Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie

 

Dołączona grafika

 

Havoc - status dysku masz Good czyli jest wszystko ok, dysk masz zdrowy, jakby był jaki parametr zly to status zmieni kolor na żółto w tym programie i wtedy mozesz sie zacząc martwic, temp w sumie ok ale mogłaby być o kilka stopni mniej :) jak widzisz u mnie troszke chlodniejszy.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Havoc - status dysku masz Good czyli jest wszystko ok, dysk masz zdrowy, jakby był jaki parametr zly to status zmieni kolor na żółto w tym programie i wtedy mozesz sie zacząc martwic, temp w sumie ok ale mogłaby być o kilka stopni mniej :) jak widzisz u mnie troszke chlodniejszy.

Nie zgadzam sie , martwic mozna sie , gdy odpowiedni parametr jest zly , a nie jakis , popatrz:

Dołączona grafika

12 badsectorow i wisi mi kompletnie problem bo dysk dziala poprawnie mimo wszystko.

 

Soreks za ta 160 , ale bawie sie truecrpytem i mam wszystkie za wyjatkiem tego odlaczone , gdybym nie bawil sie to dalbym1 bada z 500 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie wisi innym moze nie wisieć, taki dysk nadaje sie do wymiany nie ważne czy chodzi dobrze czy nie szczególnie kiedy dysk jest nowy.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Do wymiany bo? Powiesz mi ,ze polecisz z 1 badem? Ja 12 nie oddalem bo dysk moze do 36. Mi sie nie chce , a i tak dziala poprawnie. Wymienie jesli mi nagle transfery poleca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dysk może do 36" to z regulaminu wzięte czy chodzi o te realokowane sektory? Do 36 ma dysk zapas "awaryjnych"? Bo mnie właśnie one martwią...wiece mam tego kompa w tej komodzie mojej cudownej :D Często się to przesuwa żeby monitor bliżej łóżka postawić na niej. Powoli i delikatnie, ale jakieś tam przeciążenia na dysk zawszę oddziałują. Więc sam nie wiem, ale skoro w/g smarta jest ok, to Wam wierze :)

 

Mam też na warsztacie kompa który się psuje notorycznie (sys pada). Ilość realokowanych sektorów 36...czy to skazuje dysk definitywnie do wymiany? W/g CDI stan jest dobry, ale jednak z jakiegoś powodu komp pada co tydzień.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Do 36 , na 36 masz prog - pozniej nie ma bodajze z czego relokowac. Znajomy oddawal Sigejta - mimo tego , ze nie ma badow mial transfery po 5MB ;) - o to martwilbym sie , a nie bady jesli dysk dziala poprawnie. Na tej "rozwalonej" 160 leci Seven + Truecrypt i zero problemow. To mialem na mysli ;)

 

Ps - widziales , 6.5kh - dysior ma ponad 3 lata.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany bo? Powiesz mi ,ze polecisz z 1 badem? Ja 12 nie oddalem bo dysk moze do 36. Mi sie nie chce , a i tak dziala poprawnie. Wymienie jesli mi nagle transfery poleca.

oczywiście ze na gwarancje był od razu oddał, jesli dysk jest nowy i juz zaczyna relokowac to nie wróży mu to nic dobrego na przyszłość.

 

Ano Win7....nie pomyślałem że to może być przyczyną. Wszak sam soft działa ;] Ale temp i smart dead.

 

Rzeczywiście Crystal działa....no chociaż wolałbym żeby nie, bo to co pokazuje załamuje mnie. Oceńcie proszę :(

Najnowszy Everst 5.02 tez juz odczytuje SMART'a na nforce'ach pod Win Vista/7 :) Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ ST3500320AS (9QM353XF) ]

 

01 Raw Read Error Rate 6 115 99 92566993 OK: wartość w normie

03 Spinup Time 0 95 94 0 OK: zawsze pozytywnie

04 Start/Stop Count 20 100 100 712 OK: wartość w normie

05 Reallocated Sector Count 36 100 100 0 OK: wartość w normie

07 Seek Error Rate 30 73 60 62271770 OK: wartość w normie

09 Power-On Time Count 0 98 98 2165 OK: zawsze pozytywnie

0A Spinup Retry Count 97 100 100 8 OK: wartość w normie

0C Power Cycle Count 20 100 37 707 OK: wartość w normie

B8 <specyficzne dla dostawcy> 99 100 100 0 OK: wartość w normie

BB <specyficzne dla dostawcy> 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

