Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki mały problem z ustawieniami graficznymi dla mojej karty z GTA4/

 

Rozdz. mam 1920x1200, Texture oraz Random Quality mam na High i teraz nie moge ustawić wyżej View Distance bo widzi połowe mojej pamięci karty graficznej.

 

Gdzie tu jest problem ??

 

Problem z obsługą SLi/CF i kanapek.

 

No ja mam kanapke, ciekawe jak to wygląda u kolegi KitKat'a z 4870x2.

A jaki jest problem sobie to ustawić? Ja gram na 1GB ramu grafy all na 100 i działa aż miło :wink:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie też widzi połowę dostępnej pamięci na karcie graficznej. To jest normalne w przypadku wszystkich Radeonów X2 i tych połączonych w CF. W przypadku SLI problem rozwiązują najnowsze sterowniki.

 

Mam niezły problem. Podchodzi mi to pod bug. Nie chcę zdradzać fabuły, więc napiszę ogólnie. Jestem przy ostatniej misji. 9 razy próbowałem ją przejść! Wybrałem Zemstę. Gonię znanego nam Pana z końca gry motorem, później wybijam się ze skoczni i chwytam helikoptera. Należy wciskać "A" na padzie, lub spację na klawiaturze. Próbowałem obie metody. Zasuwam po padzie i klawiaturze aż miło. Niestety Niko robi pierwszy krok tylko by dostać się do helikoptera, a później zmienia się ciągle kamera. To wszystko, po 20 sekundach Niko spada, koniec misji. Googlowałem, ale nic ciekawego nie znalazłem. Niektórzy skarżyli się na to, ale udało się przy zmianie pada, bo nie stykał przycisk. Ja próbowałem też na klawiaturze. Coś tu jest nie tak. Czy ktoś coś takiego miał?

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba nie mam w ogóle tylu ustawień co Ty, jak chce dać więcej View Distance to wraca do ustawienia jakiego może być max ustawione. Co dalej, jeśli chodzi o save to trzeba być zalogowanym w socialclub ?? Bo w sumie na razie bawię się w mieście grę dopiero zacząłem ale chciałem sprawdzić czy działa zapisywanie po położeniu się do łóżka, a tu singup itd itp, nie mogę. Szkoda, że nie byłem na bieżąco w tym temacie teraz widzę, że nazbierało się już ponad 130 stron. Grę kupiłem zaraz prawie po premierze, ale dopiero ją odpakowałem :).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba nie mam w ogóle tylu ustawień co Ty, jak chce dać więcej View Distance to wraca do ustawienia jakiego może być max ustawione. Co dalej, jeśli chodzi o save to trzeba być zalogowanym w socialclub ?? Bo w sumie na razie bawię się w mieście grę dopiero zacząłem ale chciałem sprawdzić czy działa zapisywanie po położeniu się do łóżka, a tu singup itd itp, nie mogę. Szkoda, że nie byłem na bieżąco w tym temacie teraz widzę, że nazbierało się już ponad 130 stron. Grę kupiłem zaraz prawie po premierze, ale dopiero ją odpakowałem :).

 

Pozdrawiam

A masz patcha 1.0.2.0? Patch 1.0.3.0 daje możliwość wyłączenia niektórych efektów w grze :wink:

 

Wklejcie w nowy dokument tekstowy takie komendy

 

