Skocz do zawartości
°°°

S.t.a.l.k.e.r - Czyste Niebo

Rekomendowane odpowiedzi

O czyli pod Jantarem też bedą podziemia. No to chociaż tyle :). Fajnie ze tylko 2 opcji nie bedzie w dx9. Imo z tymi mokrymi powierzchniami dało by sie zrobić ale z dymem rzeczywiście już nie. No szkoda bo dynamiczny dymek fajnie wygląda :). Czemu skriny robią bez AF ;o. Widać fajne Depth of field i ogólnie graficznie jest zacne (i nawet ze skrinów leje sie klim ;]). Modele broni poprawione to też plus.

 

Co do dodatku: imo fake ale nawet jak nie to MUSIAŁBY BYĆ za free bo inaczej GS by sie zbłaźniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj, że na wschodzie mają inne poczucie humoru ;)

 

z newsa: "Należy się jeszcze małe sprostowanie ode mnie. Wcześniej pisałem, że w grze są podziemia Jantaru, chyba wprowadziłem tym stwierdzeniem w błąd sądząc po poniższych screenach i doniesieniach z rosyjskiej wersji wciąż mówi się tylko o laboratoriach Agropromu."

 

Widziałem filmik na Hyperze z bety i tam był spory obszar w podziemiach wokół zbiornika. Coś podobnego było w Jantarze i z tego powodu skojarzyłem te dwa miejsca ALE jak widać chyba się myliłem. Jeżeli to prawda to podziemia Agropromu musiano porządnie rozbudować.

 

Co do płynności dziś kolega grał na phenomie, 2 gb ramek, hd38xx (nie wiem czy 50/70) i pod vistą ponoć ~14 fps przy 1280x1024 i włączonymi wszystkimi bajerami ale nie na maksymalnych detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj, że na wschodzie mają inne poczucie humoru ;)

 

z newsa: "Należy się jeszcze małe sprostowanie ode mnie. Wcześniej pisałem, że w grze są podziemia Jantaru, chyba wprowadziłem tym stwierdzeniem w błąd sądząc po poniższych screenach i doniesieniach z rosyjskiej wersji wciąż mówi się tylko o laboratoriach Agropromu."

 

Widziałem filmik na Hyperze z bety i tam był spory obszar w podziemiach wokół zbiornika. Coś podobnego było w Jantarze i z tego powodu skojarzyłem te dwa miejsca ALE jak widać chyba się myliłem. Jeżeli to prawda to podziemia Agropromu musiano porządnie rozbudować.

 

Co do płynności dziś kolega grał na phenomie, 2 gb ramek, hd38xx (nie wiem czy 50/70) i pod vistą ponoć ~14 fps przy 1280x1024 i włączonymi wszystkimi bajerami ale nie na maksymalnych detalach.

;o. Niezbyt dobrze. Chociaż w sumie 38xx nie było udaną konstrukcją wiec mam nadzieje ze na 8800gt bedzie chociaż 30fps w 1024x768 all max afx16 (z aa nawet x2 nie dało sie grać w SoC bo z 80 fps robiło sie 20 ;p). Mam nadzieje, że to podczas jakiś walk hardkorowych czy coś albo po prostu phenom i ten radosław nie dają rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...światowa ma secureroma

W takim razie zawitam w MM.

 

Wielkie dzięki za info. :wink:

---------------------------------

Edit

 

LPKorn3324, niezłego news'a zapodałeś na www.stalker.funday.pl.

 

"............Bardzo ciekawą informację podał również moderator oficjalnego forum gry otóż podobno (zaznaczam, że może to okazać się wielką bzdurą) GSC po bardzo wielu niezwykle krytycznych komentarzach od rosyjskiej publiczności, która już w Czyste Niebo miała możliwość zagrać przedsięwzięło pierwsze kroki do wynagrodzenia niezadowolenia graczy tworząc ... dodatek do Clear Sky! Rodz ą się dwa pytania- czy to możliwe czy tylko plotka?...." :blink:

Edytowane przez mortex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SL oczywiście jest / starforce jest tylko w wersji rosyjskiej, światowa ma secureroma

...Securom'a

StarForce jest już stosowany tylko na wschodzie.

Po kłopotach z użytkownikami, którym SF rozwalił system i po aferze z pracownikiem producenta SF, który publicznie udzielał porad jak obejść to zabezpieczenie - wielu wydawców gier zrezygnowało z tego zabezpieczenia, ew. stosuje go w b. ZSRR (największe piractwo, niewielkie kłopoty z użytkownikami itp).

Od siebie dodam tylko że na forach rosyjskojęzycznych słychać złorzeczenie na wydawcę gry za jej niesamowite zabugowanie. Podobno bug na błędzie i bugiem pogania.

Ludzie czują sie jak ofiary polityki cięcia kosztów przez wydawcę/producenta - graczy użyto jako testerów, tylko że to ci "testerzy" płacą za testowanie.

Pierwszy patch poprawiający wiele błędów ( co stanowi tylko ich niewielką część) wypuszczono albo w dniu premiery wersji .ru albo dzień wcześniej. To wiele mówi.

Pozostaje mieć nadzieję, że do nas dotrze wersja wstępnie poprawiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrze na ten screen to mi sie płakać chce!!!!

http://www.stalker.funday.pl/images/photoa...bum_4/rus12.jpg

 

Mam nadzieje że to wszystko wygląda znacznie lepiej w max detalach...

