Skocz do zawartości
°°°

S.t.a.l.k.e.r - Czyste Niebo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszy crash do pulpitu skłonił mnie do przeczesania tego wątku. Z tego co widzę, dystrybutor wydał grę nie skończoną, nie dopracowaną i usianą błędami. Nasuwa mi się przykry wniosek, że nie warto chyba nawet zaczynać rozgrywki, skoro wyjdą patche po których trzeba będzie zacząć od nowa. Pytanie kiedy?

Nie irytuj się - ja np. gdzieś za miesiąc zainstaluję i do tego najnowszy patch - wtedy już powinno się jako tako grać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, gram po raz drugi i przechodzę na nowo tylko tym razem z modem compilations.of.modifications.v.0.8.beta i powiem wam ze gra sie o wiele przyjemniej i rozgrywka jest ciekawsza i mniej flustrująca. Jestem już w Jantarze i jak narazie tylko 2x crash był (tfu tfu)

 

Łisz mi lak bojs :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna moja zagwozdka: wrocilem do bazy Czystego Nieba, a tam handlarz ma ogromny wybor sprzetu w ofercie, lacznie z egzoszkieletami i artefaktami - to jest normalne, czy to "bonusowy" efekt moda Fair Trade?

 

BTW. znalazlem na bagnach AKM-74/2U (albo U2), to o tym AK mowiliscie? I w zwiazku z tym pytanko: szyna pod celownik optyczny powinna byc normalnie dostepna u mechanika jako upgrade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna moja zagwozdka: wrocilem do bazy Czystego Nieba, a tam handlarz ma ogromny wybor sprzetu w ofercie, lacznie z egzoszkieletami i artefaktami - to jest normalne, czy to "bonusowy" efekt moda Fair Trade?

 

BTW. znalazlem na bagnach AKM-74/2U (albo U2), to o tym AK mowiliscie? I w zwiazku z tym pytanko: szyna pod celownik optyczny powinna byc normalnie dostepna u mechanika jako upgrade?

To przez Fair Trade ;].

 

To nie to ak ;p. To jest jego mniejsza wersja z "księżycowym" magazynkiem w realu ;p.

Ta szyna powinna być dostępna jako upgrade ale nie wiem czy przy tym mały ak jest możliwość za,montowania scopa (imo i tak krap nie broń ;p).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pojdzie na handel, bo nie mam amunicji do tego :lol2: A i tak moja jedyna alternatywa jest Viper-5 (ktorego chyba przerobie na amunicje 9x18, bo 9x19 tez sie nie da kupic, a juz mi sie konczy powoli :mur: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh i znów BSOD :mur: no nic wracam chyba do SoC oblivion lost.

BTW nie odnosicie wrażenia, że w CS zona jest jakaś bardziej "przyjazna" (o ile to słowo jest tu na miejscu :rolleyes: ) niż w SoC ?

Np taki czerwony las, owszem jest straszny ale raczej tylko po ciemku :P a w SoC wejście tam bez lepszego pancerza równało sie śmierci. Wogóle jakoś w SoC zona była taka bardziej "napromieniowana" i straszna, a tutaj to lipa <_<

 

Np SoC i ABC mod to jest dopiero gra i klimat, po prostu czuć na każdym kroku, że w środku zony dzieje się coś strasznego....

 

Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pojdzie na handel, bo nie mam amunicji do tego :lol2: A i tak moja jedyna alternatywa jest Viper-5 (ktorego chyba przerobie na amunicje 9x18, bo 9x19 tez sie nie da kupic, a juz mi sie konczy powoli :mur: ).

Ja tak zrobiłem - przerobiem na 9x18 ;]. Bardzo lubie "mp5" (vipera5) a w CS ma dodatkowo fajny reaload ;). Ja z nim latałem właściwie do tego czasu aż enfileda 86 nie zdobyłem (stukały mnie ak, aku itp rzeczy ;p).

Poratuje mnei ktoś z tymi zmianami lokalizacji ? Moge podróżować na bagna i z powrotem tylko z przewodnikami :mur:

Wytłumacz o co dokładnie chodzi i jaką masz wersje gry ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie bagienni wybili prawie cala cholotke z parku maszynowego i z 10 min czekalem na posilki, chociaz siedzieli juz na miejscu :D zwiedzilem reszte mapy to mi w koncu zaakceptowalo, jak doszli nowi :D

Edytowane przez darksigns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie wkrzylem na bagnach, bo AI samo zrobilo dwa glowne questy :mur: Po wejsciu na bagna polazlem za jakas grupka z CN czyscic stary kosciol, potem skrecilismy do przepompowni. Nie zdazylismy tam dojsc, a tu komunikat, ze glowna baza bandytow zostala zajeta. Zanim zdazylem sie wrocic, do wyjscia z bagien poszla ekipa ze spalonego kosciola i sczyscila rowniez to miejsce :|

Niby realistyczne, ale frustrujace, kiedy nagrody pzrechodza kolo nosa, bo sie czlowiek nie rzucil natychmiast na wykonywanie celu glownego...

ja z kolei nie wykonałem tam żadnego zadania (postanowiłem pozwiedzać) i zostały tylko dwie osady niepodbite resztę zrobiło za mnie clear sky ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, właśnie miałem emisje... zdarzyło się wam coś takiego? Komunikat ze za 44s będzie emisja i muszę sie ukryć. Nie chodzi mi o emisję na początku gry.