BC <specyficzne dla dostawcy> 0 100 100 131078 OK: zawsze pozytywnie

BD <specyficzne dla dostawcy> 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

BE Airflow Temperature 45 65 58 589299747 OK: wartość w normie

C2 Temperature 0 35 42 35 OK: zawsze pozytywnie

C3 Hardware ECC Recovered 0 46 36 92566993 OK: zawsze pozytywnie

C5 Current Pending Sector Count 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

C6 Offline Uncorrectable Sector Count 0 100 100 0 OK: zawsze pozytywnie

C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 200 200 4 OK: zawsze pozytywnie

 

 

SEAGATE baracuda 500 gb 7200

 

mam problem bo tryb awaryjny windows śmiga bez zarzutu a z normalnym mam problem nie raz 1/10 się włączy, nie raz od razu bez problemu, nie raz po meczy i się włączy, no i tez dziwnie charczy ;/ jak się nie chce włączyć to zwis przy ładowaniu windowsa i restart leci - pokazuje mi sie pierwszy ekran z plyty glownej i staje w miejscu na pare minut potem screen z prockiem pamiecia i wersja plyty i tyle

charczy takie rytmiczne stukanie dysku ale tylko przy ładowaniu ! jak przeleci ekran loadingu windowsa to juz przestaje

 

dysk ma widać ze smarta problem z odczytem ale znów przeczytałem w paru miejscach ze to norma dla tej firmy, nie wiem czy problem lezy po stronie windowsa czy co ? tak jak powiedziałem awaryjny rusza bez zarzutu, taśmę zmieniłem już raz ostatnio nie pomogło ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

a oto moj screen z HD Tune. Mam mnustwo bledow zapisu (to chyba te na samej gorze) i te 6 i 1. Co to? Cos powaznego?

Oddac dysk na GW? Dysk ogolnie dobrze chodzi, transfery 100MB/s w benchmarku. Dzis mialem Bsoda i tyle.

 

EDIT po trzech dniach: Nie musicie sie spieszyc z odpowiedzą. Mam jeszcze 2,5roku Gw. he

 

Dołączona grafika

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem w sklepie internetowym dysk Seagate Barracuda ST31500341AS 1,5TB .

Po przetestowaniu programem Hd Tune okazało się że dysk ma błędnego sektora którego relokował.

Nie minęło jeszcze 10 dni więc mam okazję dysk odesłać, ale nie wiem czy jest sens bo mogę trafić na gorszy.

Zamieszczam zrzut ekranu z Hd Tune i proszę o poradę, gdyż obawiam się że ilość błędnych sektorów może się powiększyć.

 

Dołączona grafika

bledy.bmp

Edytowane przez woj_wier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem w sklepie internetowym dysk Seagate Barracuda ST31500341AS 1,5TB .

Po przetestowaniu programem Hd Tune okazało się że dysk ma błędnego sektora którego relokował.

Nie minęło jeszcze 10 dni więc mam okazję dysk odesłać, ale nie wiem czy jest sens bo mogę trafić na gorszy.

Zamieszczam zrzut ekranu z Hd Tune i proszę o poradę, gdyż obawiam się że ilość błędnych sektorów może się powiększyć.

 

bledy.bmp

odpuść sobie na razie wysyłanie ja mam na jednym gorzej jak działa Oki i tez ma pule zapasowa a gwara długa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi jedno- pojemność dysków systematycznie rośnie, gęstość zapisu także. Ceny za 1mb są obecnie naprawdę śmieszne co niestety na pewno odbija się nieco na ich trwałości i niezawodności. Dlaczego wiele osób nie potrafi zrozumieć że dzięki temu drastycznie rośnie szansa relokowanych sektorów ? Ja bym się nie martwił występowaniem pojedynczych wadliwych sektorów dopóki ich ilość nie rośnie szybko i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi jedno- pojemność dysków systematycznie rośnie, gęstość zapisu także. Ceny za 1mb są obecnie naprawdę śmieszne co niestety na pewno odbija się nieco na ich trwałości i niezawodności. Dlaczego wiele osób nie potrafi zrozumieć że dzięki temu drastycznie rośnie szansa relokowanych sektorów ? Ja bym się nie martwił występowaniem pojedynczych wadliwych sektorów dopóki ich ilość nie rośnie szybko i tyle...