-norestrictions

-nomemrestrict

-novblank

 

i zapisz go jako commandline.txt po czym wklejacie do głównego folderu gry tam gdzie jest plik LaunchGTAIV.exe Tym sposobem macie możliwość ustawienia dowolnych detali w grze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niezły problem. Podchodzi mi to pod bug. Nie chcę zdradzać fabuły, więc napiszę ogólnie. Jestem przy ostatniej misji. 9 razy próbowałem ją przejść! Wybrałem Zemstę. Gonię znanego nam Pana z końca gry motorem, później wybijam się ze skoczni i chwytam helikoptera. Należy wciskać "A" na padzie, lub spację na klawiaturze. Próbowałem obie metody. Zasuwam po padzie i klawiaturze aż miło. Niestety Niko robi pierwszy krok tylko by dostać się do helikoptera, a później zmienia się ciągle kamera. To wszystko, po 20 sekundach Niko spada, koniec misji. Googlowałem, ale nic ciekawego nie znalazłem. Niektórzy skarżyli się na to, ale udało się przy zmianie pada, bo nie stykał przycisk. Ja próbowałem też na klawiaturze. Coś tu jest nie tak. Czy ktoś coś takiego miał?

Mi nie udalo sie sie wejsc uzywajac spacji, zbindowalem na alt i sie udalo, to problem z gra, sprawdz inny klawisz/przycisk i naciskaj go szybciej niz koliber macha skrzydlami Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem update do tego wpis w txt co podał seba.

 

Wszystko na Very High i Distance obydwa na 100 , Density też na maxa. Benchmark GTA4 46 fps podczas gry bez zacięć rozdz.1920x1200.

 

Zostało poszukać w faqu o limicie ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i klasa. ;)

 

Ok, zbinduję też na alta i może się wreszcie uda, bo do tej misji mam jakiś niefart. Raz zepchnął mnie jakiś grat, kiedy jechałem pod prąd, raz wpadłem do wody, wychyliłem się zza samochodu z RPG i Niko strzelił w samego siebie. :D 10 raz dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ciekawie :lol2: między wszystkimi suwakami all na 100% i wszystkie detale na najwyższe z dostępnych a suwakami na 50% jest tylko 2k/s różnicy :lol2:

 

Deatail max, suwaki 100%

 

Dołączona grafika

 

Statistics

Average FPS: 60.05

Duration: 36.99 sec

CPU Usage: 75%

System memory usage: 79%

Video memory usage: 96%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)

Texture Quality: High

Texture Filter Quality: Highest

View Distance: 100

Detail Distance: 100

 

Hardware

Microsoft® Windows Vista" Ultimate

Service Pack 1

Video Adapter: NVIDIA GeForce GTX 280

Video Driver version: 185.65

Audio Adapter: Głośniki (ASUS Xonar DX Audio Device)

Intel® Core2 Quad CPU Q9550 @ 2.83GHz

 

File ID: Benchmark.cli

Datail max, suwaki 50%

 

Dołączona grafika

 

Statistics

Average FPS: 62.34

Duration: 37.10 sec

CPU Usage: 71%

System memory usage: 69%

Video memory usage: 95%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)

Texture Quality: High

Texture Filter Quality: Highest

View Distance: 50

Detail Distance: 50

 

Hardware

Microsoft® Windows Vista" Ultimate

Service Pack 1

Video Adapter: NVIDIA GeForce GTX 280

Video Driver version: 185.65

Audio Adapter: Głośniki (ASUS Xonar DX Audio Device)

Intel® Core2 Quad CPU Q9550 @ 2.83GHz

 

File ID: benchmark.cli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A wiesz że ten benchmark to jest pic na wodę? W nim masz noc i praktycznie brak aut i ludzi i czegokolwiek. Wjedź sobie koło południa na środkową wyspę (te ulice po środku co się przecinają skośnie, oraz okolice central parku) i tam porównaj różnicę.

 

Albo helikopterem polataj jak ci całe miasto widać z góry.

 

EDIT. Carson, zaczałęm pisać zanim twój post się pojawił.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę z tym zbindowaniem na Alta, bo ani pad, ani Spacja na klawiaturze nie zdołały wspiąć się do helikoptera. Mimo, że zasuwałem jak chomik po kołowrotku to Niko spadał. Luzem wszedłem z Altem do helikoptera i zakończyłem fabułę. Teraz doręczam samochody Steviemu.

