Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

na pewno jeszcze trochę wytrzyma. ;) parę razy mi upadł (całe szczęście na płasko xD) ale twarda bestia z niego ;)

 

EDIT:

o widzę że maly błędzik mi się wdarł. :) mam 7200.7 :)

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Witam, czy z moim dyskiem jest wszystko OK?, sprzedaje go teraz, z tego co widzę jest dobrze ale chcę się upewnić :razz:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem dysk 250gb samsunga - przeskanowalem hdtunem ktory wykryl 2 bady (smart i test odczytu [po naprawie] na skrinach) - naprawilem programem "hdd regenerator";

czy taki dysk nadaje sie do uzytku? (system + dane)

 

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Kvadzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem gdzieś temat w którym Kwazor pokazał jakim cudownym programem jest hdd regenerator. najgorsze że nie pamiętam jak nazywał się ten drugi poprawny program... :( poszukaj na forum, warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program to mhdd. Hdd regenerator potrafi współpracować z dyskami, które nawet nie są podłączone :D Nawet jak jakimś cudem udało ci się naprawić dysk to ten program dalej pozostanie shitem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak panowie...widac ze kilku ludzi mnie posłuchało HDD reg bardziej degenerator ...potrafi załatwic dysk na cacy...

 

Dzisiejsza zabawa z MHDD:

WD40BB-- bady na 92% były porozsiewane na duzym obszarze ( włacznie po skanowaniu wyszło 1380 sektorów z długim czasem dostepu lub errorwrite po zerowaniu.. co ciekawe smart na poczatku był czysty... wiedziałem ze remap duzo nie pomoze ale wykonałem go ..przesunał 77 sektorów do zapasowych ( smart juz to wykazał ). ale błędów znacznie wiecej... waczyłem komende HPA obciełem dysk do sektora 72000000 i smiga. Fdisk itp podobne programy nie widza juz 38gb dostepnej powierzchni tylko 35 ale dysk nadaje sie do dalszego wykozystania w prostym komputerku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk kupiony dwa dni temu (WD Caviar Black 1TB WD1001FALS 32MB cache SATA-II). Nie wiem jak interpretować parametr Spin up time. Dwa dni temu wynosił 6100, a teraz 8083. Czy to oznacza powolny zgon, czy te dyski tak mają. Seagate 7200.12 500G ma ten parametr cały czas na zero. Reklamować?

post-246-1249647267_thumb.png

Edytowane przez Robertg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dysk kupiony parę dni temu, czy wszystko ok z nim?

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

No niestety panowie, jeszcze parę dni temu jak pytałem czy wszystko jest ok z moim dyskiem było ok, a dziś już mam jednego bada :razz:, będzie sie zwiększać dysk leci na gwarę a w między czasie kupie coś innego. Seagate daje [gluteus maximus] po całości, zraziłem się do tej firmy już, 2 lata temu kupiłem inny dysk tej marki serii 10 i tez był zwalony musiałem odesłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto moj screen z HD Tune. te 6 i 1. Co to? Cos powaznego?

Oddac dysk na GW? Dysk ogolnie dobrze chodzi, transfery 100MB/s w benchmarku.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jednego badsectora

 

Jak to 1 się nie będzie zwiększać to bym zostawił, ja się zrobi z niego 7 albo 10 na GW

no wlasnie w tym problem ze po pelnym skanowaniu, zaden soft nie wykrywa bad sektorow.

mam tylko jednego reallocated.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo przecież dysk posiada określoną pulę sektorów zapasowych. Jeśli pojawia się badscetor na powierzchni pierwotnej, to w to miejsce mapowany jest sektor z puli zapasowej dysku :)

 

Myślałem że doświadczonemu hardware'owcowi nie trzeba będzie tłumaczyć ;)

Wadą takiego realokowania jest zwiększony access time do tego kawałeczka dysku - sektory z puli zapasowej znajdują się fizycznie w innym miejscu talerza i głowica musi "szukać"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo przecież dysk posiada określoną pulę sektorów zapasowych. Jeśli pojawia się badscetor na powierzchni pierwotnej, to w to miejsce mapowany jest sektor z puli zapasowej dysku :)

 

Myślałem że doświadczonemu hardware'owcowi nie trzeba będzie tłumaczyć ;)

Wadą takiego realokowania jest zwiększony access time do tego kawałeczka dysku - sektory z puli zapasowej znajdują się fizycznie w innym miejscu talerza i głowica musi "szukać"

hehe. chcialem sie jeszcze upewnic ;) No to oddac na GW czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe. chcialem sie jeszcze upewnic ;) No to oddac na GW czy nie?

Myślę, że tak jak napisałem:

 

Jak to "1" się nie będzie zwiększać to bym zostawił, jak się zrobi z niego 7 albo 10 to na GW

 

Ew jeśli masz drugi dysk na który szybciutko i bez problemu sobie przerzucisz dane - to można dawać już teraz. Ale jeśli miałbyś problem "co zrobić z danymi" to tak jak pisałem wyżej - póki co machnąć ręką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takim SMARTem należy się przejmować?

 

Dołączona grafika

 

Liczba relokowanych sektorów podobno nie rośnie już od kilku miesięcy. Martwi mnie jednak wartość "Reported Uncorrectable Errors"... pytam o to dlatego, gdyż mam okazję nabyć ten dysk w promocyjnej cenie od znajomego, a szkoda by było brać nieboszczyka ;)

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...