Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli GTA4 potrzebuje więcej niż 2 rdzenie procka :/.

duzej ilosci pamieci cache wymaga.mam e2160 i porzyczalem od kumpla e6750 ,ktore puscilem tak sobie ledwo na 3.2 i przyrost fps w benczmarku wynosil 11fps a w grze gralo sie juz calkiem przyzwoicie.min framerate ok 26 przy najbardziej niesprzyjajacych warunkach gdzie wczesniej zdazalo mi sie ,ze do 16 lecialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich ustawieniach dokładnie grasz i jaki masz komputer?

Teraz:

Rozdzialka 1024x768 przy odswieżaniu 100hz

texture quality - low

render quality - low

viev distance - 25

detail distance - 37

vechicle densitive(czy jakos tak) - 25

shadow densitive(czy jakos tak) - 3

 

Dziwne jest to że przy pierwszym uruchomieniu gry mialem rozdzialke 1280x1024 odswieżanie 100hz, texture quality medium, render quality high i chodziło w miare dobrze, przy kolejnym uruchomieniu zacinalo tak, że sie grać nie dało, to ustawilem tak jak jest teraz i zamiatała gra jak szalona, przy 3 uruchomieniu gry, już nie chodzi jak szalona tylko zdarzaja się przycinki, naszczescie 4 uruchomienie gry nie pogorszyło jeszcze bardziej jej płynności, no ale teraz mam dosc nisko ustawione(przynajmniej tak mi sie wydaje) i nie mam problemów co najwyżej jak deszcz pada, to mi sie troche mniej przyjemnie gra, ale nadal to jest zaje... gra.

 

Komp:

Athlon X2 3600+(przydał by sie upgread)

2x1GB ram

Geforce 9600GT

WIN XP SP3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzej ilosci pamieci cache wymaga.mam e2160 i porzyczalem od kumpla e6750 ,ktore puscilem tak sobie ledwo na 3.2 i przyrost fps w benczmarku wynosil 11fps a w grze gralo sie juz calkiem przyzwoicie.min framerate ok 26 przy najbardziej niesprzyjajacych warunkach gdzie wczesniej zdazalo mi sie ,ze do 16 lecialo.

To ciekawe bo ja mam e6750@3.5ghz i spada nawet do 20fps. Takie bajeczki to możesz opowiadać wnukom. Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie bajki, może masz zaśmiecony system ?

Hmmm... ano tak dwa worki śmieci dzisiaj na niego wyrzuciłem. Prawda jest taka, że spada do 20fps w niektórych lokacjach/ujęciach kamery. I pewnie nawet na 4ghz jest to samo. Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim bardzo wysokie taktowanie 2 rdzeni i dużo cache, za przykład może robić proc Shymeq'a

C2D E8200@4GHz, 6MB cache

 

https://tv.rockstargames.com/videos/view/id/13A09A926F131DC9

 

rozdzielczość 1680x1050

texture quality medium

render quality high

View Distance 35

Detal distance 35

Vechicle density 100

Shadow density 3

 

Wg mnie gra działa bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim bardzo wysokie taktowanie 2 rdzeni i dużo cache, za przykład może robić proc Shymeq'a

C2D E8200@4GHz, 6MB cache

 

https://tv.rockstargames.com/videos/view/id/13A09A926F131DC9

 

rozdzielczość 1680x1050

texture quality medium

render quality high

View Distance 35

Detal distance 35

Vechicle density 100

Shadow density 3

 

Wg mnie gra działa bardzo dobrze.

:damage_wall: przecież to jest render z video editora a nie gameplay na żywo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Opis: Modyfikacja dodaje nam widok zza kierownicy podczas kierowania pojazdem. Aby zmienić widok, należy podczas kierowania nacisnąć klawisz V.

 

Dołączona grafika

 

Opis: Modyfikacja tworzy bardziej realistyczne efekty:

-eksplozji

-świateł

-strzału z Bazooki.

 

więcej: http://gta.net.pl/011006,downloadcat.html

warto zobaczyć te mody: http://www.gtainside.com/en/download.php?do=cat&id=324

Edytowane przez piotrjancy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis: Modyfikacja dodaje nam widok zza kierownicy podczas kierowania pojazdem. Aby zmienić widok, należy podczas kierowania nacisnąć klawisz V.

Hehe, a mógłbyś teraz wrzucić oryginalny pliczek?? Proszę? :lol2:

Wrzuciłem tamten nieopatrznie i niestety teraz GTA ruszyć nie chce.

Albo ktokolwiek plik "vehOff" z common/data

 

edit: problem rozwiązany :D

Swoją drogą mógłbyś podać, że wymagana jest instalacja tych "plików potrzebnych do modyfikacji"

 

edit2: dzięki p!Ck3r

Jak już napisałem, w sumie przez własną nieopatrzność i niedoczytanie się wpakowałem :D

 

edit3: Haha

Idiotycznie wygląda oglądanie głowy Niko i jego oczodołów od środka :D.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei wrzucilem moda na usuniecie load screenow poczatkowych i tez gra odpalic nie chce ;/ Jak ktos ma pliczek loadingscreens_pc.dat to prosilbym o wrzucenie plz ;).