 

UPDATE: emisja mnie zabiła :/

Edytowane przez alienth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak btw to odradzam moda na latarke (flashlight extender) którego sam używałem przez dwa dni. Dziwiłem sie co tak mało fps mam miejscami i to było przez tego moda. Problem polega na tym ze on wydłuża też promień latarek NPCów co strasznie obniża wydajność (w agro w bazie stalkerów 28 fps z modem /44 fps bez :lol:). Czekam na moda który wydłuży tylko nam promień światła ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości - ile zajęło wam średnio uporanie sie z ostatnim poziomem? Bo męczę się niemiłosiernie tam na początku, 0 apteczek 1/4 życia i tak się zastanawiam czy warto jutro odpalać kompa bo w pt poprawka egzamu i jednak wolałbym ją zdać :D

Z godzinkę zero apteczek, zbroja uszkodzona maksymalnie, a zajęło mi to godzinkę bo co mnie rozwalili to wkur... i wyłączałem i za chwilę znowu włączałem na spokojnie rozwalałem ziomków tylko bardziej kombinowałem wiedziałem gdzie się teleportują to delikatnie podchodziłem w odpowiednie miejsce i w nogi do najbliższej osłony wychylałem się i ściągałem po kolei. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak btw to odradzam moda na latarke (flashlight extender) którego sam używałem przez dwa dni. Dziwiłem sie co tak mało fps mam miejscami i to było przez tego moda. Problem polega na tym ze on wydłuża też promień latarek NPCów co strasznie obniża wydajność (w agro w bazie stalkerów 28 fps z modem /44 fps bez :lol:). Czekam na moda który wydłuży tylko nam promień światła ;).

Ja uzywam Flashlight Range Mod 0.1 i nie zauwazylem, zeby mi mulilo (aczkolwiek nie gram z odpalonym frapsem ;) ). NPCom tez chyba zwieksza zasieg, ale IMHO to jest zaleta, bo fajnie sie wtedy robi podchody w nocy, lokalizujac kolesi tylko po polozeniu latarki na czole ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak macie dosyć bugów polecam przechadzkę po bagnach bez latarki w nocy .. ubaw na maxa ;D tylko co te pijawki robią i świecące kwaśne anomalia :twisted:

 

btw problem chyba naprawiony [nie sprawdzałem :P] ziomek podesłał mi jakiś plik do gamedata i trzeba było wpisać w jednym true ... jak się sprawdzi i będziecie potrzebować to wrzucę ;p

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie dorwalem nowego Stalkera, odpalam na sprzecie z podpisu, patch 1.5.04, Vista x64 SP1, catalyst 8,9 (moze jakies starsze lepsze?) daje wszystko na maxa, 1680, AA off i co widze... 13fps :D wyczytalem, ze o poranku na samym poczatku fps zabijaja promienie slonca, wylaczylem, bylo lepiej gdy patrzylem na niebo i w sina dal bylo ponad 25fps, ale gdy zszedlem na dol do ogniska nadal bylo ponizej 15fps... o co chodzi? ta gra ma tak kosmiczne wymagania czy mam cos nie tak ze sprzetem?;] jak by ktos z podobnym kompem mogl zarzucic user.ltx na ktorym da sie grac w 1680x1050 to bylbym wdzieczny :)

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U handlarza Powinności była dostępna SEVA , tylko za mało rubli miałem. Wróciłem do Kordonu rozwaliłem kilka razy posterunek wojska i zdobyłem kasę handlując. Wracam po kombinezon i nie ma. Razem z SEVĄ były dostępne też inne a teraz tylko kurtka Stalkera. Co jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U handlarza Powinności była dostępna SEVA , tylko za mało rubli miałem. Wróciłem do Kordonu rozwaliłem kilka razy posterunek wojska i zdobyłem kasę handlując. Wracam po kombinezon i nie ma. Razem z SEVĄ były dostępne też inne a teraz tylko kurtka Stalkera. Co jest ?

Prawo popytu i podazy :) Bylo - ktos kupil i nie ma. Tak samo jeden z grajacych skarżył się, że ceny ktore trzeba zapłacić faktycznie za sprzet u handlarzy sa wyższe niz podają - zgadza się - ale jak już przystapimy do tej konkretnej frakcji to dopiero wtedy sie wyrównują. Dobra kase mozna nareszcie dostac za artefakty - szczegolnie doktorek w jantarze moze wesprzec nasza kase :)

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie niemal wrzucam kilka pomysłów z sieci na poprawę(popapranie czasem...) gry:

1.5.04 супер конфиг! "supier konfig" :rolleyes: .Aż się boję pomyśleć co to może być.Ale grafa na gwarze więc...

