Skocz do zawartości
m15m

Wszystko O Seagate Barracuda 7200.11

Rekomendowane odpowiedzi

Zupdatowałem łudząc sie ze moze na firmware SD1A nie będzie chrobotania i sie zawiodłem :lol2: dalej se chrobocze co jest lekko w****ce (dla uszu) <_<

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare osób tutaj pytało o odzyskiwanie danych przez Seagate. Znalazłem taki komentarz (wycinek) na komputroniku:

 

"...Generalnie w Polsce nie ma oddziału firmy Seagate ani żadnej możliwości kontaktu z jakimkolwiek dystrybutorem itp. Pozostaje więc TYLKO kontakt z centralą Seagate na Europę (tel lub mail, wyłącznie po angielsku lub niemiecku). Po pokonaniu kilku problemów udało mi się załatwić CAŁKOWICIE BEZPŁATNE ODZYSKANIE 100% DANYCH I NAPRAWĘ SAMEGO DYSKU, nawet koszt wysyłki TNT w obie strony pokrył Seagate. Jest to procedura dość kłopotliwa, ale gwarantuje skuteczną pomoc w takich przypadkach. Całość trwała ok. 1.5 tygodnia do momentu przysłania już naprawionego dysku."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare osób tutaj pytało o odzyskiwanie danych przez Seagate. Znalazłem taki komentarz (wycinek) na komputroniku:

"...Generalnie w Polsce nie ma oddziału firmy Seagate ani żadnej możliwości kontaktu z jakimkolwiek dystrybutorem itp. Pozostaje więc TYLKO kontakt z centralą Seagate na Europę (tel lub mail, wyłącznie po angielsku lub niemiecku). Po pokonaniu kilku problemów udało mi się załatwić CAŁKOWICIE BEZPŁATNE ODZYSKANIE 100% DANYCH I NAPRAWĘ SAMEGO DYSKU, nawet koszt wysyłki TNT w obie strony pokrył Seagate. Jest to procedura dość kłopotliwa, ale gwarantuje skuteczną pomoc w takich przypadkach. Całość trwała ok. 1.5 tygodnia do momentu przysłania już naprawionego dysku."

Czyli do Seagate nie można mieć pretensji, tylko oczywiście jak to w Polsce, do mających klientów głęboko w wiadomo czym dystrybutorów i innych im podobnych.

Dzięki za info rafa, dobrze wiedzieć na przyszłość, że tak naprawdę ma się do czynienia z poważną firmą, a żeby oszczędzić sobie nerwów trzeba od razu zwrócić się bezpośrednio do firmy.

 

W sumie z podobnym podejściem spotkałem się podczas składania reklamacji produktu innej dużej firmy nie mającej u nas oddziału, mianowicie Logitech. G7 zakupione zostało w Komputroniku i tam też się udałem. Komputronik przyjął bez problemu i wysłał do zewnętrzej firmy, która zajmowała się serwisem. Oczywiście taka z niej była firma, że usterki niestety nie wykryła. Zwróciłem się bezpośrednio do Logitecha, opisałem problem i po 2 tygodniach w zamian za G7 (nieprodukowaną już w tamtym okresie) dostałem nowiusieńką G9 za totalne free. Pszyszła z siedziby w Niemczech. Niby miałem od starej wysłać do nich baterię i nadajnik, ale nie mieli nic przeciwko, że tego nie zrobiłem ;) (G7 i tak leży w szafce i dogorywa)

 

Wniosek - jak reklamacja, to z jak najdalej od Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Ciekawe bo serwis seagate jest już w PL otwarty..

Serwis tak , ale nie musi to byc przedstawicielstwo do tych spraw - oni moga zajmowac sie tylko wymiana czy naprawa wadliwych dyskow , ale nie odzyskiwaniem danych bo to robi np. jakies centrum.

 

W przypadku mobasow tez mozesz miec tak , ze sklep wysle to do "przedstawicielstwa"* , a ten nie bedzie potrafil/mial czesci i wysle to do glownego.

 

 

 

*podwykonawca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do Seagate nie można mieć pretensji, tylko oczywiście jak to w Polsce, do mających klientów głęboko w wiadomo czym dystrybutorów i innych im podobnych.

Dzięki za info rafa, dobrze wiedzieć na przyszłość, że tak naprawdę ma się do czynienia z poważną firmą, a żeby oszczędzić sobie nerwów trzeba od razu zwrócić się bezpośrednio do firmy.

Mocno bym się zastanowił przed nazwaniem Seagate'a poważną firmą. Nie wolno zapominać, że problem z firmwarem istniał od ponad roku, a dopiero po zainteresowaniu się mediów Seagate przyznał się do błędów. Wcześniej firma uśmiechała się i udawała, że problem nie istnieje.

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałbym Ci więcej takich przykładów wielkich firm (np Toyota) które sie zawsze uśmiechają a problemy sa ukrywane przed klientami ;)

Takie zachowanie to standard...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Pisalem o tym - Gielda. Gdyby nie media to do dzis nie mielibysmy biosow , a i nikt nie odzyskiwalby danych. Smutne i prawdziwe.

