Skocz do zawartości
yotomeczek

Wr Mhz Na C2d

Rekomendowane odpowiedzi

Podrosnij troche, tutaj nie jest PClab i tak sie nie komentuje <_<

Daj sobie siana ;).

JMKS: FSB wall nie podnosi sie o 100MHz, tylko w porywach o 60MHz.

6000/9 ~=~ 666, czyli "w porywach od biedy" 600 na powietrzu starczy. Mnie się wydaję, że to policzyłem zanim napisałem, a Tobie nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie siana ;).

 

6000/9 ~=~ 666, czyli "w porywach od biedy" 600 na powietrzu starczy. Mnie się wydaję, że to policzyłem zanim napisałem, a Tobie nie?

Narazie jest to nierealne i watpie zeby znalezli procka ktory bedzie w stanie zrobic 6ghz SS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrosnij troche, tutaj nie jest PClab i tak sie nie komentuje <_< Ich stac na takie zabawy, nas nie bardzo.

"po pewnym czasie pojawia sie wojny i wojenki, szczegolnie o to kto jest wazniejszy w calym teamie i kto wiecej wniosl do calosci"

 

fajnie, że lubisz NA SIŁĘ robić wojny, ale weź wyluzuj!! :/ Przestań wprowadzać taką atmosferę!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NewBeetle poprawił WRa ...

Sorry for my slightly improvement of Core 2 Duo record:5854MHz. :(

However, I can run SPI 1M @5.8G. :D

 

C2D Max Frequency WR : 5858.09MHz

Dołączona grafika

 

modPI 1M WR : 8.734s @5801.9MHz (FSB580.2MHz x 10)

Dołączona grafika

 

modPI 2M WR : 21.578s @5770.8MHz (FSB577.1MHz x 10)

Dołączona grafika

 

modPI 4M WR : 49.937s @5752.2MHz (FSB575.2MHz x 10)

Dołączona grafika

 

hexus pifast WR : 16.78s @5721.2MHz (FSB572.1MHz x 10)

Dołączona grafika

 

(Set up)

M/B:ASUS P5K-E Rev.1.00G vmod (76M0ACT67***/0401.ROM)

M/B Bed:「V-TEC ARC Bed Rev.3.3」

NB watercooling:Alphacool NexXxoS NBX-A

SB watercooling:Alphacool NexXxoS NBX-N

CPU:Intel Core2 E6700(L633A549#7)

CPU cooling:MaxxNEO + LN2/temp:-164C

Memory:Team Xtreem PC2-8500 C4 1GBx2 4-4-4-4

VGA:ATI XPERT 98 PCI 8MB

HDD:Western Digital WD360ADFD

Power Supply:OCZ PowerStream 520W

Vcore:1.850V(Actual)

Vio:3.50V(PC Probe 2)

Vdimm:2.55V(Actual)

CPU PLL Voltage:AUTO

FSB Termination Voltage:1.40V

NB Voltage:1.55V

SB Voltage:1.20V

OS:Windows Server 2003

Dołączona grafika

 

(BIOS Setting)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe napięcia, patrząc na rozmach wyniku.

 

Fajny czas w Pi :) To teraz czekamy na pierwsze Pi na C2D @ 6G :)

brakuje 200mhz... i 20 fsb... Co prawda, zawsze jak ktoś jest blisko, to garbusik potrafi wyczarować wszystko, więc pewnie jest szansa ;) Lecz raczej w 65nm nie doczekamy się pierwszego 6ghz.

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brakuje 150 MHz i 15 Mhz jesli mamy byc dokladni.

Mówił o PI, nie taktach, więc jeżeli mamy być dokładni to 198.1mhz i 19.8 fsb ;) (edit: bo raczej nie rozmawiamy o pi pokroju 16K)

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z nowymi CPU 0,45um 6G raczej prędko nie zobaczymy, najpierw przyjdzie pora na 4G...

 

Ktoś gdzieś blisko męczy jedną sztukę wolfdale'a i 3G nie może dotknąć stabilnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z nowymi CPU 0,45um 6G raczej prędko nie zobaczymy, najpierw przyjdzie pora na 4G...

