Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Jak oni te cienie przepchnęli przez kontrolę jakości? :blink:

Jeśli chodzi o stronę techniczną tej gry na PC, to nalezy zadac pytanie, czy w ogóle przechodziła ona jakąś kontrole jakości, bo nie wygląda na to. ;) :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w patchu dodadzą obsługę podwójnych kart - te półtora gigsa vramu wymagane przy wszystkim na high daje do myślenia ;)

Jakby nie patrzeć już rok temu chłopaki zrobili grę, którą ciężko odpalić w 100% nawet dziś ...

 

Jak oni te cienie przepchnęli przez kontrolę jakości? :blink:

Dokładnie to samo pytanie sobie zadawałem na ch** jest to całe Games for Windows i ten Live jak takie gnioty przechodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich sprzetach wy spece to sprawdzaliscie ze piszecieo GTA4 Gniot ???

No bez zboczonego przesadyzmu , bez jaja

Ta gra jest ponadprzecietnym produktem , tak ja k Crysis , Fallout3 ,Stalker

jezeli ktos nazywa ta gre gniotem to na 80% ma trupa nie peceta

20% poprostu bezguscie ,

 

ot moje zdanie

 

Oczywiscie mozna nazekac na bledy i slaba optymizacje

ale ktora gra nie ma bledow , ktora jest dobrze zoptymizowana ??

 

 

moj typ 9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich sprzetach wy spece to sprawdzaliscie ze piszecieo GTA4 Gniot ???

No bez zboczonego przesadyzmu , bez jaja

Ta gra jest ponadprzecietnym produktem , tak ja k Crysis , Fallout3 ,Stalker

jezeli ktos nazywa ta gre gniotem to na 80% ma trupa nie peceta

20% poprostu bezguscie ,

 

ot moje zdanie

 

Oczywiscie mozna nazekac na bledy i slaba optymizacje

ale ktora gra nie ma bledow , ktora jest dobrze zoptymizowana ??

 

 

moj typ 9/10

Każdy ma inne zdanie ;]. Jest kilka gier dobrze zoptymalizowanych (podawałem już w temacie). Jakby nie patrzeć nawet Crysis ma lepszy stosunek wymagań do jakości grafiki a co dopiero taki Bio/DMC czy nawet F3. F3 jaki by nie był to płynnie chodzi na dzisiejszych PC i na konsolach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem sobie dziś w Kolpolterze GTA IV. Przychodzę do domciu, intaluję rzecz jasna i d...... blada.

 

Wszystkop niby zainstalowało się, a jak odpalam grę to tylko RG Social CLub jest w pasku zadań i nic dalej się nie dzieje.

 

sprzet:

 

Intel Q9550 2,8 GHz| ABIT P35 Pro| OCZ 4x 1GB DDR2 800MHz @ 1000MHZ 2.3V| ASUS EAH4870 512 MB| Seagate 320gb & 500gb SATA2 32MB cache | DVD-RAM ASUS DRW 1814BLT | HL-DT-ST BD-RE GGW-H20L LG | Corsair 520 | VISTA HP OEM 64|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy którakolwiek z ww gier ma taką ilość tekstur do ładowania na raz(budynki, pojazdy, ludzie - każdy inny, drogi, koleje)? Panowie bez przesady, można było to zrobić lepiej ale przy skali gry, ilości smaczków, humoru, ogólnej grywalności i całej górze przyjemności jaką daje GTA to dla mnie te błędy nie mają znaczenia. Jedynym tak naprawdę błędem jest złe zarządzanie zasobami, po uruchomieniu mogę przejechać całą mapę i działa dobrze, dopiero po jakimś czasie zaczyna przycinać.

9,5/10 jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nastepny problem. A mianowicie. Dokupilem ram 1gb i tekstury sie pojawily. Da sie grac!!!!! Sukces! Ale niestety po pol godziny komp lapie taka zwiechce, ze musze go zresetowac :/ Nie mam pojecia co sie dzieje. Sprzet:

- Intel Dual Core E2160 podkrecony na 3.3 GHZ (dziala stabilnie, sprawdzane orthosem)

- GeForce 8600GT Palit sonic + (podkrecony na 720)

- Asus P5b

- 2GB RAM (obydwie kosci kingstona pracuja jako dual)

- Dysk Samsung 80GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia? Mnie po prostu obrzydza, odrzuca jak widzę te cienie. Cały czar gry pryska, gdy jadę sobie, wtapiam się w klimat a tu taki "smaczek". Za te cienie i ogólnie dupowatość grafiki daje grze 7/10, pomijając to dostała by tak jak u Ciebie 9,5, bo reszta jest genialna. No ale po prostu nie mogę! Chyba skończę najpierw Fallouta3 zanim przekonam się do GTA4 na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale jak to się ma w odniesieniu do innego systemu?

