Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

No tylko ze tutaj masz 2 noctuy po 800rpm, w tej cecenie masz 4x nanoxia @ 400rpm.. chyba lepiej nanoxie, nie? :)

jakie 2 Noctuy po 800 rpm. Ja pisze o NF-P12 max 1300 obr./min. Poza tym jak wspomnialem cena nie gra roli. Ma byc cicho ale bardzo wydajnie a wg. specyfikacji Noctua taka jest tylko czy rzeczywiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie pytam.. bo sam nie wiem co kupic i sie zastanawiam czy zamiast 3x noctua za 200zl nie kupic 4x nanoxia i puscic troche wolniej skoro sa ciut glosniejsze... i tak wyjdzie 2x taniej..

Zalezy w jakiej cenie bedziesz mial te nanoxie. Jezeli w ok. ceny S-Flex'a Czyli 49 PLN/szt. (lub mniej jak bys bral z Niemiec) to nawet bym sie nie zastanawial i bral nanoxie w innym wypadku bralbym S-Flex'y.

 

Kupilem wczoraj to Noctue ale dokladnie jeszcze testu nie robilem na dniach zrobie czy to niby jest na papierze to prawda czy o kant d... potluc. Na pewno jest cichutka bo ja wczoraj podlaczalem i tak jak S-flexy w dzien puszczam na ok 800-1000 obr. to Noctue moge puscic na maxa i bedzie cichsza. Tylko jeszcze musze zrobic testy jak wyszlifuje TR'a 120 Extreme, ktory jest wydajnieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny, tylko czy ilość łopatek nie ograniczy skutecznie przepływu powietrza? Nie wiem, jakoś tak mi się wydaje...

Napisali 75CFM przy 1500RPM. 16DB przy tym! Bardzo chciałbym go mieć, żeby się przekonać czy nie bajerują. Znalazłem nawet oficjalnego dystrybutora Tacensa, ale mają tylko Aury. Jutro tam zadzwonię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy gdyby napisali ze 16dB jest z odleglosci 5m to tez kazdy by lecial na produkt...

Flow na 75CFM, ilosc lopatek - IMHO bedzie sredniakiem pod wzgledem ciszy i wibracji... Kto chetny na obalenie moich domyslow? Sugerowana cena detaliczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie Scythe Kama PWM 120mm

http://www.cooling.pl/scythe-kama-pwm-120m...ukt,293999.html

Chyba jedyny wentylator ze stajni Scythe z PWM, własnie na tym PWM mi zalezy.

Godny jest uwagi? Obroty w przedziałe 310 ~ 1200 obr./min. więc w idle przez PWM powinno być cicho. A może lepiej Artcic Cooling PWM?

 

Ma ktoś jakieś propozycje co wybrać do Chiefteca 450W bo Acutake którego zamontowałem 120mm zaczyna hałasować, praca w poziomie mu nie służy.

Chyba najlepsze wyjście to coś na łożyskach kulkowych.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem w dziale "Chlodzenie konwencjonalne - Co kupić?", ale nie dostaje odpowiedzi i malo osob tam zagląda, wiec pozwolcie, ze sie powtorze tutaj, bo zalezy mi na czasie.

 

Niedlugo nowy PC, nowa buda, bede potrzebowal prawdopowobnie 2 wentylatory 120mm, priorytet cisza+wydajnosc, dobre by bylo jeszcze podswietlenie zielone/niebieskie, ale z tego co widze, ostanio ciezko dostac cos kolorowego i wydajnego, wiec w razie koniecznosci moge sobie to odpuścić. Cena tak 20-25zł/sztuka.

 

Najbardziej oplacaly wydaje mi się na teraz Acatuke ten biały, tylko to jest 15dB, nie wiem czy bedzie slyszalny i czy bardzo? Teraz mam w budzie AC Pro Fan TC 80mm, ktore maja 10-23dB, zaleznie od temperatury, sa teraz nieslyszalne, jednak nie jestem stwierdzic na jakich obrotach pracuja. No i co do podswietlanych wentylatorow, kompletnie nie mam pomysłu, nic nie moge znalezc godnego uwagi.

