Skocz do zawartości
°°°

S.t.a.l.k.e.r - Czyste Niebo

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda ze ja nie po testuje na dx10. Mnie natomiast interesuje wygląd max dx9 + afx8 +aax0 i jak to ma sie w stosunku do SoC. Jeżeli dużo lepiej nie wygląda a dużo gorzej chodzi to ja nie mam pytań ;].

Początek gry, zamknięte pomieszczenie

sprzęt z siga

1280x1024, dx9, max. ustawienia, afx8, aa wyłączone

13-20 FPS :lol2:

Wygląda lepiej niż SoC, tak o 20% a chodzi gorzej o 70%. Oj chyba ktoś dobrze zapłacił, żeby te lepsze karty się sprzedawały.

Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek gry, zamknięte pomieszczenie

sprzęt z siga

1280x1024, dx9, max. ustawienia, afx8, aa wyłączone

13-20 FPS :lol2:

Wygląda lepiej niż SoC, tak o 20% a chodzi gorzej o 70%. Oj chyba ktoś dobrze zapłacił, żeby te lepsze karty się sprzedawały.

 

No to to już jest ewidentnie źle zoptymalizowany silnik. Bo potrafie zrozumieć wyższe wymagania ale to co tu czytam to jakaś bzdura totalna jest!!!!

 

No to na moim sprzęcie nie zobacze zbyt wiele..... :mur: :blink: :angry:

Co za bzdura.........................

 

Gre i tak kupie bo klimat ma ale.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle. Pograjcie trochę na bagnach to zobaczycie, że grafika jest o 200% ładniejsza niż w SoC (mówię tu o efektach pogodowych i w ogóle klimacie). Jeśli chodzi o całość to jest dużo lepiej niż w SoC. Lepiej się wszystko trzyma kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie szybka odpowiedz brac CS czy nie. akurat mam ochote kupic jakas gierke i sie wacham czy wybrac CS'a czy moze cos innego.

 

jesli nie pochulam 1280x1024 w max detalach (dx9) na przynajmniej 30fpsach to raczej mija sie to z celem ;/

 

wiec panowie da rade czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy wszyscy sobie zdaja sprawe ale ten silnik ma prawie 8lat :lol: (no moze troche mniej bo mniej wiecej 8 lat temu zaczeto prace nad nim) Poczatkowo powstawal z mysla o dx7/8, pozniej z racji "lekko" przesunietej premiery gry wprowadzono dx9 co by gra nie wygladala jak wypuszczona z muzeum, a nastepnie dx10 w drugiej czesci gry. Takze ja bym sie cudow nie spodziewal, xray przebil nawet silnik EA uzywany w nfsach od chyba hp2 az po Carbona ;p

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie szybka odpowiedz brac CS czy nie. akurat mam ochote kupic jakas gierke i sie wacham czy wybrac CS'a czy moze cos innego.

 

jesli nie pochulam 1280x1024 w max detalach (dx9) na przynajmniej 30fpsach to raczej mija sie to z celem ;/

 

wiec panowie da rade czy nie

Jeśli przyjemność z gry Tobie oznacza możliwość hulania na max. detalach, a nie jej klimat/atmosfera, fabula, AI czy "miodność" rozgrywki, to może lepiej nie kupuj.

Bez urazy, ale widzę, ze niektórzy pomylili chyba CS z Crysis ;-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

no więc vista 64bitowa najnowsze drivery 177.92 z physx system swieżutko po instalacji (wczoraj) karta 8800GT podkrecona do GPU 760 Shader 1868 Mem 2100Mhz

6GB ramu Corsair Dominator 1066MHz C2D e8500 na 4.4Ghz...

 

wyniki niezłe ale jak na ten sprzet marne... niestety to prawda tylko jeden rdzeń aktywny... gra od aż 120 klatek rypie sie do około 30 w 1280x1024 na full detale najwyższe. bez AA of kors ..a i jeszcze 4 GB readyboost OCZ Rally 2

ale da sie spokojnie grać... oto obrazki a na nich ilość klatek widnieje...

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Elviso26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyjemność z gry Tobie oznacza możliwość hulania na max. detalach, a nie jej klimat/atmosfera, fabula, AI czy "miodność" rozgrywki, to może lepiej nie kupuj.