To jest to samo co Vista. Ja bym powiedział że ździebko szybciej chodzi.

 

A ja za Chiny Ludowe nie mogłem tego odpalić na Win2008. Przeprosiłem się z Vistą i poszło bez żadnych zabiegów i dodatkowych instalacji (oprócz flash'a). Pierwszy raz przeinstalowałem system dla gry :lol: porażka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-e2160 2,4ghz 8600gt 256mb@ stock 2gb ram stery 180.84

1152x iles tam wszsytko MAX

działa i da sie grac komfortowo na oko 23-24fps chyba jest

 

-e7200 3,5ghz 9600gso 768mb@ stock 2gb ram stery 180.84

1680x1050 wszystko MAX dziala tak jak na powyzszym

zmiana distance view na 90 i detali na very high zamiast highest i jest super płynnie

 

systemy to XP 32 bit

nie mialem zadnych problemow z logowaniem i instalacją

 

nie wiem czemu tak duzo ludzi narzeka na instalacje i wymagania

 

jedyne co mnie odpycha chwilowo to praca kamery ale jak dopracują to i będzie jak w vice city to wróce do niej

 

//edit

textury medium, high nie moge ustawic nie wiem dlaczego

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było setki razy, z kartami 512MB można tekstury ustawić tylko ma medium, jest jakiś sposób aby szło dać high na 512mb poszukaj w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nastepny problem. A mianowicie. Dokupilem ram 1gb i tekstury sie pojawily. Da sie grac!!!!! Sukces! Ale niestety po pol godziny komp lapie taka zwiechce, ze musze go zresetowac :/ Nie mam pojecia co sie dzieje. Sprzet:

- Intel Dual Core E2160 podkrecony na 3.3 GHZ (dziala stabilnie, sprawdzane orthosem)

- GeForce 8600GT Palit sonic + (podkrecony na 720)

- Asus P5b

- 2GB RAM (obydwie kosci kingstona pracuja jako dual)

- Dysk Samsung 80GB

Przesadziłeś z OC, najprawdopodobniej proc, to że działa "stabilnie" bo zrobiłeś tekścik prime nie znaczy że procesor jest całkowicie stabilny, tym bardziej że GTA4 wyciska ostatnie poty z CPU.

 

Przeanalizuj temperatury i może wymiana chłodzenia podziała pozytywnie, bo pewnie jedziesz na BOXie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich sprzetach wy spece to sprawdzaliscie ze piszecieo GTA4 Gniot ???

No bez zboczonego przesadyzmu , bez jaja

Ta gra jest ponadprzecietnym produktem , tak ja k Crysis , Fallout3 ,Stalker

jezeli ktos nazywa ta gre gniotem to na 80% ma trupa nie peceta

20% poprostu bezguscie ,

 

ot moje zdanie

 

Oczywiscie mozna nazekac na bledy i slaba optymizacje

ale ktora gra nie ma bledow , ktora jest dobrze zoptymizowana ??

 

 

moj typ 9/10

Ja to sprawdzałem na takim sprzęcie:

 

Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 800 4-4-4-12

Intel Core 2 Duo E8400 3,00 GHz 6MB cache s. 775 Box

Gigabyte Radeon HD 4870 512MB DDR5 PCI-E BOX

Samsung SpinPoint F1 HD753LJ (750GB, 7200RPM, 32MB, SATA/300, NCQ)

Gigabyte GA-EP35-DS3L

Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM

Chieftec GPS-550AB-A 550W

 

Mam około 10 klatek i jest to chyba za mało? Masz może jakieś rady??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nastepny problem. A mianowicie. Dokupilem ram 1gb i tekstury sie pojawily. Da sie grac!!!!! Sukces! Ale niestety po pol godziny komp lapie taka zwiechce, ze musze go zresetowac :/ Nie mam pojecia co sie dzieje. Sprzet:

- Intel Dual Core E2160 podkrecony na 3.3 GHZ (dziala stabilnie, sprawdzane orthosem)

- GeForce 8600GT Palit sonic + (podkrecony na 720)

- Asus P5b

- 2GB RAM (obydwie kosci kingstona pracuja jako dual)

- Dysk Samsung 80GB

Jaki masz zasilacz?

