Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Zegar z telefonu nie ma kompletnego pokrycia z zegarem z reala

Lol, nie chodzi tu o zegar z reala tylko zegar na ścianie w grze... Zrozumieć tekstu pisanego chłopie nie potrafisz?

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry ale to ty dziwnie piszesz bo tez nie wiedzialem ocb jak z reala.

Ja nic takiego czego zrozumieć nie można nie napisałem...

 

Cytat mojego postu:

 

Działają . Taki bajer, a cieszy.

Widzisz tam coś takiego? Kolega przedemną pytał się o zegarki, a nie ja.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i smutek mnie ogarnal, wlasnie skonczylem czesc fabularna. Co prawda niby jeszcze jest co robic ale bez kapitalnych cutscenek i postaci to juz nie to samo. Szkoda tylko ze im dalej w las tym jest mniej ciekawych postaci, na samym poczatku gry bylem zachwycony, najpierw kuzyn bajkopisarz, pozniej odwiedzajacy go smiechowy Brucie, no a nastepny jest genialny Jacob :lol: Pozniej poznajemy juz tylko samych gangsterow, gdzie kazdy kazdego probuje wydymac. Ode mnie gra dostaje 9+ MIMO kiepskiej optymalizacji. Gra dopracowana jest w kazdym szczegole (poza optymalizacja :lol:), piekna aglomeracja gdzie jest pelno roznego rodzaju smaczkow, genialne stacje radiowe przy ktorych nie raz prawie plakalem ze smiechu, no i najwazniejsze, wciagajaca fabula z wieloma bardzo wyrazistymi postaciami ktore sprawiaja ze jeszcze bardziej wczuwamy sie w nasza role. Szkoda tylko ze Niko ciagle pozwalal sie wyzywac od jeb...go imigranta po czym pokornie przyjmowal zadania. Do konca gry czekalem az w koncu przywali komus w morde za ten tekst (w cutscenkach ofc), niestety nie doczekalem sie. Podjalem kilka decyzji ktorych pozniej zalowalem, wiec gre pewnie przejde jeszcze nie raz ale to juz na lepszym sprzecie. To jest jedna z niewielu gier ktore wessala mnie jak czarna dziura swiatlo mimo, ze komputer ledwo zipal "obslugujac gre". Kto nie gral niech wie co traci ;)

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol, nie chodzi tu o zegar z reala tylko zegar na ścianie w grze... Zrozumieć tekstu pisanego chłopie nie potrafisz?

W takim razie sorry, ale naprawdę napisałeś to... "ciężkim" językiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie sorry, ale naprawdę napisałeś to... "ciężkim" językiem

WTF? Ludzie sylwester Wam nieźle po bani pojeździł ;]. Ja nie pisałem tego czego Ty nie zrozumiałeś... Napisałem odpowiedź do posta Nick126, a to On się pytał o te zegarki.

 

Jeszcze raz zacytuje swojego posta:

 

Działają . Taki bajer, a cieszy.

Co tutaj jest napisane "ciężkim językiem" ;).

 

BTW. Multi w GTA jest fajny szkoda tylko, że sporo serwerów straszliwie laguje.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co do gry

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Misja w hotelu"
Więc mam przebrać się w strój hotelowy i załawtić dilerów. Tylko skąd wziąć ten strój?

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - "Misja w hotelu"
Wejdź do windy i wykoś wszystkich "na pałę", a później zjedź sobie spokojnie z dachu platformą do mycia okien.
Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak ta gra chodzi, to jakis chory zart :huh: Odpalam juz caly szczesliwy, ze w koncu zagram-..WTF??.. Jakies 20FPS gora-jade autem, pod mostem mam jakies 10FPS przecie to jest naprawde jakis zart.. Jak gra ktora tak wyglada, moze tak chodzic... na 4870... :mur:

Z ustawieniami jade w dol i nie ma prawie zadnej roznicy.. 3Ghz-2rdzenie, 2GB ramu, 4870-a to "cos" sie tnie.. Zaraz wyleci przez okno i tyle bedzie z tej gry :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak ta gra chodzi, to jakis chory zart :huh: Odpalam juz caly szczesliwy, ze w koncu zagram-..WTF??.. Jakies 20FPS gora-jade autem, pod mostem mam jakies 10FPS przecie to jest naprawde jakis zart.. Jak gra ktora tak wyglada, moze tak chodzic... na 4870... :mur:

