Skocz do zawartości
°°°

S.t.a.l.k.e.r - Czyste Niebo

Rekomendowane odpowiedzi

taka ciekawostka

1920x1200 dx10 fsaa4 aniso16 HQ

gtx280 sli, quad@3,9giga, jakies 20-30fps - jedna karta polowa z tego ;)

i ze niby crysis mial chore wymagania :lol2:

A zastanawiałem się gdzie się podziewasz i co ciekawego napiszesz.

 

:wink:

 

Tamte screen'y to wiesz ile ja przewijać muszę.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ludzie piszą to wersja na vistę jest ... tragiczna. Ktoś pisał o gtx 280 w sli - jedną kartę można wyjąć bo póki co sli w CS nie działa :lol2: , zwolnienia nie wiadomo z jakiego powodu są na porządku dziennym, a sama gra w porównaniu do tej na xp niesamowicie się sypie. Oby GSC wydało jakiegoś przekozackiego patcha w dniu premiery bo chyba rzucę na nich klątwę jak będę specjalnie viste na tą grę instalował, a i tak ch*** to da ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawostka

1920x1200 dx10 fsaa4 aniso16 HQ

gtx280 sli, quad@3,9giga, jakies 20-30fps - jedna karta polowa z tego ;)

i ze niby crysis mial chore wymagania :lol2:

LMAO

 

A weż Sulaco wyłącz aa w ogołe i zapodaj wyniki ;]. Mi stalerze AA FPSy zabijało ;o (3,4 krotnie mniej miałem fps z aax2 jak z aax0 ;]).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małą recka

http://gry.onet.pl/28061,1504514,1,artykul.html

 

Chyba nie było. Mnie ta recka napawa optymizmem.

Co najważniejsze jest o 50% więcej terenu do zwiedzania mimo że tylko 1/3 nowych. Wychodzi na to że stare powiększyli albo je rozciągnęli :)

 

Tylko te wymagania zaczynają mnie martwić.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazne zeby w dx9 jakos to chodzilo... zobaczcie ile jest modow do pierwszego stalkera , jestem pewien ze w niedlugim czasie po rozpowszechnieniu sie clear sky bedzie mozna wiekszosc efektow z dx10 uzyskac bez takiego framedropa. Moj SoC utyl o jakies 1Gb modow ale wygladal lepiej niz clear sky teraz. te mody miedzy innymi - polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co z tymi wymaganiami bo znalazłem coś takiego:

http://www.idg.pl/news/158004.html

 

Wymagania minimalne:

*Microsoft Windows 2000 (SP4) / XP /Vista

*Intel Pentium 4 mit 2 GHz / AMD XP 2200 +

*512 MB Ram

*10 GB wolnego miejsca na dysku

*karta graficzna 128 MB z obsługą Direct X 9c lub kompatybilna

*klawiatura, mysz

*połączenie z Internetem do gry multiplayer

 

Wymagania zalecane:

*Microsoft Windows XP /Vista

*Intel Core 2 Duo E6400 / AMD 64 X2 4200 +

*1,5 GBRam

*10 GB wolnego miejsca na dysku

*karta graficzna 256 MB z obsługą Direct X 9c lub kompatybilna

*klawiatura, mysz

*połączenie z Internetem do gry multiplayer

 

Choć dziwinie bo nie ma mowy o dx10 :( To wszystko to sobie można w buty wsadzić chyba.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R2D2-> mnie to bardziej pasuje na copy/paste z SoC, poza tym wymagania minimalne to te, które pozwolą na odpalenie gry w ogóle, a rekomendowane to przeważnie do gry na medium i bez upiększaczy w 1024/768 imo, a to przecież nas nie interesuje.

 

pzd

 

No proszę, a nie pisałem:

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - " "
Pomoc Techniczna - S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla

Wymagania sprzetowe

 

Minimalne:

 

1. System operacyjny Windows XP SP2 / 2000 SP4

2. Procesor Intel Pentium 4 2GHz lub AMD XP 2200+

3. 512MB RAM

4. 128MB Karta graficzna zgodna z DirectX 9.0 i wpierająca technologię pixel i vertex shader 2.0

(GeForce 5700 lub Radeon 9600)

5. Karta muzyczna zgodna z DirectX 9.0

6. 10GB wolnego miejsca na dysku twardym

7. Napęd DVD-ROM x8

 

Zalecane:

 

1. Procesor Intel Core 2 Duo E6400 lub AMD 64 X2 4200+

2. 1024MB (1GB)RAM

3. 256MB Karta graficzna zgodna z DirectX 9.0 i wpierająca technologię pixel i vertex shader 2.0

(GeForce 7900 lub Radeon X1850)

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco - możliwe, nie wiem, czytałem na innym forum wypowiedź kolesia, który napisał, że u niego sli nie działa.

/// Premierę w USA przesunięto na 15 września ...

:o. U nas jak narazie 5 września i mam nadzije ze tak pozostanie.

Ciekawe czemu premierę przesuwają... pewnie przez patche itp... Gre na Rosjanach testują dopiero a nie na betatesterach :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem to jakieś problemy logistyczne w USA mają, w europie wciąż 5 września. Ciekawi mnie tylko czy patch ukaże się w piątek wraz z europejską edycją czy "poczekają UCZCIWIE" jeszcze na amerykańską wersję i wtedy wydadzą łatkę. Jakby tak było to problemy z dystrybucją okażą się jedną wielką bujdą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytaj ze zrozumieniem .....

