Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, jednak ja nie rozumiem jednej rzeczy.

 

Przy małym View Distance, widoczność jest mała. Renderowane jest mniej obiektów i widzimy szarzyznę daleko przed nami. Przy maksymalnym VD, gra właśnie gubi te odległe tekstury, ale za to widzimy więcej budynków, samochodów, jednak mimo wszystko do renderingu jest więcej, a mimo wszystko widzimy trochę więcej FPSów. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec czego tu nie rozumiesz? :) blisko gracza jest duze "nasycenie" obiektami, a w oddali gina tekstury i obiekty, to sprawia wrazenie ze wszystkiego jest wiecej i szybciej chodzi. Sprobuj wyjsc tak z 200mb poza limit karty graf to wtedy zobaczysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przestudiowałem wątek, postanowiłem zmienić coś i u siebie :) Dotychczas grałem na średnich ustawieniach 473/1003 mb, miałem około 60-65 FPSów w mieście, najniżej zeszło do 48. Teraz ustawiłem sobie 1592/1003 i mam 43-48 w mieście, najniżej 36 i tak już zostawię, spadki poniżej 36 nie występują, takie efekty mnie zadowalają, aczkolwiek mam teraz ustawionego procka na 3.68 GHz i kartę na 650/1250/1335 , czyli delikatne o/c. Do gier będę ustawiał sobie na 3.8 i 700/1335/1460, czyli troszkę FPSów wpadnie :)

 

Pozdro

Edytowane przez mikis525

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka karta?

GTX 280, 285?

HD 4870( X2?)?

Ja mam na sprzęcie z siga podobnie jak Ty, rozdziałka 1680x1050. Noo... zejdzie do 28 FPS przy ogromnym ruchu, sporym pościgiem, strzelaniną i dużym szaleństwie po drodze jednocześnie. :)

 

-nomemrestrict to podstawowa komenda. :D

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki piękne :)

 

Już niedługo będę miał pewnie jakiś nowy telewizor, to na nim będę grał :P Mój monitor piszczy przy 85Hz jak... czaicie ten piszczący dzwonek co wkręca się w głowę?... to tak piszczy.

 

GTA IV cały czas mnie zaskakuje! Zawsze grałem na 1280x1024 wszystko high, a suwaki 30,50,100,5 i trochę przycinało (25-30FPS) Teraz przestawiłem na 1600x1200 wszystko jak się dało najwyżej i... jak ręką odjął (35-40FPS w tych samych miejscach) :ploom: Dziwne nie?

Textury się nie mieszczą w pamięci karty = nie wczytuje wszystkich textur = nie ma się co przycinać, bo wszystkiego nie wyświetla... -.-

 

Tak swoją drogą masz max nieproporcjonalny monitor (stare CRT) w stosunku do reszty sprzętu :damage_wall:

 

EDIT:

@Carson

Tylko, że on nie ma dobrego CRT (bo jakie dobre CRT ma takie kiepskie parametry jeśli chodzi o odświeżanie) ;)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą masz max nieproporcjonalny monitor (stare CRT) w stosunku do reszty sprzętu :damage_wall:

Wiem :lol2: To jest jakiś 7 letni Samsung 15"-16,5", na którym jest napisane coś o 765MB :) Taki ot dziadek :P

Edytowane przez Krzychu95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Textury się nie mieszczą w pamięci karty = nie wczytuje wszystkich textur = nie ma się co przycinać, bo wszystkiego nie wyświetla... -.-

 

Tak swoją drogą masz max nieproporcjonalny monitor (stare CRT) w stosunku do reszty sprzętu :damage_wall:

chyba zapomniales jak wyglada obraz na dobrym crt wzgledem jakiegokolwiek lcd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra rządzi się własnymi prawami. Istotnie ustawiając dystans widzenia na 100 mam o wiele lepszą wydajność niż przy 50. ;)

Czary z mleka.

