Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chłopaki ja szukam dwóch wentylatorów do budy Cooler Mastera RC335 - na przód (120) i na tył (120).

 

Niestety nie wiem co wybrać - podstawa to cisza. Wydajność oczywiście jak najlepsza przy tym.

 

Znajomy polecił mi:

 

http://proline.pl/sklep.php?prodid=AC+AF12025L

 

Ja natomiast upatrzyłem coś takiego:

 

http://proline.pl/sklep.php?prodid=SCY+SLIP+120+800

 

Jeśli chodzi o Scythe - to parametry ma moim zdaniem bardzo dobre - ale na papierku może mieć, więc może miał ktoś z tym styczność ?

 

Chętnie też wysłucham innych propozycji - nie chciałbym przekroczyć hmm 50zł za jeden.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, S-FLEX i Gentle Typhoon są nieco powyżej Twojego pułapu cenowego (po ~59 zł), aczkolwiek za małe pieniądze możesz wziąć Zephyrki 120, a do tego jakieś kołki silikonowe.

 

Mój Slip troszkę terkocze, a mam go od września - nie jest to może denerwujące, lecz wprawne ucho usłyszy stukanie.

 

ed. A jednak Proline ma GT taniej: http://proline.pl/sklep.php?prodid=SCY+GTYPH+120+800

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te Gentle Typhoon wydają się być dobre... ciche... a jak z wydajnością ?

 

Co do kołków to i tak i tak pewnie zastosuję...

 

Myślę jeszcze nad wymianą 120 w zasilaczu - te GT nadałyby się do poziomej pracy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adgraf

Tak jak pisze zzizzy : Zephyr 120.Tanie i ciche.Zamiast kołków mają silikonowe podkładki.Z droższych http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=XTH+BTF120PRO .Świetny i cichy wentylator.Jedyny mankament to nie najlepsza wydajność na obniżonym napięciu.No i ta cena w proline...Trochę drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tych Xthermal to bym chyba wolał jednak te Typhoon.

Aczkolwiek nie należę do rozrzutnych (dlatego też postawiłem na najtańszą w miare solidną obudowe Cooler Master RC-335) więc te Zephyry:

 

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=SPC+ZEPHYR+120MM

 

też biorę pod uwagę (cena bardzo kusi). Więc będzie dylemat...

 

 

 

 

 

* żeby nie było - nie reklamuje proline'a - po prostu mam blisko i staram się tam wyszukać sprzęt (zależy mi na odbiorze osobistym bo HDD też biorę a takie coś lepiej samemu niż pocztą przesłać... wiem co robią z paczkami a dysk to dysk... skomplikowany mechanizm)

Edytowane przez Adgraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zen co tam słychać u nowych fanderów ?:> na pólkach jeszcze nie widać.

 

zupełnie przy okazji i offtopikowo zapytam się bo pewnie będziesz wiedział.

 

mam seasonica s12-500, starszą wersję. problem z nim jest taki że 1. wentylator nie jest cichy - słychać łożysko, 2. nie obniża lub ledwo obniża obroty po obciążeniu. Nie wiesz gdzie znajduje się czujnik temp w tej zasiłce ? Jaka jest wtyczka do wentylatora ? chętnie zrobiłbym fanswapa na np nowego fandera czy gentletyphona i podpiął pod regulację - o ile dojdę co z nią jest nie tak.ew. mogę podpiąć pod pwm razem z resztą wentyli i będzie on wtedy przyspieszał z temperaturą procka,, ew. podenę wentylator pod 12v i będzie miał stale rpm. Tutaj pytanie dodatkowe za kilka punktów - jakie obroty są potrzebne żeby zasilacz pociągnął 2-3 lata ;) działa z tym co z podpisie więc jest raczej obciążony pomiędzy 250 a 300w,, jeśli starczy 600rpm podepnę pod 12 i problem odpadnie. jeśli potrzeba więcej może coś z pwm i max w okolicy 900-800rpm a minimum będzie miał w okolicy 300 wtedy (na procku arctic 12 minimum mam 350-380 rpm a max 1100, w praktyce 900-1000..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Fandery to będą w połowie lipca. Co od wentylatora do Seasonic to śliska sprawa... dlatego, że przy niskich chodzi cicho, ale rok może półtorej... Dla poprawnej pracy zasilacza przy takim obciążeniu potrzebne jest minimum 1000rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to szukamy czegoś 120mm z pwm do pracy w poziomie,, z zaufanych sprzętów widzę noiseblockery - http://www.cooling.pl/noiseblocker-blacksi...odukt,1259.html

łożysko ślizgowe więc właśnie odpadł ?:> szukamy czegoś co ma max rmp pomiędzy 1000 a 1200rpm. cena - przyzwoita mam nadzieję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to szukamy czegoś 120mm z pwm do pracy w poziomie,, z zaufanych sprzętów widzę noiseblockery - http://www.cooling.pl/noiseblocker-blacksi...odukt,1259.html

łożysko ślizgowe więc właśnie odpadł ?:> szukamy czegoś co ma max rmp pomiędzy 1000 a 1200rpm. cena - przyzwoita mam nadzieję ;)

s moze GT 800rpm, albo 1450 pod rezystor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s moze GT 800rpm, albo 1450 pod rezystor.

