Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie narzekam na clear cmos - wsadzam rękę nad 2900xt i od razu mam zworkę :)

a ja wsadzam pod 7800 i 6800 i od razu mam karte muzyczna :) a pod nią rurki wc - trza po prostu zmienić rozmieszczenie u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 szybkie pytania do posiadaczy IP35-e:

 

1) Iloma wiatrakami można sterować z BIOSu i w jakim zakresie?

2) Próbował ktoś z tym mobo modułów Kingstona 667MHz? (mam 4gb na Elpidach i bym się wściekł jakby mobo zakaprysiło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a co tu sie chwalić :< U mnie stable 450 Fsb na co dzien, mostki troche gorace ale i pogoda nie sprzyja oc - dorzuce 120 luzem i powinno byc ladnie bo tak grzeja sie na ponad 60 C ... Jak się troche schłodzi zaatakuje 475 i 500 fsb. A na razie tyle:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak to jest w końcu bo juz się pogubiłem... IP35-E wspiera memki 533, tak? Bo przed tym jak sprzedawałem poprzednią mobo, na stronie producenta sprawdzałem i jestem pewnien że pisało że mobo wspiera memki 533, zresztą w pierwszym poście pisze to samo.

 

Dostałem płyte (thx mordka ;]), złożyłem wszystko, odpalam i lipa ;/ Mobo nie chce wystratować z memkami 533... Na jednej kostce A-Data Vitesta 800Mhz wszystko gra.

WTF? :mur:

 

Obecnie na stronie Abita nie ma już mowy o memkach 533, tylko 667 i 800 ;/

Edytowane przez Cichy_killer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwyraźniej te Twoje mamki nie chcą łykać częstotliwości 667 jaka jest minimalną w przypadku procka 6420.

Zrób tak - wsadź te a-daty, daj na nie 2,1v, ustaw baaardzo luźne timingi 5-5-5-15 lub 5-6-6-17 i dzielnik 1:1

Zresetuj kompa, niech sobie winde odpali - wyłącz go, przełóz pamięci na te Twoje 533 i spróbuj wtedy odpalić kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@victor89

Już próbowałem, lipa ;/ I wychodzi teraz na to że bede musiał sprzedać tak zajebiste memki. Czuje się wydymany bez mydła przez Abita :mur: Kupiłem te płytke właśnie dlatego że miałą wspierać memki 533, niech ich wszystkich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie emergency ;( mam to co w podpisie. Dzisiaj złożyłem wszystko i problemy już przy instalacji windy, bluescreen itd jakiś tam exception IRQ(przerwania. Od razu 1 co na myśl przyszły mi pamięci :/ zmieniałem z 1/3 na 2/4 sloty + clear cmos i winda się zainstalowała. Po zainstalowaniu od czasu do czasu znów to samo jest a czasami reset :/ Gdzie może być problem ? Pamięci ? Jeszcze nic o/c nie ma :> Spróbuje z jedną kością ... mam nadzieję, że to ani memy ani płyta tylko wina ustawień. 0.5 roku przerwy od pcta i znowu jazdy zaraz po złożeniu <lol> Może podnieść napięcie na memach ? Ale przecież by spd powinno ustawić nominalne dla ocztów ? Pomocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ale killer to nie jest wina płyty. Jak każdy wie chipsety Intela nie pozwalają taktować pamięci wolniej od FSB. Kupiłeś proca na QPB1333 więc powinieneś sobie zdawać sprawe że trzeba mieć pamięci 667.

 

Bodajże Sector19 gdzieś na forum opisywał mody na FSB, chyba także jak przerobić 1333 na 1066. Masz do wyboru albo moda, albo zmiane pamięci, bo widocznie nie wstaną na 667 na domyślnych ustawieniach, a po zmianie pamięci ich ustawienia w BIOS-ie się resetują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@victor89

Już próbowałem, lipa ;/ I wychodzi teraz na to że bede musiał sprzedać tak zajebiste memki. Czuje się wydymany bez mydła przez Abita :mur: Kupiłem te płytke właśnie dlatego że miałą wspierać memki 533, niech ich wszystkich...

