Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Samsung Spinpoint F1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie do użytkowników Spinpointów F1 320/640GB. Na jakim silniku jadą te dyski? Nidec?

tak Nidec, porównując kulturę pracy i generowany hałas jest zdecydowanie bardziej cichy niż Seagate 7200.11 który jest tak chwalony ze bezgłośna prace przez rożnych głuchych oszołomów Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ekstra. Obecnie mam Samsunga 160GB też na Nidecu, wrzucony w bitboxa jest niesłyszalny. A że zaczyna mi brakować troszkę miejsca to przymierzam się do zakupu nowego dysku i 320GB byłoby idealne. Dzięks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako swiezy Nabywca Samsungow F1 w wersji 2 x 320gb Raid ..

podziele sie Wrazeniami

 

Dyski zakupilem w ta srode w Krakowskim Apollo

wyszlo mnie 305 zl - za 2 identyczne modele HD322HJ

Pisze Identyczne poniewaz, Numery Seryjne Dyskow nastepuja jeden po drugim ;-)

koncowka seri

367 i 368

Wiec teoretycznie IDEALNIE dobrane do Raida

 

Co do samej Budowy Dysku, to maja ladny Desing (o ile o takim mozna mowic) sa standardowych wymiarow/grubosci

oraz moje wersje oparte na silniku NIDEC

 

Dyski na szybko Wrzucone do Obudowy Chieftec BX big tower w zatoczki plastykowe.

Po odpaleniu Kompa

pierwsze wrazenie ... Cos Zapiszczalo ??

restart w celu korekty i znowu to samo...

 

Niestety to prawda, dyski podczas Uruchamiana maja krotki charakterystyczny dzwiek (na ulamek sek - prawdopodobnie rozruch silnika)

ktos juz o tym pisal w tym temacie, tak wiec pewnie "ten typ tak ma"

Nie jest to w zadnym wypadku Uciazliwe - a szczerze mowiac trzeba miec naprawde wyciszonego kompa aby to uslyszec

 

lecimy dalej...

 

Wylaczylem wszystkie wentylatory w obudowe ...

i nasluciach!e pracy dyskow w seeku -

 

SA ABSOLUTNIE NIESLYSZALNE !

 

ale moja uwage zwrocil fakt, jakby metalowego odglosu - cos jakby kawalek stali wpadalo w rezonans

 

- po analizie okazalo sie ze dyski STOSUNKOWO mocno Wibruja!!!

(wyciagnelem je z obudowy i trzymajac w dloniach odpalilem w celu okreslenia poziomu wibracji w jakie wpadaja)

 

pomoglo zainstalowanie dyskow na gumowych podkladkach w zatoczkach chiefteca w nizszych partiach obudowy (ale problem w 100% nie zniknal)

 

Nastepnie - po stworzeniu macierzy (Stripe 32) rozpoczelem instalacje windowsa - ktora przebiegla Rewelacyjnie szybko!

pozniej juz pod windowsem przyszla pora na testy z oprogramowaniem

 

Zainstalowalem najnowsze (nie wiem czy najlepsze) sterowniki do kontrolera intela ICH9R Matrix storgare 8.2.1001

 

Hd tach - LONG z wbc - Stripe 32

Dołączona grafika[

Proba nr.2 - te same ustawienia

Jak widac b.podobne osiagi - tyle ze nieco lepszy juz czas dostepu ;-)

Dołączona grafika

 

Teraz dla odmiany Hd tune - WBC off - Czas dostepu juz b.ladny

Dołączona grafika

 

Hd tach - Quick - z Wbc

Dołączona grafika

 

Generalnie jak Widac Transfery Sa Rewelacyjne czas dostepu na przyzwoitym poziomie

Dodam tylko ze W Hutilu Zmieniajac AAM na Fast Dyski nie dostaja specialnego Speeda, ale czas dostepu mozna zejsc do 12.9ms

 

Bawilem sie tez w kopiowaniu miedzy partycjami Duzych plikow ISO - w celu okreslenia poziomu glosnosci generowanego przez dyski

Prawde mowiac ... jest Lepiej niz myslalem - Dyski sa naprawde BARDZOOO ciche, slychac delikatnie chrobotanie o niskim tonie

Mowie oczywiscie o testach przy wylaczonych wszystkich wentylatorach i otwartej obudowie

tutaj DUZY plus dla samsunga !