Przecież to nie jest na full (w dodatku brak af)... Imo i tak ultra źle nie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

StarForce jest już stosowany tylko na wschodzie.

Po kłopotach z użytkownikami, którym SF rozwalił system i po aferze z pracownikiem producenta SF, który publicznie udzielał porad jak obejść to zabezpieczenie - wielu wydawców gier zrezygnowało z tego zabezpieczenia, ew. stosuje go w b. ZSRR (największe piractwo, niewielkie kłopoty z użytkownikami itp).

....

Toż to firma właśnie z Rosji.

Od siebie dodam tylko że na forach rosyjskojęzycznych słychać złorzeczenie na wydawcę gry za jej niesamowite zabugowanie. Podobno bug na błędzie i bugiem pogania. Pozostaje mieć nadzieję, że do nas dotrze wersja wstępnie poprawiona.

Jednak poczekam z zakupem na opinie po oficjalnej premierze u nas .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

StarForce to syf którego nie dałbym swojemu najgorszemu wrogowi. Kupiłem Call of Juarez który po odpaleniu twierdził że mam piracką wersję i się nie odpalał. Taki system to raczej promuje piractwo bo musiałem instalować cracka do tej gry żeby pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż to firma właśnie z Rosji.

 

Jednak poczekam z zakupem na opinie po oficjalnej premierze u nas .

Oczywiście, że to firma rosyjska - w końcu potwierdza to starą prawdę, że to hackerzy piszą najlepsze zabezpieczenia.

Bo SF poprawnie zaimplementowany jest nie do pokonania, co udaje sie wskutek błędów - np wypuszczenie źle zrobionych updatów (patchy). Ale też potrafi rozwalić system, a nawet (podobno?) uszkodzić sprzęt (?). Były ponoć pozwy sądowe. Jednym słowem syf - ale skuteczny.

A "Call of Juarez' nie chciał odpalić bo SF znalazł w systemie coś co pozostało po łamaniu tego zabezpieczenia w przeszłości (sterowniki, coś w rejestrze itp) albo nawet jakiś emulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kocham te press info od cdp.

 

"..." TOTAL Film - o to musi być na pewno ceniony w światku GIER portal o GRACH

 

"..." PC Zone

"..." PC Zone

"..." PC Zone

"..." PC Zone ... hmm czy odnoszę tylko ja takie wrażenie czy te cytaty są cały czas z jednego czasopisma?

 

Dotąd pojawiły się trzy recki gry- dwa magazyny z UK (oba po 88% z czego jeden exclusive więc nikt mi kitu nie wciśnie, że nie mieli małej presji na sobie) + jeden skądś tam 68%. Więc tak na prawdę to o grze nic nie wiemy trzba poczekać na igna i gamespota jak oceny będą powyżej 75% to znaczu, że jest dobrze w końcu to amerykańskie serwisy... (daję głowę, że pierwszym minusem jaki wymienią bedzię to, że gra jest za trudna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzba poczekać na igna i gamespota jak oceny będą powyżej 75% to znaczu, że jest dobrze w końcu to amerykańskie serwisy...

ja znam te serwisy z zupelnie innej strony... Wystarczy spojrzec na oceny jakie wystawiaja "hitom" ze stajni EA i juz widac ich profesjonalizm i obiektywizm. Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znam te serwisy z zupelnie innej strony... Wystarczy spojrzec na oceny jakie wystawiaja "hitom" ze stajni EA i juz widac ich profesjonalizm i obiektywizm.

Ja także znam te serwisy "z innej strony" i uważam, że trudno traktowac je jako szczególnie obiektywne źródło informacji. Duże, komercyjne produkcje, opromienione wszechmocnym hypem reklamowym z reguły dostają tam bardzo wysokie noty, a reszta - niekoniecznie :wink: Przykładowo taki Wiedźmin został tam oceniony wyraźnie niżej niż TES IV Oblivion (to dobitnie świadczy jakie wartości preferują te serwisy).

 

Co do CS trudno na rzie powiedzieć coś sensownego. Przy czym dochodzą raczej niepokojące sygnały. Z drugiej strony nie ma jeszcze szerszych, sprawdzonych informacji. Niebawem się przekonamy.

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie GS ale na ich oceny trza uważać bo wiemy, że za tym kryje sie kapucha ;) (przykład sprawy Kane&Lynch). Ja jak tylko gre zobacze w empiku to kupuje. Trudno sie mówi, "tosz" to stakier ;] jak bedzie zły to jakoś to przeboleje (najwyżej sie nastukam i tyle :lol:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewam sie ze nowy Stalker bedzie w najgorszym wypadku na poziomie swojego poprzednika co mi w zupelnosci wystarczy ;)

Szczerze mowiac to trudno mi narazie ocenic ta gierke - chodze sobie narazie po bagnach, chyba nawet wyszedlem z bagien i wszedlem do granicy - ehh te rusyjskie napisy.

W sumie nie jest zle, calkiem mnie wciagnela ta gierka.

Czekan narazie na polska badz angielska wersje, wtedy bedzie mozna ocenic potencjal, bo narazie to nie wiem jakie dostaje zadania.

Biegam tylko miedzy punktami na mapie.

Edytowane przez Cougar_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...