 

Ktoś gdzieś blisko męczy jedną sztukę wolfdale'a i 3G nie może dotknąć stabilnie...

A ja widziałem Pi na ponad 4GHz [x7, więc podejrzewam walla as usual] i nie wiem czemuś taki optymista straszny :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widziałem Pi na ponad 4GHz [x7, więc podejrzewam walla as usual] i nie wiem czemuś taki optymista straszny :).

to ?

Dołączona grafika

 

Ale już 32M nie widać na zblizónych zegarach ...

3D @ 3,5

Dołączona grafika

 

i najwyższe (CPU MHz) 32M @ 45nm jakie widziałem

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elmor raczej do 6GHz nie dobije z tym swoim X'em patrzac na to jakie vcore dawal do ostatniego wyniku. Garbusek ma znacznie wieksze szanse z uwagi na wlasnie niskie napiecia jakie potrzebowal do zrobienia tego wyniku. Wiecej osilkow zdolnych do tego raczej nie widze na polu walki. Chociaz hmmm Dakara i jego 6700 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudny jestem :P, ale to kwestia znalezienia dobrego E6850...

Że w Polsce nie ma takich na 600+ pod kaskadą, a w Japonii już jest na 642 1M pod azotem [co dało wyrównanie rekordu świata 1M ówczesnego], to może gdzieś jest taki i na 6GHz.

Jak 5GHz Orthos-stable sobie VictorWang zrobił na 1,59V to widać że G0 "działa".

Chyba że 6GHz na QX6850, też ciekawa teza wg mnie - w końcu o mnożnik się nie ma co martwić a to jest główny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudny jestem :P, ale to kwestia znalezienia dobrego E6850...

Że w Polsce nie ma takich na 600+ pod kaskadą, a w Japonii już jest na 642 1M pod azotem [co dało wyrównanie rekordu świata 1M ówczesnego], to może gdzieś jest taki i na 6GHz.

Jak 5GHz Orthos-stable sobie VictorWang zrobił na 1,59V to widać że G0 "działa".

Chyba że 6GHz na QX6850, też ciekawa teza wg mnie - w końcu o mnożnik się nie ma co martwić a to jest główny problem.

Powiedziałbym, że jeden jest z potencjałem na fsb 600+ (550 na AC) :D

Prędzej tak jak mówisz złoty QX6850 ... ale to z 3 osoby w PL się pobawią :D

 

>> Devilek - NewBeetle nie bardzo ma rezerwę w tym CPU - on po prostu nie skaluje sie dalej z VCore ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że jeden jest z potencjałem na fsb 600+ (550 na AC) :D

Prędzej tak jak mówisz złoty QX6850 ... ale to z 3 osoby w PL się pobawią :D

 

>> Devilek - NewBeetle nie bardzo ma rezerwę w tym CPU - on po prostu nie skaluje sie dalej z VCore ...

Wydaje mi sie, ze wiem o jakim CPU mowisz. Jak sie uda to pojdzie pod kaskade ;) Ino trza wsio dograc.

 

Hmmm no moze masz racje, jakos nie specjalnie zaglebiam sie w wyczyny Team Japan.

 

Aczkolwiek bardziej mi sie podobal rekord w wykonaniu Elmora - jedynie >2.2X Vcore. To sie nazywa xtreme oc B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że jeden jest z potencjałem na fsb 600+ (550 na AC) :D

Gemmy? ;) edit: jak ma być kaskada, to chyba nie Gemmy jednak :). Czyli nie wiem :P.

Prędzej tak jak mówisz złoty QX6850 ... ale to z 3 osoby w PL się pobawią :D

Jak dobrze pójdzie to u mnie na początku przyszłego tygodnia pod azotem :).

Ja tam liczę na koło 5,3GHz żeby sobie powalczyć na wszystkich frontach, nie na 6GHz :P, ale na razie to ciężko mi powiedzieć.

