Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xcode

Znajomy potrzebuje wentyla do Venomous'a X. Zalozenia:

 

cichszy lub rownie cichy co Selekta (ale pod zadnym pozorem glosnielszy), mile widziana wyzsza wydajnosc.

 

Da rade cos znalezc ? Wazne jest wysokie cisnienie statyczne przy tym chlodziwie wiec moze ulra Kaze 1000RPM ? Choc sam nie jestem pewny wiec pytam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xcode

Ale Gentle Typhoon ma strasznie maly przeplyw powietrza (37CFM) i watpie aby mial na tyle wyzsze cisnienie statyczne aby to zrekompensowac (choc moze sie myle). Wolalbym tych 1200RPM nie przekraczac gdyz cisza jest wazna (dlugie sesje programistyczne po nocach), tak wiec musi byc minimalnie tak samo cichy i wydajny, a mile widziana wyzsza wydajnosc.

 

Czy ultra kaze 1000rpm bedzie cichszy i wyadjniejszy (selekta ma ~ 1200rpm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ty możesz wątpić, a ja swoje wiem. Typhoon od 1150rpm pokazuje co potrafi, a jak widzę, twoich założeń nie przekracza. Skoro znasz wartości z opisów, to możesz sobie porównać czy będzie wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xcode

Ale ze tak powiem - no offence :)

 

Po prostu rozbieznosci w opisach, a opiniach sa na tyle wielkie ze jako nie mialem ich w rekach na poczatku nie wiadomo w co wiezyc.

 

W takim razie wezme Typhoona 1150.

 

P.S. Czy w razie czego na wentyla do budy bedzie sie nadawal lepiej od czarnego TriCoola (standardowy dodawany do P182) ustawionego na 1200RPM ?

 

/EDIT

 

A co sadzisz o SlipStreamie 1200RPM ("gruba" wersja 25mm).

 

/EDIT2

 

A jakie zamienniki 92mm dla T-RAD'a2 bys polecil ? Raczej nie beda sie szybko krecic, ale t-rad tez ma dosc geste finy...

Edytowane przez xcode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by stworzyć jakiś przyklejony wątek z propozycjami wentylatorów do odpowiednich wymagań/warunków?

 

Tak trzeba szukać i dopasowywać swoje wymagania do opisanych, a tak byłby wybór: do pracy poziomej takie, pionowej takie itp. :wink:

 

----------

 

Co sądzicie o takim wentylatorze? Do pracy w poziomie, będzie schładzał Megahalemsa ( kierunek dmuchania od dołu ku górze ). Najważniejsza jest wydajność ( hałas w granicach rozsądku ) i wytrzymałość.

Edytowane przez toms83
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ze tak powiem - no offence :)

 

Po prostu rozbieznosci w opisach, a opiniach sa na tyle wielkie ze jako nie mialem ich w rekach na poczatku nie wiadomo w co wiezyc.

 

W takim razie wezme Typhoona 1150.

 

P.S. Czy w razie czego na wentyla do budy bedzie sie nadawal lepiej od czarnego TriCoola (standardowy dodawany do P182) ustawionego na 1200RPM ?

 

/EDIT

 

A co sadzisz o SlipStreamie 1200RPM ("gruba" wersja 25mm).

 

/EDIT2

 

A jakie zamienniki 92mm dla T-RAD'a2 bys polecil ? Raczej nie beda sie szybko krecic, ale t-rad tez ma dosc geste finy...

 

Tak, Typhoon będzie się nadawał. Ogólnie dowszystkiego się nadaje, tylko trochę brzydki jest :P

Slip Stream, może i jest wydajny, ale jakość ma gorszą niż typhoon. w 92mm nie siedzę, ale podstawą do szukania, jeśli mają pracować w poziomie, to łożyska kulkowe albo FDB. Ślizgi znacznie szybciej się zużywają. Najtańsze FDB to Roxo - jakość na poziomie slipa, choć wydajność mniejsza, ale łożysko powinno być trwalsze.

 

Może by stworzyć jakiś przyklejony wątek z propozycjami wentylatorów do odpowiednich wymagań/warunków?

 

Tak trzeba szukać i dopasowywać swoje wymagania do opisanych, a tak byłby wybór: do pracy poziomej takie, pionowej takie itp. :wink:

 

----------

 

Co sądzicie o takim wentylatorze? Do pracy w poziomie, będzie schładzał Megahalemsa ( kierunek dmuchania od dołu ku górze ). Najważniejsza jest wydajność ( hałas w granicach rozsądku ) i wytrzymałość.

 

Uhm, osobiście bym darował sobie wszelkie rozwiązania typu wbudowany czujnik temperatury :) Do poziomu szukaj czegoś na lepszych łożyskach - FDB albo kulka. Ten z tym czujnikiem do mnie nie przemawia... Tym bardziej AAB. Szukał bym czegoś w kierunku SilentWings, Typhoon, Kama Flow 2, ew. S-Flex. Wingsy będą najcichsze i z dobrą wydajnością, Typhoon ma dobre łożysko i będzie wydajny, lub Kama Flow, głośniejszy niż tamte, ale też wydajny.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat za Enermaxa z czujnikiem moge poręczyć że świetnie działa, również kiedy czujnik wetknie sie między finy chłodnicy. Jako wyciągowy z obudowy czujnik można wstawić w jakiś radiator. Ale przede wszystkim świetnie wygląda!

