Skocz do zawartości
htw

Działanie Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

czesc. mam q6600 w tej lepszej rewizji, ale nie zamierzam krecic. nie jest mi to do niczego potrzebne.

niepokoja mnie jednak temperatury pracy rdzeni na standarwodym coolerze.

czy zmiana pasty laczacej cpu z coolerem z tego standardowego paska co jest firmowo nalozony, na paste artic ceramique (taka akurat mam)

zbije duzo temperature? nie chce zmieniac coolera i wchodzic w koszty, a paste lezy w szufladzie....

 

pozdrawiam.

Edytowane przez bartoleq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zmiana pasty powinna zbić tempę, ale pamiętaj, że ceramique nie wolno używać na aluminium, bo wchodzi w rekcje z aluminium

i wyżera. Cooler BOXowy Intela właśnie chyba jest alu, więc lepiej kup Zalman ZM-STG1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zmiana pasty powinna zbić tempę, ale pamiętaj, że ceramique nie wolno używać na aluminium, bo wchodzi w rekcje z aluminium

i wyżera. Cooler BOXowy Intela właśnie chyba jest alu, więc lepiej kup Zalman ZM-STG1.

Jakie wyżeranie? Skąd takie informacje? Chyba ci się pomyliło z Coollaboratory Liquid Pro. Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zmiana pasty powinna zbić tempę, ale pamiętaj, że ceramique nie wolno używać na aluminium, bo wchodzi w rekcje z aluminium

i wyżera. Cooler BOXowy Intela właśnie chyba jest alu, więc lepiej kup Zalman ZM-STG1.

Arctic Ceramique można stosować z wszystkiego rodzaju coolerami, to nie collarbotary liquid pro, coś Ci się musialo pomylić ;]

 

@bartoleq możesz śmiało zmieniać pastę, powinno dać Ci to parę stopni mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest pojecie "wlasciwej ilosci"? nie sprzedaja przeciez pasty w paczkach na jedno nalozenie dla konkretnego procesora.

moze byc cieniej/grubiej co najwyzej, ale to tez jest pojecie wzgledne. nigdy nie wiadomo.

polozylem kreske tak jak kazali w instrukcji. trudno tutaj isc metoda eksperymentowania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze używam Zalmana ZM-STG1 i nakładam tak, żeby jedno zamoczenie pędzelka wystarczyło. Później ją trzeba odpowiednio rozprowadzić i bajka ;) Określenie grubośi kartki papieru to może przesada, ale coś w tym stylu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, za post pod postem, ale mam pytanie: Sprzęt jak w sygnie. W budzie 3 wentyle, przód, tył, bok.

 

Płyta jak wiadomo nie króluje w OC i te 3.64GHz to na vCore 1.60 (BIOS), nastepny krok to już 1.8V, lecz boję się, że na takim napięciu Quad może paść? Do jakiego napięcia mniej więcej można go kręcić, bo jeszcze bym sobie na nim popracował, ale z drugiej strony chciałbym jeszcze coś z niego na tym mobasie wydusić. Nowa płyta dopiero za miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sesnowny max to 1.60V na codzień lepiej 1.55V nie przekraczać...a ty tu z 1.8 wyjeżdzasz...morderca procesorów :D

 

O temperatury to wogóle strach pytać..

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy 55 stopni stres dla q6600@3ghz to duzo? napięcie 1.3375

Moim zdaniem jest ok. Ja mam quada puszczonego na 3600MHz z napięciem z biosu 1.318v i temp w stresie ponad 70 stopni teraz w lato.

Temp ihmo w normie. Nie powiedziałeś jeszcze jakie masz chłodzenie założone na cpu??

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam założonego thermalrighta 120 extrem i coolera 120.

Planuję w przyszłości wodę założyć. Niestety mój procek raczej wysokiego fsb nie trawi i przy 400x6 niestabilny system i samoczynny reset BIOSu. Może to tylko dziura w fsb ale to sprawdzę jutro bo dzisiaj nie chce mi się.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sesnowny max to 1.60V na codzień lepiej 1.55V nie przekraczać...a ty tu z 1.8 wyjeżdzasz...morderca procesorów :D

Do testów na pare godzin zaledwie. Toż proste, że nie jadę na takim zegarze na codzień :lol: Na codzień mam 3.0GHz i 29-32'C w idle (RealTemp).

 

Do testów też nie można więcej papu zarzucić niż 1.60V, aby pobenchować?

 

Chodzi mi tylko o wykręcenie z niego ostatnich możliwości (w testach)!

Edytowane przez SebaSonido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak założysz WC to można sie pokusić o 1.65 - na pewno nie 1.8V!

ja tam do bencha wale 1.8v na AC i jakos sie tym zbytnio nie przejmuje temp max 82 procek nie zwalnia wiec :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy to normalne temperatury na boxie przy zamkniętej budzie cooler master ?? ( z tyłu wiatrak 12 cm) Wydaje mi się że przy takim zmniejszonym taktowaniu powinno być mniej ...

Dodam że taktowanie jest automatycznie zmniejszone do 1600 mhz jak nie robi się nic wymagającego ....przy stresie orthos albo prime (max obciążenie 2 rdzeni,4 nie udało mi się obciążyć nawet SPMARKIEM jak dedykowałem osoby program do osobnego rdzenia...dlaczego ??) temperatura wynosi 65 c. oczywiście przy max taktowaniu !

 

Czy da się wyłączyć to automatyczne zmniejszanie taktowania ?

 

 

Pozdrawiam wszystkich 4-jajowców :)

post-153553-1218639311_thumb.jpg

Edytowane przez symbianos88krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, skoro nehalem nie będzie błyszczał w grach ze względu na wolny l3 cache, czy nie warto zmienić mojego e6600 B2 na q6600 G0, który można kupić na allegro za 379zł! (oem nówka). Mając taki procek wykręcony na 3.6GHz tak jak mój aktualny powinien wystarczyć do gier na 2 lata myślę a coraz więcej będzie korzystało z więcej niż 2 rdzeni jak np. UT3, alan wake, crysis, crysis warhead, stalker clear sky. Zastanawiałem się jeszcze nad e8400, który bez problemów kręci się na mojej mobo na 4 GHz no ale jakie ma znaczenie 400MHz różnicy na korzyść penryna skoro procków mamy 2 razy mniej w stosunku do quada. No i dochodzi też sprawa napięcia. Mój wysłużony conroe żeby być stabilny na 3.6GHz potrzebuje aż 1.53V a quadowi na rewizji g0 wystarczy mniej niż 1.4V więc w idlu quad będzie pobierał mniej prądu niż mój aktualny 2jajowiec. Swojego e6600 chyba sprzedam na allegro za 170-200zł. Chyba więc warto wymienić cpu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...