 

Podsumowujac

PLUSY

+ Doskonale Transfery srednio 180-189mb/s bez WBC oraz 215-220mb/s z WBC

+ B.dobry czas dostepu srednio 13,2-14ms (Wbc nie ma tutaj wielkiego wplywu - najwiekszy ma Stripe i wersja Sterownika oraz ustawienie w HUTILU AAM)

+ Absolutnie bezglosna Praca w SEEK

+ Doskonala praca podczas zapisu/odczytu - dyski b.chicho pracuja

+ Cena !

MINUSY

- Dosc mocno Wibruja - Trzeba podwieszac na gumkach / polozyc na gabkach czy inne bardziej wymysle metody

- Slychac Startujace silniki podczas bootowania ( mnie to wogole nie przeszkadza)

- Przy wylaczaniu windowsa slychac 1.TIK - jeden dysk 2- TIK - drugi dysk

 

POLECAM Sczerze - Dobre dyski za Dobra cene ;-)

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wystepuje tylko przy uruchamianiu i trwa ok 0,5 sekundy ;-)

i moze zle to okreslilem jak "PISK" ...

porostu taki dzwiek wlaczajacego sie silnika

 

Absolutnie nie wplywajace na kulture pracy

 

jak masz dobrze wyciszona obudowe + kilka wentylatorw to nawet tego nie uslyszysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś z was podłączał 2*Samsungi F1 320 GB w RAID 0 na płycie ASUS P5K Pro ? Właśnie jestem w trakcie składania kompa i gdzieś przeczytałem że są jakieś problemy z tymi dyskami przy podłączaniu do tej płyty na RAID 0. Ktoś może obalić ten mit ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ Absolutnie bezglosna Praca w SEEK

+ Doskonala praca podczas zapisu/odczytu - dyski b.chicho pracuja

Samsung F1 320 GB na pewno NIE jest bezgłośny! Jeśli chodzi o pracę głowic to się zgadzam - sa praktycznie niesłyszalne. Natomiast "świst" obracających sie talerzy jest bardzo donośny. Dopiero włożenie F1 do SQD poprawiło nieco sytuację, chociaż nadal nie mogę nazwać tego dysku bezgłośnym.

 

Moim poprzednim HDD był 2,5-calowy Seagate 5400.3 więc wiem co oznacza termin "bezgłośny dysk" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung F1 320 GB na pewno NIE jest bezgłośny! Jeśli chodzi o pracę głowic to się zgadzam - sa praktycznie niesłyszalne. Natomiast "świst" obracających sie talerzy jest bardzo donośny. Dopiero włożenie F1 do SQD poprawiło nieco sytuację, chociaż nadal nie mogę nazwać tego dysku bezgłośnym.

 

Moim poprzednim HDD był 2,5-calowy Seagate 5400.3 więc wiem co oznacza termin "bezgłośny dysk" :wink:

sorki - może masz walnięty HDD - u mnie nic nie świszcze a dysk mam 60cm od ucha ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strongmen więc to Ty wykupiłeś mi ten dysk sprzed nosa w krakowskim apollo! :P Patrzyłem od 2 dni a tu nagle - towaru już brak.

na komunie sprzet wymiotło - ja sie w łodzi naszukałem - kuźwa wielkie miasto a ani F1 w sklepeie ani WD 6400 ... nie mówiąc o E8400

Samsunga 320 w Media Mark znalazłem - całe sterty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajcie w jakich warunkach testujecie te Samsungi.

U mnie jest to zasilacz Be Quiet! SP 400W oraz wentylator wyciągowy Scythe puszczony na 5V. Reszta komputera nie wydaje żadnych dźwięków.

Oprócz tego mieszkam w b. spokojnej okolicy.

 

Podejrzewam, że "świst" tego HDD ginie wśród szumu kliku wentylatorów i dlatego twierdzicie, że jest niesłyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajcie w jakich warunkach testujecie te Samsungi.

U mnie jest to zasilacz Be Quiet! SP 400W oraz wentylator wyciągowy Scythe puszczony na 5V. Reszta komputera nie wydaje żadnych dźwięków.

