Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Ćma-niszczyciel

Rekomendowane odpowiedzi

oskarro - wygląda na szarańczę. Fruwa samodzielnie, więc odwiedziny na drugim piętrze to żaden wyczyn. Kolega kiedyś złapał takie coś do słoika, mieliśmy żywą maskotkę w warsztacie. Po dwóch dniach żal nam się zrobiło gadziny i wypuściliśmy na wolność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu, też mi coś wleciało do kuchni. Nie lada stwór. A dodam, ze mieszkam na drugim piętrze :blink: Rozpędził się i wskoczył. Długie wąsy, bardzo intensywny kolor.

 

To jakiś konik polny, ta ? tylko wyrośnięty jakiś... :wink:

Hehe gratuluje odwagi typkowi, ktory ja trzyma za skrzydla ;D Zobaczcie lepiej jakie to ma zeby xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że o ptakach już ktoś poruszył temat, to się wtrącę. W salonie mam duże szklane drzwi do ogrodu, no i pewnego razu były tak czyste...

Dołączona grafika

...że gołąb ich nie zauważył :) Za cholerę nie da się tego zmyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dniach paru wchodze do pokoju a tam fru z jednego kata na drugi. Patrze a tu wroble czy inny opierzony zwierzak lata po pokoju. Znowu otworzylem okno isam polecial. Ale szok pozostal bo co on robil, moze to jakis szpieg.

A może kaczka? :huh: Wtedy z tym szpiegiem by sie zgadzało.

 

Czasem dobrze jest mieć w pokoju dużą, głodną i nieprzeszkadzającą człowiekowi ćmę. Bo jak wyczytałem na wikipedii jest z niej dużo pożytku - żywi się komarami i innymi malutkimi wkurzaczami"...

Przyjmę dużą, głodną i nieprzeszkadzającą człowiekowi ćmę. Ma ktoś? ;)

 

Najlepsze jest to, że połowę pudełek po grach miałem w gołębim kale :lol:. Nawet nie próbowałem tego myć.

To musisz mieć smród w swoim pokoju. No ale de gustibus non est disputandum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam taka mała ćma, niezapomniane wrażenie to są jak ci przed oczami po nocy przeleci nietoperz, a ty się przez chwile zastanawiasz co to k... było :wink:

Nietoperze widuje codziennie ;] Bardzo przyjemne zwierzęta :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Mi dziś do domu wparowało dziwne stworzenie. Coś ala'gosięnica ale 3-4razy większe. Po dostaniu z pobiliskiego buta nie zamierzał się odczepić od szyby. Wziełem szszypce z garażu no i złapałem to coś szybkim ruchem wyżuciłem do ogródka :)

Edytowane przez kamil2201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile połkneliscie w zyciu robakow ?

na pewno mniej niż winXP :twisted:

 

A tak poza tym te duże ćmy sa spoko :D jeszcze są takie co o zachodzie słońca jak kolibry wiszą nad kwiatkami i zasysają co tam chcą ze srodka :D Ładne bydlątka i całkiem duże .... a furkoczą skrzydłami jak wyrośnięty szerszeń. W sumie to włąsnie z południowej europy tego lata co jakiś czass do Polski bo mają blisko.

 

Co do szerszenie ...dwa razy zaliczyłem bitkę z s...synami i powiem że wrażenie takie jakby ktoś młotkiem przyfandzolił jak uwali ... jeden raz w przedramię a drugim w plery :( ból jakby kijem oberwać takim grubawym .. nie polecam. przynajmniej nie ma później oporów by takiego spotted bastard rozmazać jako dżem po ścianie .... szerszeń = całkowicie asocjalna i nieprzydatna forma życia. ot co. :twisted:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zwierzaczek. :rolleyes:

 

Do mnie kiedyś wleciał sobie wróbelek. Biedaczek trochę się potłukł o szybę. W sumie dobrze że nie dzięcioł, bo by się działo... :huh:

Ja mam przeszklona werande, i pewnego dnia to wrobel widzac ze da sie przeleciec, uderzyl tak mocno, ze uslyszalem to w kuchni, no i oczywiscie zdechl... Jakies dwa tygodnie pozniej, uderzyl wlasnie dzieciol... czrno - zielono - czerwony, ladny, ten na szczescie sie ruszal... po jakis 30 minutach ledwo chodzenia na 2 lapach, przynioslem w denku od sloika troche wody, postawilem , a on nic, no to wylalem mu to na lepek, to ten jak sie ozywil, spojrzal na mnie, i odlecial :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@oskarro