 

I jeszcze jakie sa roznice miedzy tym zwyklym Acatuke a wersja Pro? Z tego co widze, tylko jakies bajery w zestawie, przydatne wogole sa? Oplaca sie doplacic te kilka zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba napisałem, że przedział cenowy do 25zł i jestem pewien, ze sa w tym przedziale dobre i stosunkowo ciche wentylatory. Jakbym chcial wentylator za 80zł to bym zapytał inaczej, wiec ciesz sie nabitym postem, który nic nie wniósł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry to określenie względne. Wielu osobom wystarcza lowend pokroju Arctic Cooling, Pentagram czy Acutake i będą uznawać te wentylatory za dobre. Nie zmienia to jednak postaci rzeczy, że o wentylatorach dobrych jakościowo można mówić niestety dopiero od ok. 40zł w górę. Tzn. to jest moje zdanie na ten temat oczywiście.

 

Trzeba też sobie jasno powiedzieć, że wentylatory świecące przeważnie nie są za dobrej jakości. Są wyjątki - jak XThermal - ale potwierdzające regułę.

 

Acutake Pro ma w zestawie podkładkę antywibracyjną na cały wentylator chyba. Wersja podstawowa ma jedynie podkładki pod śrubki, co jest bardziej życzeniowym niż praktycznym rozwiązaniem.

 

Nie oceniaj wentylatorów po deklarowanym generowanym hałasie, bo ten parametr nie mówi dosłownie nic.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co mi polecicie do 25zł, najlepsze jakie sie da w tej cenie i najbardziej ciche jakie sie da w tej cenie. Ewentualnie moge troche dopłacić do niebieskiego/zielonego podświetlenia.

 

XThermal faktycznie wyglada ciekawie, ale z tego co widze jedyne dostepne podswietlenie jest białe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze slysze ze bucza ;].. oskalibur nie badz taki agresywny jak ludzie normalnie radza i dziwi mnie ze do kompa za kilka tysiecy zalujesz 50zl na wentylek ktorego halas bedzie Ci towarzyszyc przy kazdym momencie pracy na komputerze. Pozatym tak jak napisal Labovsky dobry wentylek to od 40-45zl. Ponizej chyba nie ma co polecac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o 12cm to obecnie najlepsze sa:

Noctua P12

Nanoxia

Xthermal BTF Pro

Scythe S-Flex

Enermax Warp

 

to sa generalnie wentyle, ktore wszytkie przekraczaja 40 PLN ale kupujac ktoregokolwiek z nich nie bedziesz zawiedziony. Jedynie zalezy do czego ma ci sluzyc, co stawiasz najpierw wydajnosc, czy cisze jak bedzie pracowal w poziomie czy w pionie.

 

Jesli chodzi o tansze ale rowniez dobre to z tego co widzialem opinie uzytkownikow, to Fandery sa dobre, na Auctake\i tez ludzie nie narzakaja jesli chodzi o ich przedzial cenowy to sa najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretną odpowiedź. Więc wygląda na to, ze nie dorwe nic podświetlanego a zarazem wydajnego i cichego? Jedyny wentylator w jakim zastosowano diody z tych to XThermal, jednak z tego co widze jest tylko wersja biała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są wersje Nanoxi z LED? Bo nic nie moge znalezc, wyglada na to, ze nie. Slabo do mnie przemawia, jakby byla podswietlana wersja to moze bym sie pofatygowal, tak wole ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> noctune albo s-flexa.

 

P.S Odpisalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam wątek i mam pytanko jak wypadają nanoxie vs. fander. Mam do modernizacji kumpla komp, zmieniliśmy co nieco, fanderki poszły w odstawkę i teraz che mu zapoda te wentyle nanoxia. Czy będzie widział różnicę, chodzi o wydajność i db. I czy wsadzić ta wersje z 200 0 rpm czy 1250, regulatorów nie mamy i wentyle prosto pod płytę podepniemy więc te 2000 rpm może wyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o 120mm?

 

2000rpm to naprawdę duży hałas dla tego rozmiaru wirnika. Jeśli wentylator ma nie być regulowany to zdecydowanie lepiej wziąć model 1250rpm. Nanoxia ma wirnik ten sam co w Noiseblockerze, więc jej wydajność jest stosunkowo niska - niższa chyba niż w Fanderach przy tych samych obrotach. Za to producent deklaruje znacznie wyższą trwałość... aczkolwiek w Polsce nie spotkałem się by ktoś ich używał na tyle długo by to zweryfikować. Puma pisał, że Nanoxie nie są też najcichsze... choć, z tego co sam się zorientowałem, są raczej blisko czołówki w tym względzie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...