Bez urazy, ale widzę, ze niektórzy pomylili chyba CS z Crysis ;-) .

gdybym pomylil przyjacielu CS z crysis to bym sie nie pytal czy bedzie chulac czy nie. owszem liczy sie dla mnie miodnosc/atmosfera i cala otoczka jednak jak ma mi rwac giera a ja wydaje kase na sprzet to wole poczekac az ulepsze hardware niz pakowac sie w gierke ktorej moj pc nie uciagnie na max a po to w koncu wydajemy kase na coraz to nowsze bebechy by sie cieszyc super grafa i innymi bajerami. zreszta gdyby sie dla mnie grafika liczyla to bym skonczyl grac w SC:BW juz 8 lat temu a nie wciaz zagrywal sie nocami :P

 

jak juz mowilem niewiele jest teraz tytulow wartych uwagi a takim z cala pewnoscia jest CS kupic kupie napewno ale czy akurat dzisiaj (bo zanim gierka dojdzie to bedzie czwartek czyli weekend bylby spedzony na graniu ;]) tego nie wiem. moze lepiej zainwestowac w grida i popykac online. ot i to caly sek w mym pytaniu

Edytowane przez nuO3-Lzuruha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc vista 64bitowa najnowsze drivery 177.92 z physx system swieżutko po instalacji (wczoraj) karta 8800GT podkrecona do GPU 760 Shader 1868 Mem 2100Mhz

6GB ramu Corsair Dominator 1066MHz C2D e8500 na 4.4Ghz...

 

wyniki niezłe ale jak na ten sprzet marne... niestety to prawda tylko jeden rdzeń aktywny... gra od aż 120 klatek rypie sie do około 30 w 1280x1024 na full detale najwyższe. bez AA of kors ..a i jeszcze 4 GB readyboost OCZ Rally 2

ale da sie spokojnie grać... oto obrazki a na nich ilość klatek widnieje...

no wiec - troche nedzie to wyglada na tych screenach

domyslam sie ze nie powlaczane cienie i efekty swietlne - stad taki FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym pomylil przyjacielu CS z crysis to bym sie nie pytal czy bedzie chulac czy nie. owszem liczy sie dla mnie miodnosc/atmosfera i cala otoczka jednak jak ma mi rwac giera a ja wydaje kase na sprzet to wole poczekac az ulepsze hardware niz pakowac sie w gierke ktorej moj pc nie uciagnie na max a po to w koncu wydajemy kase na coraz to nowsze bebechy by sie cieszyc super grafa i innymi bajerami. zreszta gdyby sie dla mnie grafika liczyla to bym skonczyl grac w SC:BW juz 8 lat temu a nie wciaz zagrywal sie nocami :P

I o to chodzi!!!

 

Miałbym prośbe do elviso25 mógłbyś zapodać screeny z jakimiś zmiennymi warunkami atmosferycznymi? Jakiś deszczyk, albo nocą. w momencie jakiejś walki. Wtedy gdy sie dużo dzieje na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc vista 64bitowa najnowsze drivery 177.92 z physx system swieżutko po instalacji (wczoraj) karta 8800GT podkrecona do GPU 760 Shader 1868 Mem 2100Mhz

6GB ramu Corsair Dominator 1066MHz C2D e8500 na 4.4Ghz...

 

wyniki niezłe ale jak na ten sprzet marne... niestety to prawda tylko jeden rdzeń aktywny... gra od aż 120 klatek rypie sie do około 30 w 1280x1024 na full detale najwyższe. bez AA of kors ..a i jeszcze 4 GB readyboost OCZ Rally 2

ale da sie spokojnie grać... oto obrazki a na nich ilość klatek widnieje...

 

Jak na taki sprzęt prezentuje się to bardzo źle. Grafika bardzo przeciętna, a fps dzwiacznie niestabilny (strach pomyśleć co byłoby na słabszym sprzęcie).

 

Trzeba poczekać na jakieś konkretne optymalizacje; póki co napewno nie kupię nowego S.t.a.l.k.e.r.a. Skoro są problemy techniczne to zapewne i w pozostałym zakresie usterek nie brakuje, a po Gothicu 3 mam dużą awersję do gier niedopracowanych :wink: .

 

A propos - jak przedstawia się ogólny poziom dopracowania gry ? Czy poza niezoptymalizowanym silnikiem są inne poważne błędy?

