanced"). Pamięci przełożyłem na 2 i 4 i dalej to samo.

W BIOSie -> zakładka M.I.T -> Performance Enhance

tylko chyba potrzeba Ctrl+F1 by to odkryć ale nie pamiętam

Edytowane przez hapi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do pozostałych kwesti? Dobrze podkrecilem? Napięć nie zwiększać? Bo mam jedynie +0,1V na DIMM.

tak jesli na def vcore smiga to nie ma problemu wrecz przeciwnie.. no chybaze masz wlaczone cia2 w biosie to mobo sama podnosci napiecia jesli potrzeba... a to raczej kiepski pomysl ...

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze potrzebuję pomocy z dźwiękiem... Otóż zainstalwoałem właśnie windowsa XP z SP2 i nie mogę zainstalować tego sterownika Microsoftu. Niby sięzainstalował, ale pokazuje mi się okienko, a w nim wyszukiwanie sprzętu. Więc biorę dalej-->wyszukaj na płycie niby leci instalacja, ale potrzebuje jakichś sterowników, których na płycie nie ma :mur: . Więc biorę anuluj i restaruję kompa. Biorę się więc za instalację sterowników Realtek audio i... instaluje się do połowy i mam komunikat: "nie można zainstalować sterownika HD Audio!". Wszedłem więc w menedźer urządzeń i jest konfilkt: Dołączona grafika proszę pomóżcie. Jeżeli chaotycznie napisałem to powiedzcie czego nie rozumiecie. Nie mam pojęcia co sie dzieje... 4 raz na tym kompie instaluję windowsa i pierwszy raz mam taki problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a instalowales sterowniki z cd co dodaja do plyty? Najpierw trzeba zainstalowac sterownik czipsetu a najlepiej wybrac auto wtedy domyslnie instaluje sie pierwszy ;)

 

Edytowano: chyba gafe popelnilem ten model chyba nie ma xpress install ;( ale zainstaluj najpierw czipset pozniej Bus driver i na koncu audio ;) http://www.gigabyte.pl/products/mb/driver/...35-ds3r_20.html

Edytowane przez atento

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszam tu jest Xpress Install, ale zrypany trzeba wszystko samemu instalować. W końcu doszedłem do rozwiązania. Odinstalowałem ten szajz microsoft uaa czy jakoś tam i zainstalowałem realteka... i tyle dźwięk jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem na płycie DS3R, boxowy wentylator Intela na AC Freezera 7 PRO z PWM. Po uruchomieniu komputera raz wentylator uruchamia się normalnie czyli z obrotami sterowanymi przez bios, a raz uruchamia się z maksymalną prędkością i wyje z 2800 obr/min. W biosie nic nie zmieniałem, opcje Smart FAN Control Metod oraz Smart FAN Control Mode ustawione są na „Auto”. Jeżeli wentylator uruchomi się normalnie, jego prędkości zmieniają się w zależności od obciążenia i temperatury proca. Procesor E4400 jest nie podkręcony. Co można zrobić, żeby wentylator uruchamiał się za każdym razem normalnie? Proszę o pomoc i pozdrawiam Forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składam zestawna na tej płycie i chciałbym wiedzieć czy nie ma jakichś większych problemów z E8xxx?

Czyli:

1. coldbuga

2. dual boot

3. duży vdrop

4. czy poprawiono wydajność po przekroczeniu FSB 416MHz

Czy wymienione rzeczy występują na tym mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Witam,

nabyłem GA-P35-DS3L - ogólnie jestem zadowolony, wkurza mnie tylko dual boot na dzielniku pamięci innym niż 3.3, mam jednak pytanie odnośnie napięc bo się dzieją u mnie niezłe jaja.

 

EIST itp.: włączone

Proc: 333

Dzielnik: 2.5

 

Jeżeli mam zakładkę od napięć na manual ale napięcie na procku na normal to nie startuje system....

 

Jeżeli ustawię zakładkę na auto to startuje, everest pokazuje 1.38-1.39V, w orthosie temp dochodzi do 65 stopni

 

Jeżeli ustawię ręcznie 1.40V to startuje, w everest 1.34V i temp nie przekraczają 59 stopni

 

WTF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź jeszcze napięcia Easy Tune oraz cpu-z jak dasz 1.4V z biosu. Jeśli pokazują tyle samo to po prostu płyta ma dużego vdropa. Tak samo zresztą jest na DS3 i DS3R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

W cpuz 1.345-1.36V przy ustawieniu 1.4V

 

Czyli muszę pamiętać że np. ustawiając 1.45V mogę się spodziewać np. 1.41V?

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w tych płytach działa Dual-BIOS i gdzie jest? Chyba mam zwaloną płytę bo nie mam w BIOSie ani nigdzie indziej żadnej opcji dotyczącej Dual-BIOS a wiem jak to powinno wyglądać bo poprzednia płytka posiadała Duala. Czy cały system działania został zmodyfikowany i uaktywnia się tylko przy awarii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lordbobstein, mam podobny problem co ty. Komp się włącza tylko do paska ładowania a potem "black screen" :-P i pomaga tylko reset po którym wszystko uruchamia się właściwie (no może oprócz menu czy uruchomic w trybie awaryjnym czy normalnym). Ale ostatnio pojawia się to coraz rzadziej, komputer coraz częściej włącza się normalnie bez potrzeby resetu. Robiłem już różne testy, oglądałem kondensatorki na płycie, i nie widać żadnych uchybień. Może znajdzie się ktoś kto będzie wiedział co to powoduje.

