Skocz do zawartości
°°°

Wszystko O Samsung Spinpoint F1

Rekomendowane odpowiedzi

Tu dla porównania inny HD753lj z firmware 1AA01110 czyli niby dokładnie taki sam (screen z pclab). Zdecydowanie niższa wydajność oraz dłuższy średni czas dostępu. Teraz zostaje pytanie jak je odróżnić ?

Chyba się nie da. Trzeba mieć szczęście :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choody92..

HS322HJ takie cos nieistnieje...

 

HD322HJ nie dzialą na plytach z SATA 1. Ani zworka ani progs nie działaja na ten dysk.

 

Kup WD320AAKS i ten ma ogranicznik do SATA 150 . Sama nacielem sie w F1 na problem z ograniczeniem do SATA 150.

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest dylemat czy brać 640 czy 750 - różnica ok. 25zł

http://www.diamondmax.home.pl/shop/catalog...?cPath=38_40_44

 

Pytanie czy testy wydajności odzwierciedlają hdd w codziennym użytkowaniu?, bo jeśli nie to lepszym wyborem jest 750gb. No chyba że trafi się na model samsunga F1 750GB z talerzami 333gb.

Jak się ma głośność tych dwóch twardzieli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma głośność tych dwóch twardzieli?

Jak dla mnie 640GB są ciut przygłośne. Niby za dnia słychać tylko chrobotanie przy pracy, ale w nocy wyraźny jest już dźwięk obracających się talerzy (mi to bardzo przeszkadza, a w mojej budzie nie sposób ich, bo są 2, wsadzić w SQD <_< ).

 

Chętnie porównałbym F1 z WD AAKS =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 750 i mam cisze - najcichszy dysk jaki mialem - co do talerzy to tylko domniemania i ciezko stwierdzic jakie siedza

zreszta roznice w transferach nie sa na tyle duze by je mozna bylo odczuc a przy tak smiesznej roznicy cen alternatywy dla 750 brak

 

masz raid to bierz dwa i stawiaj 0+1 na nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro 640gb głośne (rozumiem że chodzi o wibracje, które dla mnie są bardziej denerwujące niż chrobotanie) to co dopiero 3 talerze w 750gb.... To chyba kwestia sztuki

To nie wibracje - dyski wiszą w Noiseblocker X-Swing. I nie są też głośne - poprostu odgłos kręcących się talerzy jest słyszalny (coż, cichofilem jestem :] ). Dysk jest znacznie cichszy od mojego poprzedniego WD160, ale bez porównania z Barką IV PATA.

Edytowane przez Aresius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 640GB są ciut przygłośne. Niby za dnia słychać tylko chrobotanie przy pracy, ale w nocy wyraźny jest już dźwięk obracających się talerzy (mi to bardzo przeszkadza, a w mojej budzie nie sposób ich, bo są 2, wsadzić w SQD <_< ).

 

Chętnie porównałbym F1 z WD AAKS =)

WD dośc głośno szumią (głowice ciche, bardzo niskie wibracje). To F1 podobno miał byc super cichy!

 

Jednak najlepsze sa moje Seagate 250GB - ani głowic ani szumu...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie głośny to nie jest ten 640 ...przynajmiej najcichszy jaki mam (napewno cichszy od sp2504c który wydawał mi się niesamowicie cichy) słychać go tylko na starcie takie błuuu coś jak odrzutowiec ^^ albo startujące f1 ^^

 

transwery na nf4 płyta gigabyte k8ne rev1.1

http://images34.fotosik.pl/307/9732f89df21037ae.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie najlepiej połączyć w RAID? Głównie zależy mi na ciszy. Niestety mój obecny dysk to droższa wersja 500tki Samsunga T166 ( u mnie bezgłośny) i najprawdopodobniej będę go musiał sprzedać i kupić 2 nowe.

 

2x 500GB, 2x640GB czy 2x750GB czy też może 2x500GB 32mb cache Seagate z serii AS? Jak wiadomo Samsunga w 500 ma "tylko" 16mb cache. Czy ta różnica będzie jakoś znacznie odczuwalna?

 

Pojemność w sumie ma mniejsze znaczenie bo nawet 1TB mi wystarczy, ale dyski mają być ciche jak makiem zasiał ;)

Edytowane przez SebaSonido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy roznica w szybkosci F1 do poprzednich dyskow 7200 rpm (mam teraz Samsunga T166) uzywanego jako dysk systemowy jest warta zabawy w reinstalacje dwoch Windowsow , zeby zrobic z niego systemowy do Visty ?

 

Czy olac sprawe a na F1 po prostu przeniesc partycje z grami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki - starczy ten trialowy acronis ? Czy trzeba miec wersje full ?

 

Juz niewazne widze , ze ma pelna funkcjonalnosc przez 15 dni czyli starczy :)

 

Edit: Chcialem zamowic 320 , ale jak zobaczylem 640 po 225 zeta to sie skusilem na wiekszy.