Powiedzmy, gdyby po ok. roku czasu, przy intensywnym użytkowaniu kompa jakiś tam jeden, dwa się przybłąkał, to ok, to jeszcze jestem w stanie zrozumieć, chociaż i tak by mnie to zaniepokoiło, ale przykładowo u mnie, po niecałym pół roku [u innych jeszcze gorzej, jak wyżej widać] mam 9 bs'ów, to nie mamy o czym rozmawiać i czego rozumieć, bo nie jest to normalna sytuacja, a twoje tłumaczenie jest wręcz śmieszne, chyba, że masz coś wspólnego z firmą Seagate ; ) wtedy jedynie jestem w stanie Cię zrozumieć [ ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mnie dziwi jedno- pojemność dysków systematycznie rośnie, gęstość zapisu także. Ceny za 1mb są obecnie naprawdę śmieszne co niestety na pewno odbija się nieco na ich trwałości i niezawodności. Dlaczego wiele osób nie potrafi zrozumieć że dzięki temu drastycznie rośnie szansa relokowanych sektorów ? Ja bym się nie martwił występowaniem pojedynczych wadliwych sektorów dopóki ich ilość nie rośnie szybko i tyle...

Tak , tylko ze pileczke mozna odbic - zobacz sobie wyzej na dysk PeterMaca - 5500h i zero badow. Moj WD 640 AAKS ma juz kolo 2500h i zero badow. Tymczasem przy 11 ludzie dostaja tego i sporo , i w krotkim odstepie czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej barce 11 też niewiele brakuje do 5,5 tys przepracowanych godzin i 0 badów - więc tak tragicznie nie jest chyba z tą serią . Nie zmienai to faktu,że z powodów przeze mnie wymienionych obecne dyski są awaryjne i tyle- nie zależy to tak naprawde od producenta tak niedawno chwalone samsungi f1 też się sypią, jak czytałem opinie kupujących w komuszrocie to wd wcale nie jest też takie cudowne, mimo że obecnie to chyba najbezpieczniejszy zakup...

Pamiętam jeszcze czasy , gdy przeciętny dysk do domowego kompa kosztował w okolicy 800-1000z. a taka kasę można było wymagać wysokiej jakości wykonania i bezawaryjności. Dzisiaj dyski 500gb kosztują po 170zł - dlatego są robione w Chinach i niestety ich jakość nie jest juz taka jak kiedyś moim zdaniem i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Mojej barce 11 też niewiele brakuje do 5,5 tys przepracowanych godzin i 0 badów - więc tak tragicznie nie jest chyba z tą serią .

Moje 11 smigaja juz poltorej roku , jedna dostala bada , druga nie ;) Owszem , Samsungowi i WD tez sie zdaza , ale co innego sam bad , a co innego gdy widze "ratujcie , nagle zrobilem restart i dysk juz sie nie odpala , nic go nie widzi" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Mnie dziwi jedno- pojemność dysków systematycznie rośnie, gęstość zapisu także. Ceny za 1mb są obecnie naprawdę śmieszne co niestety na pewno odbija się nieco na ich trwałości i niezawodności.

Pamiętam jeszcze czasy , gdy przeciętny dysk do domowego kompa kosztował w okolicy 800-1000z. a taka kasę można było wymagać wysokiej jakości wykonania i bezawaryjności. Dzisiaj dyski 500gb kosztują po 170zł - dlatego są robione w Chinach i niestety ich jakość nie jest juz taka jak kiedyś moim zdaniem i tyle...