 

Dokladnie to samo mialem przedwczoraj w pokoju. Tylko, ze byl jeszcze wiekszy, takiego konika co mi sie wpierdzielil do pokoju to jeszcze nie wiedzialem. Juz sobie chce uderzyc w kime o polnocy, a tu takie bydle przy suficie. Malo w pory nie narobilem jak go chcialem "zdjac", a ten sie zerwal i napierdzielal po calym pokoju :P Pozniej to juz myslalem, ze mnie ch... strzeli. A to sie schowal za monitor, a to siadl gdzies na nozyczkach, ze go sie kapciochem nie dalo potraktowac... ehh, dlugo z nim powojowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu, też mi coś wleciało do kuchni. Nie lada stwór. A dodam, ze mieszkam na drugim piętrze :blink: Rozpędził się i wskoczył. Długie wąsy, bardzo intensywny kolor.

To jakiś konik polny, ta ? tylko wyrośnięty jakiś... :wink:

Tez mialem takiego goscia w pokoju i tez na 2 pietrze :) zlapalem do sloika i spowrotem za okno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, przez otwarte drzwi balkonowe wieczorem i na noc miałem już w pokoju gołębia, sikorkę :D

 

W tym roku był przypadek jak do jadącego samochodu wpadł dzięcioł - http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,statp,cG9...ml?ticaid=141fd

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,14591,statp,cG...,wiadomosc.html

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja rok temu, albo dwa, oglądałem film i miałem światło zaświecone a okno było uchylone(zapomniałem zamknąć) wpadło mi jakieś bydle(jakaś ogromna ćma takiej wielkiej jeszcze nie widziałem) przeleciało mi tak blisko przed głową że mało nie spadłem z krzesła.

Edytowane przez demon92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, w moim drugim pokoju lata sobie własnie duza cma. Taki spory motylek :P

 

http://www.motyle.pl/zawisaki/przegl/Obraz...597e3b3f8409fce

 

Mniej wiecej tak to wyglada. Wybrałem ten okaz, bo jestem niemalze pewien ze ma nieco pomaranczowy kolor. Jutro sie jej przyjrze, poki co niech zjada mi muchy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolal bym takie cmy niz komary, ktore wleca za dnia, a w nocy kiedy czlowiek ma ochote zasnac atakuja czlowieka i mecza bzyczeniem nad samym uchem... sku...syny.

 

Ja mieszkam na 5 pietrze na szczycie. Przy otwartym oknie owady to normalka od much, os, i innych malo szkodliwych po szerszenie i takie bycze pasikoniki.

 

A miedzy 4-5 pietrem maja u mnie w bloku gniazdo male nietoperze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Zamówcie sobie miskitjery są one obudowane w ramkach plastikowych jedyna wda to cena bo to jakieś 80-100zł zależnie od wielkości okna montarz jakieś 5minut. Wszedzie okna pootwierane a owadów brak jedynie przez głupote brata wczoraj gdy drugie okno było uchylone, stado robactwa atakowało moje biurko a ja dzielnie walczyłem z nimi... Odkurzaczem :)

Edytowane przez kamil2201

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio tak duża ćma wleciała , ze mamuśka myślała ze to jest mały nietoperz, o okno tak napierdzielało że aż nie mogłem zasnąć , następnego dnia ustr0jstwo już nie żyło :lol:

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd wiedziałeś :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Orientacja obrazka: 1

Data i czas modyfikacji pliku: 2007:05:20 21:31:39

Wykonano za pomocą urządzenia: Sony Ericsson

Model urządzenia: K800i

Oprogramowanie: R1JG001 prgCXC1250210_GENERIC_W 0.0

Czas ekspozycji: 0.004

Wartość przysłony: 2.8

Czułość ISO: 400

Korekta ekspozycji: 0

Tryb pomiaru: 2

Źródło światła: 0

Lampa błyskowa: 25

Parametry użytkownika: 0

Tryb ekspozycji: 0

Balans bieli: 0

Powiększenie cyfrowe: 0

Typ ujęcia: 0

Zakres odległości obiektu: 3

:-P

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...