Skocz do zawartości
KaxxL

Gta 4

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zas kupilem orginala i w sumie nie zaluje. Odpale dzisiaj gre na c2d i jesli na medium z jakims aa bede miec powyzej 30fps to bede w 100% zadowolony. Takie rzeczy, jak upierdliwa instalacja, czy "optymalizacja" nie przeszkadzaja mi az tak, by nie cieszyc sie rozgrywka ktora jak to zwykle w gta stoi na wysokim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Championek

Tak udało mi się odpalić grę na sprzęcie:

 

C2D E8200 2,9GHz

2 x 8800GT 512MB (SLI)

4 x 1 GB DDR2 800MHz

 

 

Gram na ustawieniach 1680x1050 (60Hz), render: highest, i reszta na maxa oprócz distance (mogę ustawić max na 52):mellow:

 

Gra mi się absolutnie płynnie. Ilość klatek szacuje na ok. 30-40. Oczywiście ilość się zwiększa lub zmniejsza zależnie od miejsca, pogody i akcji.

 

Nie wiem skąd wy ludzie tyle problemów bierzecie, aby nie być gołosłownym mogę zamieścić screeny, ale to dopiero jak wrócę ze szkoły.

 

Co do kamery i jadących samych aut, problem rozwiązał pewien plik. Sejwowanie jak nabrdziej działa. Istnieje możliwość założenia profilu offline.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Championek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj...

 

Kuzyn kupuje właśnie kompa E8600 @4GHz 4GB RAM i karta 4870x2... myślałem że pójdzie w Full HD absolutnie z palcem w d...

Ale jak widzę jest bardzo niewesoło :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gtaforums znalazlem wypowiedz jakiegos typa z konfigiem X2 6000+, 2gb ram, radek 4850 512, XP sp3 i ustawieniami 1440x900, tekstury: med, render: v.high, suwaki na 38, oprocz cieni ktore ustawil na maks. Pisze, ze wg niego jest plynnie (~26 fps w benku), nie zaobserwowal jakis zwolnien podczas deszczu, crashow po 30sek. ani tym podobnych problemow. Potwierdza to co duzo osob tez pisze, ze 30 fps dla tej gry w zupelnosci wystarczy.. co imo nie znaczy ze powinno byc 300 :P

 

edit

polecam zobaczyc sobie filmiki z rozgrywki mp tego uzytkownika - kupa smiechu ;d

Edytowane przez malyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zas kupilem orginala i w sumie nie zaluje. Odpale dzisiaj gre na c2d i jesli na medium z jakims aa bede miec powyzej 30fps to bede w 100% zadowolony. Takie rzeczy, jak upierdliwa instalacja, czy "optymalizacja" nie przeszkadzaja mi az tak, by nie cieszyc sie rozgrywka ktora jak to zwykle w gta stoi na wysokim poziomie.

Zapomnij o AA.

 

[...]Co do kamery i jadących samych aut, problem [...]

A co to za problem? Bo nie zaobserwowalem czegos takiego u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja odpaliłem u siebie. Co tu dużo mówić: tragedia. Gra wymaga SP3, mam co jakiś czas 2 sekundowe lagi tak jakby doczytywało teren, grafika prezentuje się obrzydliwie. Wklejam log z benchmarka ustawienia max. jakie pozwala na to mi gra. Fps 20-35.

 

Statistics

Average FPS: 33.74

Duration: 34.14 sec

CPU Usage: 83%

System memory usage: 68%

Video memory usage: 100%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1024 x 768 (100 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: Highest

View Distance: 1

Detail Distance: 100

 

Hardware

Microsoft Windows XP Professional

Dodatek Service Pack 3

Video Adapter: Radeon X1950 Pro (Omega 3.8.442)

Video Driver version: 6.14.10.6755

Audio Adapter: SoundMAX HD Audio

Intel® Core2 CPU 6400 @ 3.2GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 36 godzinach ściągania (steam) nie mogę tego odpalić. Po napisie tytułowym mam "program przestał działać". Za którymś tam razem widziałem przez moment jakieś okno "magazyn chroniony" :blink:

A co nie czytałeś że Steam zwraca kasę za tę grę tak zabugowaną i zdezelowaną więc może wpadli na pomysł żeby już całkowicie jej nie udostępniać zanim nie wyjdzie jakiś patch lub cokolwiek innego dającego sens na granie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązania dla wielu problemów dotyczących gry !

 

 

EDIT:

Właśnie dostałem paczkę z wirtusa :). Gra od nich jest w pełni po angielsku - nie ma w środku żadnych polskich wstawek i jest tylko 1 key - prawdopodobnie cd-key (w temacie była mowa o jakichś 2 kluczykach w wersji od Cenegi ?) Własnie instaluje ;)

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co nie czytałeś że Steam zwraca kasę za tę grę tak zabugowaną i zdezelowaną więc może wpadli na pomysł żeby już całkowicie jej nie udostępniać zanim nie wyjdzie jakiś patch lub cokolwiek innego dającego sens na granie.