 

jest więcej takich "bonusów" ? ;)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra rządzi się własnymi prawami. Istotnie ustawiając dystans widzenia na 100 mam o wiele lepszą wydajność niż przy 50. ;)

Czary z mleka.

Istotnie chyba nie przeczytales kilku ostatnich postow, a czarow jak nie bylo tak nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka karta?

GTX 280, 285?

HD 4870( X2?)?

Ja mam na sprzęcie z siga podobnie jak Ty, rozdziałka 1680x1050. Noo... zejdzie do 28 FPS przy ogromnym ruchu, sporym pościgiem, strzelaniną i dużym szaleństwie po drodze jednocześnie. :)

 

-nomemrestrict to podstawowa komenda. :D

Przy 6ściu gwiazdkach mam 28 FPSów, duży ruch i Niko wychylony strzelający do przechodniów :)

 

GTX280 ;]

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak ma wyglądać ten kod na maksymalny wygląd do najnowszej wersji gry, tam jest dużo więcej ustawień. Wiem, że pewnie to było na jakiejś stronie, ale nie mam czasu na przeglądanie wszystkiego :/

Co rozumiesz przez slowo kod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche bawilem sie w modelowanie samochodu, ze az zapomnialem jaki samochod modelowalem, coprawda jego osiagi troche zmalaly, zeby nie powiedziec ze praktycznie sie nie poruszal, a gdy z niego wysiadlem nie dalo sie juz wsiasc spowrotem, ale radio gralo i lans jest :)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Prawda ze podobne?

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie spada tak do 22 nawet i do 20, troche kicha ale tak jest w kilku miejscach. Ogólnie to tak 30-35. Konfig w sygnie. Czy to dobre wyniki ? Niech ktoś powie bo może da sie coś jeszcze z gry wycisnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka rozdzielczość, detale? Na oko wygląda mi to na dobry wynik, sugerując, że jedziesz na średnich detalach i rozdziałce 1280x1024, albo 1680x1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram w 1680x1050

 

Statistics

Average FPS: 42.02

Duration: 37.13 sec

CPU Usage: 98%

System memory usage: 58%

Video memory usage: 98%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)

Texture Quality: Medium

Texture Filter Quality: High

View Distance: 30

Detail Distance: 30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

u mnie na 88GT i E6300 OC na 2.8GHz jest podobnie więc wynik ok ;) Co do spadków to wyłącz plik wymiany czy stronnicowy i rób defragmentacje

 

PS jakie stery używasz?

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Ver 182.08 Defragmentacja była robiona więc to nie to. Wątpie żeby wyłączenie pliku by coś dało

U mnie na starszych lepiej chodziło GTA ;) Karte mam tą samą. Tylko nie pamiętam na których najlepiej ( format był robiony) w sterownikach najlepiej włączyć prerender klatek to tez pomaga na spadki trochę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.

Robię sobie misje z przypadkowymi pieszymi. Jak to jest z nimi? Sprawdzam nawet na mapkach w internecie. W Broker & Dukes wykonałem już z wszystkimi, ale z jednym nie do końca(Z tym co nam daje na początku $ bezinteresownie). Pierwsze spotkanie polega na tym, że daje nam trochę kasy. Jednak ni chu chu, żeby go znaleźć później. Chcę go znaleźć w celu drugiego spotkania, sprawdzałem nawet na mapkach na stronach internetowych, ale jego tam nie ma. :(

W 4 różne dni podjeżdżałem. Ktoś wie dlaczego tak jest?

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche bawilem sie w modelowanie samochodu, ze az zapomnialem jaki samochod modelowalem, coprawda jego osiagi troche zmalaly, zeby nie powiedziec ze praktycznie sie nie poruszal, a gdy z niego wysiadlem nie dalo sie juz wsiasc spowrotem, ale radio gralo i lans jest :)

... właściwie to dla czego ten samochód nie wybuchł ?

 

ps. opcja modelowania zderzeniowo/zgniatającego bardzo fajna i w tak szerokim zakresie, można "zrobić" pojazd mieszczący się w ... drzwi (nie będący motorem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...