Ma być z PWM-em, oprócz Noiseblockerów chyba tylko AC.

 

Ed.

Jeszcze NOX i Scythe Kama, niewiele tego generalnie.

Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam czy warto dopłacać do np. Noiseblockera BlackSilent XL1, albo chociaż Scythe Slip Stream, czy wystarczy Acutake? Nie jestem cichofilem, choć ciszę lubię, tylko czy budżetowe Acutake nie zaczną się szybko wycierać?

no noiseblockera owszem. do slipstream nie. zamiast abutake - Zephyr. jak nie narzekasz na glosnosc, to beda ok. jesli jednak troche ciszej, to noiseblocker.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noiseblockery nie są jakoś strasznie trwałe, moje po ok 3 latach już nie są w najlepszej kondycji. Acutake są całkiem przyzwoite jak za taką kasę, ale trzeba je trochę przykręcić żeby nie leciały na maxa, bo wtedy większość wentylatorów wyje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@forest kila zbila

Do tego Seasonica w zupełności wystarczy ci 120mm@500rpm (nawet pod pełnym obciążeniem), nie musisz kombinować z wentylami PWM . Obecnie śmigam na sprzęcie o podobnym zapotrzebowaniu na moc i mam Xthermala 80mm@1000rpm, który jest wystarczający(Delta DPS400MB-1a).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak, scythee kama - jakies wrażenia ? jak to działa ? na spcr ma pozytywne komentarze ,, coś jeszcze ? dobrze kojarzę że pwmowy wentylator różni sięod 3pin silnikiem nie wtyczką ?:>

Różnią się i silnikiem i wtyczką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem Zephyr to nedza. mam takiego 140mm i wyglada to tak ze cichy- jest jak najbardziej, smiglo sie kreci ale powietrze stoi w miejscu...nie widze dla niego zastosowania

 

za to scythe slipstream wieje az milo, troszke glosny ale od kiedy mam radka 4890 to nawet go nie slysze ^^ jak masz panel to spokojnie mozna go przykrecic do polowy i wydajnosc zostaje dobra a nic nie slychac ( mam model 1900rpm)

Edytowane przez ZlyDzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie Slip Stream 800 ma wydajność Zephyra, a jak w praktyce będzie? Bo 1200 trochę za głośny, chociaż wydajnością imponuje ;).

A jak dam mu 5V? Będzie i tak wydajniejszy od 800? Tak w razie czego, choć pewnie i tak coś będzie w kompie od niego głośniejsze.

Edytowane przez Mephistofeles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ja szukam dwóch wentylatorów do budy Cooler Mastera RC335 - na przód (120) i na tył (120).

Niestety nie wiem co wybrać - podstawa to cisza. Wydajność oczywiście jak najlepsza przy tym.

Znajomy polecił mi:

http://proline.pl/sklep.php?prodid=AC+AF12025L

Ja natomiast upatrzyłem coś takiego:

http://proline.pl/sklep.php?prodid=SCY+SLIP+120+800

Jeśli chodzi o Scythe - to parametry ma moim zdaniem bardzo dobre - ale na papierku może mieć, więc może miał ktoś z tym styczność ?

Ja kupiłem ten Arctic Cooling i jestem bardzo z niego zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ciukacz2

czy ktos z Was ma Gentle Typhoon 1150RPM a jesli tak to gdzie kupiliscie ? wyglada na to ze z dostepnoscia jest ciezko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilear ma owe wentyle. spisują się całkiem dobrze ale z jakim rpm pracują to nie wiem.

 

 

a ja mam pytanie ktoś wie jak zwą się wentylatory z takim "nosem" aerodynamicznym jak w samolotach przed śmigłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilear ma owe wentyle. spisują się całkiem dobrze ale z jakim rpm pracują to nie wiem.

 

 

a ja mam pytanie ktoś wie jak zwą się wentylatory z takim "nosem" aerodynamicznym jak w samolotach przed śmigłem?

zbędny bajer - wentylator nie podróżuje do przodu a tylko po to jest ten "nos" na śmigłach samolotu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...