 

Ja to sprawdzałem na takim sprzęcie:

 

Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 800 4-4-4-12

Intel Core 2 Duo E8400 3,00 GHz 6MB cache s. 775 Box

Gigabyte Radeon HD 4870 512MB DDR5 PCI-E BOX

Samsung SpinPoint F1 HD753LJ (750GB, 7200RPM, 32MB, SATA/300, NCQ)

Gigabyte GA-EP35-DS3L

Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM

Chieftec GPS-550AB-A 550W

 

Mam około 10 klatek i jest to chyba za mało? Masz może jakieś rady??

Co żeś taki dokładny opis tego kompa zrobił... jak z działu co kupić.

 

Zmień stery na najnowsze, itp itd było już pisane że na radkach ta gra ciulato chodzi, teraz podobno łazi lepiej aby wiedzieć czemu poszukaj w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest ponadprzecietnym produktem , tak ja k Crysis , Fallout3 ,Stalker

jezeli ktos nazywa ta gre gniotem to na 80% ma trupa nie peceta

Oczywiscie mozna nazekac na bledy i slaba optymizacje

ale ktora gra nie ma bledow , ktora jest dobrze zoptymizowana ??

 

 

moj typ 9/10

Gra jest po prostu nudna. Nie chce mi się grać w to od pół roku żeby skończyć. W poprzednie części grałem do końca.

Jest NUDA. Misje są bardzo powtarzalne, schematyczne, do tego te pościgi, trzeba dojechać do końca ścieżki żeby można było zabić uciekających.

NUDA straszna.

Jest tak nudna, że 99% postów nie jest o fabule, o tym co można zrobić ale o wydajności. Tej gry nie ratuje nawet mega płynne działanie na przeciętnych komputerach.

Edytowane przez Przemol^N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich sprzetach wy spece to sprawdzaliscie ze piszecieo GTA4 Gniot ???

No bez zboczonego przesadyzmu , bez jaja

Ta gra jest ponadprzecietnym produktem , tak ja k Crysis , Fallout3 ,Stalker

jezeli ktos nazywa ta gre gniotem to na 80% ma trupa nie peceta

20% poprostu bezguscie ,

 

ot moje zdanie

 

Oczywiscie mozna nazekac na bledy i slaba optymizacje

ale ktora gra nie ma bledow , ktora jest dobrze zoptymizowana ??

 

 

moj typ 9/10

popatrz tam w sig do mnie zanim przeczytasz to co chce napisać

 

okej, powinny na tym gry chodzić

 

no i mi nie chodzi ;[

 

pokaż drugą która jest tak zoptymalizowana że większość postów na forach jest o problemach a nie grywalności

 

trupa nie mam rozumiem więc że jestem bezguściem bo mi się nie podoba że mi ten gniot nie działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest po prostu nudna. Nie chce mi się grać w to od pół roku żeby skończyć. W poprzednie części grałem do końca.

Jest NUDA. Misje są bardzo powtarzalne, schematyczne, do tego te pościgi, trzeba dojechać do końca ścieżki żeby można było zabić uciekających.

NUDA straszna.

Jest tak nudna, że 99% postów nie jest o fabule, o tym co można zrobić ale o wydajności. Tej gry nie ratuje nawet mega płynne działanie na przeciętnych komputerach.

Nareszcie mnie rozweseliłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pięknie :]

 

zarzucę screenem,,

 

Dołączona grafika

 

grafa wypas, na oko poziom lepszy niż w gta1 przy wyłączonym monitorze

 

tymczasem zajmę się śledzeniem co jeszcze instaluje się z gta,, social club, games for windows live (co to kurde jest ?), o jakaś nowa usługa, presentationfontcache.exe.. do tej pory czcionek formie usługi nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To jak w końcu, da się całkiem wyłączyć te cienie czy nie? Bo ktoś napisał a teraz siedzi cicho.

 

A jakby ktoś się chciał pozbyć bloom to tu instrukcja - http://www.gtaforums.com/index.php?showtop...entry1058721535

 

Jeden krok bliżej w kierunku możliwości grania. Social Club i LIVE już opanowałem, więc zostały tylko cienie i AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest po prostu nudna. Nie chce mi się grać w to od pół roku żeby skończyć. W poprzednie części grałem do końca.

Jest NUDA. Misje są bardzo powtarzalne, schematyczne, do tego te pościgi, trzeba dojechać do końca ścieżki żeby można było zabić uciekających.

NUDA straszna.

Jest tak nudna, że 99% postów nie jest o fabule, o tym co można zrobić ale o wydajności. Tej gry nie ratuje nawet mega płynne działanie na przeciętnych komputerach.

