Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

malyna doszło już do ciebie GTA z planetygier?

Jeszcze nie, mam nadzieje ze przyjdzie dzisiaj :|

 

Tobie przypuszczam tez jeszcze nie doszlo?

Edytowane przez malyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jeszcze nie, i też mam nadzieję że już dziś będzie :D. Chociaż przewiduje czarny scenariusz że będzie w poniedziałek :damage_wall:

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde trochę już się wkurzam bo dalej nie ma, poczta u mnie tak max do 14 zawsze jest.

 

Ooo psy szczekają niedaleko, może już listonosz gdzieś się szwenda :razz:

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy wypuszczą pierwszego patcha? Pewnie pierwszy w miarę realny termin to styczeń... Chociaż biorąc pod uwagę ile rzeczy będą musieli w nim zawrzeć...

Oczywiście przy założeniu, że nie będą cały czas utrzymywać, że small amount of PC users are facing problems ;D

 

Wlasna muzyke wrzuca sie do tego folderu tak?

C:\Documents and Settings\Kurniczek\Moje dokumenty\Rockstar Games\GTA IV\User Music

I jak wlaczyc ta muze bo cos nie moge :/

W poprzednich częściach było tak, że pośród stacji radiowych było MP3 i tam leciały kawałki

Edytowane przez Julo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może trochę bardziej techniczne podejście do sprawy:

GTA 4 w wersji PC jest najprawdopodobniej prostym portem z XBOX 360. Ten jak wiadomo, oprócz GPU klasy r520 (w uproszczeniu!!) + optymalizacje konsolowe, korzysta również z 3 rdzeniowego procesora.

Wygląda na to, że cały pipeline został praktycznie nietknięty, natomiast Rockstar skupił się nad SecuRom-em :mad: :mad:

Gra intensywnie obciąża nawet najszybsze procesory dwurdzeniowe, natomiast 4 rdzeniówki wykazują 50-60% obciążenie. Engine nie jest w stanie efektywnie rozdzielić zadań na takich egzotycznych dla niego platformach.

Poproszę, może ktoś podzieliłby się wynikami z "nieegzotycznego" Phenoma x3 :rolleyes: . Najlepiej skojarzonego z kartą graficzną 512MB w średnich detalach. -> powinien mieć komfort gry zbliżony do konsoli.

Grafika nawet X1900 powinna dawać radę ~25-30 FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa z 512 MB da ci komfort ale nie jakość gry jaką daje konsola, te 512 MD Vramu to zdecydowanie za mało ;/

 

no i mam becha - śmiechu warte(spójrzcie na różnicę)

 

Statistics

Average FPS: 37.56

Duration: 37.81 sec

CPU Usage: 85%

System memory usage: 68%

Video memory usage: 49%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1920 x 1200 (60 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: Highest

View Distance: 100

Detail Distance: 100

 

Hardware

Microsoft® Windows Vista" Home Premium

Service Pack 1

Video Adapter: ATI Radeon HD 4870 X2

Video Driver version: 7.14.10.621

Audio Adapter: Głośniki (Realtek High Definition Audio)

Intel® Core2 Duo CPU E8500 @ 3.16GHz

 

File ID: Benchmark.cli

 

 

i

 

 

Statistics

Average FPS: 36.48

Duration: 37.06 sec

CPU Usage: 79%

System memory usage: 75%

Video memory usage: 93%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1920 x 1200 (60 Hz)

Texture Quality: High

Render Quality: Highest

View Distance: 32

Detail Distance: 100

 

Hardware

Microsoft® Windows Vista" Home Premium

Service Pack 1

Video Adapter: ATI Radeon HD 4870 X2

Video Driver version: 7.14.10.621

Audio Adapter: Głośniki (Realtek High Definition Audio)

Intel® Core2 Duo CPU E8500 @ 3.16GHz

 

File ID: Benchmark.cli

 

 

sam teraz nie wiem czy lepiej wyższe tekstury czy detale te...

jesus gdyby wykorzystywało moje x2 to by było bosko !