Edit 2: no i kicha zamowilem liczylem , ze na piatek sie wyrobia , a dysk bedzie do odebrania we wtorek :( No ale 50 zeta nie bede doplacal, zeby go kupic lokalnie.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie najlepiej połączyć w RAID? Głównie zależy mi na ciszy. Niestety mój obecny dysk to droższa wersja 500tki Samsunga T166 ( u mnie bezgłośny) i najprawdopodobniej będę go musiał sprzedać i kupić 2 nowe.

 

2x 500GB, 2x640GB czy 2x750GB czy też może 2x500GB 32mb cache Seagate z serii AS? Jak wiadomo Samsunga w 500 ma "tylko" 16mb cache. Czy ta różnica będzie jakoś znacznie odczuwalna?

 

Pojemność w sumie ma mniejsze znaczenie bo nawet 1TB mi wystarczy, ale dyski mają być ciche jak makiem zasiał ;)

2x320 F1 Samsunga, 2x250 Seagate, 2x640 WD AAKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko.. Mam Samsunga F1 320GB HD322HJ, i po odinstalowaniu Intel Matrixa Storage Managera, wkońcu pojawiły się w programach HD TUne itp jakieś informacje o tym dysku które wcześniej blokował owy sterownik :) . I mn.in pojawiła się taka informacja jak na poniższym screenie. Czy Ktoś umiałby to wytłumaczyć? Nie dośc że jest sprzeczonść pomiędzy info. systemowymi to HD TUne wyskoczył z info. że mój dysk pracuje teraz w trybie 8?? (szkoda że nie zmieściła się informacja dot. Ultra ATA/????) Pamiętam, że przed istalacją Matrixa według HD Tune pracował w trybie UDMA Mode 5....

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

PS: Próba włączenia DMA w M. urządzeń automatycznie odchaczało tą opcję

Edytowane przez Cllaymenn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa

 

Dzięki za odpowiedź, jednak spodziewałem się czegoś innego szczerze mówiąc :P

 

Chciałbym mieć minimum 1TB w RAID, a z kombinacji, które podałeś nadaje się tylko WD, ale wolałbym jednak dyski Samsunga bądź też Seagate. Który raid sposód tych 2 firm będzie najcichszy?

 

Mam zamiar wymienić dysk i nie wiem co kupić, aby było naprawdę cicho.

 

btw: czy bardzo odczuwalna w codziennym użytkowaniu jst różnica pomiędzy 16mb cache a 32mb?

Edytowane przez SebaSonido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cache dysku nie zwracaj uwagi w tym wypadku.

 

Samsungi F1 640MB powinny byc ciut cichsze jak mówią ich użytkownicy. 640ki WD tuż za nimi.

Seagate nie ma w tej kwestii wiele do zaoferowania.

 

 

@Cllaymen - WBC jest dostepne dla macierzy RAID.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tydzień temu kupiłem jednotalerzowy Samsung F1 320GB (HD322HJ). Czy normalne dla tego dysku jest wydawanie pisku przy starcie i wyłączaniu? Poza tym działa bez zarzutu. Skanowanie w poszukiwaniu bad sectorów programem HD Tune, nie zwróciło żadnych błędów.

 

W załącznikach screenshoty SMART i Benchmark z programu HD Tune.

post-2776-1215353972_thumb.png

post-2776-1215353990_thumb.png

post-2776-1215353999_thumb.png

Edytowane przez ricky44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tydzień temu kupiłem jednotalerzowy Samsung F1 320GB (HD322HJ). Czy normalne dla tego dysku jest wydawanie pisku przy starcie i wyłączaniu? Poza tym działa bez zarzutu. Skanowanie w poszukiwaniu bad sectorów programem HD Tune, nie zwróciło żadnych błędów.

 

W załącznikach screenshoty SMART i Benchmark z programu HD Tune.

NORMALNE. To taki "urok" tego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na cache dysku nie zwracaj uwagi w tym wypadku.

 

Samsungi F1 640MB powinny byc ciut cichsze jak mówią ich użytkownicy. 640ki WD tuż za nimi.

Seagate nie ma w tej kwestii wiele do zaoferowania.

 

 

@Cllaymen - WBC jest dostepne dla macierzy RAID.

No i spoko, dzieki ;)

 

 

W takim razie chyba wezmę 2x640gb w raid. No chyba, że ktoś się z tym nie zgadza i ma inną propozycję dla cichego RAIDa. Może macie jakiś test zarzucić? Czyli mam rozumieć, że np. 2x500 lub 2x750 mogą być głośniejsze? 1TB mi wystarczy, chodzi głównie o to żeby było ciiiicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-11500-1215453162_thumb.jpg

 

Chyba powienem dostac jakies bonusy dla stalego klienta :)

 

BTW porownalem sobie wszystkie 3 w HD tune:

 

F1 odczyt maks. ok 113 MB/s

T166 odczyt maks. niecałe 80 MB/s

Spinpoint ATA100 odczyt maks niecałe 60 MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...