Z pogrubionym sie zgodzę bo też to zauważyłem ale reszta również mnie rozśmieszyła trochę. Skoro nuda to widocznie przeszkadza Tobie to że nie jest po polsku a nie rozumiesz angielskiego i pewnie omijasz wszystkie filmiki do misji i podążasz wiecznie za punktem na radarze i tak wygląda Twoja gra. Inaczej grać nie możesz jeżeli dla Ciebie GTA IV jest nudne. Nie rozumiem trochę takich opini bo żadna gra nie jest tak rozbudowana i przyjemna.

Co do cieni to ja też nie zwracam uwagi na nie. A poza tym u mnie nie wyglądają tak źle. Nie rozumiem też komu bloom przeszkadza. Akurat w tej grze nie jest przesadzony i wyglada bardzo przyjemnie. Mam Viste x64 i na kompie ze sygnaturki (proc 3,8 na codzień i ram nie synchro) chodzi płynnie i przyjemnie w 1280x1024 tekstury-medium, renderer-very high, view distance na minimum (bo mało pamięci graficznej) a reszta suwaków na 3/4 i wypas mam. Ale u szwagra na Viscie 32bit, AMD X2 3GHz, 2GB ram i lepszej grafice 8800GTS 512 chodzi bardzo kiepsko.

 

Więc z własnego doświadczenia powiem że nie ma co sie spodziewać cudów jeżeli:

- ma się procka AMD X2 byle jakiego nawet 6400+ (dlatego już przed GTAIV zmieniłem platforme na Intela :D)

- mamy 2GB ram lub mniej. (na 4GB chodzi lepiej i nie przycina po pół godziny grania na viscie)

- mamy 256MB na grafice, to za mało na średnie detale, nawet na 8800GT czy 9600GT z 256MB

- Moim zdaniem lepiej gra chodzi na 64bitowym systemie.

 

Tyle mojego gderania :wink: Pozdro

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wie ktos kiedy wyjdzie patch?:)

gram na beta sterach 8.12 catalyst i na 4870 spokojnie da sie grac;) ale nadal nie dowiedzialem sie w jaki sposob (piszcie dokladnie - a nie że było - a najlepiej do 1 posta to info dac) ustawic manualnie detale za pomoca lini komend...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to sprawdzałem na takim sprzęcie:

 

Patriot DDR2 Dual Chanel 2GB 800 4-4-4-12

Intel Core 2 Duo E8400 3,00 GHz 6MB cache s. 775 Box

Gigabyte Radeon HD 4870 512MB DDR5 PCI-E BOX

Samsung SpinPoint F1 HD753LJ (750GB, 7200RPM, 32MB, SATA/300, NCQ)

Gigabyte GA-EP35-DS3L

Pentagram Freezone HP-120 AlCu KARAKORUM

Chieftec GPS-550AB-A 550W

 

Mam około 10 klatek i jest to chyba za mało? Masz może jakieś rady??

Pisalem ci wczesniej ze praktycznie na identycznym kompie mam srednio kolo 35-40FPS.

Masz cos pomieszane w systemie, albo jakis podzespol ci nawala. Nie widze innej mozliwosci.

Ten sprzet w zupelnosci wystarcza na GTA z zapasem. Zobaczymy co sie zmieni za 2-3dni jak wyjda oficjalne stery od ATI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłem tekstury na MED i przestało się wysypywać. To powróciłem do blur'a.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Jak się przyzwyczaić, to ujdzie. Mam nadzieje, że już więcej sprawy techniczne nie będą mnie już zajmowały, bo gierka wymiata. Niech dają tego patch'a czy coś..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pogrubionym sie zgodzę bo też to zauważyłem ale reszta również mnie rozśmieszyła trochę. Skoro nuda to widocznie przeszkadza Tobie to że nie jest po polsku a nie rozumiesz angielskiego i pewnie omijasz wszystkie filmiki do misji i podążasz wiecznie za punktem na radarze i tak wygląda Twoja gra. Inaczej grać nie możesz jeżeli dla Ciebie GTA IV jest nudne. Nie rozumiem trochę takich opini bo żadna gra nie jest tak rozbudowana i przyjemna.Tyle mojego gderania :wink: Pozdro

Niestety jestem starej daty i nie chcę się chwalić jakie znam języki obce bo nie muszę. Napisałeś więcej o wymaganiach gry niż o samej rozgrywce. To wiele tłumaczy. Nie grałeś w tą grę. Benchmarkowałeś.

Napisz proszę co w fabule tej gry jest tak niesamowitego? gra jest nudna, wtórna i głupia. Zdecydowanie mniej zaawansowana niż poprzednia cześć.

Edytowane przez Przemol^N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...