Z ustawieniami jade w dol i nie ma prawie zadnej roznicy.. 3Ghz-2rdzenie, 2GB ramu, 4870-a to "cos" sie tnie.. Zaraz wyleci przez okno i tyle bedzie z tej gry :/

Podstawa: stery, czysty OS, cepa kręcić. Jak nadal będzie coś nie tak to szukać dalej a nie wyżywać się na tej grze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa: stery, czysty OS, cepa kręcić. Jak nadal będzie coś nie tak to szukać dalej a nie wyżywać się na tej grze...

Tego mi nie musisz tlumaczyc-stery najnowsze, OS czysty, CPU krecony-ktos dal ciala z gra i tyle-przeciez to nie ma prawa tak chodzic.. Ktos jeszcze ma jakies pomysly co z tym zrobic? Czy czekac az ktos sie w koncu obudzi i wyda "porzadnego"patcha :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C2D E8600 (3,33Ghz)

4GB 1066MHz

Radeon HD4870X2 (1700zł...)

 

Rozdziałka gry: 1920x1080

 

Mniejsza z tym że sprzęt nie kręcony i nie mam FPSów. Wystarczy że widziałem jak to działa "na oko": TNIE :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego mi nie musisz tlumaczyc-stery najnowsze, OS czysty, CPU krecony-ktos dal ciala z gra i tyle-przeciez to nie ma prawa tak chodzic.. Ktos jeszcze ma jakies pomysly co z tym zrobic? Czy czekac az ktos sie w koncu obudzi i wyda "porzadnego"patcha :blink:

e2160 ma za mało cache i tyle tym temacie, kręć go na jakieś 3400-3500 i będzie prawie grywalnie. U mnie na e2180 na 3ghz jest też około 20fps na 3.4 jakieś 25. Na patcha raczej nie mamy co liczyć, ratuje tylko wymiana sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statistics

Average FPS: 50.86

Duration: 37.12 sec

CPU Usage: 90%

System memory usage: 75%

Video memory usage: 70%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1280 x 1024 (75 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: High

View Distance: 30

Detail Distance: 30

 

Hardware

Microsoft Windows XP Professional

Dodatek Service Pack 3

Video Adapter: ATI Radeon HD 4800 Series

Video Driver version: 6.14.10.6891

Audio Adapter: Realtek HD Audio output

Procesor Intel Pentium III Xeon

 

File ID: benchmark.cli

 

Gierka chodzi 30-40 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, jestem nowy na PurePC ale mogę pochwalić się niezłym sprzętem, co za tym idzie możliwością gry na naprawdę dobrych detalach, więc postanowiłem co nieco odpisać w temacie.

 

Wyniki Benchmark'u :)

 

Statistics

Average FPS: 31.70

Duration: 37.16 sec

CPU Usage: 95%

System memory usage: 62%

Video memory usage: 98%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: Highest

View Distance: 36

Detail Distance: 80

 

Hardware

Microsoft® Windows Vista" Home Premium

Service Pack 1

Video Adapter: NVIDIA GeForce 8800 GT

Video Driver version: 180.48

Audio Adapter: Głośniki (SB X-Fi Xtreme Audio)

Intel® Core2 Duo CPU E8200 @ 2.66GHz

 

File ID: benchmark.cli

I teraz dwie sprawy.

 

Pierwszą sprawą jest to, że wyłapałem w poprzednich stronach tego tematu pytanie co jest grane, gdy po kilku minutach gry nagle wszystko się psuje i trzeba restartować grę etc.

Odpowiedź, zwłaszcza dla posiadaczy systemu Vista jest jedna - RAM !

GTA IV do gry na Viście potrzebuje minimum 2,5GB RAM ! Jeżeli masz 2GB i łudzisz się że sobie pograsz, to ja Ci teraz i tutaj piszę - możesz tylko pomarzyć.

