Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firekage

a jak myślisz czy pisałem to ot tak z pałki czy jakiś szerszy kontekst mojej wypowiedzi był? stawiam jednak na bramkie nr2. o kontrole strapa chodziło.

Moze grzeczniej....bez sredniowiecznego stosunku pan - wasal...

 

Pytalem bo nie rozumiem co bylo na mysli i tego chcialem sie dowiedziec a nie to o palce... :-|

 

To , ze o strapa to ja wiem , ale szerzej....bo jakos nie chce mi sie wierzyc , ze nie ma zadnego nastawu :-| Wsadzasz ramy i...nic :-|

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To , ze o strapa to ja wiem , ale szerzej....bo jakos nie chce mi sie wierzyc , ze nie ma zadnego nastawu :-| Wsadzasz ramy i...nic :-|

A teraz ja nie rozumiem o co Ci chodzi z ramami.

Przecież dzielnik pamięci jest regulowany. Mowa o regulacji strap fsb- ten parametr na innych płytach się automatycznie przestawia w zależności dzielnika, także po przekroczeniu pewnego fsb, na abitach ab9/aw9d można było go ręcznie ustawić.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze grzeczniej....bez sredniowiecznego stosunku pan - wasal...

 

Pytalem bo nie rozumiem co bylo na mysli i tego chcialem sie dowiedziec a nie to o palce... :-|

 

To , ze o strapa to ja wiem , ale szerzej....bo jakos nie chce mi sie wierzyc , ze nie ma zadnego nastawu :-| Wsadzasz ramy i...nic :-|

no bez przesady, moderatorem nie jestem.

 

zwróciłem Ci uwagę że cytujesz i szukasz drugiego dna w CZĘŚCi mojej wypowiedzi. zacytowałem kogos, wiec ty powinienes się do odpowiedzi wyżej odwołać. itd itd. a tak łapiesz zdanie bez kontekstu :)

 

to co WDK napisał jest prawdziwe, w Ip-35 w całej serii tez tak miało być, a nie ma wiec mówie że sie ABIT wypiął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strapa można sobie wyliczyć patrząc na dzielniki i mamy:

1:1,00 - 1333

1:1,20 - 1333

1:1,25 - 1066

1:1,50 - 1066

1:1,66 - 800

1:2,00 - 800

 

Kwestia tylko czy gdzieś się nie przełącza sam oprócz tego.

Jeśli się nie przestawia na 1600 samoczynnie, to nie widzę żadnego problemu w braku jego regulacji, bo na jedno wychodzi.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fredek

Czemu ma się nie potwierdzić, ja nie jestem wystarczająco wiarygodny, czy co...? icon_wink2.gif

Nie nie :D Chodziło mi oto czy np. tylko twoja tak zrobiła czy ,,większość,, tych płyt tyle robi i rzeczywiście ma to ,,we krwi,, :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przykroscia stwierdzam ze nie pasuje mi bloczek na nb od Misia15Go na DFI :P... jednak miales racje rozstaw jest wiekszy :)

 

Chwilowo wyglada to TAK :) (nie smiac sie)

masz teraz 2 wyjścia:D

kupić nowy blok na nb i tego dac na sb albo zrobić super elo pro multizapinke:D i bedzie pasowac na nb ten blok :P

btw co to za węże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie cellfasty. A wygląda całkiem profi.. Najbardziej to chłodzenie na nb :wink:

cellfasty (maja z 1,5 roku :) ) i sa idealne :)

 

A Chlodzenie NB wypasne :P...

 

Ps. zaraz wkladam blok na sb :P bo sie cholerstwo grzeje jak na Asusie P5N-E :)

 

EDIT:

 

Juz jest...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

no bez przesady, moderatorem nie jestem.

 

zwróciłem Ci uwagę że cytujesz i szukasz drugiego dna w CZĘŚCi mojej wypowiedzi. zacytowałem kogos, wiec ty powinienes się do odpowiedzi wyżej odwołać. itd itd. a tak łapiesz zdanie bez kontekstu :)

 

to co WDK napisał jest prawdziwe, w Ip-35 w całej serii tez tak miało być, a nie ma wiec mówie że sie ABIT wypiął.