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

LCC dziwi mnie to co piszesz bo przyznam ze gre pobrałem po twoim ostatnim poscie bo nie mogłem uwierzyć ze tak marnie chodzi.. i sam widzisz powyżej ze jest znacznie lepiej a mam kartę słabszą niż ty (chyba ze ty masz 8800GTS ten stary model sprzed 2 lat) bo mysle ze skoro działa jeden rdzeń procesora to to ze mam wykrecony wysoko ponad 4 Ghz niewiele zmienia... zaraz sprawdze w biosie ustawie na 3GHZ i porównam... przypuszczam ze róznicy nie będzie...

 

btw fajne screeny... kurde ni w ząb nie kumam po rusku napisów... co w tym "obejsciu" trzeba zrobić by z niego wyjsć i dostać giwere jakąś ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym pomylil przyjacielu CS z crysis to bym sie nie pytal czy bedzie chulac czy nie. owszem liczy sie dla mnie miodnosc/atmosfera i cala otoczka jednak jak ma mi rwac giera a ja wydaje kase na sprzet to wole poczekac az ulepsze hardware niz pakowac sie w gierke ktorej moj pc nie uciagnie na max a po to w koncu wydajemy kase na coraz to nowsze bebechy by sie cieszyc super grafa i innymi bajerami.

Dlatego, tez doradziłem żebyś nie kupował.

Po co masz się niepotrzebnie "stresować" brakiem DX10, 4xFSAA, Volumetric Light, Soft Particles itp. "wodotrysków".

Ja takie mam na podwórku, bez odpalania kompa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie Vista 32 , wszystko na maxa w DX10 AAx4 i AFx16 najbardziej wali w obozie czystego nieba przy wschodzie słońca wtedy jest 20 - 25 fps, natomiast podczas gry w dzień 32-45 , w nocy do 60 a w niebo w nocy jak chmury podświetla nawet i 150 było rozdziałka 1280x1024

parę scrinów:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

zadyma nie obcina fps , tylko oświetlenie.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz a ja zrobilem tobie na zlosc i wlasnie zamowilem :D najwyzej bede tylko przeklinal developerow za spartolona robote i wyczekiwal patchy

 

PS. dx10 u mnie nie wchodzi w gre gdyz vista nie zagosci na mym piecu ;P

 

PS 2. otoczenie i modele postaci daja rade i naprawde niezle to wyglada jednak modele broni dalej jakies takie nijakie :/ lepsze juz widzialem w niejednym szrocie chocby mortyrze:D ale gameplay pewnie sie nie zmienil bardzo w stosunku do soc mam nadzieje

Edytowane przez nuO3-Lzuruha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dx10 jedyne co dorzucono to efekty związane z deszczem (krople wody, spływająca woda po modelach, 'namoknięte' tekstury/ dla jedynych trąci plastikiem innym w tym mi bardzo się podoba w każdym razie bardzo dyskusyjne są te eye-candy ;)) i chyba większą ilość obiektów (trawa/kamienie/drzewa) jedyna nadzieja (powtórzę się już chyba z 10 raz), że GSC wyda od razu patcha na optymalizacje bo inaczej gra pod Vistą dla 90% osób nie będzie miała sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

kurcze ale kaszanki narobiłem sobie niechcący.. zagapiłem się i kliknąłem rozdzialkę 2560x1600 na CRT 22 cale i mi zniknąl obraz... jak mozna to teraz przywórcić jakiś safe mode czy coś ta gra ma??? pomocy bom debilstwo uczynił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyjemność z gry Tobie oznacza możliwość hulania na max. detalach, a nie jej klimat/atmosfera, fabula, AI czy "miodność" rozgrywki, to może lepiej nie kupuj.

Bez urazy, ale widzę, ze niektórzy pomylili chyba CS z Crysis ;-) .

 

Atmosfera , Miodnosc jak najbardziej

ale

czy ogladanie najnowszego Tomb Raidera na starym wypalonym rubinie

to to sam o co ogladanie tego filmu w Full HD na Sharpie LC42 XD1 ???

 

Krew mnie sie gotuje jak co niektorzy nie moga zbolec , skrecaja sie ze zlosci

ze ktos lubi grac w gry w max detalach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

wyedytuj user.ltx masz go w dokumentach wszystkich userów

 

dzięki za radę.. :respekt: udało się jak uzyłem rrefresh locka i zmieniłem na 60Hz to sie odpaliło i zmieniłem szybko rozdzialkę na 1920x1440...

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...