Realism ModPack-- (v1.1)

(G) mod (v2.0) wersja poprawiona.Screeny są...chyba te same co uprzednio

"Weapons more damage, accuracy.

Armors more basic defense.

Grenade launchers +range.

+ 50 basic weight, +suit weight bonus

Traders buy fair price.

Better starter items"

SOC Nightvision (1.0)

Colt1911 At Start (1.0)Mam nadzieję ,że dobrze naoliwiony...Latka już ma hehe

Reaper's Bumpmaps for S.T.A.L.K.E.R. Tutorial (1.0) -tylko dla zawziętych :wink: .Ja....chętnie poczekam na owoce ich prac B-)

Pozdrawiam

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Flashlight Range Mod 0.1 i nie zauwazylem, zeby mi mulilo (aczkolwiek nie gram z odpalonym frapsem ;) ). NPCom tez chyba zwieksza zasieg, ale IMHO to jest zaleta, bo fajnie sie wtedy robi podchody w nocy, lokalizujac kolesi tylko po polozeniu latarki na czole ;)

costi z tego moda korzystasz (co już linka podawałem ;p) czy może jakiegoś innego ?

3106020[/snapback]

Nareszcie dorwalem nowego Stalkera, odpalam na sprzecie z podpisu, patch 1.5.04, Vista x64 SP1, catalyst 8,9 (moze jakies starsze lepsze?) daje wszystko na maxa, 1680, AA off i co widze... 13fps :D wyczytalem, ze o poranku na samym poczatku fps zabijaja promienie slonca, wylaczylem, bylo lepiej gdy patrzylem na niebo i w sina dal bylo ponad 25fps, ale gdy zszedlem na dol do ogniska nadal bylo ponizej 15fps... o co chodzi? ta gra ma tak kosmiczne wymagania czy mam cos nie tak ze sprzetem?;] jak by ktos z podobnym kompem mogl zarzucic user.ltx na ktorym da sie grac w 1680x1050 to bylbym wdzieczny :)

Może masz AA włączone (znaczy wymuszone w sterach) ? Ja tak miałem i dokładnie taki sam FPS ;)

 

A i panowie nie wiecie czy nie ma oddzielnego moda poprawiającego weightbonus z upgreadów/artów (ze da sie przy nim też biegać) ?

 

EDIT chyba znalazłem moda na to (później go przetestuje):

http://stalker.filefront.com/file/Suit_Weight_Bonus;93900

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec nie wiem co jest grane :(

Moc karty(niewysokie OC)+pierwsza mapka(najbardziej chyba wcina moc)+dość duża rozdzielczość.Tak ja uważam.Ogólnie to sporo się narzeka ostatnio na wydajność w Crysis/Crysis Warhead/Stalker CS ,a ja sadzę ,że nam zbytnio tyłki obrosły.Pierwszy raz od lat jest sytuacja ,że potworki graficzne można kupić za mniej niż 1000 krwawiaków ojczystych ,a naprawdę mocne karty za 450-550!A do tego monitory "jak drzwi od stodoły" staniały...I teraz mając na uwadze ,że niemal wszystko nam chodzi głupiejemy jak coś rży naszemu wypasowi w twarz.Rozbestwienie -ot co.Ze dwa lata temu za ponad 1000 miało się kartę ,która na oko dźwigała około 70-80% tytułów na maxa.A monitory były średnio "mniejsze" niż obecnie.Teraz cisnę na moim konfigu i...to chodzi super, tamto idealnie, te naście pięknie ,rety Crysis całkiem fajnie a Stalker....ano właśnie.Często jak ktoś pisze "czemu nie mogę grac płynnie w full HD na 88GT/GTS czy 4850?Czy karta jest za słaba?" to można odpisać żartem(choć nie do końca) ,że trzeba było mniej optymistycznie monitor wybierać :wink:

Do tego dochodzą błędy sterowników ,słaba optymalizacja gier ,skrzętnie ukrywane ułomności kart graficznych(nadal Ati słabo wspiera miękkie cienie.Af też x16 potrafi nieco zasmucić).I niestety -trzeba zjechać z natywnej :sad: .Tak ja to widzę.

Acha -Vista 64 choć ją mam i lubię też zżera moc pięknie.Co zyskasz na obsłudze RAMu większego to z okładem tracisz w reszcie...Bolesne ale nie zapominajmy ,że wcale przyśpieszenia nie ma pod "DX10" ,a w 99% przypadków jest wolniej!Tyle ,że mając mocny w miarę sprzęt w wielu tytułach tego nie poczujemy...

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ciezko sie z Toba nie zgodzic, ale jednak oczekiwalem wiecej po tym kompie ;)

I tak nie jest źle. :wink:

btw. nie ma zadnego fixa na to zeby CS korzystal z dwoch jajek?

Jak tylko wyjdzie i znajdę to wrzucę -będzie głośno jak się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...