Czill out , browarek i rozumiem :wink:

 

Strapa można sobie wyliczyć patrząc na dzielniki i mamy:

1:1,00 - 1333

1:1,20 - 1333

1:1,25 - 1066

1:1,50 - 1066

1:1,66 - 800

1:2,00 - 800

 

Kwestia tylko czy gdzieś się nie przełącza sam oprócz tego.

Jeśli się nie przestawia na 1600 samoczynnie, to nie widzę żadnego problemu w braku jego regulacji, bo na jedno wychodzi.

THX , o to mi wlasnie szlo mimo , ze nie umialem tego opisac :wink: :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża jest różnica pomiędzy OC na Abit QuadGT a Abitami na P35? tzn czy ten sam procesor który dobrze kręci się na QuadGT tak samo dobrze pójdzie na Abicie IP35. Musze coś wybrać do C2D i nie wiem czy pakować się w "starego kłada" czy brać IP35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie procek chodzi tak samo na Quadzie jak i na IP35-E.

 

Jedynie pamięci minimalnie wolniej (na qudzie miałem odczyt w everest przy 480-4-4-4-x na poziomie 9800-9900 a na IP35-E jest 9400-9500)

 

no i w końcu nic mi nie piszczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze info gdzie na ip35 znajduja sie readpointy? Bo chcialbym posprawdzac jak sie ta plytka sprawuje z napieciami.

Sprawdzilem wszystkie... potrem jak bede robił faq'a do tej plyty to dam foto z zaznaczonymi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niecierpliwych punkty pomiarowe :gitarzysta:

Pic polega na tym, że o ile Vdimm można mierzyć na IP35 nonPRO w tym samym miejscu (na to wygląda), to Vcore już nie - bo między cewką, a kondensatorem nie ma żadnego elementu RLC widniejącego na fotach IP35-PRO :unsure:

 

IP35 PRO vs. IP35/35-E a w Naszym karju popularniejsze będą raczej te ostanie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pic polega na tym, że o ile Vdimm można mierzyć na IP35 nonPRO w tym samym miejscu (na to wygląda), to Vcore już nie - bo między cewką, a kondensatorem nie ma żadnego elementu RLC widniejącego na fotach IP35-PRO :unsure:

 

IP35 PRO vs. IP35/35-E a w Naszym karju popularniejsze będą raczej te ostanie. :P

nie wiem czy wiesz ale to jest własnie punkt pomiarowy kompatybilny z PRO pozatym nie ma tam napisane PRO prawda ?:)

 

punkty do PRO

 

VDimm, VCore, VMCH, VTT

 

http://shackit.pl/forum/index.php?topic=344.msg3056#msg3056

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ma dwie sztuki tego Schabita. Coż powiedzieć ... pomijajc problemy z jednym egzemplarzem co lubi sie restartowac - choć to może być wina pamięci - to all spoko. Chłodzenie Sb i Nb sie troche grzeje ale 65mm wichurka załatwia sprawe. Na razie 425 fsb dojechałem z E6750 = 3400 - wszystko na stock.

 

Scythe Ninja wchodzi bez problemu - miedzy radiatorem, a Ninja jest z 1 cm przestrzeni wolnej - gorzej ze wiatrak zasłania Dimm 1 slot prawie całkowicie i sie memy kisza. Zasilanie 8 pin po zalozeniu wiatraka jes z deka nie wygodne we wpinaniu ale ujdzie.

 

Jako świeżo upieczony Intelowiec mam mieszane uczucia co do podwójnego uruchamiania, ale ważne że działa :wink:

 

A i mam pytanie, czy Dual dziala tak samo bezproblemowo na slotach 1 i 3 jak i 2 i 4? Na Dfi Sli-Dr nie zawsze wszystko bylo cacy wiec sie nad tym zastanawam. Ile max tolernacji maja NB i SB na temperatury, to jest jakich nie należy przekraczać?