Nie wiem kto w tym momencie jest "bardziej rzetelny" ;) Czy gsc podajac duzo zanizone wymagania (co jest oczywiscie podyktowane checia sprzedazy wiekszej ilosci egzemplarzy) czy PcGamesHardware ktore nie owija w bawelne i wali prosto z mostu co bedzie potrzebne zeby zobaczyc wszsytkie eyecandies z przyzwoitym fps ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto w tym momencie jest "bardziej rzetelny" ;) Czy gsc podajac duzo zanizone wymagania (co jest oczywiscie podyktowane checia sprzedazy wiekszej ilosci egzemplarzy) czy PcGamesHardware ktore nie owija w bawelne i wali prosto z mostu co bedzie potrzebne zeby zobaczyc wszsytkie eyecandies z przyzwoitym fps ;)

nie ma co gdybać wyjdzie każdy się przekona na co stać jego sprzęt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony wymagania nie są zawyżone. Zobaczcie, że w DX9 wszystko jest mniej więcej tak jak oczekiwano dopiero w Viście robić się ciekawiej. A to z tego powodu, że zwyczajnie gra pod DX10 jest fatalnie zoptymalizowana albo w ogóle brak w niej jakichkolwiek usprawnień. Ale z drugiej strony dziś obejrzałem ten filmik (http://ru.youtube.com/watch?v=GOdNTQ3TpyM) gdzie koleś gra na viście z max co sie dało ustawić na e6600, 4 gb ram i 8800GT - jak widać gra leci na 20-35 fps co jest świetnym wynikiem jak na kartę za 400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony wymagania nie są zawyżone. Zobaczcie, że w DX9 wszystko jest mniej więcej tak jak oczekiwano dopiero w Viście robić się ciekawiej. A to z tego powodu, że zwyczajnie gra pod DX10 jest fatalnie zoptymalizowana albo w ogóle brak w niej jakichkolwiek usprawnień. Ale z drugiej strony dziś obejrzałem ten filmik (http://ru.youtube.com/watch?v=GOdNTQ3TpyM) gdzie koleś gra na viście z max co sie dało ustawić na e6600, 4 gb ram i 8800GT - jak widać gra leci na 20-35 fps co jest świetnym wynikiem jak na kartę za 400 zł.

Wygląda jak normalny stalker a chodzi średio ;). Mam nadzieje ze to też przez frapsa. Wygląd jednak dużo zależy od aktualnej pogody ;p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie pijam zubrówki. :)

 

Mam nadzieje że na moim konfigu pogram w sensownych detalach(blisko max) w dx9 bo sie mocno bede wnerwiał tym bardziej że jestem właśnie po inwestycji w grafe.

Niemniej zobaczy każdy u siebie jak to chodzi i wtedy sie okaże jak to jest zoptymalizowane....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bankowo , w max detalch DX10 w popularnej dzis rozdzialce 1680x1050

plynnie nie bedzie u nikogo bez minimum 8800GT SLI / Crosfire 4850 :/

Stawiam litra zubrowki ze to co pisze to prawda :(

i dlatego u mnie na takie sytuacje stoi Flatron 17" CRT , aby nawet na 1024 ładnie wyglądało :)

W 1280 w DX10 ze wszystkim na max z AA4 i AF16 jest średnio 32-45 fps na 8800GTX , w DX9 jest 60-90 średnio . czyli w DX10 około 50%

mniej ... jednak , woda , deszcz i cienie - tutaj naprawdę widać różnicę ... dobrze że mam swojego CRT.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie pany przejedziecie na tym stalkerze,wiedziałem że niemożliwe jest zrobienie 2 części tak szybko.pozostanie oglądanie efektów deszczu.i cudowne volumentariki swiatlingi i dymingi zostaną .są 2 klimatyczne lokacje .ogólnie zrobiła się bezsensowna nawalanka.dla mnie do soch sie nie umywa.co do wymagań są małe w dx 9, na radkach 9600 zagra w miare na medium.+ proc 2gh.1gb ram. dx 10 zabija kompa.- coracza 2.2gh 3gb ram gf8800,ni działa sli.a i jest krótka.strata kasy czekam na far cry2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem , albo Vista zabija skutecznosc DX10 windujac wymagania sprzetowe, albo programisci nie potrafia korzystac z usprawnien w nowym API piszac niewydajny kod.

Mialo byc lepiej a tu wychodzi ze jest gorzej. Nie rozumiem tego .

Edytowane przez satou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ty wierzysz w papke marketingową , dx10 nie pozwala uzyskać lepszej wydajności niż dx9 i takie są fakty na dzień dzisiejszy. Poza tym sterownikom pod viste do grafik dużo brakuje tym z xp i tu automatycznie traci się wydajność przechodząc na samą viste.

 

Co do gierki , to wygląda wyrażnie lepiej niż podstawka , ale wymagania zabijają nawet pod w trybie dx9 , wsysa więcej ramu i więcej ramu z karty(600mb).

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom cuś nie tak z tm dx10. liczyłem na co najmniej 30fpsa.ważne że na dx 9 pięknie cyka na słabszych grafach.i są te dwie lokacje naprawde dobre.mimo że uważam go za słabiutka produkcję, to przy crysisie z jego tak chwaloną grafiką i cudownymi efektami i innymi gów.ami na h.j potrzebnymi.jest to hit :D ale drugi raz 20baksów u ruskich bym nie dal. trujki nie kupie no chyba że się przyłożą, ale pierwej obczaje go u pana totka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...