prawdziwie wydymany to sie poczujesz jak płyta trafi do serwisu.Moja juz 3 tydzien w serwisie i nawet nie wiedza kiedy bedzie z powrotem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może podnieść napięcie na memach ? Ale przecież by spd powinno ustawić nominalne dla ocztów ? Pomocy :)

Jakbyś przeczytał temat, to byś wiedział, że płyta nie wykrywa poprawnie napięcia dla OCZ->podnieś do 2,0-2,1V. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pisałem, że nie mam czasu :( jutro do pracy chciałem dzisiaj sys postawić :/ składałem ze 2h kompa przez te temparatury ;( podniosłem już jak wtedy skończyłem pisać posta na 2.0 i jak ręką odjął!! a już się bałem :). Temat nadrobie w weekend! Dziękuję z góry, i patrzcie z przymrużeniem oka na moje posty do jutra :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wychodzi teraz na to że bede musiał sprzedać tak zajebiste memki. Czuje się wydymany bez mydła przez Abita

Sorki, ale w czym one takie zajebiste skoro nawet na 667 nie odpalają? :D Nie żałuj tylko wywal dziady i zamień na jakieś szybsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa

W tym są takie zajebiste że są na D9GCT i śmigają 1000@4-4-4-12 przy 2,25V :) A w SPD mają poprostu zapisane tak niskie wartości i mobo z nimi nie odpali <_<

Jeśli ma ktoś jakiś link traktujący o edycji SPD w DDR2 lub robił coś takiego będę bardzo wdzięczmy jeśli wytłumaczy mi co i jak ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Harry Lloyd

Popatrz dobrze na mojego siga... Mój cpu ma fsb 1066 więc? :lol2:

 

@naxt

... NC ;]

 

Jak nic nie wykombinuje to pozostaje mi albo sprzedać memki, albo wyedytować SPD na min 667MHz...

Zmień SPD i kłopot z głowy. Nie musisz nawet edytować swojego jeśli się boisz, wgraj po prostu SPD np. Od jakiś PC6400 na D9 (G.skill HZ itp.). :wink:

 

Operacja będzie trwała ok. 60s :lol:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jeśli ma ktoś jakiś link traktujący o edycji SPD w DDR2 lub robił coś takiego będę bardzo wdzięczmy jeśli wytłumaczy mi co i jak ;]

program Thaiphoon Burner - http://cbid.amdclub.ru/ i masz tam gotowe SPD'ki dla różnych pamięci.

Tu masz przykładowy tutorial jak wgrać inny profil http://www.thetechrepository.com/showthread.php?t=57

 

możesz też zerknąc tu http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=123624

a to się też może przydać http://www.simmtester.com/page/news/showpubnews.asp?num=139

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W koncu zlozylem zestawik na P35-E :) No nie powiem, plyta dosc kaprysna ale ok. Wieczorkiem moze troche poOCuje. Natomiast niepokoi mnie jedna rzecz. Mianowicie mam modemik ADSL na USB. Jesli mam go podlaczonego do mobo to przy tym obrazku ABIT przy wlaczaniu kompa zwiecha ;/ Wylaczylem USB Storage tam w ustawieniach i nadal to samo... PS. czy ona za kazdym razem łapie podwojny start? :)

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawi się ktoś w 4x1GB na IP35, ew. Pro? Jedyne co mnie powstrzymuje przed zakupem tej płyty to niewiadoma przy obsłudze 4 kości, wiem że P5K radzi sobie bez problemu...

To samo pytanie. Mam 2x 2x1GB Kingstonów 667 na Elpidzie i się zastanawiam, po pierwsze, czy mobo lubi się z Kingstonami, po drugie, czy nie kaprysi przy 4x1GB.

 

Drugie pytanie, na które już wcześniej zadałem, ale nie doczekałem się odpowiedzi: iloma wiatrakami można sterować z BIOSa ip35-e?

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie pytanie, na które już wcześniej zadałem, ale nie doczekałem się odpowiedzi: iloma wiatrakami można sterować z BIOSa ip35-e?

Jednym.

 

A ja powtorze swoj problem :/ Mam modem ADSL na USB. Jesli mam go podlaczonego do mobo to przy tym obrazku ABIT przy wlaczaniu kompa zwiecha ;/ Co z tym zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...