 

Ogolnie zapowiada sie sympatyczna plyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... pozatym nie ma tam napisane PRO prawda ?:)

...

No w tym problem - że i w poście o IP35 non PRO i o IP35 PRO jest ta sama fotka do Vcore - a pokazałem wcześniej że PCB w sekcji zasilania procka jest inne na tych płytach (IP35-E/IP35 vs. IP35-PRO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście ;) zwracam honor, po prostu źle Cię zrozumiałem myślałem że dobre na non pro a złe na pro i sprawdzałem tylko na pro :rolleyes: poprawione nie wiecie czy jest jakiś vdroop mod do niej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunt, że się wyjaśniło OCB ;)

 

To i ja się dołącze z pytaniem - przymierzał ktoś na to mobo (IP35-E) coolerek ThermalRight'a SI-128, ale nie "kolankami" w strone RAM'u tylko w stronę tyłu budy tak jak u mnie :?: TU podgląd - czy nie zawadzą "kolanka" o chłodzenie mosfetów :unsure: Od razu uprzedzam - w 2 stronę nie mogę bo mi końce HP wlezą w wentylatory. :?

 

Najgorsze, że nie znam nikogo z ta płytką i chyba będę musiał zaryzykować bez wczesniejszej przymiarki. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie miałem już wybraną mobo (Gigabyte 965p-s3) ale teraz zaczynam rozwazac zakup Abit Ip35-e.

 

Widze że kilka osób ma już te płytki.

Jak wypadają one na tle tego Gigabyte?

Czy funkcje oc w biosie są bardziej rozbudowane?

Jak wygląda sprawa kręcenia pamięci?

Wiem że nikt z was nie jest jasnowidzem(chyba) ale jak myślicie czy Abit Ip35-e będzie pozwalał na bezproblemowe podkręcanie e2160 na 3.0 GHZ?

Czy da się zamontować na nim Arctic Cooling Freezer 7 PRO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie miałem już wybraną mobo (Gigabyte 965p-s3) ale teraz zaczynam rozwazac zakup Abit Ip35-e.

 

Widze że kilka osób ma już te płytki.

Jak wypadają one na tle tego Gigabyte?

Czy funkcje oc w biosie są bardziej rozbudowane?

Jak wygląda sprawa kręcenia pamięci?

Wiem że nikt z was nie jest jasnowidzem(chyba) ale jak myślicie czy Abit Ip35-e będzie pozwalał na bezproblemowe podkręcanie e2160 na 3.0 GHZ?

Czy da się zamontować na nim Arctic Cooling Freezer 7 PRO?

Kur.... :/ a jeszcze pare postow wyzej dodawalem screeny z pamiatkami :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie miałem już wybraną mobo (Gigabyte 965p-s3) ale teraz zaczynam rozwazac zakup Abit Ip35-e.

 

Widze że kilka osób ma już te płytki.

Jak wypadają one na tle tego Gigabyte?

Czy funkcje oc w biosie są bardziej rozbudowane?

Jak wygląda sprawa kręcenia pamięci?

Wiem że nikt z was nie jest jasnowidzem(chyba) ale jak myślicie czy Abit Ip35-e będzie pozwalał na bezproblemowe podkręcanie e2160 na 3.0 GHZ?

Czy da się zamontować na nim Arctic Cooling Freezer 7 PRO?

Ad 1 - lepiej rozplanowane PCB - nie masz poupychanego wszytkiego w 1 miejscu - przykładowo jak wrzucisz na GB dużą kartę graficzną, jej chłodenie moze zasłonić najwyższy port SATA.

Ad 2 - sciągasz manuale do obydwu i porównujesz opcje w BIOS'ie

Ad 3 - jak na każdym Intelu - masz dzielniki, poza tym kilku userów wrzucało screeny

Ad 4 - pomyślmy tak/nie :P

Ad 5 - post 210, 223, 227 - na podstawie tego możesz sobie podstawić wymiary Fryzjera i porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...