Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, czy faktycznie będzie dobrze dopracowane.

Ja nie ściągam jak wyjdzie. Język uważam jest w miarę łatwy do zrozumienia. Chyba, że chodzi tu o zwroty np. takiego rasta jak Jacob, ale trochę reggea i już zaczyna się kminić. :D Swoją drogą nie mam pojęcia jak to chcą tłumaczyć. To jakby powiedzieć: "Thank you from the mountain" - Dziękuję z góry, albo "I feel train to you" - Czuję pociąg do Ciebie. :D

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99% idiomów, takich jak, "Dziękuje z góry" (Thank you in advance) czy "Czuje pociąg do ciebie" (Nie mam pojęcia ale pewnie też się znajdzie), ma swoje odzwierciedlenie w języku angielskim, kwestia poświecenia czasu na szukanie i naukę, bo niestety nie da się tego w żaden normalny sposób tłumaczyć, języki europejskie były przez lata pod wpływem łaciny i to zapewne sprawia że po mimo różnych słów sens pozostanie nie zmieniony. Dla przykładu, "Let sleeping dogs lie" - " Nie wywołuj wilka z lasu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, wiem, że na to są idiomy, nawet znam. :) Chodzi o to, że na pewne "dżejkobowskie" zwroty idiomów nie znajdziesz raczej. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jamajski slang i to jest inna sprawa i faktycznie trzeba być kreatywnym aby to przełożyć na język polski. Mówiłeś po prostu o zwrotach typu "dziękuje z góry" a z takowymi nie ma problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do stworzenia tłumaczenia jest potrzeby tłumacz i polonista. (żeby to jakoś po polsku "brzmiało")

a i zauważyliście że przy 1 kryjówce chodzą osoby mówiące po polsku (po rusku mówią inni) np. jak pchnąłem babe to ona do mnie po prostu

-spadaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Moje autooo!!!"

Osobiście czekam na jakiś fajny dodatek oraz mody, mody, mody ;) Jakieś lepsze śmigłowce by się przydały, więcej motorów. Przez całą grę minąłem (no dobra niektórych nie minąłem ;>) może z 10 (jadących) motorów Oo.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Z tego co wiem to nowe motory i wozy są jeszcze nie możliwe do zrobienia ( brak narzędzi to otwierania i edytowania modeli) a R* nie chce w żadnym stopniu pomóc heh a nie którzy od razu z grą dają porządne edytory i narzędzia.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, mam pytanko. mam problem z misją final interviw. kupuje garniaka uderzam pod firmę i nie mogę wejść wyskakuje mi żebym kupił garnitur. zauważyłem że Niko cały czas u mnie ma te rękawiczki bez palców może to o to chodzi ale niestety nie wiem jak je ściągnąć. z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ja skoczyłem do Perseusa i kupiłem po prostu garnitur ze spodniami, a do tego buty eleganckie. ;)

Wszedłem bez problemu.

 

Aaa... I jeszcze takie zwroty słyszałem:

"Ku#wa",

"Dzień dobry",

"Dobranoc".

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do patcha to u mnie nie widać żadnej różnicy poza jeszcze bardziej kropkowanymi cieniami :/ chociaż jak by nie patrzeć nie grałem ponad 3 tygodnie w IV i przez ten czas sys się na pewno trochę zasyfił i dysk sfragmentował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponowię moją prośbę- miałem formata i nie wiedząc, że muszę skopiować cały profil pozbawiłem się saveów. Proszę czy ktoś mógłby podesłać mi wszystkie potrzebne pliki z etapu gry mniej więcej gdy odblokowujemy 3 obszar gry? Kilka dni temu znalazłem jakąś stronke z zapisami gry, opisane było, że trzeba jeszcze jakiś plik do tego ściągnąć i generalnie jak wykonałem wszystkie polecenia to gra wywala od razu error przy loadnigu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z GTA IV. Sprzęt taki jak w sygnaturce.

Jakiś czas temu zainstalowałem grę. Włączam, ok. Klikam "Start" i teraz... Gra ładowała się bardzo długo. Same obrazki(Z Elizabetą, Romanem, Niko, Berniem itd.) przewijają się z 2 minuty. Następnie "Loading" i to trwa kolejną minutę. Łącznie oczekiwałem 3 minuty na załadowanie się gry. W czasie gry, wczytywanie trwało minutę, kiedy np. potrzebowałem tego, bo zawaliłem coś.

To trwało kilka dni. Później już ładowało się błyskawicznie. Ledwo 2 obrazki, z 5 sekund "Loading" i gram. Cieszyłem się, super, jednak do dnia dzisiejszego. Wróciło. Grr... To jest denerwujące.

Jeśli to coś podpowie, to dzień po zainstalowaniu gry wrzuciłem drugiego patcha i oczywiście trzeciego tuż po jego wypuszczeniu.

Miał ktoś z tym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po trzecim patchu gra tez sie strasznie dlugo laduje, wczesniej ladowalo sie blyskawicznie. Na dodatek mam ciagle doczytki podczas grania, na poprzednim patchu nie bylo to tak upierdliwe jak teraz. Nie wiem jak to naprawic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem odwrotnie, na poczatku gra ladowala mi sie dlugo, 2-3minuty, potem uzylem komendy -noprecache i gra wczytywala mi sie 30 sekund a doczytki w grze nie wystepowaly nigdy (grajac na kazdym patchu 0-2), 2 tygodnie temu zrobilem format i zainstalowalem na swieza gre patcha 1.0.3 i gra laduje sie okolo minute, ale gdy dam tekstury na high to ciagle cos doczytuje co nie wystepowalo na patchu 1.0.2 :/ widac ze gra ma tendencje do dziwnych zachowan ktorych nie da sie wytlumaczyc sprzetem, bo raz dziala tak, a raz inaczej na tym samym cfg, widocznie trzeba z tym zyc, albo czekac az laskawie R* ruszy D U P E i poprawi cos w tej grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, trudno, jakoś to przeżyję. Część fabularną już kończę, spróbuję osiągnąć 100% w miarę szybko, może w tym czasie R* coś wypuści, żeby można było przynajmniej później sobie na MP pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki mały problem z ustawieniami graficznymi dla mojej karty z GTA4/

 

Rozdz. mam 1920x1200, Texture oraz Random Quality mam na High i teraz nie moge ustawić wyżej View Distance bo widzi połowe mojej pamięci karty graficznej.

 

Gdzie tu jest problem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...