Pitolisz bez sensu jak potłuczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś grę na 9600GT ?? Miałem kupić oryginał, ale po przeczytaniu kilkunastu komentarzy o wydajności, mój zapał gwałtownie ostygł...

Edytowane przez Marvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem oryginał instaluje, odpalam i wyskakuje mi: "Wystąpił problem z aplikacją Grand Theft Auto IV i zostanie ona zamknięta."

 

Myślicie że to sprawa braku SSE2 czy może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem oryginał instaluje, odpalam i wyskakuje mi: "Wystąpił problem z aplikacją Grand Theft Auto IV i zostanie ona zamknięta."

 

Myślicie że to sprawa braku SSE2 czy może coś innego?

instalujesz to na tym z siga ? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem oryginał instaluje, odpalam i wyskakuje mi: "Wystąpił problem z aplikacją Grand Theft Auto IV i zostanie ona zamknięta."

Nie chce Cię zmartwić, ale nawet jak się zainstaluje to raczej nie pograsz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś grę na 9600GT ?? Miałem kupić oryginał, ale po przeczytaniu kilkunastu komentarzy o wydajności, mój zapał gwałtownie ostygł...

Wait a sec ;)

 

Właśnie kupiłem oryginał instaluje, odpalam i wyskakuje mi: "Wystąpił problem z aplikacją Grand Theft Auto IV i zostanie ona zamknięta."

 

Myślicie że to sprawa braku SSE2 czy może coś innego?

Raczej sprawa pirata.

 

A brak SSE2 to już swoją drogą, ale to ci wyskoczy po instalacji jakiś błąd/gra się nie właczy.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powem szczerze iż miał być wczoraj bench a skonczylo się na sprzedaży GTA4 na allegro... Ale dodam coś dla zainteresowanych..

Na kompie z siga bez zadnego OC... Naprawde płynnie gierka chodziła ale dopiero po ustawieniu suwaków max na 1/5, textury medium,rendering highest rozdziała 1280x1024.

 

W moim osobistym odczuciu W GTA nie ma problemu CSS że musi być ~100fps żeby było płynnie ale żeby było naprawde płynnie musi być 40fps... powyżej 30fps jest wmiare ok ale poniżej 30fps widać brak płynności szczególnie iż zazwyczaj są to tak zwane ''dropy'' a nie stała wartość np. 25fps wtedy by to tak bardzo nie raziło...

 

PS. Grafika podczas gry w zasadzie nei razi, wręcz sprawia dobre wrażenie.. Na screenach wygląda zdecydowanie gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rockstar ftw :rolleyes:

Do tego screena wyzej -> W T F ?! Powaznie taka kaka na ekranie jest? Co za syf. Bez kitu jak widze jakie konfigi klekaja to przyznaje, ze optymalizacja ownuje ;) Wspolczuje PC-iarzom i to calkiem szczerze i bez sarkazmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Rockstar North 2 Grudnia, 2008 | 18:09 Nietrudzcie sie ze zlamaniem naszych zabezpieczen. Myslicie ze wydalismy200 tys. zebyscie grali za darmo? Pomyslcie dwa razy!?Cytuje:Rockstar Upper East 2 Grudnia, 2008 | 18:24 Naprawde nie dacie radyzlamac tej gry. Uwierzcie mi lub nie. Zrobilismy wszystko by zatrzymacwas przed graniem w to za darmo."?

Skoro to prawda to dlaczego nie przylozyli sie tak bardzo do optymalizacji jak do zabezpieczen ? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalujesz to na tym z siga ? :lol2:

Raczej :lol:

Raczej sprawa pirata.

 

A brak SSE2 to już swoją drogą, ale to ci wyskoczy po instalacji jakiś błąd/gra się nie właczy.

Jakiego pirata przeciez mowie ze kupilem oryginal.

 

Mnie to wygląda na SSE2 ale nie jestem pewien, co jeszcze mogloby powodowac taki blad?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statistics

Average FPS: 36.65

Duration: 37.29 sec

CPU Usage: 84%

System memory usage: 68%

Video memory usage: 75%

 

Graphics Settings

Video Mode: 1680 x 1050 (60 Hz)

Texture Quality: Medium

Render Quality: Highest

View Distance: 50

Detail Distance: 100

 

Hardware

Microsoft® Windows Vista" Business

Service Pack 1

Video Adapter: ATI Radeon HD 4800 Series

Video Driver version: 7.14.10.621

Audio Adapter: Głośniki (2- Creative SB X-Fi)

Intel® Core2 Duo CPU E8400 @ 4.00GHz

 

Chodzi calkiem przyzwoicie, ale zastanawia mnie czy jest jakis sposob by wymusic ustawienia tekstur na high zamisat medium ktore wygladaja conajmniej slabo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej :lol:

 

Jakiego pirata przeciez mowie ze kupilem oryginal.

 

Mnie to wygląda na SSE2 ale nie jestem pewien, co jeszcze mogloby powodowac taki blad?

to bez znaczenia i tak nie pograsz :lol2:

 

procesor,ram, grafa no way :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...