Ceny HDD spadły z wielu powodów ale raczej nie w związku ze spadkiem jakości: lepsze materiały pozwalające uzyskać ten sam albo lepszy efekt mniejszym kosztem, rozwój metod zapisu, kodowania, korekcji błędów, rozwój elektroniki - mniej elementów przy wielokrotnie większych możliwościach, a wreszczie rozwój linii produkcyjnych - procesy są szybsze i tańsze.

Dlaczego dyski padają/uszkadzają się? - to nie jest wina chińczyków - tylko błędów projektowaych, celowego wypuszczania niedopracowanych produktów tylko po to aby nie zostać w tyle za konkurencją, przymykania oczu podczas kontroli jakości i statystyk.

Statystyki mówią że jeśli zastosuje się 2x tańsze komponenty, to w czasie gwarancji padnie powiedzmy 5-10% dysków - a zysk będzie dużo większy. Oczywiście czasami goście od statystyk nie wezmą pod uwagę że dysk to jednak nie kostka do gry i wszystkie obliczenia są do [gluteus maximus] - wtedy wychodzą całe serie wadliwych dysków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Dlaczego dyski padają/uszkadzają się? - to nie jest wina chińczyków - tylko błędów projektowaych, celowego wypuszczania niedopracowanych produktów tylko po to aby nie zostać w tyle za konkurencją, przymykania oczu podczas kontroli jakości i statystyk.

Ja dodam cos jeszcze - oszczedzania na R&D. Niektore firmy wychodza z takiego zalozenia , ze nie warto pakowac ogromnych pieniedzy w studia i badania bo to samo zrobi zupelnie za darmo niczego nieswiiadomy klient. Takie cos mozna obserwowac np. przy okazji plyt glownych , gdzie wychodzi 5 rewizja tego samego modelu itd. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydobyłem moja barkę z obudowy i własnym oczom nie wierzę, sami popatrzcie na naklejkę:

post-11546-1251577731_thumb.jpg

 

ST3750330AS to 7200.10 ? chyba nie... takiego byka w fabryce walneli?

Edytowane przez Witto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam cos jeszcze - oszczedzania na R&D. Niektore firmy wychodza z takiego zalozenia , ze nie warto pakowac ogromnych pieniedzy w studia i badania bo to samo zrobi zupelnie za darmo niczego nieswiiadomy klient. Takie cos mozna obserwowac np. przy okazji plyt glownych , gdzie wychodzi 5 rewizja tego samego modelu itd. ;)

Dokładnie tak. Szkoda tylko, że na coraz większej ilości sprzętu my robimy za testerów, dzięki czemu firma ma zaoszczędzone wywrotki kasy.

 

BTW, tak czytam te wątki o hdd i widzę że nic się nie zmieniło. Nadal każdy dysk który kupimy może być potencjalnym złomem. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie dziś dostałem nowy dysk kupiłem go w sklepie komputerowym barke 1,5 tb i dziwi mnie to czy taki okres gwarancji powinien być hm?

Dołączona grafika

Czy normalnie 3 lata bo tu mi wychodzi trochę za mało jak cos ?

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście mało tej gwarancji, może leżała gdzieś w magazynie przez te kilka miesięcy?

 

Ja dzisiaj odesłałem swoje 500 giba na serwis...Padł mi zasilacz (delta - która wczoraj nagle ożyła), a po wymianie okazało się, że dysk wiesza kompa jeszcze przed biosem/postem Już myślałem, że mi porty sata padły na mobo (jak .11 była podłączona to nie pokazywało wszystkich urządzeń). Mechanicznie dysk był sprawny, bo talerze się kręciły, ale nic poza tym. Wcześniej nie miałem żadnego błędu, zwisu, czy problemu - po prostu padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie dysk ten z podpisu 1,5 tb mam temperaturę tak na co dzień 49-51 °C 24 na dobę powiedzmy . Dużo troche mam się przejmować czy nie wiadomo chłodniej lepiej ale niby „Maksymalna temperatura funkcjonowania to 60 °C”

Ps oczywiście wiem czemu taka temperatura bo dwa dyski blisko siebie przykręciłem dotykają się nie chciało mi się wyjmować i zmieniać w kablach itp. Mam się przejmować czy jak będę w najbliższym czasie grzebał to zmienić a teraz niech się trochę grzeje :)

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...