Jeśli to ta sama sztuka co ją miałem pod DI [bo nie wiem ile Intel ma tych zabawek] to było 4,87GHz 1M na DI, ale na 1,6375V @ BIOS [P5K-Dlx + Damper] - na wyższym napięciu to były cyrki a nie cokolwiek innego [prawie zawsze restart przy ładowaniu Windowsa], może kwestia mojego ModeComa MC-500 aka rock-stable, heart touching :P, może płyty - na Commando w redakcji [+ inna zasiłka] sobie na 1,8V odpalałem, ale skalowanie było wyłącznie "w dół"; a może mu po prostu za gorąco było. I na to ostatnie liczę ;).

 

NewBeetle nie bardzo ma rezerwę w tym CPU - on po prostu nie skaluje sie dalej z VCore...

Stwierdził że chip dostaje "gorączki" :D, może jeszcze mu się go uda schłodzić bardziej ;).

Mnie ciekawi taka kwestia, czy przy suicide by nie pomógł iTAT i zrobienie "on demand throttle" - bo to procka oziębia na pewno ;), tyle że trochę wypacza tą częstotliwość - no ale ogólnie to suicide jest dziwną kategorią i tyle :).

Edytowane przez JMKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Suicide Screen WSZYSTKIE chwyty dozwolone, więc w sumie może masz dobry pomysł :)

 

Jak dobrze pójdzie - DEVILEK będzie męczył procka lyzkova na kaskadzie :)

Tego co robi 4300MHz w SS na AC ma się rozumieć ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten :) wiesz jeszcze ten validate taki ważny nie jest... ważny jest FSBwall... nasz Diabeł na 3 E6850 (o ile dobrze pamiętam) na żadnych nie przebił się ponad 540 MHz... czy coś takiego... na kaskadzie. A ten robi 550 na AC :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zapowiada się ciekawie, pożyjemy zobaczymy co z tego wyszło, sam życzę jak najlepiej ;)

No dokladnie, sie zobaczy co z tego bedzie. Z doswiadczenia wiem, ze takie planowane benche nie wychodza za ciekawie, ale mam nadzieje, ze sie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Stwierdził że chip dostaje "gorączki" :D, może jeszcze mu się go uda schłodzić bardziej ;).

Mnie ciekawi taka kwestia, czy przy suicide by nie pomógł iTAT i zrobienie "on demand throttle" - bo to procka oziębia na pewno ;), tyle że trochę wypacza tą częstotliwość - no ale ogólnie to suicide jest dziwną kategorią i tyle :).

No przecież na LN2 temp to nie problem ...

Proc jest boski bo ma bardzo nisko CB (rzędu -150)

But, this chip works(not run SPI 1M)

5.8G@-160C, 5.7G@-152C, 5.6G@-145C, 5.5G@-137C

 

...

Of course, I tested high Vcore.

But, because this chip ran a very high fever, the clock fell down in 1.86V or more.....

I think this clock is the limit of this chip indeed.

 

... P5k-e made in china ...

Do kontroli temp (i CB) nie bardzo chyba pozytywnie jest włączać te "oszczędzacze" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że jeden jest z potencjałem na fsb 600+ (550 na AC) :D

To ja bym powiedział, że są przynajmniej dwa :) Ale FSB to jeszcze nie wszystko przecież prawda ?

Męcząc coś, o czym w swoim czasie, to coś FSB miało duże ale i tak ledwo 3G chwyta za nogi... życie wszystko weryfikuje :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB wysokie {znaczy te ~550?!} i ledwie 3GHz to chyba x5 musiało być :P.

 

Swoją drogą, Team Japan minimum 3 E6850 >600 FSB już ma, http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?p=2385813 [w pierwszym poście albo blisko tego jest 640 FSB, w 72. są 2 następne >600]

Edytowane przez JMKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja bym powiedział, że są przynajmniej dwa :) Ale FSB to jeszcze nie wszystko przecież prawda ?

Męcząc coś, o czym w swoim czasie, to coś FSB miało duże ale i tak ledwo 3G chwyta za nogi... życie wszystko weryfikuje :-|

hehe normalnie jaki kamuflarz ...

Trza się chwalić że macie 45nm ES i tyle :lol2:

ponieważ słabo skrętny to jesio Gemmy i Ent śpią spokojnie :D

 

Tak sobie doczytałem, że większość proców G0 robiących pod LN2 5,5GHz+ robi okolice 4.1ghz AC 1.55V Pi stable ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...