Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam ip35, gf8600gt, 2x1gb 800 cl5, e6550 i nie mam zadnego sygnalu>>monitor, plyta chodzi klasycznie za drugim razem ale nic sie nie dzieje, myslalem, ze to moze wina przejsciowki dvi na analog ale tez bo dzis kupilem nowy kabel dvi(monitor ma dwie opcje: d-sub, dvi) i nic zero, kompletnie nie wiem ciagle ciemnosc nic

swiezy komp z sklepu zamowiony :sad:

Prawdopodobnie plyta daje za niskie napiecie na ram, albo sprobuj odpalic na jednej kosci albo pozycz od kogos inne kosci - zreszta bylo to juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.Złożyłem wszystko do kupy.Odpaliłem budę.Ekran powitalny Abita,boot, pasek Windows ,niebieski ekran zapraszamy i.... restart. Ważną informacją jest to, że nie wgrywałem nowego systemu tylko podłączyłem dysk, którego używałem do tej pory na konfiguracji AMD.Dysk jest podzielony na partycje,z wszystkimi programami i sterownikami(w tym oczywiście do plyty KN9,AMD optimizer itd.)O czymś zapomniałem?? Dzięki za ewentualne wskazówki. P.S. Nie zmieniałem nic w biosie jak na razie.

gratuluje poczucia humoru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie spodziewałeś się że winda przyjmie bez protestów nowy kontroler dysków ? :)

Poprzednia instalacja nie ma pojęcia że dysku musi szukać na innych portach na innych ustawieniach w końcu na innym sterowniku.

Niestety nawet w tryb awaryjny nie wejdziesz, więc najprostszą rzeczą która możesz zrobić to nałożenie nowej instalacji windy na to co było.

Chyba że są inne sposoby, ja ich nie znam.

Do tej pory trafiłem na jeden przypadek w którym nie musiałem robić reinstalki. Było to przejście z ICH7 (I955) na ICH9 (IP35)

 

Domyślne napięcia różnią się w zależności od egzemplarza na który trafiłeś.

Przesiadłem się na obecną płytę z płyty gigabyte na nforce pod AMD. Wcześniej wszystko przygotowałem pod instalację i... okazała się niepotrzebna. Wszystko śmiga na starym systemie. Gry chodzą elegancko, wydajność optymalna. Zdziwiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się na obecną płytę z płyty gigabyte na nforce pod AMD. Wcześniej wszystko przygotowałem pod instalację i... okazała się niepotrzebna. Wszystko śmiga na starym systemie. Gry chodzą elegancko, wydajność optymalna. Zdziwiony?

Jak to zrobiłeś? Przed przesiadką instalowałeś jakieś stery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to zrobiłeś? Przed przesiadką instalowałeś jakieś stery?

Nie, nic nie robiłem. Myślałem, że system nie będzie działać więc nic nawet nie odinstalowałem. Jak już się wgrał to wtedy odinstalowałem sterowniki od płyty i od procka i zainstalowałem nowe. Działa jak dotąd. Pewnie jak bym miał świeży system to bym miał większą wydajność, ale czekam z tym na nową grafikę. Przy przesiadce z Radeona na GeForce miałem blue screena przy wczytywaniu systemu a teraz znowu ma być Radeon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z bootem cdromu, czy na plycie ip35 jest tylko opcja, ze z SATA tylko leci, czy dasie na ten jeden IDE bo jakos niemoge :?

 

o chyba wiem >> integrated periperales >> sata na ide <_<

Tam gdzie wybierasz z czego ma bootwac z dysku/floppa etc to bedziesz tam mial nazwe urzadzenia [tzn cdromu].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie miałem problem z bootowaniem pena na IP35-E

 

Ustawiłem go jako 'auto mode', dałem priority hdd na pena i bootowanie ustawiłem na hdd; odpaliłem kompa ponownie iiii próbuje ładować pena (raz dioda mrygnie na penie) i stoi tak dalej co jakiś czas mrygając diodą na penie

 

Zarzuciłem pliki boot98 za pomocą softa od hp'ka, jakieś pomysły? Na obecnym MSI bangla jak ta lala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem bios 16-03 i:

 

- Nie wiem czy tak tez bylo wczesniej ale przy jakis lajtowych zmianach [np wylaczenie loga] normalnie zapisuje ustawienia bez 'resetu',

- Jak narazie zdazylo mie sie 2 razy ze bios zapomnial zapisac ustawien, tzn ustawilem wszystko tak jak mi sie podobalo - zapis - zamiast 'resetu' normalnie odpalil ale ustawienia dalej te same, za drugim razem juz normalnie zapisal,

 

Jeszcze mi po wgraniu myslalem ze cos sie zjebalo bo mi komp zaczal wisiec na C1 ale reset biosu pomogl mu wstac. :D

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś zmieniać paste na ich, mch i mosfetach?? Daje to coś w OC??

http://www.benchzone.com/page.php?al=abit_..._review&pg=

 

Może to rozwieje wątpliwości?? :) Podejrzewam, że takich płyt jest więcej.Sam się zastanawiam, czy nie przesmarować wszystkiego jeszcze raz profilaktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmienilem paste na arctic silver 5 na mostkach a na MOSfetach na arctic ceramique. zrobilem to od razu, zaraz po zakupie plyty, wiec nie mam porownania. teraz mam na PWM 52st. a na NB 40 st. w stresie. ma ktos nizsze tempy na seryjnym chlodzeniu na abit ip35pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmienilem paste na arctic silver 5 na mostkach a na MOSfetach na arctic ceramique. zrobilem to od razu, zaraz po zakupie plyty, wiec nie mam porownania. teraz mam na PWM 52st. a na NB 40 st. w stresie. ma ktos nizsze tempy na seryjnym chlodzeniu na abit ip35pro?

Bez zmiany pasty w Idle mam 45 st, a w stresie też 52 st. Ale to wszystko zależy od procesora, stopnia jego podkręcenia, wentylacji obudowy. Wiec takie porównania na nic. Napewno nie zrobiłeś źle smarując dobrą pastą. Też bym tak zrobił gdybym jeszcze miał płytę w ręku. Edytowane przez PioMX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MHC i ICH przesmaruje na pewno, ale troche sie obawiam mosfetów, żeby jakiegoś czasem zwarcia nie zrobić pastą albo cuś...

Zresztą pod tym linkiem kilka postów wyżej mosfety są dobrze chyba chłodzone, tzn pasta czy co to jest dobrze przylego do mosfetów...gorzej z czipsetem ;)

Edytowane przez dr@jw3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych płytach Mosfety są ważniejsze niż chipset. Jak ściągasz chłodzenie to od razu smaruj wszystko.

 

... teraz mam na PWM 52st. a na NB 40 st...

A skąd wiesz ile masz na NB jak na tej płycie nie ma czujnika przy chipsecie??? :blink: Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych płytach Mosfety są ważniejsze niż chipset. Jak ściągasz chłodzenie to od razu smaruj wszystko.

A skąd wiesz ile masz na NB jak na tej płycie nie ma czujnika przy chipsecie??? :blink:

Mi na PRO pokazuje temp. na NB. Logiczne, ze jest tam czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eskoder

 

Bo to nie ma być dyskietka bootowalna. Masz ją włożyć do stacji dopiero po zbootowaniu instalatora windows z CD. Na niej są tylko sterowniki.

Edytowane przez grandzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie zapytanie. Bo nie wiem czy warto wgrac ten bios 14 do IP35-E. Zalezy mi na likwidacji Double Boota. Czy ten biosik cos z tym zrobil ? Bo w opisie nic nie ma wzmianki o tym. Jesli nie to pie**** ten bios....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie zapytanie. Bo nie wiem czy warto wgrac ten bios 14 do IP35-E. Zalezy mi na likwidacji Double Boota. Czy ten biosik cos z tym zrobil ? Bo w opisie nic nie ma wzmianki o tym. Jesli nie to pie**** ten bios....

Oczywiście, ze ver14 likwiduje double boota. Wydaje mi się, że wcześniej było o tym wspominane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...