Co do gry to fajna i wogole suuper. Szczegolnie fizyka ale o tym było juz wspomniane. Oczywiście nie ustrzegłem sie od problemów. U mnie występuje miganie tekstur na x1950 pro. Podobny problem miał ktoś z gf 7900 i tam rozwiazaly to sterowniki(podobno). U mnie najnowsze catalysty a nawet i patch nic nie dały. Czy ktoś tutaj gra na athlonie x2 plus jakas grafa pokroju 9600/9800( bo taka planuje kupić) to niech mi powie czy da rade pograc w 1680x1050 i czy wogole mozliwe jest granie w przyzwoitym framerate na amd ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei wrzucilem moda na usuniecie load screenow poczatkowych i tez gra odpalic nie chce ;/ Jak ktos ma pliczek loadingscreens_pc.dat to prosilbym o wrzucenie plz ;).

Spróbuj "Pliki do odblokowania gry". U mnie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe bo ja mam e6750@3.5ghz i spada nawet do 20fps. Takie bajeczki to możesz opowiadać wnukom.

byl ze mna kumpel ,od ktorego bralem procesor i patrzyl na fps,opcje na auto (teksty medium,rendering high,view distance 25,vehicle xxx 37 i te cienie na 3) gralem jakies 30 min w tym mocna zadyma z policja ,jazda w nocy itd i bylo tak jak pisalem wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gry to fajna i wogole suuper. Szczegolnie fizyka ale o tym było juz wspomniane. Oczywiście nie ustrzegłem sie od problemów. U mnie występuje miganie tekstur na x1950 pro. Podobny problem miał ktoś z gf 7900 i tam rozwiazaly to sterowniki(podobno). U mnie najnowsze catalysty a nawet i patch nic nie dały. Czy ktoś tutaj gra na athlonie x2 plus jakas grafa pokroju 9600/9800( bo taka planuje kupić) to niech mi powie czy da rade pograc w 1680x1050 i czy wogole mozliwe jest granie w przyzwoitym framerate na amd ;]

Nie wiem jaką masz dokładnie płytę(jednak najnowszy bios powinien dodać obsługę AM2+) więc oprócz grafiki przydało by się wymienić procesor na np phenoma X3, bo te athlony X2 to jakaś żenada. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przed wrzucaniem modów róbcie kopie zapasowe plików !! powiem tak mam wgrane mody:

 

- Realistic explosion Mod

- No intro logos

- Prawdziwe nazwy pojazdów

- Grenade fire mod

- Big car damage mod

- Realism Mod v1.0

 

i gra nabrała całkiem innego wymiaru także polecam wgranie sobie tych modów bo gra jest przednia a zwłaszcza z modem Realistic explosion Mod + Big car damage mod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokuj trzeba poczekac na nowe patche. Co prawda na moim sprzecie to w miare dobrze chodzi, ale wywalanie do pulpitu i migocace tekstury to standard. Raz jak poszedlem na kregle, to po wejciu do kregielni spadlem w czarna dziure... Widac, ze na lapu-capu wydali gre aby na swieta byla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie [ciach!]a pięknie, znowu mam problemy z gta.. chciałem sobie coś tam zmodować, gra się teraz po prostu nie uruchamia, wgrałem backupy i dalej to samo o_O

Tak jak pisze serwal4 ściągasz GTA IV Magic patcher, wklejasz program do głównego folderu gry, w twoim przypadku klikasz "Recover" następnie "Validate Files" i na koniec "Apply patch", od teraz możesz wklejać zmodowane pliki.

-----

Big car damage mod chyba też działa na helikoptery :) przydzwoniłem ogonem w jakieś rusztowanie i się oderwał(za pierwszym razem), a jeśli chodzi o auta to wystarczy teraz jeden dzwon i samochód do wymiany [;

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj temat :mur:

 

Za takie posty jak wyżej powinny lecieć %...

 

 

A tak swoją drogą, na spatchowanej grze, przy 1GB ramu są textury widoczne, tylko strasznie słabej jakości i takie zablurowane (blur wyłączony) ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do modowania gry potrzebne jest Magic GTA IV, bez tego można mieć kredki:

 

http://www.gtagaming.com/downloads/gta-iv/tools/1860

 

a na www.gtainside.com zawsze świeże pliki.

A ten patcher to się w ogóle kiedyś uruchamia.. ? Bo włączam, mieli coś i żadne okienko nie wyskakuje. :damage_wall: :damage_wall:

 

edit

 

i w ogóle to np. realism mod'a można instalować bez tego (ten mod ma swoją instalkę)

 

czy mod installera też można używać nie używając tego nieszczęsnego Magica?

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...