 

A co do Roxo w wersji 70mm które kupiłem do HTPC to niestety są dość hałaśliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupione 1450 obr. myślę że będzie ok. Jeden dam do swojego kompa pod regulator ( tylko tutaj to będzie praca w pionie, czy to coś szkodzi? ) a drugi na pełnych obrotach w liczydle boinc. :wink:

 

Dzięki za pomoc -=YoGi=-. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca w pionie nie szkodzi wentylatorom - teoretycznie, bo i tak się zużywają :P Natomiast w poziomie, znacznie lepiej jest, gdy wentylatory mają lepsze łożysko - wytrzyma o wiele dłużej, niż zwykła ślizgówka, no i często się cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówione, przyszły, zamontowane. 4oC spadły na liczydle BOINC, kulturka pracy na niezłym poziomie jak na wentylatorek 1450 obr/min., dmuchają ładnie, widać że mają "powera". :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . jest cos wydajniejszego od Scythe Gentle Typhoon 120mm 1850 obr./min. oczywiście zeby mi uszów nie urwało :) potrzebuje dwa wentyle na mugena 2 moje nanoxie umarły ( ale szmelc a mialy byc takie świetne hehe ps. ok 10 miesiecy dzialania a gwarancja na 10 lat ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 dBA tego to sie chyba nie da wytrzymać :), a jak z trwaloscia tych Scythe Gentle Typhoon 120mm 1850 obr./min. mam nadzieje ze nie padną mi po paru miesiącach ? bo jak na razie wentyle noctuy moim zdaniem jakościowo bija inne na głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 dBA tego to sie chyba nie da wytrzymać :), a jak z trwaloscia tych Scythe Gentle Typhoon 120mm 1850 obr./min. mam nadzieje ze nie padną mi po paru miesiącach ? bo jak na razie wentyle noctuy moim zdaniem jakościowo bija inne na głowę.

 

może wytrzymałość ma dobrą, ale jak założyłem 2x P14 na gorę obudowy to zacząłem komputer na noc wyłączać... masakra jakaś, wole raz na 2 latka kupić tańszy wentyl..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze bylem na wakacjach, a zakupow nie zdazylem dokonac, bede dokonywal ich teraz lecz mam jeszcze jedno pytanie.

 

Za 50zł wezme na probe w stos. do selekty tego Gentle Typhoona, tylko mam pytanie - brac wersje 1450RPM czy 1150RPM ? Czy moze byc tak ze 1150RPM bedzie mniej wydajne od Selekty (bo 1450RPM nie powinno byc - tak mi sie wydaje). Ew. moge kupic taki tani kontroler obrotow tylko mam pytanie - czy moze on wydawac z siebie jakies dzwieki, czy nie ma tam zadnych "buczących" komponentow ? Niby na rozum i wiedze z fizyki nie powinien, ale Bog sam jeden wie co chinczycy mogli tam nawsadzac.

 

P.S. Czy GT 1150 bylby lepszy na wentyl do budy od S-flexa 1200 :?: Bo z tego co mozna poczytac jest ponoc cichszy.

Edytowane przez xcode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. typhoon od flexa powinien byc cichszy i wydajniejszy ?

 

Czyli chyba wezme po prostu dwa typhoonki 1150 i jednego 1450 + kontroler (nie mam panela, ale kupie ten za ~ 10zł i na sztywno ustawie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, powinien :) A właściwie to nawet jest. S-Flex ma wyraźny szum, który jest mniej "przyjemny" od tego z Typhoona.

 

Czyli Typhoon po prostu jest lepszy - wiekszy przeplyw powietrza (wbrew temu co podaje producent, gdyz wg. producentow to S-Flex ma niby wyzszy CFM), wyzsze cisnienie stat. i jest cichszy.

 

I zapytam jeszcze o opinie odnosnie jednej sprawy - jako ze obsluchales wiele wentyli jak myslisz czy wymiana 2 czarnych (dodanych do budy) TriCooli Anteca (1200RPM) na 2 Typhoony 1150RPM oraz Selekty z proca na Typhoona 1450RPM przyniesie wieksza cisze, czy raczej zrobi sie glosniej ?

 

I jak sie ma jako wentyl na CPU selekta vs. typhoon 1150 ?

 

P.S. Wiem ze mecze, ale sumarycznie wydam troche an te wentylki, wiec nie chce kupic takich ktore pozniej wrzuce do pudelka, "bo jednak sa slabsze/glosniejsze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Selekta to dobry wentylek. Mam 5 takich antecowych wentyli i ciche to one na pewno nie są :P To co podają producenci, często różni się od rzeczywistości. Przy takiej prędkości obrotowej nie odczujesz różnicy w wydajności pomiędzy nimi, ale na pewno w głośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to się ma do zephyrów i Acutake? Czy możesz powiedzieć coś o AAB cooling? Obecnie mam 3 120ki w obudowie - Revoltec AirGuard, Akasa chyba Amber (jakaś taniutka) i AC AF12025 PWM. Słyszalny jest dla mnie tylko Arctic, a ze wszystkiego co mam w budzie wentyl freezera jest chyba najgłośniejszy (chodzi na 760 rpm). Czy jest sens dać 120kę z redukcją średnicy na freezera?

 

Czy Twoim zdaniem warto dokładać do PWM?

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze od Zaphyrów i Acutake, ze względu na łożysko. AAB to chyba nawet słabiej niż tamte, ale to wiem tylko z opinii tych, którzy mieli je w rękach. Bo ja wiem, czy jest sens z tą redukcją... Nigdy czymś takim się nie bawiłem, więc ciężko mi na to odpowiedzieć. Na pewno 120mm daje lepszy przepływ przy takich samych rpm 92mm, ale wtedy zastosujesz tylko jeden taki - dmuchający, bo w drugą stronę, to już nie będzie tak opłacalne moim zdaniem, choć kto wie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...