Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kurna :/ bo coś prztyka mi dysk chciałem zbadać czy może smart coś przeczuwa... Cholera... Zassałem HD tune. Tez nie pokazuje :mur:

Jedyna możliwość żeby zobaczyć SMART mając RAID to przestawić dyski w tryb IDE lub AHCI i wystartować komputer z płytki/pena z odpowiednimi narzędziami do odczytu SMARTa, np. Victoria. Polecam Hiren's BootCD.

Po zbadaniu, włączyć RAID ponownie i wio...

EDIT: Intel Matrix Storage Manager będzie krzyczał odpowiednim komunikatem jeżeli jakaś wartość SMART przekroczy stan alarmowy. Niestety, dopóki wartość będzie zła ale będzie utrzymywała się poniżej wartości granicznej, będziemy żyli w błogiej nieświadomości że wszystko jest OK :-/

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

 

Kupiłem prawie roczny dysk Seagate 7200.9 160 GB i nie jestem pewien co do wyników S.M.A.R.Ta. Nie umiem jeszcze ich dobrze interpretować więc, docenię jeśli mi w tym pomożecie :)

 

 

link

Edytowane przez RedHot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, czy wstrząsy zewnętrzne na dysk wpływają na jego żywotność ? 2 może 3 razy ktoś zahaczył nogą o obudowę :( czy mam się martwić ? można to jakość smartem albo innym programem sprawdzić czy dysk jest ok ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, czy wstrząsy zewnętrzne na dysk wpływają na jego żywotność ? 2 może 3 razy ktoś zahaczył nogą o obudowę :( czy mam się martwić ? można to jakość smartem albo innym programem sprawdzić czy dysk jest ok ?

Pozdrawiam

Głowica może wtedy uderzyć o talerze. Sprawdź w SMART'cie czy nie masz Reallocated Sectors i przeskanuj na obecność badów HD Tune. Jeśli nie ma to nic się dyskowi nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głowica może wtedy uderzyć o talerze. Sprawdź w SMART'cie czy nie masz Reallocated Sectors i przeskanuj na obecność badów HD Tune. Jeśli nie ma to nic się dyskowi nie stało.

Dobra dzięki, to jutro się za to wezmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje jak dostały mocniejszego wstrząsu(takiego naprawdę porządnego) to było słychać z obudowy jak talerze się zatrzymały. Oczywiście natychmiast nastąpił ponowny rozruch.

Co ciekawe żadnego bsoda nie złapałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam chyba lekko trafionego Samsunga F1 1TB.

SMART

post-145932-1236800093_thumb.jpg

Niby nie ma badów, ale mam 2 do relokacji

HD Tune

post-145932-1236800116_thumb.jpg

O ile nie ma tragedii w średniej to widać 2 wielkie wcięcia

HDtach

post-145932-1236800185_thumb.jpg

Nie przechodzi mi długiego testu, tylko krótki - w długim przy reading mam errora.

Errors check z HD tune

post-145932-1236800253_thumb.jpg

 

Jak panowie, jest źle, czy nie najgorzej.Nie wiem co robić, czekać na bady, czy słać z powrotem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wcięcia mam w Sigejcie od roku i nic się nie dzieje.

 

Poczekałbym, czy tamte Pending przejdą do Reallocated lub zrobią się z nich normalne bady. W tej chwili to chyba nawet nie masz podstawy do reklamacji dysku, bo jest w 100% sprawny.

 

PS. Jeśli robisz Error Scan to tylko Full.

 

Dobrze zrozumiałem że HD Tune wywala wtedy błąd? Jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie hdtune - nie mogę odpalić pełnego "long" testu na hdtach

 

Ok pełen test pokazuje ,że są uszkodzenia na dysku

post-145932-1236803271_thumb.jpg

 

To nadal się nie nadaje na reklamację?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od niedawna mam problem ze swoim dyskiem. bardzo powolne ladowanie systemu i utrada danych. Oto screen z programu:

 

Czy moge się już z nim pożegnać?

 

pozdro

post-156336-1236804771_thumb.jpg

post-156336-1236804824_thumb.jpg

Edytowane przez Mark18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zupełny złom.

 

Ja bym go użył jako np magazyn nieistotnych danych aż padnie zupełnie, ale trzeba się liczyć, że możemy w każdej chwili utracić dane z niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zupełny złom.

 

Ja bym go użył jako np magazyn nieistotnych danych aż padnie zupełnie, ale trzeba się liczyć, że możemy w każdej chwili utracić dane z niego.

 

Można powiedzieć że służył do tego ale na innym kompie ale że coś nie było tak to od razu zmieniłem na inny i śmiga. No to ten pójdzie na śmietnik.

 

pozdro i dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć że służył do tego ale na innym kompie ale że coś nie było tak to od razu zmieniłem na inny i śmiga. No to ten pójdzie na śmietnik.

 

pozdro i dzieki za odpowiedz.

 

Możesz też wystawić na Allegro pisząc, że ma aktualnie 1.1% badsectorów ale normalnie działa. Jakieś dwie dyszki powinny wpaść ;)

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

mam problem : przy odpalaniu kompa pojawia sie info hd...... s.m.a.r.t. status bad mam dysk WDC_WD2500AAJS-00VTA

sprawdzalem dysk kilkoma programami, HD tune, hd regenerator oraz victoria 4.3 zaden nie wykazal bad sectorow ale raport ze smarta pokazoje 492 relokowane sektory. w zalaczniku screeny z hd tune

czy ktos moze sie z tym spotkal? o co chodzi? czy moge go wymienic (jest na gwarancji)

post-169937-1236976978_thumb.png

post-169937-1236976984_thumb.png

post-169937-1236976997_thumb.png

Edytowane przez jaco14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy dysk posiada pulę sektorów zapasowych, awaryjnych. U Ciebie pojawiły się bady i zostały zastapione przez sektory z puli zapasowej - została ona zapełniona. Hmm, zobacz czy ta liczba 492 będzie się zwiększać... jeśli nie, to można go w sumie zostawić, ale trzeba liczyć się z możliwą awarią. W każdym razie dysk jest uszkodzony.

 

Jeśli jest na gwarancji to of kurz ślij natychmiast :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy dysk posiada pulę sektorów zapasowych, awaryjnych. U Ciebie pojawiły się bady i zostały zastapione przez sektory z puli zapasowej - została ona zapełniona. Hmm, zobacz czy ta liczba 492 będzie się zwiększać... jeśli nie, to można go w sumie zostawić, ale trzeba liczyć się z możliwą awarią. W każdym razie dysk jest uszkodzony.

 

Jeśli jest na gwarancji to of kurz ślij natychmiast :)

 

ok dzieki a co moge zrobic z tym komunikatem przy odpalaniu kompa (zeby przejsc do windy musze wcisnac f1-da sie tego pozbyc?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...