 

(Nissan i R34 z LC - gwary nie ma jak sie uzywa LC bo pada skrzynia - to po co jest LC? Bo w Prosze dziala ? :lol2: )

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka, słuchajcie mam takie pytanie, niedawno kupiłem SATA 7200.11 ST3500320AS i słyszałem że wychodziły również wadliwe serie, jak odróżnić te serię wadliwą, być może że taki model posiadam i chciałbym się upewnić.

Druga sprawa, dysk ten nie jest na chwilę obecną systemowym, ale zauważyłem lekkie zamulanie systemu, (np: podczas otwierania, folderów na chwile się zatrzymuje, jakby zawiesza i odwiesza) wcześniej tak nie było, czy powinno się zainstalować jakieś soft' drivers' new firmware, żeby ten dysk lepiej chodził, SMART wykrywalny i stan dysku przedstawia się następująco;)

 

Dołączona grafika

 

dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka, słuchajcie mam takie pytanie, niedawno kupiłem SATA 7200.11 ST3500320AS i słyszałem że wychodziły również wadliwe serie, jak odróżnić te serię wadliwą, być może że taki model posiadam i chciałbym się upewnić.

Druga sprawa, dysk ten nie jest na chwilę obecną systemowym, ale zauważyłem lekkie zamulanie systemu, (np: podczas otwierania, folderów na chwile się zatrzymuje, jakby zawiesza i odwiesza) wcześniej tak nie było, czy powinno się zainstalować jakieś soft' drivers' new firmware, żeby ten dysk lepiej chodził, SMART wykrywalny i stan dysku przedstawia się następująco;)

 

dzięki za pomoc

Też tak miałem z jedna z barek ST3500320AS zawieszenia odwieszenia i w końcu padła z błędem BSY (to ta co ją trzeba było przez terminal do żywych przywracać) zobacz jaki masz soft jak któryś z SD15, 16, itd to ściągnij i wrzuć update wszystko masz na stronie Seagate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie, generalnie, wgłębiłem się w temat, tylko teraz pytanie czy ten całkiem nowy FW? Bo po wgraniu SD1A-2.. jest ta sama nazwa?

Dysk jest nowy zupełnie, nikt przy nim nie kombinował gw. jako taką mam, czy chrabocze - nie, powiedzcie mi tylko czy mam jakies bad sectory?

zrobie na wszelki wypadek ten FW, a i jeszcze coś czy ktoś próbował odpalić test;a DiscWizard ja to zrobiłem i przy końcu dostałem BSOD'a ;/ Tyle ze nie powiedziane że to od dysku,

mam zmodowany system, do tego kręcony sprzet i czasem to się zdarza, ale lepiej być przezornym..

 

Na drugim dysku spin samsung 80 gb tych spin error nie mam wszedzie prawie 0, wiec cos jest nie tak?

 

jak radzicie?

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra błąd błędem, nie istotne), ponawiam pytanie. Czy widać z tego odczytu jakieś bad sectory? dzięki za info, bo nie wiem czy robić update na "MooseDT-SD1A-2D-8-16-32MB.ISO"? czy po prostu już to mam helpik;)

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale firmware nie ma nic wspólnego z bad sectorami. Jego nowa wersja eliminowała tylko sytuacje w której dysk mógł przestać pracować. Nowy firmware nie naprawia, ani nie przyczynia się do mniejszej ilości bad sectorów.

 

@EDIT

Nie masz bad sectorów, ale masz dziwnie poszarpany wykres. Powyłączaj wszystkie zbędne programy (zwłaszcza antywirusy) i jeszcze raz uruchom test w HD Tune.

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Spin Retry count="2" nie oznacza niczego złego? dzięki za info, dokładnie ten wykres też mi się nie podoba;| po wyłączeniu av wyszło coś takiego;|

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spin retry, jeśli nie ma tego dużo, to nie skazuje dysku na śmierć. Sam w swoich dyskach (w tym takim samym modelu 500GB) będących aktualnie lub kiedyś w kieszeni zewnętrznej mają po kilka spin retry. Nieraz z dziwnej pozycji kieszeń włączałem i nie udało mi się do końca pstryknąć, przez co dysk zaczynał się rozpędzać i po chwili było - ups brak prądu albo chwilowy ubytek.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie wczoraj zmieniłem firmware w swojej Barce 1TB 7200.11 - na to że powinienem to zrobić, natknąłem się właściwie przez przypadek, gdzieś w internecie - tutaj forumowego wątku też nie przeglądałem już od dawna... Wszystko fajnie, z SD15 zrobiło się SD1A i wszystko nawet działa. Pytanie jednak - czy teraz mogę być już pewien, że dysk nie padnie?

 

Dyskutujecie tutaj o zmianie, że jest potrzebna itp. Ktoś pisał jednak, że można znaleźć przypadki badania dysków nawet z FW SD1A... Czy możecie podać jakieś linki, gdzie ludzie piszą: TAK, FW pomaga i naprawia błąd lub NIE, to nic nie daje i dalej dyski padają.

