Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

PFF wreszcie jestem :)

Ok wiec czytam sobie temat - i sytuacja przed przeczytaniem wygladala tak ze bylem na 90 % zdecydowany kupic GTA IV:)

Teraz juz sam nie wiem innni pisza ze nudzi .. jeszcze inni nie maja textur :D i takie tam

Ktos pisal ze w SA mozna bylo chodzic na silke i takie tam - no dobra ale i tak przeszedlem gierke prawie defaultowym kolesiem - jak ktos Tu dobrze napisal takie rzeczy to simsy :)

Troche mnie przerazaja problemy techniczne ale nie az tak aby nie kupic :)

Wiesc o patchu nastraja optymistycznie - mysle czy aby ramu nie kupic ( paranoja ;p )

Ogolnie lubie serie GTA - a ta mi przypomina sytacje z GTA 3 :) pomimo jakiego kompa sie nie mialo to i tak cielo ?

ALe koniec koncow - czy pomimo tych wszelkich problemow ktore sa i moge sie zdazyc - bedzie to dobrze wydana kasa

Aha tryb multi :) super sprawa czytalem

ALe w SA byl - szczegolnie sobie chwailem pewna polska spolecznosc gdzie w sumie sie zylo jak naprawda - serw byl na 200 graczy - oczywiscie wkurzalo pisanie typu /me otwieram samochod , CheesmanGamer ja tez poczynilem inwestycje w komp - w przypadku X3 reunion :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Boo"
... padł Dwayne, za to uzalanie sie nad soba. Po co taki czlowiek ma zyc, wyrwalem chwasta. Tylko mieszkanka troche szkoda ;)
... czyzby chodzilo o rodzinke z Irlandi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos chcial multi pograc to prosic JohnZi323, hehe juz pierwsza ranga jest:D aha, w jakich trybach multi najlatwiej zarobic kaske? bo na razie pogrywam w deathmatch:)

Edit:

Aha jakie radyjko wam najbardziej do gustu przypadlo? Ja slucham Liberty Rock, przypomina mi stacje Emotion z Vice City:)

Edytowane przez JohnZi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramu nie dokupie bo nie mam kasy i nie wierze ze ta gra zrzera 2GB ;] (pomijam fakt ze zeby w nia grac kupilem: Ją samą :D koszt 149zl + RAM 1GB 49zl + Przejsciowka z ATA na SATA 30zl) Swapa mam ale na tym dysku co GTA VI. Oczywiscie ma osobna partycje. Mam tylko 1 dysk w kompie ;] wiec chyba nie pozostaje mi nic tylko czekac na patcha

U mnie na Visie SP1, podczas grania w GTA IV zużycie ramu kształtuje się na poziome 93%, z czego 2.5GB/4GB zabiera GTA ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze mozna przerobic profil offline na online? bez przechodzenia gdy od nowa? mam wszystkie socjale, live itp i nie moge pograc na multi :| w tel pisze ze nie polaczono z usługa "live" :/

 

ps- ile gołębi do "odstrzału" wam zostalo? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos chcial multi pograc to prosic JohnZi323, hehe juz pierwsza ranga jest:D aha, w jakich trybach multi najlatwiej zarobic kaske? bo na razie pogrywam w deathmatch:)

Najwięcej sianka przynosi Hangmans Noose - za każdą wygraną rundę dostajemy $4500.

 

Jeśli chodzi o rangi multi to tutaj mała rozpiska progów i tego co odblokowują

 

Rank 0

EXP - $0

 

HEAD - White, Skinny White, Black, White Moustache,

TORSO - Red w/black body warmer Grey w/Blue, Black w/ Green,

LEGS - Beige, Black, Jeans, Brown

GLASSES - Purple Sport, Orange Sport

HATS - Green B/Ball, Black B/Ball, White B/Ball, Brown Beanie, Olive beanie, Black Beanie,

 

Rank 1

EXP - $1,000

 