Osobiście zetknąłem się z tym problemem - wystarczyło że tylko trochę pojeździłem, i już nagle lądowałem w powietrzu, a obok mnie fruwały samochody. 0 budynków, ulic, nic. Ewentualnie szare tekstury.

Dokupienie 2GB RAMu (obecnie mam 4GB) skutecznie wyeliminowały ten problem.

 

 

Drugą sprawą jest moja prośba, a zarazem pytanie.

Czy ktoś z Was, graczy, który słucha WŁASNYCH piosenek w grze mógłby opisać jakie operacje musiał wykonać żeby stacja Independence jego utwory odtwarzała?

Sam już pół dnia, bez przerwy wrzucam utwory we wszystkich chyba znanych mi formatach muzycznych do odpowiedniego katalogu w grze, robię autoscany i miast słyszeć własne utwory w kółko ciągną się BEZSENSOWNE REKLAMY.

 

Proszę o pomoc w tej kwestii i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was, graczy, który słucha WŁASNYCH piosenek w grze mógłby opisać jakie operacje musiał wykonać żeby stacja Independence jego utwory odtwarzała?

Wrzucasz skróty do empetrójek do folderu C:\Documents and Settings\Nazwa Uzytkownika\Moje dokumenty\Rockstar Games\GTA IV\User Music w przypadku Windows XP, w Viscie scieżka do dokumentów jest troche inna, ale zapewne sobie poradzisz ze znalezieniem, potem w grze w opcjach dzwieku klikasz na full scan na samym dole, czekasz chwilke az gra przeskanuje wszystkie empetrójki i juz.

 

Dla zainteresowanych. Są już sterowniki Nvidii 185.20 beta przeznaczone dla wszystkich kart geforce od serii 6 wzwyż, do pobrania tu: http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=283367 Ja zaraz sciagne i potestuje. :)

Edytowane przez pawel1710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa: stery, czysty OS, cepa kręcić. Jak nadal będzie coś nie tak to szukać dalej a nie wyżywać się na tej grze...

U mnie na E2160@3.4GHZ i r4870 4gb ram tez jest niegrywalna. I skoro kazda inna gra radzi sobie z malym cachem czy zasyfiowionym systemem ( bez zadnych staran!) to ta tez powinna - tym bardziej ze nie ma za bardzo czym tych wymagan usprawieliwiac jak np. Crysis , Jest tragicznie na pc zrobiona i tyle.

Spedzilem nad 'szukaniem' duzo czasu i niestety efektu nie ma. Jesli mozna sie nad czyms wyzywac to wlasnie na grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucasz skróty do empetrójek do folderu C:\Documents and Settings\Nazwa Uzytkownika\Moje dokumenty\Rockstar Games\GTA IV\User Music w przypadku Windows XP, w Viscie scieżka do dokumentów jest troche inna, ale zapewne sobie poradzisz ze znalezieniem, potem w grze w opcjach dzwieku klikasz na full scan na samym dole, czekasz chwilke az gra przeskanuje wszystkie empetrójki i juz.

No właśnie.

Jak już pisałem, wrzucam te .mp3, .wav, .ogg i inne (bo nie wiem do tej pory jakie formaty odczytuje gra) do katalogu Rockstar Games\GTA IV\User Music i to że tak powiem gó*** daje, bo w grze pomimo że klikam jak głupi te scany to praktycznie nic się nie dzieje (na ułamek sekundy pojawia się napis Scanning czy coś w tym stylu i NIC. Wchodzę do samochodu, włączam Independence i jak były REKLAMY tak nadal lecą.

 

Z początku myślałem że reklamy są dodane specjalnie (choć nie wiem po co) ale jeśli się siedzi w samochodzie 20min i lecą same reklamy to coś jest nie tak.

 

Więc o co tu, do cholery chodzi? Jest w końcu opcja słuchania własnych utworów czy nie, powiedzmy sobie szczerze...

A może mam lecieć znowu do sklepu i kupić specjalną łatkę za kolejne 140zł ??!! Przepraszam że tak reaguję ale wczujcie się w (nie tylko) moją sytuację.

To jakaś parodia...