 

To, co zrobił Seagate woła o pomstę o nieba. Od zawsze mam dyski tej firmy, zaczynałem od 8GB, aż to dziś, 1TB. Gdyby teraz miałby mi paść dysk zawierający tyyyyle infoamacji, to tylko się pociąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana firmware'u nie jest panaceum na wszystkie bolączki dysku, w dalszym ciągu może on paść. 7200.11 posiadały wadę fabryczną, kwestią czasu i odrobiny pecha było kiedy to się stanie. Nowy firmware naprawia tylko przypadłość związaną z tą wadą fabryczną (brak rozpoznawania dysku przez BIOS lub błędnego rozpoznawania - 0GB). Co nie zmienia faktu, że mogą na nim pojawić się bad blocki czy inne problemy. Równie dobrze dysk może przestać działać z powodu np. uszkodzenia elektroniki, głowicy, talerza etc.

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że mogą na nim pojawić się bad blocki czy inne problemy. Równie dobrze dysk może przestać działać z powodu np. uszkodzenia elektroniki, głowicy, talerza etc.

No, to jest chyba logiczne? Jak zrzucę go na ziemię, to update firmwaru raczej nie pomoże... Chodziło mi o to czy zmiana firmware'u w 100% naprawia buga związanego z błędem po którym dysk nie jest wykrywany przez BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie problem nie wiem czy dotyczy on sterwników ahci, czy to dysku wina a moze win;a?

nie mam na nim postawionego systemu, własnie zamierzam to zrobić, (w biosie ustawiony: native ide nie ahci) a mimo to instalator widzi go jako ahci!!!

i chyba czegos mu brakuje..:(

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

czy takie nazewnictwo oznacza że dysk działał już jako raid? bo ja przyznaje że z raid nie miałem do czynienia.. czyli dysk nie jest nowy? ktoś go używał?

Dołączona grafika

 

24-03-09 godz. 04:30

 

Problem rozwiązałem, winą okazały się sterowniki SATA / RAID które dodał autor jako pack do systemu, a więc zrobiłem obraz dorzuciłem ten pack i zonk,

sprawdziłem każdy tryb dysku, (native ide/Raid/Legacy ide/IDE->AHCI) odłączałem stary dysk, kombinowałem i zasypiałem przy kompie.. ehh

 

System postawiony, dopiero po zrobieniu ISO bez tego packa wykrył go jako IDE a nie ahci z błędem "amdide1" ten plik powodował problem..

aktualnie mam dwa winy te same + na jednym postawioną konsole odzyskiwania.. jak usnąć tego starego, jak sformatuje to ruszy mi nowy?

 

Jeszcze nawracając do dysku, mógłby mi ktoś w punktach wypisać krótko, jak prawidłowo zainstalować ten dysk w ahci na xp-sp3, czy wogole sie to opłaca, lepiej chodzi, szybciej?

sterowniki ati sata/ahci mam najnowsze 9.3;) ale czy warto zmieniać z ahci w xp jak to się sprawdza / dzieki;)

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Tego screena ja u siebie powiekszyc nie moge , a AHCI to sie wylacza/zalacza w biosie , albo podaje mu stery z flopki w czasie instalki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trancvission u mnie możesz porównać co nieco jak cos <_<

 

sata 7 Marvella uruchamia się najszybciej komp ale wyniki kiepskie a Burst Speed szkoda gadać jak widać

Dołączona grafika

na sata 5 lub 6 wskazaniem na sata 6 minimalnie lepiej podobne wyniki bez AHCI nie zainstalowane a wyniki chyba najlepsze

Dołączona grafika

zainstalowane stery do AHCI słabiej w Burst Speed o 10 MB/s mniej więcej sata 5 i 6

Dołączona grafika

Oczywiście dysk już zawalony w 99% podzielony na 2 partycje zbytnio do normalnej pracy różnicy nie będzie widać na każdych z tych 3 ustawień ale zawsze lepiej mieć max Może ktoś porównać i ocenić lub jakie ma u siebie wyniki dysk oczywiście ten sam dysk za każde info będę wdzięczny pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos Seagate Barracuda 7200.11 ST31000333AS I zmieniał Firmware SD15 na SD1B

Bo widzę ze tu ludziska maja z tym tu problem hm?

 

 

wyskoczył mu error :( bo SD1A to wiem ze nie ma problemu sam takie mam i tak na zas po wyskoczeniu takiego problemu co dalej zostają stare friwery tak SD15?

po sprawdzeniu niby jest oki hm?

Dołączona grafika

co radzicie instalowac ?

Zmieniłem 1 minutę temu na SD1B jednak poszło wszystko oki

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie to coraz bardziej niepokoić. Spin up retry count rośnie co tydzień o 1. Czy może to być spowodowane brakiem napięcia? Zasilacz mam w miarę nowy, podaje dobrze napięcia, sprawdzane miernikiem. Mam sąsiada który co jakiś czas spawa, wtedy światło w domu lekko mryga, czy to też może powodować uszkodzenie dysku?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...