HEAD - White Tattoo, White Chubby

TORSO - Black Shiny, Red Shiny, Black shiny w/ white jumper

LEGS - Navy Jeans, Pale Jeans

GLASSES - Brown Rimmed

HATS - Purple Do-Rag, Russian

 

Rank 2

EXP - $10,000

 

HEAD - Black w/ Stubble, White w/ Beard

TORSO - Blue w/ Brown Jacket, Brown/Sky Blue Jacket

LEGS - Camoflague Army w/Boots

GLASSES - Thin Framed Blue Tinted Glasses

HATS - Urban Camo Do-Rag

 

Rank 3

EXP - $50,000

 

HEAD - White w/ Tattoo under eye

TORSO - Unsure (But Olive/Black jacket, Red w/ Brown Jacket, Black/White Jacket, Light Gray/Dark Gray Jacket all unlock between Rank 3 and 5)

LEGS - Baggy Jeans w/ Boots

GLASSES - Round Blue Tinted

HATS - Airport Earmuffs

 

Rank 4

EXP - $100,000

 

HEAD - Asian w/ Goatee

TORSO - Unsure (But Olive/Black jacket, Red w/ Brown Jacket, Black/White Jacket, Light Gray/Dark Gray Jacket all unlock between Rank 3 and 5)

LEGS - None

GLASSES - Black Tinted w/ Blue Frame

HATS - Bike Helmet

 

Rank 5

EXP - $250,000

 

HEAD - Dark Black

TORSO - Unsure (But Olive/Black jacket, Red w/ Brown Jacket, Black/White Jacket, Light Gray/Dark Gray Jacket all unlock between Rank 3 and 5)

LEGS - White/Black Camoflague w/Boots

GLASSES - Reflection Tinted Glasses

HATS - WWII Army Helmet

 

Rank 6

EXP - $500,000

 

HEAD -

TORSO -

LEGS -

GLASSES -

HATS -

 

Rank 7

EXP - $750,000

 

HEAD - Helmet w/Goggles

TORSO -

LEGS -

GLASSES -

HATS -

 

Rank 8

EXP - $1,000,000

 

HEAD - White bike helmet w/Blue Stars

TORSO -

LEGS -

GLASSES -

HATS -

 

Rank 9

EXP - $2,500,000

 

HEAD -

TORSO -

LEGS -

GLASSES -

HATS -

 

Rank 10

EXP - $5,000,000

 

HEAD -

TORSO -

LEGS -

GLASSES -

HATS -

 

Special

ZOMBIE - Earn 'Let Sleeping Rockstars Lie' achievement

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Co do kamery to polecam używać klawisza Look Back. Wystarczy go wcisnąć na ułamek sekundy.

 

Ogólnie to kamera jest ustawiona też za nisko, tak jak w San Andreas, ale mimo to wolę to niż statyczną kamerę z III czy VC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie czekam na patcha. Jak te GTA po patchowaniu nie bedzie chodzic jak nalezy to moim zdaniem bedzie to najwieksza porazka w historii GTA. A w ogole to c ma wniesc ten patch? Ja slyszlem ze ma zmniejszyc zuzycie pamieci RAM i poprawic silnik graficzny o ladowanie sie tekstur :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie czekam na patcha. Jak te GTA po patchowaniu nie bedzie chodzic jak nalezy to moim zdaniem bedzie to najwieksza porazka w historii GTA.

Porażka może dla tych, co albo nie mają sprzetu który to uciągnie - poza tym jest to świetny produkt ze wielką grywalnością, fajnym modelem jazdy, gangsterską fabułą i genialnymi filmikami. Jeżeli takie gry to według niektórych porażka, zawsze zostaje tak ambitne pozycje jak Turok, Gow, Flatout ...

