Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście

 

Jest powiedziane że Infinity wchodzi na styk, ale nie znalazłem informacji odnośnie Ninja. W sumie pare stron wstecz tylko jedna osoba zakłada że Ninja wejdzie, ale nikt sie nie wypowiedział że będzie tak na 100%. Pytam bo nie chciałbym wywalać te 150zł w błoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Witam!

B-)

 

A więc mam już zjęcia coolera na mojej mobo, czyli

Pentagram HP-100 AlCu @ Abit IP35-E

Zapraszam do oglądania Wesoły

http://dia8el.fotosik.pl/albumy/226209.html

 

 

Na razie jeszcze nie podkręcałem. Wkrótce się za to zabiorę.

Dodałem też wynik 3Dmarka03 bez kręcenia GPU i CPU.

post-149435-1184139198_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za odpowiedź.

A teraz LOL ze mnie :oops: , tak to jest gdy sie kompa na kacu składa :mur: wszystko z instrukcja w ręku. Więc jak zobaczyłem ze w instrukcji w biosie jest opcje do kręcenia ramu asynchronicznie a u mnie na kompie nie ma to klapki na oczy i co jest nie tak. Kompletnie odleciałem wiecie patrzyłem na ten dzielnik i jakoś nie docierało ze to jest to.

Jak zerknąłem na odpowiedz od chlast w czoło ale ja głupi jestem.

Co do płyty to całkiem fajna, jak skończę testing całości to powrzucam wyniki ( denerwuje tylko brak przycisku do czyszczenia CMOSu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

@ Zaknafar jakie robi Ci fsb? Oby było tak że 500 + bo jeszcze mało osób to potwierdziło. Może ktoś się wypowiedzieć jak sprawa ma się z droopem na tej płycie? Są jakieś mody w sieci?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

tak tak tylko ze ab9 ma laminat rozplanowany z iście ulanska fantazja i nie wsadzi sie do niej nowych procesorow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc poskładałem od podstaw kompa :-P na IP35-Pro... poniżej parę fotek

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Co do chłodzenia to długo zastanawiałem się nad Scythe Infinity i w końcu zrezygnowałem ze względu na jego wagę (ponad 1 kg), musiał bym bardzo uważać np przy przemieszczaniu budy, po drugie miałem obawy czy wejdzie na abita... w ostateczności zdecydowałem się właśnie na Asus Silent Knight :D a dlaczego? no więc:

1. waga 610 gramów

2. ładny kształt

3. wydajniejszy niż najnowszy Zalman CNPS9700 (i tańszy bo 160 zeta)

4. bardzo cichy - prawie jak "cicha noc" raczej cichy rycerz :-P

5. prosta instalacja

6. podświetlenie niebieską diodą LED

7.

Konstrukcja 92-milimetrowego wentylatora pozwala na kierowanie powietrza przepływającego przez urządzenie na regulatory napięcia wokół procesora. Według producenta pozwala to na obniżenie ich temperatury o około 10o-15o C. Szybkość obrotowa wiatraka to 2,2 tys. obrotów na minutę.

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

...a tutaj porównanie wizualne z CNPS9500

wydajność w odniesieniu do zwykłego -> Intel Box Cooler

zagraniczne recki/testing -> 1, 2, 3

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

_______________________________

Co do oc to przyznam sie że jeszcze zestawu nie katowałem, pozatym na full detalach pogrywam w Stalkera przy rozdz.1680x1050 bez zająknięcia :)

dziś chcialem sie troszku pobawić pod biosem i nie za bardzo mi wychodziło... mobo w ogóle nie wstawało albo przy ładowaniu Visty nagle niebieski ekran...

wcześniej siedziałem na AMD więc na razie mam blade pojęcie... w szczególności nie wiem jak ustawić napięcia(czyt. do jakiej wartości), jedynie co to sprawdziłem memki, komp odpalił ale przy dzielniku 1:2 i zapodałem 2,2v na memki

Dołączona grafika

w sygnaturce mam sprzęt podany a teraz pytanie jakie napięcia ustawić by odpalić kompa na 6x500 FSB co daje 3GHz no i oczywiście dzielnik 1:1

ile zapodać napięcia na proca??

 

tutaj linki do zrzutów z biosu:

-> OC Guru

-> Voltages Control

screeny są z jakieś stronki, pytanie jak ustawić pod mój proc (E6420) i memki (ocz reaper)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptor @ Ma1y - jakie fsb wasze IP35 osiągają? Post Carno mnie trochę zmartwil ... teoretycznie fsb 300 to powinno z mety isc bez zadnych zmian przy twoim sprzecie?

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptor @ Ma1y - jakie fsb wasze IP35 osiągają? Post Carno mnie trochę zmartwil ... teoretycznie fsb 300 to powinno z mety isc bez zadnych zmian przy twoim sprzecie?

nie bawie sie, nie wiem, nie mam czasu ;) dlatego nie pisze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa strapa na IP35-E? Tak jak na Pro czyli 1333 na 1:1, 1066 na 1:1.25 itd. czy też w tańszych jakoś inaczej?