Edytowane przez NoVyKoMp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu ludzie zaczeli dochodzic do poprawnych wnioskow ze wina slabego framerate'u lezy po stronie procesora a nie karty graficznej.

 

Co do nagrywania stanu gry, to przegladajac zglaszane problemy w necie, rzeczywiscie bez uruchomienia profilu Live nie da sie sejwowac ( ja tak mialem, mam i pewnie bede miec ). I nie chodzi tutaj o logowanie online caly czas, wystarczy zalogowac sie raz, co skutkuje utworzeniem profilu, i juz mozna sie logowac nawet offline we wszystkich grach Games for Windows ( wiem, bo sam tak robilem, oryginalne gry ofkoz ). Gra musi znalzc na dysku slady profilu Live, zeby stworzyc profil dla sejwow ( wiem ze to brzmi bzdurnie, ale tak to zrobili na to wychodzi )

 

Tak wiec rzeczywiscie, M$ zwalil sprawe z Games for Windows, u niektorych bez uruchomienia profilu Live moze nie dac sie sejwowac.

 

Powinni dostac kare za rozpowszechnianie oprogramowania , ktore wymaga do korzystania z uslug niedostepnych na terenie Polski.

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inne pytanie. Wie ktos jak przejsc misje u Romana (logging on) gdzie musimy jechac do kafejki internetowej ? Trzeba siąść przed komputerem przy pomocy przycisku e ,probowalem na wszystkich i nic sie nie dzieje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kolegi który mówił o własnej muzyce i kolegi który odpowiedział że tak było we wcześniejszych...

 

w tej też tak jest - wrzucamy naszą muzę do folderu Users Music i potem odpowiednie radio - tylko nie pamiętam, które ;P

 

EDIT:

 

taka sprawda już drugi raz po kilku chwilach grania wywala mi się fatal error resc10 - o co chodzi do jasnej ciasnej ?

Edytowane przez NoVyKoMp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

by tradycji stało się zadość :

 

Statistics

Average FPS: 25.40

Duration: 37.09 sec

CPU Usage: 96%

System memory usage: 93%

Video memory usage: 99%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1440 x 900 (75 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: High

View Distance: 30

Detail Distance: 37

 

Hardware

Microsoft® Windows Vista" Ultimate

Service Pack 1

Video Adapter: NVIDIA GeForce 9600 GT

Video Driver version: 180.70

Audio Adapter: Głośniki (Realtek AC'97 Audio)

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4600+

 

File ID: Benchmark.cli

 

Grałęm tak na szybko godzinkę bo więcej czasu dziś nie będę miał i powiem tak: GRAFICZNIE - OMG! :D Porównanie GTA4 do SA to jet śmiech na sali, tutaj wszystko wygląda przepięknie poza częścią tekstur które są na medium. Modele samochodów - miód malina podobnie jak przechodnie i budynki. Jeżeli ktoś twierdzi, że nowe GTA ma baaardzo przeciętną grafikę i w ogóle chciał crysisa w nowym jorku to ... niech włączy sobie crysisa krzyż na drogę.

A wracając do WŁAŚCIWEJ części gry czyli DO GRANIA to po godzinie widziałem tyle smaczków tworzących klimat, że jestem pewien, iż gra pochłonie mnie na długie godziny, a bynajmniej jakimś wielkim fanem serii nie jestem.

 

Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka

 

The Highest view/detail settings don't really add that much visually to the game for the most part.