 

Bardzo ciekawa sytuacja, jak zawsze to ludziska pieją, że grafika i płynność nie mają znaczenia gdy grywalność wsysa - nagle okazuje się, że grafika słaba to i gra gniot :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa sytuacja, jak zawsze to ludziska pieją, że grafika i płynność nie mają znaczenia gdy grywalność wsysa - nagle okazuje się, że grafika słaba to i gra gniot :lol2:

To z braku gier sie ludzia w glowach przewraca :P

Aha pytanie czy nadal trzeba sie rejestrowac na inny adres w windows live ? - bo przeczytalem pare stron wczesniej ale w koncu nie wiem;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie czekam na patcha. Jak te GTA po patchowaniu nie bedzie chodzic jak nalezy to moim zdaniem bedzie to najwieksza porazka w historii GTA. A w ogole to c ma wniesc ten patch? Ja slyszlem ze ma zmniejszyc zuzycie pamieci RAM i poprawic silnik graficzny o ladowanie sie tekstur :D

Jak myślisz, że po wydaniu patcha, nagle na 8600GT sobie pograsz w GTA IV to się mylisz ;]]

 

Tak swoją drogą, w jakiej rozdziałce próbowałes grać ?

 

@UP

Nie trzeba podawać żadnego adresu w live - po prostu sie rejestrujesz przez stronkę angielską i wybierasz (w sumie automatycznie jest wybrany) kraj jako UK i tyle. W Social Clubie możesz mieć podany adres z PL i kraj Poland - u mnie wszystko śmiga na multi mając takie ustawienia ;]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha pytanie czy nadal trzeba sie rejestrowac na inny adres w windows live ? - bo przeczytalem pare stron wczesniej ale w koncu nie wiem;p

Tak dalej trzeba się rejestrować na adres kraju gdzie Live jest oficjalnie wspierany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam 2GB pamięci ram i mam max. 90% użytej pamięci podczas grania. Co Wy na to ?

tak jak u mnie z 2GB ramu podczas gry nie udało mi się przekroczyć zużycia 1830mb ramu na WinXp sp3 nawet podczas mocnej zadymy

niezależnie od ustawień do 512MB Vramu max, 1680x1050

 

tak samo vista sp1 pokazywała 93% zużycie pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak u mnie z 2GB ramu podczas gry nie udało mi się przekroczyć zużycia 1830mb ramu na WinXp sp3 nawet podczas mocnej zadymy

niezależnie od ustawień do 512MB Vramu max, 1680x1050

 

tak samo vista sp1 pokazywała 93% zużycie pamięci

Tak jak pisałem, u mnie tak samo... więc nie wiem skąd te 2,5gb ramu u Was... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo gra wykorzystuje tyle ramu ile może ?

Masz 2GB to wykorzystuje 90-95% (żeby jeszcze coś było dla systemu etc)

Masz 4GB to też tyle wykorzysta, za to będzie płynniej i nie będzie nic doczytywać, bo więcej w ramie będzie siedzieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Jakie było rozwiązanie na resetujące się ustawienia graficzne? Bo zmieniłem stery i nagle co uruchomienie to ustawienia się resetują do "optymalnych". Co za gra.

 

A te nowe stery raczej nic nie dały u mnie, a przynajmniej nic znaczącego, bo spadki poniżej 30 FPS niestety są częste.

 

Co do AA to coraz częściej bywa problem z wymuszeniem tego z poziomu sterowników. Np. w GRID czy Fallout 3 AA da się włączyć (przynajmniej u mnie) tylko z poziomu opcji gry, wymuszenie w sterownikach nic nie daje, tak więc może GTA coś blokuje, może nie działa przez to że to port z PS3? Dziwne, i zarazem ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak u mnie z 2GB ramu podczas gry nie udało mi się przekroczyć zużycia 1830mb ramu na WinXp sp3 nawet podczas mocnej zadymy

niezależnie od ustawień do 512MB Vramu max, 1680x1050

 

tak samo vista sp1 pokazywała 93% zużycie pamięci

Oczywiście, że nie osiągniesz wykorzystania 100% pamięci ram, gdy nie uruchamiasz kolejnych aplikacji. To jest naturalna właściwość chyba każdego systemu operacyjnego, który zostawia jakiś margines (jeżeli tylko może) na pewne możliwe działania, które operując wyłącznie na pamięci wirtualnej byłyby bardzo nieefektywne (czytaj - zacięcia systemu, brak odpowiedzi etc.). Z dużym prawdopodobieństwem powodzenia można założyć, że przy tak dużym stopniu wykorzystania pamięci (>90%) dodatkowa pamięć operacyjna mogłaby znacząco przyspieszyć niektóre działania ;p.