Nie jest to chyba tylko problem Gigabyta, bo moja śliczna MSI wycina, od czasu do czasu identyczny numer. Wygląda to, jakby dyski przysnęły. Chociaż po podwyższeniu napięcia na pamięciach, od ok. 2 tyg. startuje normalnie. Ale tak naprawdę nie znam rozwiązania tego buga. Tak nawiasem to na początku,przez ok. miesiąc miałem na tej płycie grafę 7900GS i się to wtedy nie zdarzyło. Ale to może mylny trop. Edytowane przez kszyh13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(Miska115 @ 16 lut 2008, 11:42) *

 

Lordbobstein, mam podobny problem co ty. Komp się włącza tylko do paska ładowania a potem "black screen" icon_razz2.gif i pomaga tylko reset po którym wszystko uruchamia się właściwie (no może oprócz menu czy uruchomic w trybie awaryjnym czy normalnym). Ale ostatnio pojawia się to coraz rzadziej, komputer coraz częściej włącza się normalnie bez potrzeby resetu. Robiłem już różne testy, oglądałem kondensatorki na płycie, i nie widać żadnych uchybień. Może znajdzie się ktoś kto będzie wiedział co to powoduje.

Nie jest to chyba tylko problem Gigabyta, bo moja śliczna MSI wycina, od czasu do czasu identyczny numer. Wygląda to, jakby dyski przysnęły. Chociaż po podwyższeniu napięcia na pamięciach, od ok. 2 tyg. startuje normalnie. Ale tak naprawdę nie znam rozwiązania tego buga. Tak nawiasem to na początku,przez ok. miesiąc miałem na tej płycie grafę 7900GS i się to wtedy nie zdarzyło. Ale to może mylny trop.

Na szczęście u mnie ten problem został już rozwiązany :) . Wszystkim, którzy mają podobny problem z tą płytką gigabyte, czyli ładowanie windows i zwiecha, polecam upgrade biosu do F11. Po tej operacji już od blisko 2 tygodni problem się nie powtarza i wszystko jest OK. :banana: :banana: :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zaiste banalne, ale:

Mam ww. płytę oraz pamięci Kingston HyperX 2GB CL5 800MHz (6400 czy jak tam to oznaczają) w Dualu i zarówno w Biosie jak i w programach pokazuje ustawienie 667MHz, jak to zmienić, żeby było "po prawidłowemu"?

Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Amrod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś istotna różnica pomiędzy

P35-ds3r a EP35-ds3r ??

EP -> nowsza rewizja / model. Ale czy czegoś przy okazji nie przycięli ??

 

P.S.

W oznaczeniu literkowym orientuje się.

 

A pytam się stąd, że w przeszłości zdażało się już, że nowsze rewizje płyt Gigabyte miały przy okazji coś wycięte celem oszczędności.

Jak to wygląda przy P35-ds3r // EP35-ds3r ??

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głownym celem płyt z serii E jest oszczędzanie energii.

 

... W odróżnieniu od modeli GA-P35C-DS3R oraz GA-P35-DS3R posiadają zaimplementowaną technologię dynamicznego oszczędzania energii – GIGBYTE DES. Dzięki możliwości zmiany ilości faz zasilania procesora w zależności od obciążenia systemu, technologia DES umożliwia wzrost wydajności energetycznej do 20%. Oszczędność energii uzyskana w ten sposób wynosi aż do 70% w stosunku do systemu tradycyjnego. Poza zmianą w projekcie modułu zasilania procesora, na obu płytach umieszczono zespół kolorowych diod pozwalających na śledzenie w czasie rzeczywistym aktualnego obciążenia procesora. Ponadto charakteryzują się one wyjątkową trwałością dzięki zastosowaniu technologii Ultra Durable 2.... klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, wiem, to jest oficjalnie....

Ale

Przy modelach K8NS / NSC były rev 1, rev1.1 rev2.

Co nowsza rewizja to niby obsługa czegoś nowego, ale przy okazji kastrowali sekcje zasilania, dawali gorsze cewki czy coś tam ...

Dlatego się dopytuje. Skoro jednak na nic takiego się nie natknęliści, to znaczy, że EP35-ds3r będzie chyba w sam raz dla mnie. W planach mam do niego c2d 8200.

 

Może jeszcze jakieś tanie pamięci byście polecili 2x1GB. I czy jest sens pchać się w 2x 2GB ??

A-data, Transcend, Kingston, Corsair, Patrot.

Ewentualnie które byście odradzili.

 

Będę miał około 1200 zł -> płyta + procesor + pamięć. Może warto kupić tańszy procek a więcej pamięci ?? Z drugiej strony jednak 8200 to chyba aktualnie optymalny wybór.

 

z góry THX za pomoc

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...