Czy moglby w koncu ktos to sprawdzic? :P Każdemu na strapie zalezy a jakos nikt sie nie kwapi. Wystarczy puscic SPi na tych samych taktach proca i timingach pamieci, raz na 1:1 i raz na 1:1.25...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na razie 475 - sprawdzone ustawienia proca i pamięci bo nie mam czasu na zabawe

 

było chwilowo 7x500 ale tylko dla sprawdzenia czy wstaje

A podbijałeś napięcia dla mostków etc? Jeżeli tak to prosiłbym o podanie nazwy i napięcia z biosu, ewentalnie dzielnika pamięci. Zielony jestem w Intelu i zbieram info ;] Pzdr Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post Carno mnie trochę zmartwil ... teoretycznie fsb 300 to powinno z mety isc bez zadnych zmian przy twoim sprzecie?

napisałem powyżej że jeszcze nie kręciłem bo jestem zielony... szybka przesiadka na Intela wiec muszę sie wtajemniczyć :P

 

zaznaczyłem by mi zapodać ustawienia napięć dla np 6x500 przy dzielniku 1:1

mogę zacząć bawić się od mniejszej wartości np 470 FSB

 

poniżej takie możliwości regulacji napięć na IP35 Pro

 

UGuru Voltages Control:

* - CPU Core Voltage : CPU default – 1.90v in 0.01v Stufen

* - DDR2Voltage : 1.800v – 3.000v in 0.025v Stufen

* - CPU VTTVoltage : 1.20v / 1.23v

* - MCH 1.25v Voltage : 1.25v – 1.56v in 0.04v Stufen / 1.56v-1.72v in 0.08v Stufen

* - ICH 1.05v Voltage : 1.05v – 1.19v in 0.04v Stufen

* - ICHIO 1.5v Voltage : 1.50v – 1.70v in 0.05v Stufen / 1.70v – 2.00v in 0.10v Stufen

* - DDR2 Reference Voltage : +2% / 0% / -2% / -4%

* - CPU GTL REF 1+3 : 45% - 80% in 1% Stufen

* - CPU GTL REF 0+2 : 45% - 80% in 1% Stufen

* - FSB : 133Mhz - 600Mhz in 1Mhz Stufen

* - PCIE Clk : 100Mhz – 200Mhz in 1Mhz Stufen

Dzielniki:

* 1:1.00 / 1:1.20 / 1: 1.25 / 1: 1.50 / 1:1.66 / 1:2.00

 

konkretne propozycje co do ustawień i wielkości napięć prosze na prv...

bo nie wiem ile zapodać już od 400 FSB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze obiło mi się o uszy że niektóre Abity np: QuadGT miały problem z pamięciami OCZ i max co dało się z nich wyciąnąc to 800 CL4. Czy na IP35 ma juz ktoś DDR2 OCZ SLi lub Plainum rev2? Czy w przypadku P35 nie ma już takich zgrzytów? A może to kwestia zastosowanych kości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO I MAM IP35-E...

 

Narazie powiem Tak... WYPAS...

 

Robie male testy... i pomalu zaktualizuje mojego posta o najwazniejsze testy...

Zaczynam od Vmem

 

Bios - Miernik

1,8v - 1,82v

1,85v - 1.87v

1,9v - 1,91-1,92v

1,95v - 1,97v

2,0v - 2,02v

2,05v - 2,07v

2,1v - 2,12v

2,2v - 2,22v

2,3v - 2,32v

2,4v - 2,42v

2,5v - 2,52-2,53v

2,6v - 2,62v

 

I teraz male slowko o obsludze pamieci... w moim przypadku A-Data Vitesta PC 1066+ Extreme Edition (D9GMH)

 

Moja poprzednia plyta poszla sie kochac... (Asus P5N-E SLI :mur: )

 

MAX Asus P5N-E SLI na 5-5-5-18

570MHz @ 2,6v (nie do konca stabilne... musialo byc bardzo chlodno (mostkowi polnocnemu)

MAX Abit IP35-E na 5-5-5-18

600MHz @ 2,42v :) (full stable i to napewno nie koniec bo plyta bootuje na 620MHz mostek polnocny niczym nie owiewany :))

Dołączona grafika

 

Nastepnie jedziemy z Vcore

 

Kurde nie moge zmierzyc v core bo musialbym sciagnac radiator z sekcji zasilania a narazie mi sie nie chce :)

(edytuje ciagle posta bo robie to na bieżąco..)

 

A Tu jakies screeny...

Celeron 420... nie jest taki max demny :P niestety MAx FSB Wam nie sprawdze na tym... bo ma walla miedzy 380 a 390MHz FSB :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Sector ładnie :D Sprawdź jeszcze max FSB na jakimś innym cepie skoro celinka ma dziury :razz:

A ja tych cepow to mam od cholery :)... dajcie mi jakiegos to wam przetestuje :)... Jeszcze wczoraj mialem trzy procesory a dzis zostal tylko jeden <_< ...

 

Celina nie jest glupia :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...