 

Bo gra wykorzystuje tyle ramu ile może ?

Masz 2GB to wykorzystuje 90-95% (żeby jeszcze coś było dla systemu etc)

Masz 4GB to też tyle wykorzysta, za to będzie płynniej i nie będzie nic doczytywać, bo więcej w ramie będzie siedzieć...

To jest zadanie systemu operacyjnego, udostępnić ciągłą przestrzeń adresową, gra (aplikacja) może jedynie sprawdzić, czy alokacja pamięci się powiodła.

Edytowane przez reloop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wzerania ramu powiem tyle ze naprawde wcina rowno i dziala to o tyle tak ile bysmy nie mieli tyle sobie ta gra wezmie , a teraz co do testu wbudowanego w ogole nijak on sie ma do grania w rzeczywistosci ja osobiscie przypasowalem sobie takie ustawienia jak na screenie i mam okolo od 32 do 50 fps swobodnie ponizej 30 nie spada gra sie ok , szkoda ze nie mozna na maxa wszystkiego da trzeba przyznac ze z wymaaniami przesadzili troche moze cos patch zmieni ogolnie jak chodzi o sama rozrywke dla mnie rewelka dawno tak gra mnie nie wciagnela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dotarł ktoś do misji "Last Interview"? Mnóstwo osób ma z nią nieprzekraczalny problem (w tym i ja). Otóż misji nie da się przejść :) Żeby misja się ruszyła prawnicy mają zadzwonić, ale nie dzwonią i w efekcie nic się nie da zrobić - nie ma żadych innych misji, nic. W sieci znalazłem mnóstwo osób z takimi samymi objawami, ale nikomu nie udało się nic zrobić (jedyne rozwiązanie jakie padło to ubranie się w garnitur i buty od Perseusa, co oczywiście zrobiłem). Do nikogo nie da się zadzwonić, ogólnie można sobie pojeździć po mieście i tyle. Wczytywanie wcześniejszego save nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "dla n3mo"
Poprostu trzeba sprawdzić w terminarzu na ktora jestes umowiony. Jak sie spozniesz (tak jak ja) to sms przesylaja kiedy masz wpasc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w koncu udalo mi sie uruchomic :damage_wall: Przytym zmodernizowalem kompa :rolleyes: obecnie na 9800 gt i x2 5200 bez oc smiga znosnie przy 1280x1024, detale medium i high, no i paski do polowy gdzies. Sama gra wydaje sie byc ciekawa narazie tyle powiem. Wieczorem bedzie mozna cos wiecej powiedziec.

 

Dlaczego nie dziala mi pad (logitech dual action pro), mozna tylko na xbox'wym???

Edytowane przez pasażer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dziwne troche, że na konsolach grze straczyło 512 MB RAM-u i to współdzielonego także jako VRAM, a na PC aż tyle zżera. Widac jaka "doskonała" jest ta konwersja. :D

Wiesz na psx wyszedl Q2, byla to konwersja z PC:) i jakos dawal rade na split screenie na 4....poprostu nie maja wyjscia i na konsoli musza sie zmiescic w specyfikacji ktora oferuje, na pc nie beda tracic tygodni na optymalizacje kodu bo wystarczy mocniejszy sprzet:)

 

E2180@3ghz 3gb ram i 8800gt 512@OC gra daje rade na medium textury i 30/30/30/30/3 (vista prof 64x) czasem zatnie, ogolnie wolno chodzi (~25fps) zdazy sie spadek, ale da sie grac;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas idziecie wszyscy w stronę największej grafiki. E2140@3GHz, 2GB, 8800GS i wczoraj (commandline shadows=0) potwierdziłem oficjalnie przyrost jakiś 10-20FPSów. Wcześniej nie wskoczyło za żadne skarby powyżej 28FPS, a wczoraj nawet 45miałem w tej dzielnicy przemysłowej gdzie na początku się gościa goniło to kill ;]