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qqrydza - sporo super screenów, gdyby nie blur.

bo pan qqrydza chyba nei wie o istnieniu moda usprawniajacego blura ;) Mozna miec samego motion blura bez rozciapanej grafy kiedy nie jestesmy w ruchu.

 

http://www.gtaforums.com/index.php?showtopic=386262 Tweak nr 6 z tego linka jest imo najlepszy, przy szybkim poruszaniu sie motion blur sie zalacza a gdy nie jest potrzebny grafika jest normalna (nie rozciapana).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo pan qqrydza chyba nei wie o istnieniu moda usprawniajacego blura ;) Mozna miec samego motion blura bez rozciapanej grafy kiedy nie jestesmy w ruchu.

 

http://www.gtaforums.com/index.php?showtopic=386262 Tweak nr 6 z tego linka jest imo najlepszy, przy szybkim poruszaniu sie motion blur sie zalacza a gdy nie jest potrzebny grafika jest normalna (nie rozciapana).

 

Ano wiem o modach i je już przerobiłem ale uważam, że bez tego efektu obraz jest zbyt sterylny i pokazuje tę "pecetową przypadłość". Nie mam twarzy "pińć" centymetrów od monitora i obraz podczas gry jest znacznie lepiej wygładzony a filtr daje większe wrażenie fotorealizmu. Teraz wyłączając blura już nie mogę patrzeć dłużej na gta.

 

hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem.... na GTX280 nie mialem takiego bledu jak na GTX295... Mianowicie po nacisnieciu 'Start' na tekscie opcji na pojawiaja sie czarne paski poziome ktore sa przez chwile i znikaja po zaladowaniu save'a. Stery mam najnowsze, na starszych tez to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, znany problem w GTA IV. Pewnie jakbyś poczekał kilkanaście-kilkadziesiąt minut to załadowałoby się. U mnie było to samo, tyle że trwało 3 minuty. Po prostu GTA ma takie odpały, co jest głupie. U mnie jednego dnia ładuje się 8 sekund, drugiego 3 minuty. Na ogół najnowszy patch pomaga. Wrzuć 1.3. Z resztą... Patch 1.3 to podstawa. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zainstalowałem 1.3 i gra już działa ale

 

a) ostro przycina (jak grałem kilka miesięcy temu to na 1.2 który o dziwo działał było fajnie teraz fps jest dużo niższy)

b) skopany jest dźwięk całkowicie tak jak miałem na patchu 1.1

 

... spróbuje wieczorem jeszcze ale ogólnie to masakra z tymi błędami jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Najlepiej to by chyba było odinstalować grę i wywalić pliki ustawień, zostawić same save-y. Wtedy czysta instalka i od razu patch, konfiguracja już po patchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak... Z tymi problemami to się w 100% zgodzę.

U mnie to wyglądało tak:

1. Uruchamia się AutoRun, a tu krzaczki. Uruchomiłem Setup.exe, poszło!

2. Połączenie kont LIVE z RGSC... Masakra, bez pojęcia, teoretycznie nie dla Polski, całość udaje się cudem, bo postępując według instrukcji, to niczego sobie nie połączę. Nie napisali nic, jak zdobyć Gamertaga.

3. Wyżej opisywany problem z ładowaniem.

4. Niedociągnięcia typu spadająca z mostu taksówka, po czym jakimś cudem pojawiła się nad mostem i zaczęła świrować. Gra oczywiście oryginalna.

5. Raz wyrzuciło mnie z gry, kiedy chciałem zapisać grę. Raczej nie było to wynikiem niestabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania. Nie instalowałem pierwszego patcha, tylko od razu drugiego, a kiedy wyszedł, trzeciego.

Jak bawiłem się modami i musiałem wywalić grę zainstalowałem tylko patcha 1.0.3.0 i gra działa pięknie. Wydaje mi się że już jest wszystko to co było w poprzednich patchach :wink:

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...