W sumie to prawda, widzialem gdzies link z porownaniem grafiki low / high (mam tu na mysli, roznice pomiedzy ustawieniami suwakow) i roznicy zauwazalnej MOIM okiem nie bylo praktycznie zadnej, jedynie przy porownywaniu tekstur bylo widac spadek jakosci

--

 

A tu ustawienia z gry na XO

If you read the graphics faq you'd know:

 

- view distance on 360 is 21

- detail distance on 360 is 10

- shadow density on 360 is 0

- SLI is not supported properly, nVidia will have to release drivers to fix it

 

also the 360 version

- runs at 1280x720

- has 2xAA

- has no AF (lowest render quality setting I guess)

- uses Medium Textures

- runs at ~25FPS according to some benchmarks out there

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wlasnej muzyki, to trzeba ustawic radio "Independance", tam nasza muzyka zostanie wpleciona w ogolna ramowke radia, w ten sposob mamy pelnowartosiowe radio z naszymi nutami. Widac nie wszyscy czytali ksiazeczki zalaczone w oryginalnej grze albo nie wsszyscy ja maja:D Mozna " z biegu" dodawac nowe piosenki, ale w opcjach auto trzeba ustawic skanowanie, chyba pelen skan czy cos w ten desen.

Co do teksturek to udalo mi sie na high ustawic, zmneijszajac rozdzialke troszke i view distance... jednak roznicy nie zauwazylem- ani jakosciowo, ani wydajnosciowo. Chyba na razie jest to opcja, ktora nie pelni zadnej funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to bez quada i 1gb na gpu nie ma co podchodzic u mnie na maxa gra w miare smiga ale co jakis czas wysypuje do pulpitu i system informuje o braku pamieci (jest to pierwsza gra której 4gb ramu to za mało aby grać przy wyłaczonym stronicowaniu ), 1gb na grafie i też jej mało bo nie mozna ustawić suwaczka z dystansem na maxa, normalnie smiech na sali co za niezoptymalizowane ciach!o wypuscili panowie z rockstars

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka

 

 

 

W sumie to prawda, widzialem gdzies link z porownaniem grafiki low / high (mam tu na mysli, roznice pomiedzy ustawieniami suwakow) i roznicy zauwazalnej MOIM okiem nie bylo praktycznie zadnej, jedynie przy porownywaniu tekstur bylo widac spadek jakosci

--

 

A tu ustawienia z gry na XO

 

Mógłbyś napisać jakie są maksymalne ustawienia tych opcji na pc ?

 

I to że gra chodzi w ~25 klatkach to bzdura. Na moje oko jest to MIN. 25 - ok 40 - czasami jest bardzo płynnie, wyraźnie powyżej 30. Średnio na moje oko jest ok 30-35 klatek. Tak czy siak jest płynnie, a lekkie zwolnienia (nie dropy przeszkadzające w grze) zdarzają się na drugiej wyspie).

Edytowane przez Szejk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka sprawda już drugi raz po kilku chwilach grania wywala mi się fatal error resc10 - o co chodzi do jasnej ciasnej ?

podobno trzeba zainstalowac NET Framework 3.5, na DVD z instalka jest tylko 3.0. Zaraz sprawdze bo to nieoficjalne info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to bez quada i 1gb na gpu nie ma co podchodzic u mnie na maxa gra w miare smiga ale co jakis czas wysypuje do pulpitu i system informuje o braku pamieci (jest to pierwsza gra której 4gb ramu to za mało aby grać przy wyłaczonym stronicowaniu ), 1gb na grafie i też jej mało bo nie mozna ustawić suwaczka z dystansem na maxa, normalnie smiech na sali co za niezoptymalizowane [ciach!]o wypuscili panowie z rockstars

A może jednak wł swapa? nie wszystkie aplikacje poprawnie działają z wył stronicowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :]

Wie ktoś jak obejść blokade ustawień graficznych żeby dać wszystko na max? i czy da już rade ustawić AA i AF bo mnie kur... łapie jak widze ząbki w rozdzialce 1680x1050

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos podawal jaki wpis trzeba zmienic w rejestrze ,zeby na xp uruchomic z sp2.jest jakas roznica w wydajnosci o ile to wogole dziala na korzysc sp3 ?

by nie instalowac SP3 zmieniamy ten wpis w rejestrze :

 