Nie spada mi już FPS poniżej 25 i jestem happy. A niech sobie wygląda jak chce ważne że grać się da komfortowo a gra zajefajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz na psx wyszedl Q2, byla to konwersja z PC:) i jakos dawal rade na split screenie na 4....poprostu nie maja wyjscia i na konsoli musza sie zmiescic w specyfikacji ktora oferuje, na pc nie beda tracic tygodni na optymalizacje kodu bo wystarczy mocniejszy sprzet:)

Tyle, że Quake 2 w wersji na PSX-a różnił sie znacznie graficznie od tego na PC. Grafika na PSX była wyraźnie i sporo gorsza, na PSX było pousuwanych sporo szczegółów i elementów otoczenia, do tego niektóre wieksze pomieszczenia były pomniejszone i ogólnie Q2 w wersji PSX od tego na PC dzieliła dość duża przepaść, dlatego PSX sobie z ta gra radził, a GTA IV na konsoli, nie rózni sie tak od tego na PC, żeby az tyle wieksze zapotrzebowania na sprzet były. :) Edytowane przez pawel1710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że Quake 2 w wersji na PSX-a różnił sie znacznie graficznie od tego na PC. Grafika na PSX była wyraźnie i sporo gorsza, na PSX było pousuwanych sporo szczegółów i elementów otoczenia, do tego niektóre wieksze pomieszczenia były pomniejszone i ogólnie Q2 w wersji PSX od tego na PC dzieliła dość duża przepaść, dlatego PSX sobie z ta gra radził,

Przypomne jednak: specyfikacje psx:

33mhz CPU

2mb ram

1mb vram

Sproboj na takim kompie odpalic Quake 2 w soft w 640x480 w split screenie... to wylacznie byla zasluga cudu programistow (owszem usuneli pare elementow, podzielili etapy na mniejsze lokacje)...pamietam jakim szokiem byl owy quake 2 na psx bo w trybie soft na pc quake 2 wygladal gorzej niz na psx (zalety TV:P) Wiec jak sie chce to sie da.

 

 

Ale wracajac do GTA4, ktos pisal ze to od SA czy VC nie rozni sie grafika...hmmm moze ja jestem slepy ale mi nowe GTA4 bardziej NFSU przypomina niz poprzednie GTA, roznica graficzna jest bardzo duza....pomijam ze nadal grafika nie powala, ale swiat jest ogromny, wiec co tam.

Jedno co mnie razi, miasto wydaje sie jakies puste....malo ludzi...moze nie gralem za duzo (1h) ale to bylo pierwsze co mi sie w oczy rzucilo, jakas taka pustka...

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość ludzi zależy od dzielnicy, miejsca (lokal itp) oraz pory dnia. Ja czasami mam tyle bydła, że mnie hamują na chodniku, a czasem wieczorem pustka totalna. W każdym razie na ilość ludzi nie narzekam. Czasem specjalnie sobie kogoś potrącam i bawię się kijem z grupką jakąś ;] Gra jest wg. mnie dobra, tylko te wymagania mogły by być trochę mniejsze. Nie wierzę, że patch coś poprawi jeśli chodzi o samo działanie gry, prędzej jakieś bugi połata i tyle.

 

Podoba mi się, że wreszcie auta wyglądają jakoś poważniej. Już nie takie zabawki jak w poprzednich częściach. No i strzał w głowę nie powoduje jej dematerializacji do ramion. To mnie strasznie denerwowało. Sam klimat też bardziej mi się podoba od poprzedniego "nigga style". Bardziej serio jakoś to wszystko wygląda. Mi się podoba. Tylko te wymagania ;/

Aha. Nigdy aż tyle nie czekałem, ale wydaje mi się, że wreszcie auta nie eksplodują po dachowaniu. To też było głupie w poprzednich częściach.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...