Oprócz tego mieszkam w b. spokojnej okolicy.

 

Podejrzewam, że "świst" tego HDD ginie wśród szumu kliku wentylatorów i dlatego twierdzicie, że jest niesłyszalny.

nie ginie - bo nie ma w czym ginąc ... :D

Zasilacz to akurat ciche bydle Hyper 580 (na tym zestawie ciężko stwierdzc kiedy jest wlaczony), na cpu box z odpiętym na testy wiatrakiem, grafa pasywna ... nic nie piszczy

może coś Tobie w budzie zaczyna rezonowac ?

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat z testu F1 750 GB / 1 TB na spcrv:

The Samsung F1 750GB and 1000GB drives are the quietest 7200 RPM drives currently available...

Z testu wynika, że 750'ka jest nieco cichsza - mniej wibruje. Wydajność jak już wszyscy wiedzą - na korzyść większego.

 

link do testu

 

hitachi podczas odczytu/zapisu był przyjemniejszy, miał inny charakter skrobania ;) Za to w idle samsung jest nie do pobicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;D

Dołączona grafika

Na szybkiego :P

 

Dzisiaj przegrywałem plik 10 GB z partycji na partycje i dysku nie słysze :blink: :blink: jednak są baaardzo ciche, w idle to cud... nie ma porównania do barracudy 7200.9 (mojego starego dysku :P)

Edytowane przez bartek46op

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zmieniłem dysk z Samsunga 250GB (8mb cach 7200rpm, silnik Nidec) na model Samsung F1 750GB (32mb cache, 3 talerze po 250GB, silnik nie wiem jaki bo nie jest napisane ale podejrzewam ze nidec bo dysk jest dosyć cichy)

 

dysk lezy oczywiście w SQD

 

jak narazie wszystko działa idealnie, dysk jest bardzo cichy (rzeklabym że cichszy niż model 250GB), transfery bdb, dysk kupiłem za 250 zł (nówka), jest to bardzo udany zakup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Mam szybkie pytanie:

 

Czy dysk Samsung HD322HJ ruszy bez problemu na płycie głównej z SATA 1.5GB a dokładniej ASUS A7V600-X??

Raczej powinien w końcu SATA jest kompatybilne wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. W moim epoxie na Via KT600 i z układem VIA cośtam8237 dyski na sata2 nie działają. Seagate 7200.9 miał tą zworkę limitującą trasfer do 150mb/s i po jej założeniu dopiero wtedy zadziałał. WD AAJS nie ma tego bajeru i musiałem go podłączyć przez osobny kontroler, bo nijak nie działał, także na 99% dysk nie powinien ruszyć z tą płytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. W moim epoxie na Via KT600 i z układem VIA cośtam8237 dyski na sata2 nie działają. Seagate 7200.9 miał tą zworkę limitującą trasfer do 150mb/s i po jej założeniu dopiero wtedy zadziałał. WD AAJS nie ma tego bajeru i musiałem go podłączyć przez osobny kontroler, bo nijak nie działał, także na 99% dysk nie powinien ruszyć z tą płytą.

 

Hmm doadam jeszcze że kumpel ma Samsunga 250GB SP2504C i tam na obudowie dysku własnie tak jak napisał romek-o jest informacja zeby przestawić zworke. Bez tego zabiegu jego dysk mi nie ruszał! Po przestawieniu już było ok. Pytam o model HD322HJ ponieważ na jego obudowie tej informacji nie było i teraz nie wiem o co chodzi.

 

 

EDIT:

 

No i jest problem. Dysk nie jest wykrywany, sposób ze zworką również nie działa.

 

Program ES-Tool nie wykrywa go również.

 

Co zrobić żeby to ruszyło na mojej mobo ASUS A7V600-X

 

Proszę pomocy!

Edytowane przez Raus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem niestety nie czytałem. Przepraszam ale jestem troche zielony - co mam rozumieć z tego linka co podałeś?

 

Dodam że po wciśnięciu TAB podczas startu XP dalej nie widzi dysku

Edytowane przez Raus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie odpowiada więc chyba będę musiał oddać dysk do sklepu :sad:

 

Wymienił bym go na Samsunga HD321KJ. Prosze powiedzcie chociaz czy ten model może bez problemu uruchomić w trybie SATA I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...