1. Klikamy Start-> Uruchom-> wpisujemy regedit-> klikamy ok.

2. Dalej wejdź HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlWindows

3. Znajdujemy CSDVersion-> klikamy 2 razy i zmieniamy Dane Wartości z 200 na 300-> OK.

4. Restart komputera.

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś jak można zmienić klawisze? Bo jeżdżenie samochodem w układzie WSAD jest tragiczne. No i może ewentualnie zmienić ustawienia kamery w czasie jazdy samochodem, bo wychylenia o 180 stopni są jak najbardziej nie na miejscu w przypadku szybkiego pościgu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to bez quada i 1gb na gpu nie ma co podchodzic u mnie na maxa gra w miare smiga ale co jakis czas wysypuje do pulpitu i system informuje o braku pamieci (jest to pierwsza gra której 4gb ramu to za mało aby grać przy wyłaczonym stronicowaniu ), 1gb na grafie i też jej mało bo nie mozna ustawić suwaczka z dystansem na maxa, normalnie smiech na sali co za niezoptymalizowane [ciach!]o wypuscili panowie z rockstars

Stawiam raczej na wylaczonego swapa.

Wyniki z trzech rozdzialek mojego monitora.

O graniu w full hd na najblizszy rok moge zapomniec. Musi wystarczyc 1366x768.

q6600@3,6, 4gb, xp sp3, radeon 4850 1gb 770/2100 aniso16x

 

1

 

Statistics

Average FPS: 30.78

Duration: 36.55 sec

CPU Usage: 47%

System memory usage: 61%

Video memory usage: 89%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1920 x 1080 (60 Hz)

Texture Quality: High

Render Quality: Highest

View Distance: 31

Detail Distance: 100

 

Hardware

Microsoft Windows XP Professional

Dodatek Service Pack 3

Video Adapter: ATI Radeon HD 4800 Series

Video Driver version: 6.14.10.6891

Audio Adapter: SB Audigy 4 [EC00]

Intel® Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz

 

2

 

Statistics

Average FPS: 43.78

Duration: 37.43 sec

CPU Usage: 54%

System memory usage: 64%

Video memory usage: 78%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1360 x 768 (60 Hz)

Texture Quality: High

Render Quality: Highest

View Distance: 45

Detail Distance: 100

 

Hardware

Microsoft Windows XP Professional

Dodatek Service Pack 3

Video Adapter: ATI Radeon HD 4800 Series

Video Driver version: 6.14.10.6891

Audio Adapter: SB Audigy 4 [EC00]

Intel® Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz

 

3

 

Statistics

Average FPS: 45.76

Duration: 37.85 sec

CPU Usage: 54%

System memory usage: 59%

Video memory usage: 72%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1280 x 720 (60 Hz)

Texture Quality: High

Render Quality: Highest

View Distance: 45

Detail Distance: 100

 

Hardware

Microsoft Windows XP Professional

Dodatek Service Pack 3

Video Adapter: ATI Radeon HD 4800 Series

Video Driver version: 6.14.10.6891

Audio Adapter: SB Audigy 4 [EC00]

Intel® Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz

 

Pomijajac wymagania gra naprawde wciaga, w wysokich ustawieniach wyglada swietnie, co tylko poteguje klimat rozrywki.

Edytowane przez Piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie jest tragicznie. Instalacja poszla bez problemu... Gra chodzi calkiem plynnie, na oko 25fps> w 1600x900.

 

GF8800GT, C2D E8200@3.6GHz, 4GB ram

 

Statistics

Average FPS: 49.54

Duration: 37.06 sec

CPU Usage: 91%

System memory usage: 48%

Video memory usage: 97%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1600 x 900 (60 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: High

View Distance: 25

Detail Distance: 37

 

Hardware

Microsoft Windows XP Professional

Dodatek Service Pack 3

Video Adapter: NVIDIA GeForce 8800 GT

----------------------------------------------------------

 

Statistics

Average FPS: 48.76

Duration: 37.10 sec

CPU Usage: 87%

System memory usage: 50%

Video memory usage: 97%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1360 x 768 (60 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: High

View Distance: 45

Detail Distance: 100

Edytowane przez neo2006a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...