Edytowane przez DudeX2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra obsługuje pliki mp3. I tak jak napisałem wczesniej nie wrzucaj do tego katalogu User Music w dokumentach empetrójek, tylko wrzuć skróty do empetrójek które masz np. na innej partycji/dysku. Czesto to własnie pomaga i dzieki temu nie musisz zasmiecać dysku systemowego kopiami empetrójek które i tak przechowujesz na kompie tyle, że w innej lokalizacji. U mnie muza na independence.fm gra bez problemu. :)

Edytowane przez pawel1710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra obsługuje pliki mp3. I tak jak napisałem wczesniej nie wrzucaj do tego katalogu User Music w dokumentach empetrójek, tylko wrzuć skróty do empetrójek które masz np. na innej partycji/dysku. Czesto to własnie pomaga i dzieki temu nie musisz zasmiecać dysku systemowego kopiami empetrójek które i tak przechowujesz na kompie tyle, że w innej lokalizacji. U mnie muza na independence.fm gra bez problemu. :)

Okej, dzięki za małe instroo, dam znać jak to sprawdzę, czyli najpóźniej za kwadrans =D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, jestem nowy na PurePC ale mogę pochwalić się niezłym sprzętem, co za tym idzie możliwością gry na naprawdę dobrych detalach, więc postanowiłem co nieco odpisać w temacie.

 

Wyniki Benchmark'u :)

 

 

 

I teraz dwie sprawy.

 

Pierwszą sprawą jest to, że wyłapałem w poprzednich stronach tego tematu pytanie co jest grane, gdy po kilku minutach gry nagle wszystko się psuje i trzeba restartować grę etc.

Odpowiedź, zwłaszcza dla posiadaczy systemu Vista jest jedna - RAM !

GTA IV do gry na Viście potrzebuje minimum 2,5GB RAM ! Jeżeli masz 2GB i łudzisz się że sobie pograsz, to ja Ci teraz i tutaj piszę - możesz tylko pomarzyć.

Osobiście zetknąłem się z tym problemem - wystarczyło że tylko trochę pojeździłem, i już nagle lądowałem w powietrzu, a obok mnie fruwały samochody. 0 budynków, ulic, nic. Ewentualnie szare tekstury.

Dokupienie 2GB RAMu (obecnie mam 4GB) skutecznie wyeliminowały ten problem.

1. Ten twój "niezły" sprzęt to tak naprawdę middle end maksymalnie, a wynik z bencha nie ma przełożenia na faktyczną rozgrywkę, średnio podczas gry jest o 8 fps mniej.

2. Z tym zużyciem RAM to oczywiste, sam system Vista nieoptymalizowany "zje" średnio 600MB do 1GB więc ameryki nie odkryłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ten twój "niezły" sprzęt to tak naprawdę middle end maksymalnie

Teraz to Cię chyba naprawdę pogięło gościu. :P

Konfigurację mam w sygnaturze, jeżeli to dla Ciebie coś pomiędzy low a middle to boję się spytać co jest dla Ciebie high end. Pewnie Core i7 i GF GTX280 to betka dla Ciebie?

Ja naprawdę zdaję sobie doskonale sprawę że jakieś pół roku temu mój blaszak robił większe wrażenie, ale taka degradacja to już przesada... Ciekawe co ma powiedzieć mój kumpel posiadający Ic2d E4400, 2GB RAM i GF8600 512MB ? Że ma złom ? Według Twojej skali tak. To ciekawe jak określisz Semptrona 1,6Ghz 512MB RAM i Radeona 9550. Pewnie antyk :P

 

Co do mojego GTA IV - Działa mi bez przycinek, normalnie, na fabrycznych ustawieniach proca i grafiki.

Z pewnością gdybym dał 1280x1024 tak jak większość tutaj miałbym z 40-50FPS, ale ja wolę już odjąć sobie ten niezauważalny spadek FPS niż wpatrywać się w kreski zamiast postaci (mam monitor 20" a dodatkowo bez antyaliasingu to byłaby rzeź.)

 

Jeszcze jedno :

@pawel1710 - dzięki, skróty pomogły ;) Wielkie dzięki stary.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez DudeX2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...